تاریخ 1394/08/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4064 برو جستجو جستجوی پیشرفته   انهدام باند حرفه‌اي سرقت موتورسيکلت در سمنان  

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان سمنان از دستگيري 6 سارق سابقه دار موتورسيکلت خبر داد و گفت:اعضاي اين باند با تغيير شماره موتورسيکلت، سند جعلي براي آن صادر مي‌کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس سمنان، سرهنگ سيد موسي حسيني در تشريح اين مطلب گفت: باتوجه به وقوع سرقت موتورسيکلت در سمنان، طرح تشديد برخورد انتظامي با سارقان موتورسيکلت‌ها با مشارکت رده‌هاي تخصصي و انتظامي اجرا شد.

وي کنترل سابقه دار و بازديد از انبارهاي ضايعات و پارکينگ‌هاي سطح شهر را بخشي از اقدامات صورت گرفته در اين طرح عنوان و خاطرنشان کرد: در همين راستا اعضاي يک باند حرفه‌اي سرقت موتورسيکلت در سمنان شناسايي شدند.

سرهنگ حسيني با اشاره به هماهنگي انجام شده با مرجع قضائي و طرح ريزي عمليات دستگيري سارقان افزود: تيم مجربي از ماموران انتظامي کلانتري 11 آزادي به مخفيگاه سارقان اعزام شدند.

وي تصريح کرد: در اين عمليات غافلگيرانه 6 سارق سابقه دار و معتاد به مواد مخدر دستگير شدند و قطعات مربوط به چهار دستگاه موتورسيکلت سرقتي نيز کشف شد.

اين مسئول انتظامي با بيان اينکه تعدادي سند خام موتورسيکلت دستگاه شماره کوب و مقاديري مواد مخدر از جمله وسايل کشف شده از مخفيگاه اعضاي اين باند سرقت بود، تصريح کرد: سارقان با تغيير شماره‌هاي موتور و بدنه موتورسيکلت‌ها، براي آن‌ها سند جعلي صادر مي‌کردند.

علت اصلي وقوع سرقت موتورسيکلت سهل انگاري راکبان در نگهداري از آنها اعلام شده است.


 30 هزار ليتر فرآورده نفت سفيد قاچاق در شاهرود کشف شد 

سرويس حوادث:

روابط عمومي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه شاهرود اعلام کرد، با تلاش شرکت ملي پخش فرآورده نفتي منطقه شاهرود و همکاري نيروي انتظامي شهرستان بيش از سي هزار ليتر فرآورده نفت سفيد به چرخه سوختي کشور بازگشت.

احمد کلانتري گفت: حراست منطقه با همکاري نيروي انتظامي حين کنترل نفتکشهاي عبوري در محور ورودي شهرستان شاهرود به يک دستگاه تانکر حمل سوخت مشکوک وآن را متوقف کردند.

وي افزود: در برسي‌هاي بعمل آمده و با توجه به عدم ارائه مدارک لازم و گفته‌هاي ضد ونقيض راننده در خصوص فرآورده بارگيري شده، تانکر متوقف شده مورد بازرسي دقيق تري قرارگرفت.

کلانتري افزود: پس از متوقف کردن نفتکش مشخص گرديد فرآورده موجود فاقد بارنامه مخصوص شرکت ملي نفت ميباشد که پس از هماهنگي‌هاي لازم قضايي نفتکش به انبار نفت منطقه انتقال و فرآورده فوق پس از انجام آزمايش کيفي و کمي‌در مخازن اين منطقه تخليه وراننده به همراه نفتکش تحويل مقامات قضايي گرديد.

وي افزود: با توجه به شروع فصل سرما و ارسال فرآورده نفت سفيد به روستا‌ها و واحد‌هاي صنعتي فاقد گاز طبيعي افرادي سود جو براي سود آوري اقدام به حمل ونقل و فروش غير قانوني اين فرآورده مي‌نمايند که با هوشياري بازرسين و حراست منطقه شاهرود اين افراد شناسايي و مورد پيگرد قانوني قرارمي‌گيرند.

هر گونه جابه جايي فرآورده‌هاي نفتي فقط با بارنامه مخصوص شرکت ملي نفت ايران مجاز بوده وافرادي که اقدام به جابه جايي فرآورده‌هاي نفتي بدون مجوز شرکت ملي نفت ايران نمايند مورد پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت.


 هوشياري آتش نشانان از قطع شدن دست جوان سمناني جلوگيري کرد  

سرويس حوادث:

روز جمعه طي تماس شهروندي با سامانه 125 مبني برگيرکردن دست فردي داخل دستگاه خمير زن يک واحد نانوايي واقع در ميدان پيروزي با سرعت عمل و اقدام به موقع آتش نشانان ايستگاه شماره 2 با موفقيت به پايان رسيد. آتش يار سوم رمضان مرادي با تشريح حادثه فوق که براثر بي احتياطي بوجود آمده افزود: در اين حادثه کارگر نانوائي توسط نيروهاي آتش نشاني امداد رساني و نجات يافت.

وي از اعزام 2 دستگاه خودرو به همراه 5 آتش نشان براي امداد رساني اين حادثه خبرداد و گفت: حادثه ميدان پيروزي ساعت 7:25 دقيقه صبح به سامانه 125 اعلام و گروه در کمترين زمان ممکن با حضور در محل و انجام اقدامات اوليه شروع به امداد رساني نمودند.

سرپرست ايستگاه شماره 2 در نحوه توضيح امداد رساني اين حادثه تشريح کرد: تيم اعزامي‌بلافاصله به وسيله تجهيزات مخصوص امداد و نجات دست فرد حادثه ديده را از زير اهرم همزن، آزاد و به علت جراحات وارد تحويل عوامل اوژانس حاضر در محل دادند.


 لاشه 5 راس قوچ، ميش و کل وحشي در ميامي‌کشف شد 

سرويس حوادث:

رئيس اداره پارک ملي توران گفت: با صدور حکم قضايي و با همکاري پليس ميامي‌، روز شنبه اقدام به بازرسي از منزل در ميامي‌شد که لاشه 5راس قوچ، ميش و کل وحشي از منزل متهمان کشف شد.

غلي اکبر قربانلو افزود:در اين بازرسي همچنين3 قبضه اسلحه گلوله‌زني، يک اسلحه ساچمه زني، کله و پاچه و سيرابي اين حيوانات هم کشف و ضبط شد.

وي با بيان اينکه، سه متهم مزبور دستگير و تحويل مراجع قضايي ميامي ‌شدند، افزود: اين افراد به 500ميليون ريال جريمه محکوم شدند.

قربانلو گفت: در 24 ساعت گذشته 7 لاشه قوچ، ميش و کل وحشي از شکارچيان متخلف اين منطقه کشف وضبط شده است.

روز جمعه نيز 6 نفر شکارچي متخلف به همراه دو لاشه قوچ وحشي و سه تفنگ شکاري در پارک ملي توران دستگير شده بودند که به گفته رئيس پارک ملي توران هم اکنون با سپردن وثيقه آزاد شده اند.

قربانلو از دادستان و نيروي انتظامي ميامي‌به خاطر همکاري تنگاتنگي که براي حفاظت محيط زيست دارند، قدرداني کرد.

پارک ملي توران در بخش بيارجمند شاهرود يکي از زيستگاه‌هاي حيات وحش در ايران است که از سال 51 به منطقه حفاظت شده تبديل شده است.

اين پارک يکي از متنوع‌ترين گونه‌هاي گياهي و جانوري را در ايران دارد، مهمترين زيستگاه يوز در کشور بوده و بيشترين جمعيت يوزپلنگ آسيايي را در خود جاي داده است.

به گفته کارشناسان، گورخر ايراني، هوبره، عقاب طلايي، سارگبه، زاغ بور، بالابان، پلنگ، جبير، آهو، کاراکال، کل، قوچ و چند حيوان وحشي ديگر اين پارک در معرض انقراض هستند.