تاریخ 1390/10/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2993 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در نشست شوراي برنامه ريزي استان مطرح شد;
 رويکرد دولت در توزيع اعتبارات شهرستان ها عدالت محوري است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
استاندار سمنان گفت: رويکرد دولت در توزيع اعتبارات بين دستگاه هاي اجرايي و شهرستان ها بر اساس اصل عدالت محوري است.  
عباس رهي در نشست شوراي برنامه ريزي استان سمنان، افزود: مديران و مسوولان دولت خدمتگزار نيز وظيفه دارند عدالت محور رفتار کنند.  
وي اظهار داشت: مسوولان و مديران بايد به معناي واقعي خدمتگزار مردم باشند و حق مردم را تا جايي که مي شود به مردم بدهند.  
وي رويکرد تصميم سازي دولت را عدالت محورانه توصيف و تصريح کرد: در شوراي برنامه ريزي استان سمنان نيز هنگام توزيع اعتبارات سعي شد به دستگاه هايي که از گذشته اعتبارات کمي دريافت مي کرده اند بيشتر توجه شود تا تعادلي بين دستگاه ها برقرار شود. 
رهي با بيان اين که در توزيع اعتبارات استان بين شهرستان ها و دستگاه هاي اجرايي تصميم معناداري مشاهده مي شود، افزود: حرکت و سوق دولت به سمت عدالت در اين روند کامل قابل مشاهده است.  
وي اضافه کرد: سهم شهرستان ها در اعتبارات به طور مشخص رعايت شده است و اعتبار هر شهرستان در هر صورت به همان شهرستان تعلق دارد.  
استاندار سمنان بر رعايت عدالت از سوي مديران در امور داخلي دستگاه هاي اجرايي استان سمنان نيز تاکيد کرد.  
معاون برنامه ريزي استانداري سمنان هم در اين نشست از اختصاص 115 ميليارد ريال اعتبار براي تکميل زيرساخت هاي مسکن مهر در سال جاري خبر داد.  
مفيد غلامي گفت: سمنان از استان هايي است که براي ايجاد و تکميل مسايل زيرساختي مسکن مهر اعتبار ويژه در نظر گرفت.  
وي اظهار داشت: اين در صورتي است که استان هاي ديگر کشور اعتبار خاصي به اين امر اختصاص نداده اند و اين امر نشان دهنده توجه خاص مسوولان استان سمنان به پروژه مسکن مهر است.  
وي خاطرنشان کرد: سهم شهرستان ها از اين اعتبار مشخص بود که به خود شهرستان ها اختصاص يافت.  
وي گفت: 49 ميليارد ريال از اعتبارات در ابتداي سال توزيع شد و در آن زمان ابلاغ نشد که عمدتا مربوط به زيرساخت هاي مسکن مهر بود.  
غلامي همچنين از اختصاص سه ميليارد و 900 ميليون ريال براي تعمير، تجهيز و روشنايي راه هاي مواصلاتي استان سمنان خبر داد.  
وي با اشاره به اعتبار 45 ميليارد ريال براي مصوبه خاص، افزود: اين اعتبار اخيرا ابلاغ شده است که عمدتا بايد در طرح هاي زيرساختي و اشتغال زايي هزينه شود.  
وي گفت: از اين عدد 32 ميليارد ريال به تکميل زيرساخت هاي گردشگري و 13 ميليارد ريال نيز به تکميل زيرساخت هاي شهرک هاي صنعتي در استان سمنان اختصاص مي يابد.  
معاون برنامه ريزي استانداري سمنان نبود آمار به روز اعتبارات دستگاه هاي اجرايي استان را از معضلاتي دانست که ايجاد بانک اطلاعاتي جامع برطرف مي شود.  
توزيع اعتبارات هزينه و عمراني، گزارشي از عملکرد جذب اعتبارات استان سمنان و... نيز در اين نشست بحث و بررسي شد.  
استان سمنان در سال جاري رتبه دوم ميزان افزايش اعتبارات را در بين استان هاي کشور داراست.

 


 پايش باقي مانده هاي دارويي و آلا ينده ها در شير خام  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل دامپزشکي استان سمنان افزود: در راستاي اجراي برنامه ملي پايش باقي مانده هاي دارو، سموم کلره، فسفره، مايکوتوکسين ها، فلزات سنگين و همچنين شمارش ميکروارگانيسم ها و سلول هاي سوماتيک در شير خام، اداره کل دامپزشکي استان سمنان از ابتداي سال جاري اقدامات لازم در خصوص نمونه برداري از گاوداري هاي شيري صنعتي، سنتي و مراکز جمعآوري شير خام استان را انجام داده است.
به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، رضا عامري در ادامه گفت: اداره کل دامپزشکي استان سمنان به استناد مواد قانوني سازمان دامپزشکي و آئين نامه هاي مربوطه به عنوان دستگاه متولي بهداشت و سلا مت شير خام در سطح استان، وظيفه نظارت و کنترل بهداشتي شير خام در تمامي مراحل توليد تا تحويل به مراکز فرآوري را عهده دار است.  وي با بيان اين که پايش باقي مانده هاي دارويي و آلا ينده ها به عنوان يکي از اقدامات اداره کل دامپزشکي به منظور نظارت و کنترل بهداشتي شير خام و به منظور کاهش مخاطرات بيولوژيکي، فيزيکي، ارتقا کيفيت و کاهش موارد بيماري هاي مشترک قابل انتقال به انسان از طريق شير و کاهش موارد مسموميت هاي ناشي از مصرف شير و فرآورده هاي آن، تضمين سلا مت مصرف کنندگان و ايجاد زمينه لا زم براي اعمال استانداردهاي ملي و بين المللي و نيز ايجاد انگيزه رقابت در بين توليد کنندگان براي توليد محصول سالم و بهداشتي مي باشد.

 


 سازمان جهاد کشاورزي استان براي جذب کارشناسان کشاورزي برگزار کرد
 آزمون جذب کارشناسان کشاورزي در شبکه مراقبت بخش خصوصي 

براي استفاده از توان کاري بخش خصوصي و جذب تعدادي از فارغ التحصيلان بخش کشاورزي، آزمون جذب کارشناسان توانمند در شبکه هاي مراقبت بخش خصوصي در محل سازمان جهاد کشاورزي استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهادکشاورزي استان در حاشيه آزمون کتبي از کارشناسان کشاورزي گفت: اين آزمون با هدف حضور بخش خصوصي در عرصه هاي کشاورزي و استفاده از توان علمي فارغ التحصيلان بخش برگزار مي شود . نبي ا... رجبي افزود:  براي نظارت بر مراحل توليد و ارائه راهنمايي و مشاوره کارشناسي به بهره برداران در راستاي افزايش توليد و از طرفي کمبود نيروي متخصص در بخش دولتي، بايد اين نقصان با جذب کارشناسان بخش خصوصي و عقد قرارداد کاري با آنها برطرف مي شد ، لذا حضور در عرصه توليد، جلب نظر و رضايت کشاورزان، توانمندسازي کارشناسان و اثرگذاري آن ها در بالابردن توان علمي کشاورزان و افزايش توليد در واحد سطح نکاتي است که در جذب اين کارشناسان مد نظر بوده است. معاون بهبود توليدات گياهي سازمان گفت: در سال هاي گذشته تعدادي از شرکت هاي خدمات مشاوره اي و کارشناسان آنها در عرصه توليد خوب عمل کردند و توانستند نظر کشاورزان را به خوبي جلب کنند. لذا خود کشاورزان با آنها قرارداد کاري بستند.
مدير حفظ نباتات سازمان نيز بيان داشت: يکي از اهداف اين آزمون علاوه بر جذب ،امر آموزش و ايجاد شرايط لازم براي مطالعه دستورالعمل هايي است که در اختيار کارشناسان قرار گرفته است و منبع اصلي اين آزمون دستورالعمل هاي سازمان حفظ نباتات بوده است.
حميد نادريان افزود: با اين آزمون کارشناسان با توان علمي بالاتر براي امور گياه پزشکي، توسعه و تجهيز شبکه هاي مراقبت بخش خصوصي جذب خواهند شد. وي بيان کرد: علاوه بر آزمون کتبي ،با قبول شدگان مرحله کتبي مصاحبه و موفقيت در دو مرحله کتبي و مصاحبه منجر به جذب کارشناسان مورد نياز خواهد شد.
يادآوري مي شود:  تعداد 70 نفر از فارغ التحصيلان گياه پزشکي در مقطع ليسانس و فوق ليسانس در اين آزمون شرکت نمودند که حدود نيمي از آنها بعد از موفقيت در آزمون کتبي و طي مراحل مصاحبه با عقد قرارداد براي زماني معين از طريق کلينيک ها و شرکت هاي خدمات گياه پزشکي بخش خصوصي جذب خواهد شد.


 همايش دستاوردهاي تحقيقاتي در شرکت آب منطقه اي سمنان  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
همايش دستاوردهاي تحقيقاتي در شرکت آب منطقه اي سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه اي استان سمنان، ششمين همايش ارائه نتايج و دستاوردهاي تحقيقاتي شرکت آب منطقه اي سمنان با عنوان «رسوب شناسي عضو ورسک سازند اليکا (ترياس) در منطقه شهميرزاد با تاکيد بر فرآيند کارستي شدن» برگزار گرديد.
فريدون خانبابايي معاون برنامه ريزي و بهبود مديريت شرکت آب منطقه اي سمنان در اين خصوص گفت: اين همايش يک روزه در راستاي طرح حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي يکي از دانشجويان کارشناسي ارشد رشته زمين شناسي دانشگاه فردوسي مشهد و با حضور جمعي از معاونين، مديران و کارشناسان شرکت آب منطقه اي، آب و فاضلاب شهري و روستايي استان سمنان برگزار و در خصوص پديده کارستي شدن و توسعه حفرات ناشي از مخزن آب زيرزميني در سازندهاي اليکا منطقه شهميرزاد در عضو ورسک بحث و تبادل نظر گرديد.
در اين همايش ضمن بررسي وضعيت آبخوان شهميرزاد و ژئومورفولوژي کارست در منطقه مورد مطالعه و تغييرات ژئوشيميايي آب دو چشمه کارستي (هفت چشمه- شيخ چشمه سر) واقع در واحد فوقاني سازند اليکا مي توان به مطالعه عوامل موثر در پديده کارستي شدن اين واحد نيز اشاره نمود.


 بازديد معاون منابع انساني استانداري از دفاتر پيشخوان شهري و ICT روستايي  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
از دفاتر پيشخوان شهري و    ICT  روستايي و ميز خدمت دستگاه هاي اجرايي استان سمنان بازديد به عمل آمد.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري به همراه طباطبايي مشاور عالي معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور از دفاتر پيشخوان دولت شهري و  ICT  روستايي بازديد کرد .
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، طباطبايي که به منظور تبين برنامه هاي تحول، هماهنگي و تعامل و پيگيري آن به استان سفر نمودند با همراهي معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري و مديران حوزه معاونت از برنامه " ميز خدمت " در استانداري سمنان، اداره کل زندان ها و اقدامات تاميني و تربيتي و اداره کل بيمه خدمات درماني استان بازديد نموده و از نزديک امور و مشکلات و موانع موجود را مورد بررسي قرار دادند.
در طي اين بازديد که مديران کل دفاتر منابع انساني و تحول اداري و فناوري اطلاعات استانداري نيز حضور داشتند، برنامه طرح دورکاري در اداره کل بيمه خدمات درماني نيز مورد بررسي  و بازديد قرار گرفت . در پايان اين بازديد طباطبايي ضمن اذعان به عملکرد خوب و موفق استان  در زمينه برنامه هاي تحول خصوصا" ايجاد ميز خدمت در ادارات کل و ساماندهي نيروي انساني و توسعه از تلاش دست اندرکاران تشکر کرد.


 کسب مقام توسط شاعر حوزه هنري استان
 سمنان در چهارمين کنگره شعر عاشورايي 

سمنان-روزنامه پيام استان سمنان
چهارمين کنگره شعر عاشورايي با عنوان عقيله بني هاشم حضرت زينب کبري (س)، در آستانه اربعين حضرت سيدالشهدا(ع) با معرفي و تجليل از صاحبان آثار برگزيده در استان اردبيل به کار خود پايان داد.  
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، بر اساس راي هيئت داوران چهارمين کنگره شعر عاشورايي در بخش شعر فارسي، نسرين قرباني از شاعران عضو دفتر آفرينش هاي ادبي حوزه هنري استان سمنان به عنوان شاعر برتر منتخب و تنديس، لوح تقدير و جايزه نقدي کنگره را از آن خود کرد.
شايان ذکر است، بيش از 600 اثر به دبيرخانه اين کنگره ارسال شد که به دليل تعدد آثار، هيات داوران اين جشنواره از هر شاعر 2 شعر را پذيرش و در نهايت 44 اثر به عنوان منتخب شناخته شدند که از اين ميان نيز 10 اثر برتر و شش اثر قابل تقدير را انتخاب و معرفي کردند.
فرهنگ سازي و ارائه الگوهاي فرهيخته و به دور از تحريفات لفظي و معنايي، زمينه سازي براي شناسايي و معرفي استعدادهاي نهفته فرهنگ عاشورايي، تقدير از شاعران حسيني ، ايجاد زمينه براي توسعه ادبيات عاشورايي در بين مردم و ترويج اشعار پرمحتوا با موضوع مکتب حسيني و ارائه پيام هاي عاشورا در قالب هنر به مردم  از اهداف مهم برگزاري اين کنگره است.
پنجمين کنگره شعر عاشورايي، سال آينده با موضوع مويه هاي عارفانه نهضت حسيني در قالب هاي غزل، قصيده و رباعي از وقايع شام غريبان تا اربعين حسيني برگزار خواهد شد.


 صدور و تمديد 112 فقره کارت بازرگاني 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
در 9 ماهه سال جاري تعداد کارت هاي بازرگاني صادره و تمديدي به 112 فقره رسيده است که از اين تعداد 33 فقره صدور و 79 فقره تمديدي بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ صدور 37% کاهش و از لحاظ تمديد نيز 5% کاهش داشته است.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، براساس اعلام گمرک ايران در 9 ماهه سال جاري به ميزان 455359 تن کالا به ارزش 95962689 دلار شامل گروه هاي بهداشتي- شيميايي- فلزي و غير فلزي- نساجي- سلولزي- مصالح ساختماني- خودرو و قطعات- لوازم خانگي- برق و الکترونيک- ابزارآلات به کشورهاي افغانستان- ازبکستان- ارمنستان- تاجيکستان- ايتاليا- قرقيزستان- عراق- ترکيه- روسيه و قزاقستان صادر گرديده است.

 


 روي خط پيام 

هر دم از اين باغ بري مي رسد

هر از گاهي برخي از اقتصاددانان برجسته، دلسوز و وطن دوست ميهن عزيزمان هشدارهاي لازم به مسوولين اقتصادي مي دهند ولي متاسفانه ظاهرا گوش دست اندرکاران اقتصاد کشور بدهکار نيست و با تئوري هاي غلط خود مي خواهند رفاه مردم را فراهم نمايند. از جمله معضلاتي که اين روزها دامن گير اقتصاد کشورمان و موجب نگراني مردم و کارکنان دولت و غيره شده همانا قيمت سکه و ارز است. کارمندي مي گفت پارسال به همه مبلغ 300 هزار تومان عيدي دادند و با اين عيدي مي شد که يک سکه بهار آزادي خريداري شود. اگر بدين منوال باشد و با قيمت امروز بايد هر کارمندي 630 هزار تومان عيدي دريافت کند تا بتواند يک سکه بهار آزادي خريداري کند. پرواضح است گراني پول هاي خارجي تاثير مستقيم و غير مستقيم روي کالاهاي مصرفي مردم دارد و  اگر کارمندي ماهانه يک ميليون درآمد داشت برمبناي دلار و يور و حقوق او به 600 هزار تومان تنزل پيدا کرده است.
از مسوولين امر عاجزانه تقاضا مي شود نسبت به تثبيت قيمت طلا و ارز اقدامات بايسته و شايسته مبذول دارند تا مردم نيز در رفاه نسبي به سر ببرند.
يک شهروند

به کارکنان شاغل و بازنشسته، سکه عيدي بدهيد

به دست اندرکاران محترم امور پيشنهاد مي کنم مانند دوران جنگ تحميلي به جاي عيدي نقدي به کارکنان و بازنشسته ها يک عدد سکه بهار آزادي عيدي دهيد، با اين کار هم عرضه و تقاضاي سکه طلا متعادل مي شود و هم اختلاف دريافتي عيدي کارکنان شاغل و بازنشسته دولت از ميان مي رود.
حسن طالشي

به جاي وعده هاي بلند پروازانه معيشت مردم را تامين کنيد

دست اندرکاران محترم امور با صرف هزينه سنگين کالا برگ هايي را چاپ و توزيع کردند، بدون آن که استفاده چنداني داشته باشد، سهام عدالت را با جار و جنجال فراوان و زحمات و هزينه بسيار توزيع کردند، اما در اين چند سال اخير فقط يک بار و آن هم به عده اي مبلغ کمي بابت سود آن پرداختند. وعده پرداخت يک ميليون تومان به هر نوزاد ايراني دادند که آن هم به انجام و عمل نرسيد، عاقبت ايجاد 2/5 ميليون شغل و رفع معضل بيکاري در سال جاري هم معلوم نيست که به کجا مي کشد، حالا  اين همه کار انجام نشده و وعده هاي تحقق نيافته را رها کرده اند و مي خواهند از پول ملي 4 صفر کم کنند که از حالا  معلوم است چه سرنوشت و پيامدهايي خواهد داشت، بهتر است به جاي اعلا م پي در پي طرح هاي بلندپروازانه اي که توان و امکانات اجراي کامل آنها را ندارند، در صدد حل مشکلا ت معيشت ساده مردم باشند تا بيش از اين در برابر تورم و گراني ها کمر خم نکنند و عذاب نکشند.
شهروند سمناني