تاریخ 1394/09/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4080 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در شرکت توزيع برق استان سمنان عملياتي شد؛
 ارتباط نرم افزارهاي كنترل پروژه و جامع مالي و اداري 

سرويس خبر:

با اقدامي نوآورانه در شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان، از طرح پايش مستمر فرآيندهاي جاري در نرم افزارهاي کنترل پروژه و جامع مالي و اداري و انبار به صورت همزمان، بهره‌برداري شد.

معاون برنامه ريزي و مهندسي شرکت توزيع برق استان در برنامه بهره برداري از اين سيستم گفت: به منظور ارتباط سيستمي و مديريت زمان در اجراي پروزه ها، اين قابليت مهم و استراتژيک اجرائي شده است.

سيدمحمد حسيني‌نژاد بيان داشت: کنترل پروژه نرم افزاري چند وجهي براي تأمين اهداف ادارات برنامه‌ريزي و مهندسي و خدمات مالي و اداري و انبارهاي شرکت توزيع برق استان سمنان است.

وي تصريح کرد: نرم افزارهاي مورد اشاره توسط کارشناسان شرکت توزيع برق استان طرح ريزي و پياده سازي گرديده و هر دو نرم افزار بومي مي باشند.

حسيني‌نژاد با اشاره به اين که قبل از سيستمي نمودن، کليه فرآيندهاي مربوط به برنامه‌ريزي و مهندسي، خدمات مالي و اداري و انبار به صورت دستي بوده اضافه کرد: با اجراي نرم افزاري، علاوه بر افزايش راندمان و سرعت، کاهش خطاي انساني در تناظريابي اقلام انبار در فهرست بها، کنترل ميزان پيشرفت و نظارت مرحله‌اي و فعاليت مجريان متعدد با پلوس‌هاي منطبق با قراردادها در اين مسير مهيا شده است.

وي يادآور شد: با برقراري و لينک اين دو نرم‌افزار، طرح مهندسي و دستور کار صادره، مبناي پروژه گرديده و تنها بر اين اساس، کالا از انبار خارج و يا تحويل انبار مي شود.

وي اظهار داشت: اعمال کنترل سيستماتيک در کليه مراحل، کاهش زمان ثبت و دسته بندي انبوه حواله‌ها در صورت برداري اجناس، جلوگيري از تجمع انبوه پروژه‌هاي مسدود نشده، شناسايي گلوگاه‌هاي سيستم و رفع معايب و امکان برقراري ماژول کسب بازخورد از کسري موجودي انبار در نرم افزار جامع مالي و اداري از ويژگي‌هاي نرم افزارهاي فعلي مي‌باشد.

حسيني نژاد خاطر نشان ساخت: با سيستمي شدن و بهره‌برداري از اين دو نرم افزار، شرکت توزيع برق استان موفق به حذف بسياري از اسناد کاغذي ضميمه در پروژه‌ها گرديده و کاهش 135 هزار برگه کاغذي و پرينت هاي مرتبط با آن شده است.

شايان ذکر است؛ مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان، از اين اقدام نوآورانه بازديد به عمل آورده و نرم افزارهاي مورد اشاره مورد بهره برداري قرار گرفت.


 رئيس کميسيون کشاورزي اتاق بازرگاني سمنان :
 نزديکي به بازار پايتخت براي بهره برداران کشاورزي يک فرصت است  

سرويس خبر:

دومين نشست کميسيون کشاورزي در سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، مهدي حداد رئيس کميسيون کشاورزي اتاق سمنان همکاري و تشريک مساعي اعضاي کميسيون را در روند اجرايي و برنامه هاي آتي کميسيون مفيد فايده برشمرد و بيان داشت: اقليم و شرايط آب هوا استان سمنان براي فعاليت کشاورزي مساعد و پر بهره است، مسئله اي همانند کمبود آب کشاورزي نبايد در شرايط توليد محصولات کشاورزي تاثير‌گذار باشد، بلکه بايد روش مصرف و مديريت جديد آب کشاورزي را به درستي مديريت و سازماندهي کنيم.

رئيس کميسيون کشاورزي اتاق سمنان اقليم گرم استان را به عنوان يک پتانسيل معرفي و ادامه داد: کشاورزي نوين گلخانه‌اي مي‌تواند نقطه عطف و برآيند صنعت کشاورزي استان سمنان باشد.

وي تصريح نمود: تبديل عارضه و مشکلات به فرصت هاي کار بايد نقشه راه کميسيون کشاورزي باشد مواردي همانند نزديکي به بازار پايتخت براي بهره برداران کشاورزي يک فرصت است.

در ادامه آلبويه نائب رئيس کميسيون کشاورزي اتاق سمنان فعال نمودن بازاريابي کشاورزي در استان سمنان را يک ضرورت عنوان و بيان داشت: فعالان بخش کشاورزي در حوزه‌هاي مختلف بايد هر چه سريعتر شبکه بازاريابي و فروش خود را احياء کنند.

وي از سازمان جهاد کشاورزي و ديگر ادارات متولي درخواست نمود هزينه هاي پژوهشي اين حوزه را متقبل شوند و هر چه سريعتر رويکرد آموزش نوين را در بهره برداران کشاورزي نهادينه نمايند .

در ادامه اين جلسه اميد فوقاني دبير انجمن انگور شاهرود چرخه توزيع و بازرگاني را در کشاورزي بسيار پر ابهام خواند و عنوان کرد : صادرات محصولات کشاورزي داراي فرآيند و ضرورت هاي مي باشد ، مسائلي همانند نبود کانتينر يخچال دار، عدم وجود شرکت هاي ترخيص کار آشنا به مسائل صادرات محصولات کشاورزي مسئله‌هاي مي‌باشد که صاحبان صنايع کشاورزي براي صادرات با آن رو به رو هستند . دبير انجمن انگور از ارسال محموله‌هاي صادراتي انگور به افغانستان، روسيه و پاکستان خبر داد و افزود : صادرات انگور به اين کشورها صورت پذيرفته و اميدواريم بتوانيم استمرار صادرات انگور را به ثبت برسانيم . در ادامه نشست مقرر شد مولفه‌هاي مانند: مطالعه بازارهاي صادراتي محصولات کشاورزي استان ، بازاريابي و گسترش بازرگاني کشاورزي ، آشنايي بهره برداران با تکنولوژي هاي نوين ، مهندسي آب و تشکيل" انجمن مردم نهاد کويرزدايي " و تثبيت شنهاي روان در برنامه هاي آينده کميسيون برنامه‌ريزي گردد.


 معرفي فرصت‌هاي سرمايه گذاري استان سمنان به هيات ايراني مقيم آمريکا 

سرويس خبر:

در راستاي جذب سرمايه گذار در استان جلسه اي با حضور رئيس مركز خدمات سرمايه گذاري خارجي کشور،‌ خليلي خواه نماينده وزير و مديركل امور اقتصادي و دارايي و نائب رئيس مركز خدمات سرمايه گذاري استان سمنان و دوتن از ايرانيان مقيم آمريكا در محل سازمان سرمايه‌گذاري و كمك‌هاي اقتصادي و فني ايران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان در اين جلسه امير خليلي خواه به ويژگي هاي استان از قبيل نزديكي به پايتخت (به لحاظ پشتيبان زيرساختي و همچنين بعد مسافتي)، مزيت نسبي معدني و همچنين 300 روز آفتابي بودن آسمان استان جهت احداث نيروگاه خورشيدي اشاره کرد.

نائب رئيس مرکز خدمات سرمايه گذاري استان افزود: استان سمنان رتبه اول در تامين گچ و نمك كشور،‌ رتبه سوم ذغالسنگ را دارد. به گونه اي كه 9 درصد از معادن گچ در اين استان قرار دارد. ضمن اينكه داراي معادن غني سلستين و زئوليت مي باشد.

وي گفت: در زمينه مشوق هاي مالياتي،‌ تمهيدات خوبي براي سرمايه گذاران لحاظ شده است. از سال 95، ‌سرمايه گذاران به مدت 5 سال از معافيت مالياتي برخوردار خواهند بود. و به ازاي تامين سرمايه گذاري خارجي به ميزان 2سال به اين مشوق افزوده مي شود. مهم تر از همه آن كه نرخ صفر مالياتي مشمول دو استان سمنان و قم مي شود.

در ادامه سرمايه گذاران به بيان ديدگاه‌هاونظرات خود پرداخته و با اشاره به اينکه از طرف بنياد ملي نخبگان براي اجراي نيروگاههاي خورشيدي به سازمان سرمايه گذاري معرفي شده اند و تجربه كاري در زمينه پنل هاي خورشيدي را دارند،خواهان سرمايه گذاري در ايران بوده و امكان سرمايه گذاري به صورت مستقيم و مشاركتي براي اين گروه وجود دارد. ضمن اينكه در حال جمع آوري اطلاعات براي يافتن مكان براي اجراي پروژه مي باشند.


 پيگيري جدي استانداردسازي جايگاه‌هاي CNG در دستور كار اداره كل استاندارد استان
 جايگاه هاي خاطي به دست قانون سپرده مي‌شوند 

سرويس خبر:

در نشستي كه با حضور معاون ارزيابي انطباق و جمعي از كارشناسان اداره كل استاندارد استان، نمايندگاني از دفتر فني استانداري، شركت گاز استان و نيز شركت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه شاهرود در هفته اول آذر ماه در اين اداره كل، برگزار شد؛ فرايند استانداردسازي جايگاه هاي CNG استان پيگيري شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان سمنان، در اين نشست مقرر شد ده جايگاهيكه علي رغم دو مرحله اخطار كتبي براي بازرسي مرحله اول هيچ گونه اقدامي انجام نداده‌اند و نيز 15 جايگاه استان كه براي برطرف كردن نواقص بحراني مربوط به بازرسي مرحله اول اقدام نكرده‌اند به مراجع قضايي و همچنين شركت گاز استان جهت قطع گاز، معرفي شوند.

همچنين به 12 جايگاه استان كه علي رغم تذكر كتبي براي بازرسي مرحله دوم اقدام نكرده‌اند نامه اخطار ارسال شده و براي اقدام ايشان تا پايان دي ماه مهلت تعيين مي شود.


 معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان:
 بسيج بايد همه ظرفيت‌هاي ملت را در خدمت آرمان‌هاي نظام اسلامي قرار بدهد 

سرويس خبر:

معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در جمع کارکنان زندانهاي استان به مناسبت هفته بسيج با اشاره به رسالت انقلابي بسيج در بصيرت افزايي، دشمن شناسي و زنده نگاه داشتن شعار استکبار ستيزي گفت: بسيج بايد همه ظرفيت‌هاي ملت را در خدمت آرمان‌هاي انقلاب اسلامي قرار بدهد. بسيج بايد مروج سبک زندگي اسلامي باشد و زمينه تحقق اقتصاد مقاومتي را فراهم کند. به‌حمدا... بسيج در همه اين حوزه‌ها داراي برنامه و فکر است و کارکرد مناسبي داشته است.به گزارش روابط عمومي زندانهاي استان سمنان، سرهنگ سلامي در خصوص پيدايش بسيج مردمي اظهار داشت: پس از پيروزي انقلاب امام راحل با ژرف انديشي، روزهاي سخت پيش روي انقلاب را پيش بيني کرده بودند و دستور تشکيل بسيج را در آذر ماه 1358 صادر فرمودند و بسيج به عنوان محور هماهنگي‌ها و انسجام مردم انقلابي شناخته شد.وي با اشاره به اينکه با تشکيل بسيج، عظيم‌ترين پشتوانه مردمي نظام اسلامي شکل گرفت خاطرنشان کرد: بسيج مردم را براي دفاع از انقلاب اسلامي سازمان‌دهي کرد. همزمان با شکل‌گيري آزمونهاي بسيج آغاز شد. اولين ميدان آزمايش بسيج مسايل داخلي بود. بسيج در حقيقت در اولين کارکردهاي خود، کارکردهاي دفاعي امنيتي اجتماعي را تجربه کرد. معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد (عج) سمنان با تاکيد بر تغيير رويکردهاي دشمن پس از پايان جنگ گفت: دشمن در اقتصاد از تحريم‌ها شروع کرد و کار را به جنگ اقتصادي رساند. در حوزه فرهنگي از رخنه و شبيخون فرهنگي شروع کرد و کار را به جنگ فرهنگي رساند و در حوزه سياسي با يک جنگ تمام‌عيار سياسي روبرو بوديم. پس از آن با به‌راه انداختن جنگ‌هاي نيابتي که همين امروز هم شاهد آن هستيم که با جمع‌آوري شريرترين افراد دنيا به نام اسلام و به نيابت از استکبار در مقابل مسلمين ايستاده‌اند.سرهنگ سلامي با اشاره به اين که دشمن در پي معنويت زدايي است، يکي از رموز پيروزي ملت را ارتباط نزديک با خدا و معنويت دانست و بيان داشت: اين ملت در راه خدا جهاد کرد و وعده‌هاي الهي در حق اين ملت ادا شد. به همين جهت دشمن امروزه در تلاش است با بهره‌گيري از ابزارهاي مختلف رسانه‌اي، مجازي و ماهواره‌اي آسيب‌هاي مختلف اجتماعي را در اين کشور افزايش بدهد، که لازم است در اين جبهه هوشيار باشيم.شايان ذکر است در اين مراسم عباسعلي عرب مدير کل زندانهاي استان سمنان، حجت‌الاسلام قدرتي معاون سلامت و اصلاح و تربيت زندان‌هاي استان، مقيمي فرمانده پايگاه بسيج سيدالشهداء زندانهاي استان، زرگر مسئول حوزه روح‌ا... بسيج ادارات کل استان و کارکنان اداره کل زندانهاي استان حضور داشتند.


 روان سازي درپرداخت تسهيلات از اولويت‌هاي اصلي بانک مهراقتصاد است 

سرويس خبر:

مديرکل امور شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان گفت:روان سازي درپرداخت تسهيلات از اولويت هاي اصلي بانک مهراقتصاد است.به گزارش روابط عمومي بانک مهراقتصاد استان سمنان،حسن زندي مقدم در همايش تخصصي روسا و مسئولين اعتبارات شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان گفت: دراين راه نيازمند افزايش سطح بينش وآگهي همکاران درکليه سطوح سازماني هستيم.زندي مقدم گفت: رعايت موازين شرع مقدس در امر اعتبارات و پرداخت تسهيلات باعث رونق کسب وکار مي شود.وي ادامه داد: بانک مهراقتصاد به عنوان نگين بانکداري اسلامي به دنبال ترويج فقه اسلامي درمعاملات مي باشد.مديرکل امور شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان هدف از برگزاري اين همايش تخصصي را آشنائي بيشتر روسا ومسئولين اعتبارات با احکام شرعي، عقود اسلامي وايجاد دغدغه در راستاي ترويج فرهنگ اجراي صحيح بانکداري اسلامي عنوان کرد.وي اذعان داشت: همکاران دراين کارگاهها بيشتر با کاربرد عقود وهمچنين تئوري عقود اسلامي بيشتر آشنا خواهند شد وسطح دانش و تخصص خود را دراين خصوص ارتقا خواهند داد.


 برگزاري آزمون «روابط انساني در سازمان‌هاي آموزشي» در کانون پرورش فکري سمنان 

سرويس خبر:

40 نفر از کارکنان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان در آزمون غيرحضوري «روابط انساني در سازمان‌هاي آموزشي» شرکت کردند.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجونان استان سمنان از برگزاري آزمون پودمان غيرحضوري کارکنان کانون پرورش فکري همزمان با سراسر کشور ساعت 10 صبح روز پنج‌شنبه پنجم آذرماه خبر داد. مهدي جمال در ادامه افزود: آزمون پودمان غيرحضوري «روابط‌ انساني در سازمان‌هاي آموزشي» با هدف آشنايي با رفتار سازماني و روابط ‌انساني در سازمان‌هاي آموزشي، با حضور مسعوده جهانشير، مدير اجرايي دوره در سالن آمفي‌تئاتر اداره‌کل کانون پرورش فکري برگزار شد.مديرکل با بيان اينکه 16 ساعت آموزش براي کارکنان کانون پرورش فکري برگزار شده‌است، اظهار داشت: تمامي آزمون‌هاي قابل برگزاري در اين کانون به دو صورت حضوري و غير حضوري در راستاي ارتقاي دانش و آگاهي سازماني و نيز ارتقاي شغلي کارکنان به‌صورت ضمن خدمت برگزار مي‌شود و در اين آزمون نيز که همزمان در مراکز کانون سراسر کشور برگزار شد تعداد 40 نفر از مربيان و کارکنان کانون استان سمنان شرکت داشتند.


 تشکيل دومين جلسه شوراي اقامه نماز در اداره کل دامپزشکي استان سمنان 

سرويس خبر:

دومين جلسه شوراي اقامه نماز اداره کل دامپزشکي استان سمنان با حضور اعضاي شوراي اقامه نماز، حجت الالسلام فاطمي‌نيا مشاور استاندار و دبير اقامه نماز استان و رضواني کارشناس ارزيابي و عملکرد ستاد اقامه نماز استان سمنان در محل سالن جلسه اداره کل دامپزشکي استان تشکيل شد.

در اين جسه فرامرز محموديان دبير اقامه نماز اداره کل دامپزشکي، عملکرد شش ماهه اول سال 94شوراي اقامه نماز اداره کل را ارائه و پيشنهادات خود را در خصوص برنامه‌هاي شش ماهه دوم سال 94 عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، در ادامه محمد سعيدي مدير کل دامپزشکي استان سمنان، با اشاره به اينکه نماز هديه پروردگار متعال جهت تعالي انسان مي باشد برکات نماز را بسيار زياد و اثرگذار در تمامي شئونات زندگي انسانها دانست و در هم شکستن کبر و غرور انسان يکي از اين برکات و نماز را تنها راه هدايت برشمرد.

در ادامه حجت الاسلام فاطمي نيا مشاور استاندار و دبير اقامه نماز استان سمنان، با اشاره به اينکه نماز بايد در همه امور زندگي ما يک اصل و رکن باشد افزود: نماز يک نسخه تخصصي است و قرآن هم مي گويد فقط و فقط نماز. نماز اکسير تمام خوبي هاست چون نماز است که انسان را به ولاي خدا مي رساند و نمي گذارد که انسان به دامن گناه آلوده شود. وقتي در جامعه اي فساد زياد مي شود به دليل ضايع کردن نماز است ، وقتي انسان نماز را ضايع مي کند بعد آن تبعيت از شهوت مي کند، تنها راه براي اينکه به ولايت شيطان و تبعيت از شهوت نرسيم و به ولايت الله برسيم فقط و فقط خواندن نماز است.

در پايان اعضاء شورا نقطه نظرات خود را ارائه و پس از بحث و تبادل نظر، مواردي را بررسي و به تصويب رساندند.


 بازديد عضو هيات مديره از پست استان سمنان 

سرويس خبر:

غلامرضا نجاري، عضو هيات مديره شرکت پست از اداره کل پست استان سمنان بازديد و با کارکنان و مسئولين دفاتر ict ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، نجاري ،عضو هيات مديره طي سفر به استان سمنان ، از واحدهاي مختلف ستادي و اجرايي اداره کل پست استان بازديد کرد.

در اين بازديد که صادر، مديرکل پست استان وي را همراهي مي کرد نجاري عضو هيات مديره ضمن گفت و گو با کارکنان اين اداره کل از نزديک در جريان مشکلات و مسائل آنها قرار گرفت.

نجاري عضو هيات مديره همچنين در جمع موزعين پست استان حضور يافت و ضمن تشکر از تلاش آنان کيفيت را حق مشتري دانست و از کارکنان خواست تا با تلاش دو چندان در راستاي ارتقاي خدمات و جايگاه شبکه و افزايش در آمد بکوشند .

توسعه خدمات نوين مبتني بر فناوري اطلاعات به ويژه سرويس خريد و فروش اينترنتي از ديگر مباحث مورد تاکيد نجاري در اين بازديد بود. نجاري در ادامه بازديد از تجزيه مبادلات سير مرسولات را از قبول تا توزيع مورد بررسي قرارداد

عضو هيات مديره در نشست با مسئولان دفاتر ict از آنان خواست تا در راستاي ارائه خدمت رساني به مردم روستا و توسعه اشتغال در روستا در خصوص خريد و فروش اينترنتي اقدام نمايند .

وي ضمن اشاره به سرانه مرسولات پستي در کشورهاي توسعه يافته ابراز اميدواري کرد در آينده نزديک اين مهم در ايران نيز تحقق يابد.

وي در ادامه اظهار داشت: در حوزه پست 6000فروشگاه طرف قرارداد در کشور وجود دارد که اين 6000فروشگاه در قالب 30شرکت فعاليت دارند .

عضو هيات مديره از انعقاد قرارداد با يک فروشگاه اينترنتي خبر داد و گفت : اين فروشگاه علاوه بر تخفيف در فروش نسبت به پرداخت هزينه پستي اقدام مي نمايد. نجاري اظهار داشت :هدف ما در روستا با انعقاد اين قرارداد اين است که کالا با تخفيف قابل توجه در اختيار روستائيان قرار گيرد.

وي در ادامه از مسئولين دفاتر ict روستايي خواست تا با اطلاع رساني به مردم روستا و فروشگاهها مردم را به خريد از فروشگاههاي اينترنتي هدايت کنند .

نجاري با اشاره به ظرفيت هاي موجود در دفاتر ict روستايي از مجموعه پست استان خواست تا با تمام توان از ظرفيت هاي موجود در راستاي خدمت رساني به مردم و توسعه خدمات در روستا استفاده کنند.

عضو هيات مديره شرکت پست ابراز داشت: توانمند سازي در روستا در دستور کار قرار گيرد و گفت: اشتغال در روستا و احصاء خدمات سازمانها جهت رفاه مردم و اقتصادي نمودن دفاتر ict از اهداف شرکت پست است .

وي از اختصاص 3000صندوق هوشمند در روستاها خبر داد و گفت اين صندوقها عمليات مالي مانند پرداخت وجه ، خريد شارژ و ...را انجام ميدهند .

نجاري با اشاره به سامانه هوشمند پست که مديريت فروشگاه‌هاي اينترنتي را بر عهده دارد خاطرنشان کرد: جابجايي مرسولات در اين سامانه نشانگر گردش اقتصادي و اشتغال زايي است که در آينده با کمک پست اين ظرفيت به چند برابر افزايش پيدا مي‌کند.

صادر مدير کل پست استان نيز ضمن استقبال از اجراي طرح خريد اينترنتي در روستاها گزارشي از وضعيت دفاتر را اعلام کرد و ابراز اميدواري کرد اميد است با فعال نمودن دفاتر و توسعه خدمات از مهاجرت روستائيان به شهر جلوگيري شود .

براساس اين گزارش در اين سفر نجاري با خبر نگار صدا و سيما گفتگو کرد و گفت هدف از انعقاد قرارداد با فروشگاههاي اينترنتي جهت ارائه خدمات به روستائيان ارائه خدمات مطلوب به مردم روستا ،اقتصادي کردن فعاليت در حوزه ict ،توسعه اشتغال در دفاتر روستايي است.


 روي خط پيام - 33332379 

پيشنهادي به شوراي محترم سمنان

سرپرست حال حاضر شهرداري سمنان با توجه به کسب تجارب قابل قبول در سازمان عمراني شهرداري و مديرعامل سازمان اتوبوسراني سمنان و اين که در رده‌هاي مختلف شهرداري عملا کارکرده و اشراف کامل به کليه امور شهرداري اعم از پروژه‌هاي عمراني، طرح‌هاي خدماتي، توسعه و مبلمان شهري داشته و به مشکلات شهري مناطق مختلف سمنان، مسايل شهرداري و مشکلات کارکنان شهرداري آشنايي کامل دارد، به نظر مي‌رسد گزينه ي خوبي براي شهردار سمنان مي‌تواند باشد. وي با توجه به سوابق مديريتي مطلوب در برخي بخش‌هاي شهرداري مديري است توانمند با کارآيي بالا که دنبال هيچ خط و خطوطي نيست و بيشتر به کار و عمل مي‌پردازد. از اين روي اگر شوراي محترم سمنان پي گير توسعه و آبادي شهر سمنان و انجام کارهاي ماندگاري براي شهرمان هستند پيشنهادم اين است روي اين گزينه کار و تحقيق کنند . چون شخص شهردار که از مجموعه شهرداري انتخاب شود بي‌شک بسيار موفق‌تر و تاثيرگذارتر از کسي است که بيرون از اين مجموعه براي شهردار در نظر گرفته شود والسلام.

يک کارشناس بازنشسته


خانه‌هاي خالي از سکنه بلوار شريف واقفي

در اين بحران حساس کمبود فضاي آموزشي ، فرهنگي و ورزشي تعدادي از مدارس ما فرسوده مي باشند و کودکان زير سقف با دلهره و اضطراب مشغول تحصيل هستند در خيابان شريف واقفي همجوار دانشگاه فرهنگيان تعدادي خانه‌هاي سازماني مدت چند سال است بدون سکنه مي‌باشد و هيچ کاربردي براي شهروندان ندارد در صورتي که در بهار و پنجره‌ها و شيشه‌ها شکسته شده است آيا شايسته نيست از اين خانه‌هاي مسکوني در جامعه اسلامي استفاده بهينه شود؟

واحد سمناني