تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2993 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرعامل شرکت گاز استان سمنان در ديدار با خانواده سردار شهيد حاج محمود اخلاقي:
 امنيت امروز کشور مرهون جانفشاني شهداست  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
هيات مديره و فرمانده پايگاه بسيج شرکت گاز استان سمنان با حضور در جمع خانواده شهيد حاج محمود اخلاقي ياد و خاطره اين سردار سرفراز دوران دفاع مقدس را گرامي داشتند.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، مصطفي ادب فرمانده پايگاه بسيج شهيد اخلاقي شرکت گاز استان سمنان در ابتداي اين ديدار با تجليل از رشادت هاي اين شهيد بزرگوار گفت: شهيد حاج محمود اخلاقي از معلمين برجسته شهر و از فرماندهان رشيد دوران 8 سال دفاع مقدس بوده که پايگاه بسيج شرکت گاز استان سمنان نيز مزين به نام اين سردار سرفراز شده و در اين مدت نيز اقدامات برجسته اي از قبيل برپائي نمايشگاه کتاب، نمايشگاه دفاع مقدس و نمايشگاه عکس و آثار شهدا نموده است که با استقبال خوب مردم استان و روبرو شده و حضور هيات مديره شرکت نيز به منظور پاسداشت ياد و خاطره اين شهيد بزرگوار است زيرا معتقديم که ما هرچه داريم از برکت خون شهداست.
عليرضا جراحي مديرعامل شرکت گاز استان سمنان نيز در اين ديدار با ابراز خرسندي از حضور در جمع خانواده اين شهيد گفت: حقيقتا امنيت امروز کشورمان مرهون جانفشاني شهداست و همه ما مي دانيم و معتقديم که اين عزيزان تا ابد زنده و ناظر اعمال ما هستند و به همين دليل از روح بلند اين شهيد بزرگوار و خانواده عزيزشان مي خواهيم که همه ما و مسئولين را در پيروي از راه روشن شان و خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي دعا فرمايند.
همسر شهيد حاج محمود اخلاقي نيز با ذکر گوشه اي از سجاياي اخلاقي اين شهيد بزرگوار گفت: حاج محمود فردي بسيار خوش اخلاق، خوش برخورد و شوخ طبع بود ودر دوران دفاع مقدس نيز هميشه به فکر ايجاد وحدت بين نيروها و جمعآوري نيرو براي اعزام به جبهه بوده و معتقد بود که سختي هائي که مي کشيم بابت اين است که نگذاريم حتي يک وجب از خاک کشور عزيزمان به دست دشمن بيافتد و همه ما مي دانيم که اگر عنايت خداوند و  توجهات حضرت ولي عصر (عج) و جانفشاني اين عزيزان نمي بود معلوم نبود چه بر سر اين مملکت مي آمد، پس بر همه ما نيز واجب است که راه روشن شهدا را ادامه دهيم و پيرو امام زمان (عج) و ولي فقيه خود باشيم تا آسيبي به اين مملکت نرسد.
شايان ذکر است شهيد حاج محمود اخلاقي از دلاوران 8 سال دفاع مقدس بود که 96 ماه در جبهه هاي حق عليه باطل حضور داشت و با 70 درصد جانبازي معاونت لشکر 17 علي ابن ابيطالب را بر عهده داشت که پس از سال ها مجاهدت در راه ميهن اسلامي ايران در عمليات پيروزمندانه  مرصاد به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

 


 تشکيل جلسه پيشگيري از آسيب ها و ارتقاي امنيت اجتماعي در سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
جلسه گروه کاري پيشگيري از آسيب ها و ارتقاي امنيت اجتماعي در سازمان زندان ها تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان بهزيستي استان سمنان، جلسه گروه کاري پيشگيري از آسيب ها و ارتقاي امنيت اجتماعي با حضور حسن سعدالدين، مديرکل دفتر امور اجتماعي و شوراهاي استانداري، مديران کل دستگاه هاي اجرايي و ديگر اعضا به مديريت امير خراساني مديرکل بهزيستي استان سمنان و به ميزباني اداره کل زندان هاي استان سمنان تشکيل شد.
حسين آذر مهري مدير کل زندان هاي استان سمنان گفت: مقوله زندان ها و اقداماتش در رده پيشگيري ثالثيه است و هزينه پيشگيري به منظور جلوگيري از آسيب ها در دو رده قبلي بسيار پائين تر از اين مرحله است.
حسين آذرمهري افزود: خانواده کانون مهمي براي پيشگيري از وقوع جرم است و متاسفانه هم اکنون مشاهده مي کنيم که محيط خانه و خانواده تبديل به خوابگاه براي اعضا شده است و اين مساله باعث مي شود در خانواده ها تعليم و تربيت به درستي انجام نشود.
وي اظهار داشت: پيشگيري ثالثيه بحث مهمي است که در حيطه وظايف بهزيستي و زندان ها مطرح مي شود و در اين رده نقش مسئولان زندان ها، مراجع قضائي، روان شناسان و مددکاران بسيار حائز اهميت است; چرا که اگر يک نفر در جامعه اصلاح شود، يک جامعه را نجات داده ايم.
در ادامه غلامرضا دوست محمدي معاون پرورشي اداره کل آموزش و پرورش سمنان گفت: آموزش و پرورش بستري است که مي تواند به دانش آموزان و والدين در سطح وسيعي اطلاع رساني کند.
دوست محمدي ادامه داد: آموزش و پرورش در مقطع راهنمائي و دبيرستان آموزش مهارت هاي زندگي را براي دانشآموزان به صورت فوق برنامه دارد و اميدواريم بتوانيم با توجه بيشتر مسئولان آموزش، اين مهارت ها را در دروس رسمي دانشآموزان بگنجانيم.
ناصرالدين حقيقي مشاور و روان شناس اداره کل زندانها نيز گفت: شش عامل اساسي جرم شناخته شده است که شامل طلاق، خشونت ديدگي در کودکي، ضعف تحصيلي، اعتياد، بيکاري، رسانه هاي جمعي و فضاهاي همگني است.
وي افزود: يکي از مباحثي که هم اکنون در جامعه شايع شده طلاق عاطفي يا رواني است که قبل از طلاق محضري بين زوجين اتفاق مي افتد و يکي از عوامل خوابگاه شدن خانه ها نيز همين مساله است.
در اين جلسه آمار تجزيه و تحليل اطلاعات اعضا» کميته طلاق استان که شامل آمار مقايسه اي سال 89 و 6 ماهه اول سال 90 بوده، ارائه گرديد.
شايان ذکر است پس از اتمام اين جلسه رئيس و اعضاي کارگروه پيشگيري از آسيب ها و ارتقا» امنيت اجتماعي از زندان مرکزي سمنان بازديدي را بعمل آوردند و از نزديک با نحوه کار و فعاليت در اين ندامتگاه آشنا شدند.

 


 افزايش 7 رشته جديد به رشته هاي مرکز علمي کاربردي جهاد کشاورزي دامغان 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رئيس مرکز علمي کاربردي جهاد کشاورزي دامغان گفت: در ترم جديد که از بهمن ماه امسال آغاز خواهد شد 7 رشته به رشته هاي اين مرکز افزوده شد.
سيد مجيد حجازي فر به خبرنگار ما در دامغان اظهار داشت: از اين تعداد رشته افزوده شده 3 رشته در بخش کارشناسي و 4 رشته ديگر در بخش کارداني است.
وي افزود: اين رشته هاي افزوده شده در زمينه دامپروري، دامپزشکي، کشاورزي و علوم انساني بوده که به رشته هاي موجود اين مرکز افزوده شد.
رئيس مرکز علمي کاربردي جهاد کشاورزي دامغان تصريح کرد: در حال حاضر يک هزار 100 نفر دانشجوي دختر و پسر در 15 رشته کارشناسي و کارداني تحصيل مي کنند.
وي اضافه کرد: مرکز علمي کاربردي جهاد کشاورزي دامغان جز» سه مرکز بزرگ علمي کاربردي وزارت جهاد کشاورزي در سطح کشور است.
حجازي فر افزود: اين مرکز يک هزار و158 هکتار وسعت دارد و داراي 8 آزمايشگاه تخصصي دامپروري و دامپزشکي ،3 مزرعه توليد دام و طيور شامل گاو شيري، مرغ تخم گذار و مرغ گوشتي است.
وي گفت: اين مرکز از مراکز مصوب مجلس شوراي اسلامي بود که در شهرستان دامغان تاسيس و راه اندازي شده است.


 اداره حفاظت محيط زيست استان سمنان برگزار کرد:
 کارگاه آموزشي دبيران جغرافياي شهرستان سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
در اجراي تفاهم نامه منعقده بين ادارات کل آموزش و پرورش و حفاظت محيط زيست استان سمنان، کارگاه آموزشي دبيران جغرافياي شهرستان سمنان، با هدف آشنايي بيشتر دبيران اين رشته با مباحث محيط زيست و به جهت تغييرات صورت گرفته در کتاب استان شناسي سمنان در محل اداره کل حفاظت محيط زيست استان سمنان برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان سمنان، در اين کارگاه يک روزه که با حضور دبيران جغرافياي دوره متوسطه برگزار شد، مواردي از قبيل تاريخچه، اهداف و وظايف سازمان حفاظت محيط زيست، شناسايي و تعيين گونه هاي در معرض خطر، تنوع زيستي و مناطق تحت مديريت و گونه هاي جانوري و گياهي استان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
ظهرابي مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان در اين نشست با ارائه توضيحاتي در خصوص لزوم آموزش و فرهنگ سازي در زمينه محيط زيست، نقش معلمان را در اين زمينه نقشي بي بديل و اثرگذار برشمرد ولي لازمه ورود معلمان به مبحث آموزش و فرهنگ سازي در زمينه محيط زيست را افزايش دانش و کسب آگاهي در زمينه محيط زيست و مسائل مرتبط با آن برشمرده و بر لزوم اجراي اين برنامه ها و کارگاه هاي آموزشي مشابه تاکيد نمودند.
شايان ذکر است با توجه به استقبال بسيار خوب شرکت کنندگان مقرر گرديد مباحث مرتبط با آلودگي و تخريب محيط زيست در دومين کارگاه آموزشي مطرح گردد.

 


 مسجد، محور شهر اسلامي است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
در جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان مهديشهر، راهکارهاي ارتقا» نقش آفريني مساجد در حوزه فرهنگي و اجتماعي بررسي شد.
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مهديشهر; مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در اين جلسه گفت: در فرهنگ سازي حتي ظاهر مسجد نيز موثر است.
محمدرضا سوقندي افزود: شهر اسلامي، مسجدمحور است و همه کانون ها به مسجد ختم مي شود.
وي اظهار داشت: همه کساني که حقيقتا به دين اسلام و انقلاب خدمت کرده اند از مسجد برخاسته اند.
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: مسجد پايگاهي در کنار ساير پايگاه ها نيست، بقيه پايگاه ها بايد ريشه در تفکر مسجدي داشته باشند.
سوقندي تاکيد کرد: براي ارتقا نقش مساجد در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي بايد براي مساجد شناسنامه فرهنگي تدوين شود.
وي افزود: تدوين برنامه جامع ارتقا» مساجد نيز از جمله ضروريات است.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان مهديشهر نيز در اين جلسه گفت: مساجد هنگامي رشد مي کنند که به سه رکن مهم آنها توجه شود. حجت الاسلام والمسلمين باراني افزود: امام جماعت، هيات امنا و فضاي فيزيکي از ارکان مهم رشد مسجد است.
وي اظهار داشت: امام جماعت بايد به روز باشد و مطالعات و عمل درس آموز است و هيات امنا هم بايد با درک جنگ نرم، براي جوانان برنامه هاي ويژه داشته باشند.
فرماندار مهديشهر نيز در اين جلسه گفت: کانون هاي فرهنگي مساجد مي تواند نقش مهمي در ارتقا» مساجد داشته باشند.
عيسي فاضلي تاکيد کرد: اعتبار يک درصدي دستگاه هاي دولتي براي فعاليت هاي فرهنگي مي تواند در مسجد هزينه شود.
در ادامه اين جلسه سند دستيابي به مسجد طراز اسلامي براساس ديدگاه هاي رهبر معظم انقلاب با پنجاه پيشنهاد براي ارتقا» جايگاه فرهنگي اجتماعي مساجد به تصويب رسيد.