تاریخ 1394/08/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4064 برو جستجو جستجوی پیشرفته   درخشش ووشوکاران دامغاني در هفته نخست ليگ دسته يک کشور  

سرويس ورزشي:

تيم ووشو شهرداري دامغان به عنوان نماينده استان سمنان در مسابقات هفته نخست ليگ دسته يک ووشو جام ستارگان کشور خوش درخشيدند.

به گزارش روابط عمومي ‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ هفته نخست ليگ دسته اول ووشو باشگاه‌هاي کشور از 14 آبان و به ميزباني آکادمي‌ووشو فدراسيون ج.ا.ا آغاز شد که تيم ووشو شهرداري دامغان صبح روز اول با تيم شهيد باکري تهران و بعدازظهر همان روز با تيم هيات ووشو خراسان رضوي به رقابت پرداخت که در پايان هفته اول و دوم، تيم شهرداري دامغان توانست تيم شهيد باکري تهران را با نتيجه 12 بر 1 و سپس تيم هيات ووشو خراسان رضوي را با نتيجه 10 بر 2 شکست دهد. حسين تقي‌پور، سرمربي تيم ووشو شهرداري دامغان از سطح بالاي مسابقات خبر داد و افزود:تيم ووشو شهرداري دامغان ترکيبي از بازيکنان دامغاني و غير دامغاني است که با توجه به سطح بالاي مسابقات و قدرتمندي تيم‌هاي شهيد باکري و هيات خراسان رضوي، تا کنون عملکرد فوق‌العاده‌اي از خود نشان داده که تعجب همگان را در هفته اول و دوم در پي داشته است. ايشان ابراز اميدواري کرد با ادامه اين روند، شاهد حضور تيم شهرداري دامغان در فينال و صعود به ليگ ستارگان باشيم.

نتايج هفته اول و دوم ليگ دسته اول ووشوي باشگاه‌هاي ايران در بخش مردان به ميزباني آکادمي‌ووشو بدين شرح است:

گروه دوم:

هيات ووشو يزد صفر- هيات ووشو مشهد 13

شهرداري دامغان 12- شهيد باکري يک

شهرداري دامغان 10- هيات ووشو مشهد 3

شهيد باکري 9- هيات ووشو يزد صفر

بهترين‌هاي گروه دوم:

فني ترين تيم: شهرداري دامغان

تيم اخلاق: شهيد باکري

بهترين سرپرست: غلامعلي محمودي از هيات ووشوي مشهد

پرامتيازترين بازيکن تالوکار: فرشاد مداح از شهرداري دامغان

بهترين سانداکار: سجاد تقي پور از شهرداري دامغان

بهترين مربي: حسين تقي پور از شهرداري دامغان

لازم به ذکر است که تيم شهرداري دامغان، 27 آبان ماه در هفته سوم و چهارم با تيم‌هاي هيات ووشو يزد و تيم شهيد باکري تهران ديدار مي‌کند.


 حضور موفق بانوان ورزشکار سمناني در ميادين بين‌المللي و داخلي بايد در تمام رشته‌ها امکان‌پذير شود  

سرويس ورزشي:

مسئول امور ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: تمام تلاش ما اين است که امکانات و فضاي مناسب براي حضور پررنگ بانوان ورزشکار سمنان در ميادين مختلف ورزشي فراهم شود. به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ ناهيد اميدي اظهار کرد: ما در چند سال اخير چندين موفقيت در بخش بانوان کسب کرده‌ايم و معتقدم حضور موفق بانوان ورزشکار سمنان در ميادين بين‌المللي و داخلي بايد در تمام رشته‌ها امکان‌پذير شود. وي خاطرنشان کرد: رشته‌هايي مانند بدمينتون،تکواندو، ووشو، رزمي، کاراته، وودبال، واليبال، بسکتبال، فوتسال، تنيس روي ميز، ورزشهاي همگاني، جودو،دارت، هندبال و اسکيت از جمله ورزش‌هايي هستند که سمنان در بخش بانوان توانمندي بالايي در آن دارد.

مسئول امور ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان افزود: در بحث استعداديابي نيز سعي کرده‌ايم در اکثر رشته‌ها استعداديابي کاملا علمي‌انجام شود تا از اين طريق در تمام رشته‌ها ورزشکاران نخبه را شناسايي کرده و مربيان ما آن را براي حضور در ميادين ورزش قهرماني پرورش دهند. اميدي خاطرنشان کرد: ما هنوز از نظر زيرساخت‌ها و امکانات براي ورزش بانوان محدوديت‌هايي داريم، اما با وجود همين کاستي‌ها، برنامه‌ريزي‌هايي براي کسب مدال‌هاي بيشتر از مسابقات مختلف انجام داده‌ايم و طي برنامه ريزي ابتداي سال جهت برگزاري ميزباني‌هاي در استان سمنان مقرر گرديد که حداقل 40ميزباني در استان انجام شود که نيمي‌از آن مربوط به بانوان باشد که به حول و قوه الهي تاکنون در بخش بانوان 17 دوره از مسابقات کشوري را ميزبان بوديم.

مسئول امور ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان عنوان کرد: مسابقات کارکنان دولت را در بخش بانوان در دستور کار خود داريم، جشنواره روستايي و عشايري در روستاها و بخش‌ها برگزار شد که در پايان نفرات و تيم‌هاي برتر به مسابقات استان راه پيدا مي‌کنند و سپس به مسابقات قهرمان کشوري اعزام مي‌شوند و همچنين همايش‌هاي گوناگوني را در طول سال تدارک ديده‌ايم.

اميدي به اهميت توسعه ورزش همگاني در سمنان اشاره کرد و افزود: ما در سال جاري با همکاري گروه همگاني اداره کل و هيات ورزش همگاني استان چندين جشنواره مانند جشنواره زنان فاطمي، جشنواره دا، جشنواره ميلاد حضرت علي اکبر (ع) را در بوستان‌ها و همچنين شهرستان‌ها برگزار کرديم و مسابقات ورزشي در رشته‌هاي مختلف ورزشي در دستور کار است، زيرا هدف ما غني‌سازي اوقات فراغت مادران و دختران هم‌استاني است.

مسئول امور ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان يادآور شد: همچنين ايستگاه‌هاي ورزش صبحگاهي، همايش‌هاي صبحگاهي، کوهنوردي و پياده‌روي نيز در برنامه‌هاي ورزش همگاني استان جاي دارد که در بخش بانوان نيز برنامه‌ريزي شده است.


 فوتبال ساحلي بين قاره اي؛ ايران در جايگاه سوم  

سرويس ورزشي:

ديدار رده بندي رقابت‌هاي فوتبال ساحلي بين قاره‌اي بين دو تيم ايران و مصر با برتري 5 بر 4 کشورمان به پايان رسيد دو تيم ملي فوتبال ساحلي ايران و مصر در ديدار رده بندي رقابت‌هاي بين قاره‌اي به مصاف هم رفتند که اين بازي در پايان 30 دقيقه زمان قانوني و 3 دقيقه وقت اضافي به تساوي دو- دو رسيد و ضربات پنالتي تعيين کننده تيم سوم اين جام بود. در ضربات پنالتي ملي پوشان ايران هر سه ضربه خود را تبديل به گل کردند، اما مصري‌ها يکي از سه ضربه پنالتي خود را از دست دادند تا تيم فوتبال ساحلي ايران با برتري 5 بر 4 در مجموع عنوان سومي ‌اين رقابت‌ها که در امارات برگزار مي‌شود را به دست آورند. در ديدار فينال که امروز در ورزشگاه دبي مارينا برگزار شد تيم روسيه 5- 2 تاهيتي را شکست داد و براي سومين بار قهرمان شد.

پيش از اين ديدار تيم ايران پس از تساوي 2- 2 با مصر در مسابقه رده بندي، در ضربات پنالتي 3- 2 پيروز و قهرمان شد.

در اين دوره تيم ايران همچنين در دور گروهي 2- 4 مغلوب تاهيتي شد و 5- 3 برابر پرتغال (قهرمان جام جهاني) و 5- 2 برابر مکزيک به برتري رسيد و سپس در نيمه نهايي 1- 4 مغلوب روسيه شد. در فوتبال ساحلي جام بين قاره‌اي تيم روسيه با 3 قهرماني و نايب قهرماني رکورد دار است و برزيل (قهرمان دوره قبل و غايب بزرگ اين دوره) با يک قهرماني و 2 نايب قهرماني در رده دوم و ايران با يک قهرماني (سال 2013)، يک سومي‌(سال 2015) و يک چهارمي‌(سال 2014) در رده سوم قرار دارند.


 هفته سوم مسابقات فوتبال ليگ بزرگسالان شهرستان سمنان
 تساوي تيم‌ها در هفته سوم رقابت‌هاي فوتبال ليگ بزرگسالان  

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي‌اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، هفته سوم رقابت‌هاي ليگ بزرگسالان شهرستان سمنان، روزهاي پنج شنبه و جمعه هفته جاري،چهاردهم و پانزدهم آبان ماه پيگيري شد و تيم‌هاي دهياري خيرآباد، نيزوا، هدف سمنان و سمنان جوان نوين پس از 90 دقيقه تلاش، تمامي ‌بازي‌ها با نتيجه 2- 2 به پايان رسيد و يک بازي از هفته سوم نيز يکشنبه هفدهم آبان ماه برگزار خواهد شد. هفته چهارم رقابت‌هاي ليگ فوتبال شهرستان سمنان جمعه بيست و دوم آبان ماه آغاز خواهد شد.


 جلسه هم‌انديشي فرماندار شهرستان سمنان با روساي هيات‌هاي ورزشي و سمن‌ها  

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي‌اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، در آستانه سفر رياست جمهوري به استان سمنان، دومين جلسه هم انديشي روساي هيات‌هاي ورزشي و سمن‌ها صبح روز پنج شنبه چهاردهم آبان ماه سال جاري در محل سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان با حضور دانايي فرماندار محترم شهرستان سمنان، چنگيزي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، روساي هيات‌هاي ورزشي و دبيران سازمانهاي مردم نهاد شهرستان سمنان برگزار گرديد. در اين جلسه دانايي ضمن قدرداني از روساي هيات‌هاي ورزشي و سمن‌ها تصريح کرد: مردم ولايتمدار و هميشه در صحنه شهرستان سمنان قدردان تلاش‌ها و زحمات دولت تدبير و اميد بوده و در روز استقبال از کاروان تدبير و اميد در سمنان ابراز قدرداني خود را از دولت نشان خواهند داد. وي خاطرنشان ساخت: اين يک سفر طلايي و استثنايي براي تمامي‌هم استاني‌ها بخصوص جامعه ورزش است و بايد اين سفر طلايي را ويژه و مطلوب استقبال کنيم. و انتظار من از جامعه ورزش و سمن‌ها اين است که با حضور خود به گرمي‌از رياست محترم جمهوري و کاروان تدبير و اميد در استاديوم تختي استقبال کنند و يک سفر خاطره انگيز در ذهن همگان ثبت شود. در ادامه چنگيزي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان با ابراز خرسندي به آمادگي جامعه ورزش شهرستان در استقبال پرشور از رياست محترم جمهوري گفت: ما نيز چون اقشار مختلف با همدلي و انسجام و وحدت در مراسم استقبال از فرزند برومند استان جناب آقاي دکتر روحاني، حضوري پررنگ و بي نظير خواهيم داشت و با اين حضور قدرداني خود را از دکتر روحاني و دولت تدبير و اميد ابراز خواهيم داشت. در ادامه روساي هيات‌هاي ورزشي و سمن‌ها به بيان نظرات و ديدگاه‌هاي خود پرداختند.


 مسابقات دو و ميداني بانوان به مناسبت گراميداشت 13 آبان در شهرستان دامغان برگزار گرديد 

سرويس ورزشي:

يک دوره مسابقات دو و ميداني بانوان به مناسبت گراميداشت 13 آبان روز دانش آموز با شرکت 25 نفر (دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد دامغان، دانشگاه صنعتي شاهرود و تيم دو و ميداني شهرستان دامغان)در 6 ماده و رده سني آزاد در محل پيست دو و ميداني استاديوم حمزه سيدالشهداء شهرستان دامغان در تاريخ 14 آبان ماه 94 برگزار گرديد و در پايان به نفرات برتر هر ماده جوايزي اهدا شد.

مريم اميرخليلي مقام اول در 100 و 1500 متر
فربيا فئواديان مقام اول 200 متر و پرتاب نيزه
آيدا لطفي مقام اول 400 متر
راضيه احمدي مقام اول 800متر


 فعاليت 241 باشگاه ورزشي سازمان‌ يافته در استان سمنان  

سرويس ورزشي:

مسئول امور باشگاه‌ها و اماکن ورزشي استان سمنان گفت:241 باشگاه سازمان‌يافته در استان سمنان فعاليت دارند.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ محمد علي ملک‌احمدي مسئول امور باشگاه‌ها و اماکن ورزشي استان سمنان با اشاره به فعاليت باشگاه‌هاي متعدد در سطح استان اظهار کرد: در حال حاضر 241 باشگاه دولتي و خصوصي دراستان سمنان مشغول فعاليت هستند.

وي با بيان اينکه يکي از اقدامات صورت گرفته در سال جاري اين حوزه بررسي طرح‌هاي سرمايه‌گذاري در ورزش است، تصريح کرد: پس از حضور سرمايه‌گذار به ورزش و طي مراحل نسبت به پرداخت تسهيلات به وزارت ورزش و جوانان معرفي مي‌شوند.

مسئول امور باشگاه‌ها و اماکن ورزشي استان سمنان با اشاره به اينکه نرخ شهريه تمامي‌باشگاه‌هاي دولتي و خصوصي استان در سال 94 نسبت به سال 93 هيچ تغييري نکرد، گفت: در شش ماه نخست سال 94 بيش از 80 فقره پرونده براي تاسيس باشگاه در استان بررسي و مجوزهاي مربوطه صادر شده است.

ملک احمدي درباره وظايف عمده کميسيون استاني که در اختيارات کميسيون اصلي است، افزود: رسيدگي به پرونده متقاضيان اخذ موافقت اصولي بدون زمين،موافقت اصولي احداث، تقاضاي راه‌اندازي، تغيير مديريت، افزايش يا حذف رشته‌هاي ورزشي، بررسي اساسنامه باشگاه‌هاي دولتي و خصوصي از اختيارات اين حوزه است.

وي در ادامه گفت: برقراري نظام هماهنگ براي قيمت‌گذاري، ارائه خدمات بهينه ورزشي توسط باشگاه‌ها به ورزشکاران، نظارت بر عملکرد باشگاه‌هاي خصوصي و سطح‌بندي آنها، برخورد قانوني با باشگاه‌هاي متخلف از ديگر وظايف کميسيون با پشتيباني کميسيون اصلي انجام مي‌گيرد.

مسئول امور باشگاه‌هاي استان سمنان گفت: بر همين اساس در شش ماه نخست سال نود و چهار 100 بازديد محسوس و نامحسوس توسط اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و شهرستان‌هاي تابعه ، با همکاري نيروي انتظامي‌ و دانشگاه علوم پزشکي، از باشگاه‌هاي خصوصي و دولتي صورت گرفت.

ملک احمدي خاطرنشان کرد: به تعدادي از باشگاه‌هاي متخلف تذکر کتبي داده شد. وي در پايان افزود: در 11 کميسيوني که در شش ماه نخست سال 94 برگزار شد، 80 پروانه فعاليت (موافقت اصولي فاقد زمين، موافقت اصولي احداث و تقاضاي تاسيس باشگاه يا تمديد باشگاه) صادر شد.


 کلاس استاژ داوري کاراته استان در شاهرود برگزار شد  

سرويس ورزشي:

کلاس استاژ داوري کاتا و کوميته سبک‌هاي کنترلي استان بصورت تئوري و عملي در تاريخ 12/8/94 در شاهرود برگزار گرديد

با همت هيات کاراته شهرستان شاهرود کلاس استاژ داوري کاتا و کوميته سبک‌هاي کنترلي استان به صورت تئوري و عملي در تاريخ 12/8/94 در محل سالن کوثر شاهرود با حضور رئيس کميته داوري هيات استان آقاي غلامعلي شيراني برگزار گرديد.


 همايش طبيعت گردي و گردشگري ديباجي ها با هدف آمادگي استقبال از رئيس جمهور  

سرويس ورزشي:

جمعه 15 آبان ماه 94، همايش طبيعت گردي به مناسبت استقبال از رياست محترم جمهور با شرکت 130 نفر از محل ميدان امام شهر ديباج به طرف سر چشمه راس ساعت 8 با همکاري ( باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري دامغان- انجمن ورزش‌هاي طبيعي استان سمنان- شهرداري و شوراي اسلامي‌شهر ديباج و اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان )برگزارگرديد. در اين مراسم برنامه‌هاي متنوعي از جمله مسابقات طناب کشي در محل سرچشمه برگزار گرديد. در پايان 21 نفر به قيد قرعه جوايز و به تيم اول، آقايان و بانوان مسابقات طناب کشي جوايزي اهدا گرديد و بعد از مراسم قرعه کشي، پذيرايي صبحانه شرکت کنندگان در محل حسينيه شهر ديباج انجام گرديد. محمدي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان از حضور چشمگير و فعال ورزشکاران در اين همايش قدرداني نمود.