تاریخ 1394/09/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4092 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اعتراض مردم به جذب نيروهاي غير بومي در ادارات شهرستان ميامي  

ماجرا از آنجا آغاز مي‌شود که تعدادي از ادارات شهرستان ميامي ازجمله جهاد کشاورزي،تأمين اجتماعي و..براي جذب چندين نيروي جديد در بدنه اعلام نياز کرده و اين درخواست را براي اجرا و سير مراحل قانوني به مراجع بالادست و مربوطه ارائه مي‌دهد، در نهايت با وجود تعداد زيادي از جوانان بيکار در سطح شهرستان، متأسفانه از افراد غيربومي شهرستان ميامي استفاده‌شده، که به‌کارگيري اين نيروها باعث موجي از اعتراض‌ها و حواشي در شهرستان ميامي شده است.

اين در شرايطي است که همواره مسئولان ارشد شهرستان ازجمله امام‌جمعه، فرماندار و نماينده مردم در مجلس با تأکيد بر نرخ بالاي بيکاري در شهرستان ميامي موضع خود را بر استفاده از نيروهاي بومي در شهرستان اعلام کرده‌اند.

مردم و به‌ويژه جوانان تحصيل‌کرده بيکار شهرستان ميامي به‌شدت از به‌کارگيري افراد غيربومي در ادارات ميامي نگران بوده و بارها نگراني خود را به استاندار،فرماندار و ديگر مسئولان مربوطه رسانده‌اند.

اين بي‌عدالتي در شهرستان ميامي گاها به اوج خود رسيده به‌طوري‌که بسياري از جوانان و مردم ولايتمدار اين منطقه معتقدند که کار به‌جايي رسيده است که حتي ديپلمه‌ها ، سرايدارها، آشپزها، نيروهاي خدماتي، باغبان‌ها و راننده‌هاي ادارات از جمله قراردادي و پيمانکاري را هم از نيروهاي غيربومي شهرستان ميامي جذب مي‌کنند.

درحالي‌که صدها نفر نيروي انساني متخصص در شهرستان ميامي که بدون هرگونه تعصب و خودبزرگ‌بيني از متعهدترين و پاک‌ترين نيروهاي انساني منطقه به شمار مي‌روند در آرزوي اشتغال ، روزهاي خود را سپري و به انواع دردهاي روحي و افسردگي‌هاي ناشي از بيکاري مبتلا مي‌شوند.نيروهايي که مي‌توانند براي اعتلاي ميهن عزيزمان مفيد و مثمرثمر باشند و چرخ‌هاي توسعه شهرستان را با پايبندي به قانون، به‌دوراز حاشيه‌هاي غيرکاري و بي‌قانوني و زياده‌خواهي‌هاي دردسرساز به‌خوبي به چرخش درآورند.

سيد حسن موسوي ،عضو شوراي شهر ميامي و استاد دانشگاه در نشستي با دانشجويان و فارغ‌التحصيلان شهرستان ميامي در محل سالن جلسات شهرداري اين شهر، ضمن ابراز خرسندي از حضور فعال جوانان در عرصه‌هاي اجتماعي، اظهار داشت: ما هم درک کرده‌ايم که بيکاري جوانان اولين و مهم‌ترين مشکل آن‌ها است.

موسوي گفت:وقتي به بدنه شهرستان مي‌نگريم جوانان بسيار مستعد و خوبي را با تحصيلات بسيار عالي مشاهده مي‌کنيم که متأسفانه مورد غفلت قرارگرفته و به اولين خواسته آن‌ها که بيکاري مي‌باشد توجهي نکرده‌ايم.

سخنگوي شوراي شهرميامي افزود: ما از اين خواسته به‌حق جوانان ميامي دفاع مي‌کنيم و قول مي‌دهيم که اين گفته، که خواسته همه مردم شهرستان ميامي هم هست را پيگيري کرده و به گوش مسئولان استاني برسانيم.

موسوي افزود: براي جذب نيروي بومي تاکنون بي‌تفاوت نبوده‌ايم و به هر ارگان و اداره‌اي که توانسته‌ايم نامه‌نگاري و درخواست همکاري کرده‌ايم و ازاينجا به بعد بايد مسئولين استاني نگاه ويژه به اين منطقه داشته باشند.

اگرچه در قوانين و سياست‌هاي استخدامي کشور، اولويت اشتغال در هر شهري، با مردم بومي همان شهر است، اما آن چيزي که در شهرستان ميامي اتفاق مي‌افتد با هيچ‌کدام از اين سياست‌ها همخواني ندارد.

اگر يک جوان ميامي‌اي خوش‌اقبال باشد! و اطلاع يابد که اداره‌اي جذب نيرو دارد! و بخواهد مراحل استخدامي خود را طي کند، در اين مسير با انواع کارشکني ، بي‌احترامي و حاشيه‌سازي‌ها مواجه مي‌شود درنهايت با پاسخ منفي روبرو خواهد شد.

اگرچه اين واقعيت‌هاي تلخ، دل‌هاي زيادي از خانواده‌هاي بومي و ساکن اين شهر مظلوم را به درد آورده و فرزندان عزيزشان را راهي ديار غربت کرده است،ولي به‌هرحال بايد پذيرفت که اين واقعيت‌ها، انگيزه جوانان اين شهر را به ماندن در زادگاه و خدمت کردن به همشهريان خود، به‌شدت کاهش داده است.

بايد اشتغال جوانان بومي با جديت پيگيري شود. چرا از افراد غيربومي در اين شهرستان مشغول به کارشده که با استخدام هر غيربومي يک نفر از جوانان اين شهرستان بيکار خواهد شد و درصورتي‌که در اين شهرستان افراد متخصص و باتجربه‌اي وجود دارند که بر اوضاع اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و حتي سياسي منطقه اشراف کامل داشته و مي‌توانند در سازندگي شهرستان نوپاي ميامي نقش مؤثرتري را ايفا کنند.

گاها شنيده‌شده است که گفته‌اند «نيروي تخصصي در اين شهرستان وجود ندارد» درحالي‌که وجود نيروهاي متخصص و پرتلاش دراين شهرستان کم نيست و از سويي آيا سرايدار، خدمات و... که نياز اوليه يک اداره يا دستگاه مي‌باشد، مي بايست تخصص داشته باشد! اميدواريم تصميماتي اتخاذ است که بتواند در اين زمينه از استخدام افراد غير بومي در پست هايي که تخصص آن در شهرستان ميامي وجود دارد جلوگيري به عمل آورده و دل نگراني هاي مردم شهرستان ميامي را در خصوص استخدام فرزندانشان در ادارات و صنايع بومي و محلي اين شهرستان مرتفع ساخته تا درآينده نه چندان دور اين مشکل وخواسته مردم دردستور کار مسئولين قرارگيرد.

خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


 اعضاي هيات اجرايي انتخابات خبرگان در ميامي انتخاب شدند 

ميامي خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان ميامي از انتخاب 13نفر به عنوان اعضاي هيات اجرايي انتخابات خبرگان رهبري در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پيام از ميامي احمد قاضي در خلال جلسه انتخاب اعضاي هيات اجرايي انتخابات خبرگان رهبري به ميزباني فرمانداري اين شهرستان، با بيان اينکه 13 نفر اعضاي هيات اجرايي، با راي منتخبان معتمدان محلي و اعضاي شوراي اداري اين شهرستان برگزيده شده اند، ابراز داشت: بر اساس راي 30 تن از حضار در اين نشست، چهره 8 عضو اصلي و پنج عضو علي‌البدل هيات اجرايي انتخابات خبرگان شهرستان ميامي مشخص شد.

وي افزود: عباسعلي اصغري، غلامرضا آقايي، ابوالقاسم جمال بسطامي، ابوالفضل آقايي، محمدرضا باراني، رضا فتحي، نصيرصائمي و حسن مقدسي به عنوان اعضاي اصلي هيات اجرايي انتخابات خبرگان رهبري و منوچهرحسن باراني، احمد کيوان، علي اکبر گودرزي، حسن شجاعي و محمد عربصالحي نيز به عنوان اعضاي علي‌البدل انتخاب شدند.

مردم مجري انتخابات هستند

فرماندار ميامي همچنين با بيان اينکه مردم در انتخابات هفتم اسفندماه جاري، زمام امور اجرايي را به دست خواهند داشت، گفت: برگزاري و نظارت بر حسن انجام انتخابات در ايران برعهده مردم است که اين مهم نمود بارز مردم سالاري ديني در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.

قاضي با اشاره به تعيين افراد هيات اجرايي انتخابات توسط خود مردم و از بين معتمدان محلي، بيان داشت: اعضاي ثابت و علي البدل هيات اجراي انتخابات توسط مردم و از بين خود آنها انتخاب مي شوند تا روند برگزاري انتخابات توسط مردم به صورت مستقيم به منصه ظهور گذاشته شود.

وي ادامه داد: با وجود تبليغات دشمنان انقلاب اسلامي، در تمام انتخاباتي که درکشور برگزار شده شاهد حضور گسترده و بي نظير مردم پاي صندوق‌هاي رأي بوده‌ايم و قطعا هفتم اسفند ماه سال جاري نيز شاهد انتخاباتي باشکوه‌ خواهيم بود.

شرايط براي برگزاري انتخابات خوب مهيا است

فرماندار شهرستان ميامي انتخاب خبرگان رهبري را امتياز بزرگ نظام مقدس جمهوري اسلامي در ايجاد مردم سالاري ديني دانست و گفت: مردم با راي مستقيم خود اعضاي خبرگان رهبري يا يکي از حساس ترين نمايندگان خود، را با آزادي کامل انتخاب مي کنند که اين اوج مردم سالاري در کشور ايران اسلامي است.

قاضي تاکيد کرد: همه نهادهاي اداري و اجرايي شهرستان ميامي آماده برگزاري انتخاباتي باشکوه و فراهم آوردن شرايط براي حضور حداکثري مردم متدين و خداجوي اين شهرستان است لذا اين اطمينان را مي دهيم که در روز هفتم اسفندماه شاهد برگزاري انتخاباتي ويژه با حضور گسترده مردم خواهيم بود.

علاوه بر فرماندار ميامي، در اين نشست، دادستان عمومي و رئيس اداره ثبت احوال شهرستان ميامي و تني چند از معتمدان محلي حضور داشتند.


 شعبه نمايندگي هلال احمر شهرستان ميامي راه اندازي شد 

با برگزاري آئيني، نمايندگي هلال احمر ميامي ارتقا يافته و به يکي از شعبات اداره کل هلال احمر استان سمنان تبديل شد.

به گزارش خبرنگار پيام از ميامي، فرماندار ميامي در اين آيين با اشاره به برخي روايات ، لزوم خدمت رساني به مردم را يادآور شد و شهدا و جانبازان و ايثارگران را نمونه‌هاي عالي از خدمت به خلق خواند.

احمد قاضي به ويژگي ها و جايگاه مهم شهرستان ميامي هم اشاره کرد و گفت: اين شهرستان با توجه به به احتمال وقوع بلاياي طبيعي و جاده حادثه خيز ميامي - داورزن نياز شديد به خدمات هلال احمر دارد.

فرماندار ميامي ، مناطق کوهستاني بخش کالپوش و خطرات احتمالي که شهرستان ميامي را تهديد مي‌کند را متذکر شده و لزوم برخورداري از هلال احمر مستقل را بيان کرد.

قاضي از پيگيري‌هاي دبيرکل و دبير شوراي عالي جمعيت هلال احمر کشور و مدير عامل جمعيت هلال احمر استان سمنان در ارتقاي هلال احمر ميامي تقدير کرد.

دکتر حسين شکراللهي مدير عامل جمعيت هلال احمر استان سمنان، با تشريح وضعيت هلال احمر و ساختار تشکيلاتي آن ، گفت: شهرستان ميامي و مردم آن جايگاه مهمي در پيروزي انقلاب و دفاع مقدس داشتند.

مدير عامل جمعيت هلال احمر استان سمنان گفت: مردم به جايگاه ارزشمند هلال احمر و خدمات رساني به موقع آن در موارد مورد نياز واقف هستند.

وي به بارش برف اخير و بروز برخي مشکلات در راههاي ارتباطي استان، گفت: نيروهاي هلال احمر و ساير دستگاه‌هاي خدمات رسان نقش بسيار مهمي را در خدمات رساني به مردم ايفا کردند.


 معاون فرماندار ميامي: حضور آگاهانه و با بصيرت ويژگي شاخصه مردم ايران است 

معاون فرماندار شهرستان ميامي گفت: حضور آگاهانه و با بصيرت در مناسبت‌هاي ملي و مذهبي به‌ويژه انتخابات از شاخصه‌هاي بارز مردم ايران است.

به گزارش خبرنگار پيام از ميامي، معاون فرماندار شهرستان ميامي در جمع معتمدين شهرستان ميامي که به مناسبت انتخاب اعضاء هيات اجرايي انتخابات خبرگان در سالن جلسات فرمانداري شهرستان ميامي گرد هم آمده بود، به حضور آگاهانه و با بصيرت مردم در انتخابات اشاره نمود.

عليرضا آشوري گفت: با وجود توطئه‌هاي دشمنان اسلام و انقلاب اسلامي تمام انتخابات کشور به‌موقع و بدون هيچ مشکلي در کشور برگزار شده است و با تمام ظرفيت‌هاي موجود کشور انتخابات سالم و بسيار خوبي در کشور برگزار شده است.

رئيس ستاد انتخابات شهرستان ميامي تصريح کرد: مردم ما حضور در انتخابات را يک وظيفه شرعي برشمرده و با آگاهي کامل و بصيرت بالا در انتخابات شرکت کرده‌اند. وي افزود: هرچه حضور مردم در انتخابات بيشتر شود دشمنان قسم‌خورده به اين نظام دلخورتر و نااميدتر از آينده خواهند شد.

آشوري افزود: انتخاب معتمدين و هيات اجرايي در هر انتخابات نشان مي‌دهد که مردم خود مجري انتخابات بوده و اين انتخابات آزاد در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وي در ادامه به وظايف هيات اجرايي اشاره کردند.