تاریخ 1390/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2991 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل ميراث فرهنگي استان سمنان
 سه هتل و مجموعه اقامتي گردشگران در مهديشهر در حال ساخت است 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از ساخت  سه هتل و مجموعه هاي اقامتي گردشگران در مهديشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، حميد يزداني در ديدار با شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهرستان مهديشهر گفت: يکي از فعاليت هاي اين اداره کل براي جذب گردشگر در مهديشهر حمايت از ساخت هتل دربند در نزديکي غار دربند است .
وي افزود: بر همين اساس راه دسترسي به هتل دربند و سرويس بهداشتي در اطراف غار دربند در حال احداث است.
وي با اشاره به اين که ساخت مجموعه گردشگري درجزين نيز در دست اقدام است، گفت: افزايش تعداد کمپينگ و اقامتگاه گردشگران و مسافران در مهديشهر نياز به همکاري و حمايت شهرداري و شوراي اسلامي اين شهرستان دارد.
وي يکي از برنامه هاي اين اداره کل را ثبت آثار تاريخي، طبيعي و معنوي مهديشهر عنوان کرد و گفت: ثبت موسيقي سنگسري به عنوان اثر معنوي در فهرست آثار ملي کشور نشان از اهميت و پيشينه تاريخي اين شهرستان دارد.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از همکاري مناسب شهرداري و شوراي اسلامي شهرستان مهديشهر با اين اداره کل و اداره ميراث فرهنگي مهديشهر قدرداني کرد.
شهردار مهديشهر نيز در اين ديدار با قدرداني از فعاليت هاي انجام شده در اداره کل ميراث فرهنگي استان و اداره مهديشهر گفت: با تلاش و پيگيري مديرکل ميراث فرهنگي استان، حرکت هاي خوبي براي رشد گردشگري مهديشهر آغاز شده است.
جعفر نخستين با تاکيد بر اين که پيش از اين به گردشگري مهديشهر توجه نمي شد، افزود: فعاليت هاي آغاز شده نويد بخش حرکت هاي مهم آينده در زمينه رونق گردشگري اين شهرستان است. وي شست وشوي محوطه داخلي غار دربند و ايجاد تعداد بيشتر سرويس بهداشتي در اطراف غار را خواستار شد.
اعضاي شوراي اسلامي شهرستان مهديشهر نيز در اين ديدار بر فراهم کردن زمينه هاي تعامل بيشتر بين اداره کل ميراث فرهنگي استان و شهرداري و شوراي شهر مهديشهر و رشد گردشگري اين شهرستان تاکيد کردند.


 به همت حوزه هنري استان سمنان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دامغان ;
 دومين سوگواره «17 شب ، 17 شبيه» در دامغان آغاز شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان  
دومين سوگواره «17 شب ، 17 شبيه» کار مشترک حوزه هنري استان سمنان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دامغان در مجتمع فرهنگي هنري شهيد شاهچراغي دامغان آغاز شد .
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان ، در اين سوگواره ، 17 مجلس تعزيه توسط گروه هاي مختلف به مدت 17 شب ، اجرا مي شود. در دومين سوگواره 17 شب ، 17 شبيه ، مجلس تعزيه بازار شام توسط گروه امروان و فيروزآباد ، مجلس بازار شام توسط گروه علي بن ابيطالب(ع) اميريه، مجلس پشيماني يزيد توسط گروه متوسلين به قمر بني هاشم(ع) ، مجلس شهادت امام حسين(ع) توسط گروه فرات، مجلس شهادت حضرت ابوالفضل(ع) توسط گروه قمر بني هاشم (معصومآباد و سيدآباد)، مجلس شهادت امام حسين توسط گروه سيدالشهدا(ع) ورکيان، مجلس مسلم بن عقيل (ع) توسط گروه برادران مربي، مجلس فرزندان ام البنين توسط گروه مسلم بن عقيل(ع)، مجلس چهار سردار توسط گروه عليان ، مجلس امير مصيب توسط گروه شهداي امروان، مجلس پشت در پشت (هندو و عباس) توسط گروه برادران عالمي (حجاجي)، مجلس حبيب ابن مظاهر و مسلم ابن عوسجه توسط گروه سيدالشهدا(ع) طاق، مجلس حضرت قاسم (ع) توسط گروه شهيد اکبرپور عباسآباد، مجلس حضرت علي اکبر(ع) توسط گروه قاسمآباد، مجلس شاه عباس و نابينا توسط گروه احرار بق ، مجلس امام رضا(ع) توسط گروه مخلصين معصومين و مجلس متوکل توسط گروه پيشکسوتان اجرا مي گردد.
دومين سوگواره 17 شب ، 17 شبيه که از 18 دي ماه آغاز به کار کرده است تا 4 بهمن سال جاري همه روزه از ساعت 30:17 در مجتمع فرهنگي هنري شهيد شاهچراغي دامغان اجرا مي گردد.
مراسم اختتاميه اين سوگواره نيز 4 بهمن در مجتمع فرهنگي هنري شهيد شاهچراغي دامغان برگزار مي شود .


 شهر اينترنتي سمنان راه اندازي شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
شهر اينترنتي سمنان به آدرس اينترنتي www.semnaneshop.com  راه اندازي شد.
  مدير وب سايت بانک اطلاعات مشاغل و فروشگاه هاي اينترنتي با اشاره  به معضلات  ترافيک، آلودگي هوا و بحران سوخت، اظهار داشت: با تحقق شهر الکترونيک مي توان به سوي حل اين مشکلات گام برداشت.  
به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، مجيد قدس با بيان اين که ايده  شهر اينترنتي، در سال هاي گذشته مطرح گرديده، ادامه داد: اين  شهر نيازهاي اساسي شهروندان را که براي رفع آنها از خانه خارج مي شوند، شناسايي کرده و در صدد پاسخگويي به آنها بر آمده است.
وي افزود: اولين اقدام براي تحقق اين شهر ايجاد يک وب سايت با هزينه اندک براي هر واحد صنفي و امکان برقراري ارتباط کاربران با فروشندگان مي باشد.
قدس تصريح کرد: با اين که در سمنان حدود 40 فروشگاه (داراي پروانه کسب) راه اندازي شده که در سايت  www.semnaneshop.com موجود است، عدم اعتماد به سايت هاي  اينترنتي و خريد از آنها مشکلي در اين مسير است که با ياري خداوند و صاحبان مشاغل اين مشکل نيز برطرف خواهد شد.
وي با بيان اين که مانند اين شهر الکترونيک در کشورهاي آسيايي  و اروپايي وجود دارد، ادامه داد: ايجاد شهر الکترونيکي ساير شهرهاي استان در مراحل بعدي در دستور کار قرار خواهد گرفت که پيش بيني مي شود در شهر شاهرود مورد استقبال قرار گيرد.


 پخش تله فيلم بهمنا توليد سيماي مرکز سمنان از شبکه نمايش 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
تله فيلم بهمنا توليد سيماي مرکز سمنان از شبکه نمايش پخش خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان،  معاون سيماي مرکز سمنان از پخش تله فيلم بهمنا کاري از سيماي مرکز سمنان از شبکه نمايش خبر داد و گفت: اين تله فيلم که به تهيه کنندگي ابوالفضل محمدخاني و کارگرداني حميدرضا  لوافي در شبکه استاني سيماي مرکز سمنان تهيه و توليد شده است به زودي از شبکه نمايش پخش خواهد شد.
احمد نيک کار افزود: اين تله فيلم داستان و رمزي را به تصوير مي کشد که حکايتي  است از گذشته هاي دور که در ميان مردمان  ايل سنگسري  باقي مانده است.
نيک کار بيان داشت:  در اين تله فيلم سياوش طهمورث، شاهين جعفري و راهيل رستميان به همراه تعداد زيادي از بازيگران هنرمند استان سمنان به ايفاي نقش خواهند پرداخت.
معاون سيماي مرکز سمنان اظهار داشت: به زودي تله فيلم جاده بي انتها با موضوع محيط زيست با تهيه کنندگي رافعي و کار گرداني رضا سبحاني و همچنين تله فيلم سنگ و سودا به تهيه کنندگي هادي افشار و کارگرداني مجيد تربتي فرد از شبکه استاني و شبکه هاي سراسري پخش خواهد شد.


 آغاز عمليات نهالکاري در اراضي بياباني شهرستان دامغان در سطح 200 هکتار 

دامغان- خبرنگار وزنامه پيام استان سمنان
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان از آغاز عمليات نهالکاري در اراضي بياباني اين شهرستان خبر داد.
حسين شوکتي نيا با بيان اين مطلب به خبرنگار ما در دامغان گفت: به منظور جلوگيري از فرسايش خاک و کاهش اثرات مخرب پديده بيابانزايي عمليات نهالکاري در سطح200 هکتار از اراضي بياباني شهرستان دامغان در منطقه سلطانيه و حاجي آباد سبحان آغاز شد.
وي تصريح کرد: در اين عمليات با کاشت گياهان مقاوم به خشکي آبياري و مراقبت از استقرار نهال ها در عرصه باعث کاهش سرعت باد و جلوگيري از برداشت ذرات خاک توسط مي شود.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيز داري شهرستان دامغان افزود: همچنين رسوب ذرات گرد و غبار فرا منطقه اي را نيز در برخواهد داشت.
وي گفت: اجراي اين پروژه علاوه بر سرسبزي، اثرات زيست محيطي قابل توجه اي را در منطقه خواهد داشت به طوري که فعاليت هاي کشاورزي، اقتصادي و اجتماعي را در عرصه ها تسهيل خواهد داد.


 آموزش مهارت هاي زندگي به دختران سمناني توسط کارشناسان پليس 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
کارشناسان مرکز مشاوره آرامش با حضور در مدارس سمنان، مهارت هاي زندگي را به دانشآموزان ارائه مي کنند.
به گزارش پايگاه اطلا ع رساني پليس، طرح مشاوره فعال و حضور مستمر کارشناسان انتظامي در مدارس و ديگر مدارس آموزشي با قوت در سطح استان سمنان اجرا مي شود.
ليلا  يحيايي يکي از کارشناسان مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان است که در اين جلسات به تشريح آسيب هاي اجتماعي فراروي دختران و مهارت هاي زندگي مورد نياز آنان مي پردازد.
روابط نامتعارف دختر و پسر و عواقب سو» از اين گونه روابط که بيشتر گريبانگير دختران مي شود، همچنين چگونگي تعامل موثر با والدين براي بيان مشکلا ت خود و پيشگيري به موقع از ناهنجاري هاي رفتاري و اخلا قي از ديگر مباحثي است که اين کارشناس فعال مشاوره پليس به تبيين آن براي دانشآموزان دختر مي پردازد.
علا وه بر اين به فراخور نياز شرکت کنندگان، فيلم آموزشي نيز پخش مي شود که در پايان با همکاري دانشآموزان تجزيه و تحليل آسيب هاي موجود در آن و راهکارهاي موثر براي مقابله با اين معضلا ت نيز صورت مي گيرد.