تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2993 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اسفند ماه صورت مي گيرد:
 برگزاري نمايشگاه بهاره در سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از برگزاري نمايشگاه بهاره عرضه مستقيم کالا در نيمه اول اسفند ماه در محل دائمي نمايشگاه هاي استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، منصوري گفت:به منظور تامين مايحتاج نوروزي مردم و جلوگيري از افزايش بي رويه قيمت نمايشگاه عرضه مستقيم کالا در اسفند ماه برگزار مي گردد.
سرپرست سازمان هدف از برگزاري نمايشگاه بهاره عرضه مستقيم کالا را دسترسي مردم به کالاي موردنياز با قيمت مناسب، ايجاد تعادل در عرضه و تقاضا، کنترل قيمت و حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان عنوان نمود و افزود: در نمايشگاه سال جاري مردم مي توانند کالاهاي مورد نياز خود را 10 الي 15 درصد زيرقيمت بازار تهيه کنند.
منصوري خاطرنشان کرد: انواع موادغذايي، آجيل و خشکبار، مرکبات، پوشاک، کيف و کفش، مواد غذايي و پروتئيني، شيريني و شکلات کالاهايي است که در نمايشگاه بهاره امسال عرضه مي شود.
سرپرست سازمان تاکيد نمود: بازرسان سازمان ، مجامع و اتحاديه هاي صنفي بر قيمت گذاري و فروش انواع کالاهاي موجود در نمايشگاه نظارت خواهند کرد.

 


 به همت بسيج سازندگي سپاه شاهرود
 بسته هاي بهداشتي و درماني در مناطق محروم شاهرود توزيع شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
بسته هاي بهداشتي درماني توسط بسيج سازندگي و جامعه پزشکي شاهرود در مناطق محروم منطقه طرود توزيع شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، سرهنگ حميد خوشقدم مسئول بسيج سازندگي سپاه ناحيه شاهرود هدف از توزيع اين بسته ها را خدمت به مناطق محروم و ترويج فرهنگ بهداشت فردي  عنوان کرد و افزود: اين بسته ها شامل سي و دو قلم جنس از قبيل انواع مواد ضد عفوني و لوازم اوليه امدادي و راديو و چراغ قوه مي باشد که بين يکصد و چهل و دو خانوار روستاهاي محروم منطقه طرود در بخش مرکزي شاهرود توزيع شده است.
وي در ادامه افزود: اين بسته ها توسط قرارگاه خاتم الانبيا و قرب کوثر سپاه تهيه شده و براي خانواده هاي روستاهاي فاقد خانه بهداشت و محروم در اختيار بسيج سازندگي قرار گرفته که با کمک بسيج جامعه پزشکي در بين خانوارهاي مناطق محروم توزيع شد. مسئول بسيج سازندگي سپاه شاهرود افزود: در توزيع اين بسته هاي بهداشتي دکتر خوشقدم از مرکز بهداشت شهرستان و عضو بسيج جامعه پزشکي نيز حضور داشت و با حضور در مناطق محروم در خصوص نحوه استفاده از اين بسته دارويي و بهداشتي نکات مورد نياز خانواده ها را  به آنها ارائه نمود.
خوشقدم در پايان خاطرنشان کرد: بسته هاي توزيع شده در روستاهاي فاقد خانه بهداشت شامل سرتخت، سراجي، کلاته ميرزا، چشمه سفيد، رزه، زرکي، گندي، بيدستان و مهديآباد منطقه طرود انجام گرفته است.


 طي حکمي از سوي استاندار سمنان;
 معاون فرماندار شاهرود منصوب شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
طي حکمي از سوي استاندار سمنان معاون فرماندار شاهرود منصوب شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، عباس رهي استاندار سمنان طي حکمي احمد قاضي را به عنوان معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري شهرستان شاهرود منصوب نمود.


 در آستانه چهلمين سالگرد ارتحال فيلسوف محقق مرحوم علامه حائري مازندراني (سمناني) منتشر گرديد
 نيش هاي زهرآگين وهابيت  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
در چهلمين سالگرد ارتحال فيلسوف محقق و اصولي مدفق، فقيه مبرز، نقاد تيزهوش و تواناي فلسفه علامه متبحر فقيه اهل بيت آيت ا.... شيخ محمد صالح حائري علامه مازندراني (سمناني)، کتاب نيش هاي زهرآگين تاليف اين عالم جليل القدر به اهتمام آرزو بخشي توسط چاپخانه راه نيکان به چاپ رسيده است. مرحوم عالي مقام محمد صالح حائري (علامه سمناني) در 28 رجب سال 1298 (ه. ق) در شهر مقدس کربلاي معلا ديده به جهان گشود.
جد ايشان مرحوم آيت اله آقا شيخ معين الدين قاسمي معروف به علامه مازندراني از فقيهان معروف عصر خود و از دست پروردگان علامه مجلسي بوده است. پدر بزرگوارش، آيت اله حاج ميرزا فضل اله علامه حائري از فقيهان عصر خويش است و مادر مکرمه اش دختر شادروان آيت اله حاج محمد يوسف استرآبادي و از زنان پاکدامن و نمونه عصر خويش بوده است. محمد صالح، از همان آغاز کودکي به فراگيري دانش رغبت فراوان داشت و پس از تکميل ادبيات، سطوح، فقه و اصول نزد پدر و برادر فاضلش مرحوم آيت اله شيخ علي علامه به نجف اشرف مسافرت و 12 سال تمام در حوزه درسي اساتيد بزرگي مشغول بود. او پس از اين آموزش ها، به تاليف رساله غساله پرداخت و پس از 12 سال بهره وري از معارف استاداني برجسته، به علت ابتلا به درد شديد چشم، در سال 1324 ه. ق براي درمان آن از نجف، عازم ايران گرديد و به بابل زادگاه نياکانش رفت. حضور علامه سمناني در بابل همزمان بود با دوران تسلط بيگانگان، از جمله انگليس که با روشنگري ايشان در آن مقطع همراه بود و با سخنراني هاي آتشين خود، زمينه دستگيري و تبعيد ايشان به سمنان مهيا گرديد. بدين ترتيب وي به سمنان، گام نهاد و ناگزير در آن ديار ماندگار شد و همه وقتش در سمنان به مطالعه، تحقيق و تتبع گذشت. نتيجه اين کار، آثار فراواني است که همه حاکي از ژرف نگري، احساس تعهد و مسووليت،  عمق دانش و فکر عالي اوست. شمار آثار علامه سمناني اعم از کتاب و رساله به سيصد مجلد تحت عناوين فقه، اصول فقه، تفسير، کلام، منطق، فلسفه، دعا و ادبيات مندرج است.
سرانجام اين شخصيت والا، پس از يک سده پژوهش، تاليف، تدريس، عبادت و پارسايي در 21 دي ماه 1350 شمسي در سن 93 سالگي به لقا» ا... پيوست و پيکر ايشان پس از طواف حرم مطهر امام علي بن موسي الرضا (ع)، در جوار آستان ملکوتي آن امام همام رخ در نقاب خاک کشيد.
مرحوم علامه حائري در اين کتاب که در نوبه خود کم نظير است، غايت تتبع و تحقيق و تدفيق را انجام داده، علماي وهابي را از مقام دفاع و حمايت مسلک وهابيت پايين آورده، الحق بدون مبالغه، مهلک ترين ضربات را بر اين مسلک استعماري وارد ساخته است. مطالعه کتاب حاضر از حيث اثبات عقائد اماميه و نفي وهابيت، مهمترين مباحث پرفايده اي است که با توجه کامل، ابتکار نبوغآميز مستند به ادله عقلي و نقلي، تسلط و تطلع علامه را بر اهم آثار وهابي روشن مي نمايد.

 


 بدون تيتر 

- به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان جمعي از اهالي شهر ميامي از هادي حسن پور رئيس اداره گاز اين شهر تقدير به عمل آورند.  
- عيسي فاضلي فرماندار شهرستان مهديشهر طي نامه اي از اسماعيل يزدانفر مدير امور آب و فاضلاب شهري منطقه مهديشهر به پاس حسن نظر و مساعدت لازمه در امر سرشماري نفوس و مسکن سال 90 شهرستان مهديشهر تشکر کرد.
- مدير جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود از اجراي طرح خاک ورزي حفاظتي در کشتزارهاي آن شهرستان خبرداد.
- حميدرضا ذوالفقاريان سرپرست امور منابع آب شهرستان مهديشهر گفت: در پي بازديد کارشناسان اين اداره يک حلقه چاه نيمه عميق در منطقه فولاد محله که در حال حفاري بود شناسايي و پس از انجام مراحل مقدماتي و هماهنگي قضايي با دادستان عمومي و انقلاب شهرستان مربوطه و با حضور عوامل انتظامي نسبت به پر و مسلوب  المنفعه آن اقدام گرديد.
- سرهنگ عباس مطهري فرمانده سپاه ناحيه گرمسار، در جمع نمازگزاران و بسيجيان شهرستان آرادان اظهار داشت: حماسه 9 دي، امتحان الهي بود.
- فهيمه سادات حسينيان کارشناس تربيتي بسيج دامغان، در جلسه سرحلقه هاي صالحين پايگاه هاي خواهر دامغان که در سالن اجتماعات حوزه کوثر برگزار شد، اظهار داشت: مسئولان گروه هاي صالحين بايد آگاه باشند و بدانند تهديد نرم دشمن متوجه قشر و گروه خاصي نيست بلکه متوجه آحاد مردم است.
- سرهنگ پاسدار سيدمحمود حسيني فرمانده حوزه بسيج اصناف شاهرود در جلسه شوراي پايگاه بسيج حمزه سيدالشهدا حوزه اصناف الهادي شاهرود گفت: اصناف بسيجي براي تشکيل هيئت هاي امربه معروف تلاش مي نمايند و وظيفه اصلي خود را توسعه اين فريضه مي دانند.
-حجت الاسلام علي سهرابي مسئول امور روحانيون نمايندگي سپاه استان، در جلسه شايستگي پاسداري که با حضور پايوران خواهر سپاه استان در سالن جلسات بسيج جامعه زنان استان برگزار شد، اظهار داشت: شناخت خدا تنها در پرتو نور بصيرت امکان پذير است.