تاریخ 1394/09/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4080 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اشراف اطلاعاتي پليس سمنان با كشف محموله 98 كيلويي ترياك در فارس  

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان سمنان از توقيف محموله 98 كيلو و 350 گرمي موادمخدر و دستگيري قاچاقچي حرفه اي با همكاري پليس استان فارس، خبر داد.

سرهنگ "روح الامين قاسمي" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: بدنبال دريافت گزارش‌هايي مبني بر قاچاق محموله موادمخدر در محدوده استان فارس، ماموران اداره علميات ويژه پليس مبارزه با موادمخدر استان سمنان، پيگيري سريع اين موضوع را در دستور كار خود قراردادند.

قاسمي با بيان اينكه پس از تائيد خبر، هماهنگي‌هاي لازم قضائي نيز به عمل آمد، افزود: در تحقيقات بعدي مشخص شد متهم قصد انتقال اين محموله به شهرستان "كازرون" را دارد.

وي تصريح كرد: سرانجام پس از بررسي هاي همه جانبه و كار اطلاعاتي ماموران پليس مبارزه با موادمخدر هر دو استان، ساعت 15 عصر ديروز و در عملياتي مشترك، يك دستگاه پرايد در حوالي شهرستان فراشبند فارس شناسايي و متوقف شد.

قاسمي به انتقال خودرو و راننده 42 ساله آن به پليس مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصريح كرد: در بازديد از سواري پرايد، 98 كيلو و 350 گرم ترياك كه به طرز ماهرانه‌اي جاسازي شده بود، كشف شد.

فرمانده انتظامي استان سمنان ضمن قدرداني از ماموراني كه در اين عمليات شركت داشتند، با تاكيد بر استمرار مبارزه قاطع با سوداگران مرگ، از عموم مردم خواست با اعلام به موقع هر گونه فعاليت مشكوك در اين خصوص به مركز فوريت هاي پليسي 110، پليس را در اين ماموريت مهم ياري رسانند.


 نيروي انتظامي سرخه حدود سه تن محموله موادپيش ساخته شيشه را توقيف کرد 

سرويس حوادث:

فرمانده نيروي انتظامي استان سمنان از توقيف دو هزار و 700 کليوگرم مواد پيش ساز ماده مخدر شيشه در محور ارتباطي سمنان به فيروزکوه توسط نيروي انتظامي شهرستان سرخه خبر داد.

سرهنگ روح الامين قاسمي گفت: ماموران پاسگاه انتظامي افتر شهرستان سرخه حين کنترل محور مواصلاتي به يک دستگاه نيسان به رانندگي جواني 29 ساله که از سمنان به فيروزکوه در حرکت بود، مظنون و با دستور پليس متوقف و محموله آن بررسي شد.

وي اظهار داشت: در قسمت بار خودروي نيسان مقدار مواد شيميايي يادشده کشف و محموله و راننده براي بررسي بيشتر به پاسگاه انتظامي اين شهرستان منتقل شدند.

به گفته سرهنگ قاسمي، متهم در تحقيقات تخصصي به انتقال اين مواد شيميايي از کارخانه‌اي در شهرستان سرخه براي فردي در شمال کشور اعتراف کرد.

فرمانده نيروي انتظامي استان سمنان به آزمايش مواد کشف شده با هماهنگي قاضي پرونده اشاره و تصريح کرد: اين محموله از مواد شيميايي پيش ساز و اصلي ماده مخدر شيشه است. وي به معرفي متهم به دادسرا و پيگيري پرونده براي شناسايي ساير متهمان اشاره و تاکيد کرد: پليس و ساير نهادهاي دولتي با همراهي مردم براي مقابله با سوادگران مرگ و نجات جامعه از اين بلاي خانمان سوز از هيچ تلاشي دريغ نخواهند کرد.


 رفع تصرف 7 هکتار از اراضي دولتي در مهديشهر 

سرويس حوادث:

رئيس اداره مسکن و شهرسازي شهرستان مهديشهر از رفع تصرف7 هکتار از اراضي دولت در شهرستان مهديشهر با دستور دادستان و همکاري نيروي انتظامي خبر داد و گفت: ايت اراضي طبق ماده 38 قانون زمين شهري، قلع و قمع و رفع تصرف شد.

علي نجار رئيس اداره مسکن وشهرسازي شهرستان مهديشهر اظهار کرد: در اجراي ماده 38 قانون زمين شهري بر اساس دستور دادستان شهرستان مبني بر رفع تصرف از اراضي دولت تحت پلاک 53/2853 در بخش سه سمنان(مهديشهر) که توسط فرد يا افراد ناشناس مورد تصرف واقع شده بود با هماهنگي و همکاري عوامل نيروي انتظامي به مساحت 70 هزار مترمربع (7هکتار) به صورت کامل رفع تصرف و به حالت اوليه بازگردانده شد.

نجار گفت: در صورت تکرار تصرفات در منطقه اين اداره با هماهنگي اداره کل مسکن و شهرسازي، دادستان شهرستان و نيروي انتظامي طبق ضوابط و مقررات برخورد جدي با متخلفين خواهد داشت.

وي از شهروندان خواست در صورت رويت تخلف در معاملات خريد و فروش و يا عدم ارايه اسناد مالکيت که مورد تاييد ادارات ثبت و اسناد و املاک باشد از هرگونه خريد اراضي خودداري کرده و مراتب را به اداره مسکن و شهرسازي منعکس کنند.


 سرقت سوت تاريخي کارخانه ريسمان‌ريسي سمنان  

سرويس حوادث:

سوت تاريخي کارخانه ريسمان‌ريسي و نساجي پارس در سمنان که در فهرست آثار ملي قرار دارد، به سرقت رفت.

رئيس شوراي اسلامي شهر سمنان در ارتباط با سرقت سوت تاريخي کارخانه ريسمان‌ريسي سمنان و مسئوليت شوراي شهر در اين ارتباط، معتقد است که سوت کارخانه ريسمان‌ريسي سمنان چندان هم تاريخي نبوده است!

علي همتي با بيان اينکه تا اين ساعت هيچ ردي از سارق يا سارقان سوت کارخانه ريسمان‌ريسي سمنان وجود ندارد و مسئولان امر در حال بررسي موضوع هستند، اظهار داشت: پرونده سرقت در اين زمينه با اطلاع‌رساني شوراي اسلامي شهر سمنان تشکيل و مراتب به اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و نيروي انتظامي استان سمنان اطلاع داده شده است.

رئيس شوراي اسلامي شهر سمنان گفت: پرونده سرقت سوت کارخانه ريسمان‌ريسي سمنان از سوي حراست شهرداري سمنان نيز در دست پيگيري است.

همتي گفت: تاريخ دقيق سرقت سوت کارخانه ريسمان‌ريسي سمنان مشخص نيست و هرگونه اظهارنظر در اين ارتباط بايد پس از بررسي‌هاي بيشتر انجام شود.

رئيس شوراي شهر سمنان گفت: مستندات دوربين‌هاي مداربسته که تصاوير مجموعه اداري شوراي اسلامي شهر سمنان را ضبط مي‌کنند، در اختيار مسئولان پيگيري اين پرونده قرار گرفته است.


 ايست پليس شاهرود به محموله 2 ميلياردي تلفن همراه  

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از توقيف يك دستگاه سمند و كشف 790 دستگاه تلفن همراه قاچاق توسط ماموران ايستگاه بازرسي شهيد نوري شاهرود، خبر داد. سرهنگ "روح‌الامين قاسمي" گفت: ماموران ايستگاه بازرسي شهيد نوري شاهرود در حال كنترل محور به يك دستگاه سمند مظنون شدند.

وي افزود: خودرو قبل از رسيدن به ايستگاه تغيير مسير داده و وارد پمپ بنزين مي شود كه همين امر ظن ماموران انتظامي را دوچندان مي كند.

قاسمي به اقدام سريع پليس در توقيف خودرو اشاره و تصريح كرد: سواري سمند با سه سرنشين به ايستگاه شهيد نوري منتقل شد.

به گفته اين مقام انتظامي در بازديد از اين خودرو، 790 دستگاه گوشي تلفن همراه كه به صورت ماهرانه اي جاسازي شده بود، كشف شد.

وي به ارزش 200 ميليون توماني اين محموله قاچاق اشاره و خاطرنشان كرد: متهمان قصد انتقال اين محموله از تهران به مشهد را داشتند.

فرمانده انتظامي استان سمنان به تكميل تحقيقات و معرفي متهمان به مرجع قضائي اشاره و تاكيد كرد: در راستاي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و كمك به توسعه اقتصاد ملي، نيروي انتظامي مقتدرانه با قاچاقچيان كالا و سوخت مقابله خواهد كرد.


 قتل به خاطر هيچ در شاهرود 

سرويس حوادث:

قاتل 25 ساله‌اي که در درگيري خياباني، مردي 31 ساله را با ضربات چاقو در شاهرود به قتل رسانده بود با اقدام به موقع پليس آگاهي در خانه‌اي مجردي در ساري غافلگير و دستگير شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني پليس سمنان، ساعت 10:7 دقيقه روز جمعه 29 آبان يک فقره درگيري با سلاح سرد در شهرک بهشتي به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 شهرستان شاهرود اعلام شد که دو تيم از ماموران پاسگاه مرکزي و يگان فوريتي پليس به محل درگيري و بيمارستان امام حسين (ع) اعزام شدند.

بعد از حضور ماموران در محل مشخص شد درگيري بين راننده يک دستگاه نيسان و يک عابر پياده رخ داده است که برابر سخنان شاهدان عيني، ضارب با خودروي خود در حال تردد در محل درگيري بوده که به واسطه آب گرفتگي معبر و سرعت زياد نيسان، آب گل آلود به سمت مضروب و چند نفر ديگر از عابران پاشيده مي‌شود که همين عامل، اعتراض مضروب را در پي داشته و باعث مشاجره لفظي بين طرفين مي‌شود.

بعد از درگيري لفظي و ميانجيگري تعدادي از مردم طرفين محل را ترک مي‌کنند اما دقايقي بعد راننده نيسان دوباره به محل بازگشته و با يک قبضه چاقو، ضرباتي را از پشت به طرف مقابل وارده کرده، از محل متواري مي‌شود.

مجروح توسط ماموران اوژانس به بيمارستان منتقل شد اما تلاش تيم پزشکي براي نجات وي بي‌نتيجه ماند و براثر شدت خونريزي و عمق جراحات جان خود را از دست داد.

با مرگ مصدوم بازپرس ويژه قتل و کارآگاهان جنايي پليس آگاهي در محل حاضر و اقدامات خود را براي شناسايي و دستگيري قاتل آغاز مي‌کنند.

با گشت زني در اطراف محل جنايت بعد از لحظاتي خودروي نيسان در چند کوچه آن طرف‌تر شناسايي و کشف مي شود و اطلاعات عامل قتل نيز به سرعت در اختيار ماموران قرار گرفته ،عمليات دستگيري متهم اجرا مي شود .

در ادامه نيز مشخص شد قاتل ،شاهرود را به مقصد مازنداران ترک کرده که بي درنگ تيم ويژه اي با دريافت نيابت قضايي به ساري اعزام شد و پس از شناسايي محل هاي احتمالي اختفاي مجرم به بازرسي آنها پرداختند .

سرانجام در همين بازرسي هاي ساعت 3:40 بامداد قاتل در يک خانه مجردي در ساري غافلگير و قبل از هرگونه اقدامي دستگير شد.

مجرم به قتل اعتراف و با حضور در محل ، صحنه جنايت را بازرسي کرد.