تاریخ 1394/09/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4080 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور وزير راه و شهرسازي:
 تقاطع غير همسطح سرخه افتتاح شد 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تقاطع غير‌هم‌سطح سرخه در مراسمي با حضور وزير راه و شهرسازي افتتاح شد.

اين تقاطع غيرهم‌سطح داراي يک دهنه پل 22 متري به طول 26 متر است که در سفر يک روزه، عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي دولت تدبير و اميد و محمدرضا خباز استاندار سمنان و نماينده سمنان، سرخه و مهدي شهر در مجلس شوراي اسلامي و شماري از مديران کل ادارات افتتاح شد.

در اجراي طرح تقاطع غيرهمسطح سرخه 200 هزار مترمربع عمليات خاکي و 642 هزار متر مربع آسفالت انجام شده است.هدف از اجراي طرح تقاطع غيرهمسطح سرخه افزايش ايمني و رفع نقطه پرحادثه و هدايت و روان سازي ترافيک محور منتهي به اين شهرستان عنوان شده است.

وزير راه و شهرسازي همچنين از تقاطع غير همسطح در حال ساخت سه راه مومن آباد شهرستان سرخه بازديد کرد.براي ساخت اين پروژه ملي 67 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده است. مديرکل راه و شهرسازي استان سمنان در اين رابطه گفت: تلاش مي‌شود اين پروژه تا دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداري برسد.

عباس آخوندي همچنين، بر مزار حاج‌اسدالله فريدون و بانو سکينه پيوندي، والدين دکتر حسن روحاني رييس جمهوري کشور حاضر شد و براي آمرزش آن سفرکردگان فاتحه قرائت کرد.


 افتتاح 140 واحد مسکوني با حضور وزير راه و شهرسازي در سمنان 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

تعداد 140 واحد مسکوني در مراسمي با حضور وزير راه و شهرسازي به‌ طور رسمي افتتاح شد.

عباس آخوندي با حضور در سايت مسکن مهرسمنان، شهرک ويلايي مسکوني ولايت (آوست) را به صورت رسمي افتتاح کرد.

شهرک آوست شامل 140 واحد ويلايي است که از سوي بخش خصوصي در سايت مسکن مهر سمنان احداث و به متقاضيان آن تحويل شده است. وزير راه و شهرسازي در اين مراسم افتتاح، به‌صورت نمادين از يکي از واحدهاي مسکوني اين شهرک بازديد و با ساکنان اين واحد مسکوني ديدار و گفت‌وگو کرد.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه رويکرد جديدي در اين وزارتخانه ايجاد شده است، اظهار داشت: بايد کيفيت زندگي مردم در شهرها ارتقاء يابد، شهرها بايد براي توسعه باهم رقابت کنند چراکه رقابت شهرها، زمينه جذب بيشتر سرمايه‌گذار را در کشور فراهم مي‌سازد.

آخوندي افزود: هر شهري به عنوان يک سکونت‌گاه مي‌تواند براي خود سياست‌هاي توسعه‌اي داشته و لزومي ندارد به شهرها بگوييم که چه کارهايي براي توسعه انجام دهند.


 بازديد مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان از شرکت اسيد شيمي پارسا در لاسجرد سرخه  

سرخه-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به مناسبت هفته کارآفريني، اسماعيل غنيان مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان به همراه الهي رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه از خطوط توليد شرکت اسد شيمي پارسا که در ناحيه صنعتي لاسجرد اين شهرستان در زمينه توليد روغن موتور، روغن دنده، گريس، روغن هيدروليك و مكمل روغن فعاليت مي‌کند، بازديد نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه،مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان در اين بازديد از نزديک با ظرفيت و توانمندي و تلاش مديريت و پرسنل اين مجموعه آشنا و با مديرعامل شرکت نيز گفتگو کرد.

دكترغنيان ضمن تاکيد بر بالا بردن کيفيت محصولات افزود: رقابت اينگونه نيست که بگوييم چون ساخت داخل هست فقط از آن استفاده شود، بلکه بايد در اقتصاد مقاومتي در نظر داشته باشيم که وقتي محصول خارجي با کيفيت بالا و قيمت پايين وارد کشور شود فضاي رقابت سخت مي‌شود و مصرف کننده حق انتخاب دارد که از اجناس خارجي و يا داخلي استفاده کند لذا تنها کاري که مي‌توانيم انجام دهيم اين است که بايد خودمان کيفيت کارمان را بالا ببريم.

دکتر غنيان و هيات همراه در ادامه، از شرکت توسعه گچ متين اين شهرستان نيز بازديد کرد.

وي با اشاره به ضرورت راه‌اندازي صنايع تبديلي گفت: براي ارتقاء جايگاه صنعت گچ بايد به توليد فرآورده‌هاي نوين روي بياوريم و هم‌اکنون استفاده از گچ خام به صورت سنتي تغيير يافته و مصرف گچ بيشتر در قالب پنل و ديوارهاي گچي سوق پيدا کرده است، لذا حرکت به سمت تبديل مواد خام به محصولات جديد گچي يکي از ضروريات اين صنعت است.

رئيس شوراي هماهنگي مديران کل استان سمنان زيرمجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي ادامه داد: بنگاه‌هاي داخلي بايد براي به روزرساني تکنولوژي و دانش خود تلاش کنند، چراکه در شرايط پساتحريم برخي از شرکت‌ها با ورود سرمايه‌گذاران خارجي با تهديدهايي مواجه خواهند شد.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان با بيان اين که بنگاه‌هاي داخلي بايد تکنولوژي خود را به روز کنند، اضافه کرد: نبايد اين گونه باشد که ديواري بين صنعت خارجي و صنعت داخلي وجود داشته باشد و صنعت داخلي همواره از اين ديوار که براي حمايت از صنعت داخلي کشيده شده است، منتفع شود.


 احداث پارک لجستيکي در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير راه و شهرسازي از احداث پارک لجستيکي در استان سمنان به عنوان يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي آينده وزارت راه و شهرسازي است.

عباس آخوندي در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشيه سفر به استان سمنان، به بررسي ويژگي‌هاي ممتاز و منحصر به فرد و موقعيت جغرافيايي مناسب استان سمنان پرداخت و اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازي به دنبال ايجاد پارک لجستيکي در اين استان است و در ماه‌هاي آينده اين طرح را اجرايي مي‌کند. وي با اشاره به برنامه‌هاي وزارت راه و شهرسازي براي توسعه خدمات‌رساني به مردم اظهار داشت: ساخت بنادر خشک اهميت زيادي دارد و استان سمنان نيز مي‌تواند با توجه به شرايط خاص آن داراي اين موقعيت شود. وزير راه و شهرسازي اضافه کرد: همه امکانات حمل ‌و ‌نقلي نظير بزرگراه، راه آسفالته و خط آهن تهران ـ مشهد بايد در استان سمنان مورد استفاده قرار گيرد. آخوندي افزود: شبکه ريلي استان سمنان به سمت استان‌هاي خراسان ‌رضوي و خراسان ‌شمالي اتصال‌‌هاي خوبي دارد و از اين‌رو، ‌در فکر احداث پارک لجستيکي در آن هستيم.

وزير راه و شهرسازي اظهار کرد: توسعه امر خوبي است که بايد در همه شهرستان‌هاي کشور اتفاق بيفتد و رسيدن به رشد و توسعه تنها با اتکا به توان دولتي امکان ندارد.

وي بيان کرد: امروز سلسله مراتب دولتي نمي‌تواند پاسخگوي نيازهاي ما براي رسيدن به توسعه باشد و بايد از اين مرکز عبور کرد و بخش خصوصي را پاي کار آورد. وزير راه و شهرسازي گفت: اگر بتوانيم با فعال‌سازي بخش خصوصي در امور توسعه‌اي، در شهري رقابت سرمايه‌گذاري ايجاد کنيم، مي‌توانيم بگوييم موفق بوده‌ايم و به درستي در مسير رشد و توسعه گام نهاده‌ايم. آخوندي ادامه داد: جذب سرمايه‌هاي بخش خصوصي امر مهمي است که بايد بدان توجه داشت و در راستاي ورود هر چه بيشتر بخش خصوصي در شهرستان‌ها کوشيد.

وي ارتقاي اقتصادي و سطح رفاه و آسايش مردم و همچنين بهبود کيفيت زندگي در جامعه را منوط به جذب توان بخش خصوصي و سرمايه‌هاي موجود در اجتماع دانست و اين سرمايه‌ها را در دو دسته مالي و انساني تقسيم‌بندي کرد.

وزير راه و شهرسازي گفت: سرمايه بخش خصوصي مي‌تواند مالي باشد که در پروژه‌ها و اجراي فعاليت‌هاي عمراني به کار گرفته شود و نيز مي‌تواند انساني باشد که بايد از ظرفيت و توان آنها بهره برد.

آخوندي اظهار کرد: هر شهري سکونتگاه افراد خاصي بوده و از اين‌رو، ويژگي‌هاي منحصر به فردي دارد و مي‌طلبد تا سياست‌هاي توسعه‌اي خاص خود را نيز داشته باشد که بايد به اين امر توجه کرد.

وزير راه و شهرسازي از افتتاح و بازديد از 770 ميليارد ريال پروژه حوزه حمل و نقل و شهرسازي در سفر يک روزه خود به استان سمنان خبر داد و گفت: پروژه قطار برقي تهران - مشهد در آينده‌اي نزديک اجرايي مي‌شود.


 وزير راه: تکميل آزاد راه گرمسار به سمنان، پروژه مهم کشوري است 

وزير راه و شهرسازي گفت: تکميل آزاد راه گرمسار به سمنان که در مرحله انتخاب سرمايه گذار و پيمانکار قرار دارد، يکي از پروژه هاي مهمي کشوري است.آخوندي اظهار داشت: پيمانکار اين پروژه از طريق اعلام عمومي انتخاب مي شود و در دست اقدام است.

وي با اشاره به تنگناهاي مالي پروژه هاي بخش راه در کشور، تاکيد کرد: پيشرفت پروژه‌هاي راه استان سمنان در اين وضعيت، بهتر از حد انتظار است. وي با قدرداني از کارکنان و پيمانکاران پروژه هاي راه در استان سمنان، افزود : اين گونه فعاليت در شرايط تنگناي مالي، مطلوب است.

آخوندي با اشاره بازديدش از چند پروژه در شهرستان هاي مختلف استان سمنان، با ابزار رضايت از ساخت مسکن مهر در شهرهاي استان سمنان گفت: اقدامات تکميلي روبنايي و زيربنايي براي اين واحدها نيز در دست اجراست.


 بازديد وزير راه و شهرسازي از بافت تاريخي شهر سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير راه و شهرسازي در ادامه سفر يک‌روزه خود به استان سمنان از منطقه بافت تاريخي شهر سمنان بازديد کرد.

عباس آخوندي در اين بازديد از نزديک با مسائل و مشکلات بافت تاريخي شهر سمنان و نيز بافت فرسوده اين شهر آشنا شد و دستورهاي لازم را براي احياي بافت فرسوده شهر سمنان صادر کرد.

وي در اين بازديد که در منطقه در کهن‌دژ سمنان انجام شد، بر ضرورت توجه ويژه به احياي بافت فرسوده و جداسازي آن از بافت تاريخي شهرها تأکيد کرد.

وي در ادامه از جاده نظامي شهر سمنان بازديد کرد و از نزديک با مخاطرات اين جاده آشنا شد.

جاده نظامي شهر سمنان در جنوب شرقي اين شهر واقع است و سمنان را به روستاهاي جنوب آن متصل مي‌کند و به‌دليل دوطرفه بودن آن سالانه مخاطرات زيادي متوجه اين جاده است.


 ديدار مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان با امام جمعه سرخه 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان به همراه الهي رئيس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه به مناسبت هفته جهاني کارآفريني با حجت الاسلام و المسلمين فاطمي بصير امام جمعه سرخه ديدار کرد.

در اين ديدار دکتر غنيان گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي يک فعاليت فرابخشي است و اشتغال يک پديده چند وجهي است که لازم است تمام دستگاه‌هاي اجرائي دراين زمينه مشارکت داشته باشند تا موجب سرمايه‌گذاري و اشتغال مناسب گردد.

رئيس شوراي هماهنگي مديران کل استان سمنان زيرمجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي، شعار امسال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي را «با تعاون کار مي کنيم و با کار به رفاه مي رسيم» عنوان کرد و افزود: با تاکيد بر اجراي کامل رهنمودهاي رهبري در تمام زمينه ها به ويژه حوزه اقتصادي، آنچه را که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعي نصب العين قرار داده است بحث اجراي اقتصاد مقاومتي مي باشد و طبق سخنان مقام معظم رهبري مي توانيم با آموزش، مهارت، کارآفريني، اقتصاد دانش بنيان زمينه هاي توانمند سازي اقتصادي و اجتماعي و... ايجاد نماييم.

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان با اشاره به اين موضوع که مشکل اشتغال در استان بيشتر براي قشر تحصيل کرده جامعه است که مشاغل موجود را در شأن خود نمي بينند خاطرنشان کرد: متأسفانه فرهنگ کارآفريني و مولد بودن در عرصه کار و اشتغال در جامعه ما نهادينه نشده است.

غنيان از پيگيري طرح توسعه کسب کار و اشتغال پايدار توسط اين دستگاه خبر داد و بيان کرد: در استان سمنان، با توجه به ‌قرارگيري در مسير يکي از مهم‌ترين کريدورهاي کشور، فرصت‌هاي گردشگري بسيار زيادي در زمينه اسکان زائران و ... وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير امام جمعه سرخه هم در اين ديدار،گفت: استان سمنان استعدادها و ظرفيت هاي فراواني دارد که مغفول مانده که شهرستان سرخه هم از اين مسئله مستثني نيست، مردم ما در عرصه کار استعدادهاي خوبي دارند، کارآفرين هستند، بخشي از کارها به دست شماست و بايد چندين ارگان و نهاد کمک کنند تا کارها سامان پيدا کند.

وي افزود:انتظار داريم با توجه به نيازهايي که ما در سرخه داريم و آن سبک سنتي که هم در عرصه کار و هم در عرصه زندگي در اين مردم سراغ داريم، اين کارها تسهيل و تسريع شود تا مردم دغدغه نداشته باشند.