تاریخ 1394/08/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4064 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس اردوگاه حرفه‌آموزي سمنان با مراجع قضايي شاهرود و دامغان ديدار کرد 

سرويس خبر:

سرپرست جديد اردوگاه حرفه آموزي و کاردرماني سمنان به ديدار مقامات قضايي شهرستان‌هاي شاهرود و دامغان رفت و درخصوص ادامه همکاري‌ها و تعامل شايسته با اين مراجع به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، رضا ابوالخيريان در ديدار با دادستان شاهرود، با ارائه گزارشي از آمار موجودي و وضعيت مددجويان اردوگاه حرفه‌آموزي، خواستار مساعدت و همکاري بيشتر قضات در شتاب بخشيدن به روند اصلاح و تربيت مددجويان شد.

دادستان شهرستان شاهرود نيز ضمن تشکر و قدرداني از تلاش و کوشش طاقت فرساي کارکنان اردوگاه سمنان، اظهار اميدواري کرد با اجراي سياست‌هاي جديد قوه قضائيه مشکلات قضائي بسياري از مددجويان رفع گردد. حسين رجبي افزود: شرط بهره‌مندي مددجويان از امتيازهاي جديد، فعاليت‌هاي آنان در بخش‌هاي مذهبي، فرهنگي، اشتغال و حرفه آموزي اردوگاه خواهد بود.

ابوالخيريان همچنين در ديدار با دادستان شهرستان دامغان اظهار اميدواري کرد تعامل بسيار خوب ميان اردوگاه حرفه‌آموزي و کاردرماني سمنان با مراجع قضايي شهرستان‌هاي استان، ادامه يابد.

دادستان دامغان نيز ضمن تشکر از تلاش‌هاي کارکنان اردوگاه اقدامات صورت گرفته را مطلوب ارزيابي کرد و بيان داشت: تعامل خوب مجموعه اردوگاه با دادگستري در مسير انجام قانونمند امور بسيار مهم است و بايد با همدلي و کارگروهي و بهره‌گيري از نظرات مسئولين زندان‌هاي استان و اردوگاه حرفه‌آموزي به اهداف والاي قضائي دست يابيم.

حجت‌الاسلام حسينعلي‌هاشمي‌اظهار داشت: در شوراي طبقه‌بندي بايد تمام تلاش بر آن باشد که به مددجوياني که استحقاق و شايستگي لازم را دارند با در نظر گرفتن قوانين جديد امتياز داده شود.

عربي مسئول اجراي احکام و مقيسه مددکار اردوگاه حرفه‌آموزي سمنان، ابوالخيريان را در اين ديدارها، همراهي مي‌کردند.

لازم به ذکر است در مهرماه گذشته طي حکمي‌از سوي عباسعلي عرب مدير کل زندان‌هاي استان سمنان، رضا ابوالخيريان به عنوان سرپرست جديد اردوگاه حرفه‌آموزي و کاردرماني سمنان منصوب شد.


 مدير جهاد کشاورزي شهرستان گرمسار:
 بيش از 3400 تن فراورده‌هاي دام و طيور درشهرستان توليد شد  

سرويس خبر:

مدير جهاد کشاورزي شهرستان گرمسار از توليد 3457 تن فراورده‌هاي دام و طيور در شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، افشين مشيري گفت: در ماه گذشته 2830 تن شير، به ميزان 265 تن گوشت قرمز و 362 تن گوشت سفيد در واحدهاي فعال دام و طيور شهرستان توليد و به بازار مصرف عرضه شد.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان گرمسار افزود: انجام بيش از 222 هزار قطعه جوجه ريزي در واحدهاي مرغ گوشتي،تائيد و توزيع سوخت 34 واحد مرغداري و دامداري، اجراي طرح رکوردگيري شير از 500 راس گاو،معرفي صاحبان 55 طرح به بانک براي دريافت تسهيلات،تمديد 20 مجوز طرح‌هاي کوچک روستايي، صدور 5 پروانه کوچک بهره‌برداري گوساله و تمديد ده پروانه روستايي از ديگر اقدامات يک ماهه مديريت جهاد کشاورزي در بخش دام و طيور بوده است.


 در نمايشگاه کتاب واحد گرمسار از دايره‌المعارف 17 هزار شهيد ترور رونمايي شد 

سرويس خبر:

همزمان با برپايي نمايشگاه کتاب و عکس شهدا در دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد گرمسار، از دايره المعارف 17 هزار شهيد ترور رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي‌دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد گرمسار،دراين نمايشگاه که به همت حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي واحد گرمسار برگزار شد، بيش از يکصد عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس، اهميت نماز، محرم و صفر، امام حسين (ع)، زندگاني حضرت امام خميني‌(ره) و کتب قرآني به نمايش گذاشته شد.دايره المعارف 17 هزار شهيد ترور که حاوي مشخصات کامل 17000 شهيد ترور کشور از جمله شهيدان سيد محمد حسين بهشتي، محمد علي رجايي، دکتر محمد جواد باهنر، استاد مرتضي مطهري، عبدالکريم‌هاشمي‌نژاد، دکتر محمد مفتح، محمد منتظري و ديگر شهداي ترور است، نيز در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته شد.اين دايره المعارف که توسط کانون‌هابيليان، خانواده شهداي ترور کشور جمع آوري و چاپ و منتشر شده شامل مشخصات کامل 17 هزار شهيد ترور در کشور است.پوسترهاي دفاع مقدس، عکس‌هاي شهداي گرانقدر، احاديث مختلف درباره ماه محرم و صفر بخش‌هاي ديگر اين نمايشگاه بود که با استقبال دانشگاهيان مواجه شد.

حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي ‌به مناسبت‌هاي مختلف نمايشگاه‌هاي کتاب و محصولات فرهنگي متعددي برگزار مي‌نمايد.


 برگزاري کارگاه آموزشي مضرات و مشکلات استعمال مواد مخدر در آموزشکده فني سمنان 

سرويس خبر:

امور دانشجويي و فرهنگي آموزشکده اقدام به برگزاري کارگاه آموزشي مضرات و مشکلات استعمال مواد مخدر جهت دانشجويان آموزشکده فني پسران سمنان کرد.اين کارگاه شنبه هفته جاري در سالن اجتماعات آموزشکده فني سمنان و باحضور معاونت دانشجويي و فرهنگي و رياست اداره امور دانشجويي و کارشناسان مربوطه تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي آموزشکده فني پسران سمنان، سرهنگ نثاري رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر نيروي انتظامي‌استان سمنان هدف از برگزاري اين کلاس‌ها را آشنائي نسل جوان با روش‌هاي پيشگيري از اعتياد برشمرد و افزود بحران اعتياد در حال حاضر در جامعه رو به افزايش است و آمار‌هاي تکان دهنده تعداد مصرف کنندگان به مواد مخدر در بين جوانان و نوجوانان نشان از حساسيت موضوع مي‌باشد. در ادامه سرهنگ نثاري به معرفي انواع مختلف مواد مخدر پرداخت و گفت: مواد مخدر شامل دونوع سنتي و صنعتي مي‌باشد که به علت فراواني و در دسترس بودن و نيز ارزاني مواد مخدر صنعتي، در حال حاضر اين نوع ماده مخدر مخصوصا انواع آمفتامين‌ها - شيشه – ترامادول و... در بين جوانان شايع شده و گرايش نسل جوان به اين نوع مواد مخدر را افزايش داده است.

سپس تاريخچه‌اي از مصرف مواد مخدر در جهان و ايران را برشمرد و در ادامه به شناسائي روش‌هاي مصرف انواع مختلف مواد پرداخت و نيز در خصوص عوارض و مضرات هر يک از انواع مواد مخدر توضيحاتي براي حاضرين ارائه کرد. وي سپس به بيان روش‌هاي پيشگيري از اعتياد پرداخت و افزود که خانواده‌ها نقش بسار بزرگي در اين زمينه مي‌توانند ايفا کنند و با کنترل فرزندان خود در مورد دوستان و همسالان فرزندان خود مي‌توانند تاثير زيادي بر عدم روي آوردن نسل جوان به مواد مخدر داشته باشند و همچنين يادگيري مهارت‌هاي زندگي و مخصوصا مهارت گفتن کلمه ( نه ) در ميان جوانان و نوجوانان از ديگر توصيه‌هاي ايشان به خانواده‌ها و جوانان بود که در پايان جلسه ارائه نمودند.


 مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شاهرود:
 عملکرد آتش نشانان منطقه شمالشرق کاملا اصولي و حرفه‌اي است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شاهرود گفت: عملکرد آتش‌نشانان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق در مانور "زلزله و نشت از مخزن تعادلي 202نفت سفيد با پيامد زيست محيطي آلودگي خاک" اصولي و حرفه‌اي بود.

به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمالشرق؛ سرآتش‌يار عليرضا محمدي در بازديدي که به مناسبت هفته پدافند غير عامل از امکانات و تجهيزات آتش‌نشاني مرکز انتقال نفت و تاسيسات شهيد سربرزگر شاهرود داشت؛ اضافه کرد: وجود پتانسيل بالقوه‌اي مانند آتش نشان‌هاي زبده و آموزش ديده‌ي منطقه شمالشرق براي شهرستان شاهرود نعمتي است که همواره آمادگي تبديل شدن به بالفعل را دارد.

محمدي با اشاره به گستردگي حوزه عملکرد سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شاهرود؛ تصريح کرد: آمادگي بالا و به روز بودن آتش‌نشان‌هاي منطقه شمالشرق مي‌تواند در مواقع بحراني، آتش نشاني شاهرود را در انجام عمليات‌ها و وظايف محوله ياري و پشتيباني کرده و از حجم فشار کاري بر نيروهاي آتش‌نشان شهري کم کنند.

شايان ذکر است که پيش از اين سيدعلي اکبر صباغ رييس کارگروه تخصصي انرژي شوراي پدافند غير عامل استان سمنان از آمادگي منطقه شمالشرق براي مقابله با بحران‌هاي احتمالي تقدير کرده و گفته بود: "...با برقراري ارتباطات بيشتر مي‌توانيم در شرايط بحراني از پتانسيل‌هاي بالقوه و بالفعل خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق به نحو مطلوب در جهت رفع بحران‌ها استفاده بهينه نماييم"...


 مراسم معارفه فرماندهي انتظامي‌شهرستان گرمسار برگزار شد 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه معارفه سرهنگ پاکدامن به عنوان فرماندهي انتظامي ‌شهرستان گرمسار با حضور طاهري فرماندار و رئيس شوراي تامين شهرستان- سرهنگ سليمانيان جانشين فرماندهي انتظامي‌استان- جمعي از مسئولين استان و شهرستان در محل ستاد فرماندهي انتظامي‌شهرستان برگزار گرديد.

در اين جلسه طاهري فرماندار گرمسار ضمن اشاره به خدمات ارزنده جناب سرهنگ ميري، مهمترين بارزه اصلي وي را تلاش بي وقفه جهت امنيت و رفاه حال شهروندان دانست و در اين خصوص اظهارداشت: در مدت تصدي مسئوليت جناب سرهنگ،به حمداله شاهد بازگشت بيش از پيش امنيت به اين شهرستان بوده ايم که اين مهم صورت نمي‌گرفت مگر با تلاش‌هاي شبانه روزي وي و مجموعه نيروي انتظامي‌که اين امر جاي تحسين بسيار دارد.

فرماندار تلاش جهت خدمت رساني به مردم را از اولويت‌هاي اصلي دولت تدبير واميددانست و افزود:حفظ امنيت و برقراري آن، يکي از همين خدماتي است که از اساسي ترين دغدغه‌هاي دولت تدبير واميد نيز بوده و هست و امروز شاهد برقراري آرامش در سطح شهرستان هستيم.

رئيس شوراي تامين شهرستان ويژگي‌هاي اصيل نيروهاي انتظامي‌را از ديدگاه مقام معظم رهبري مدظله العالي برشمرد ايشان اقتدار- عزت- احساس مهرباني و خدمت به مردم- دقت ومراقبت در انجام وظيفه قانوني- درستکاري وامانت داري- دفاع از ارشهاي اسلامي را از ويژگي‌هاي نيروي انتظامي‌جمهوري اسلامي ايران دانستند. فرماندار در بخش ديگري از سخنان خود اقتدار ايران را محدود به مرزهاي جغرافيايي ندانست و گفت:اگر حضور ايران نباشد مسائل خاورميانه و ديگر مسائل دنيا براي آنها گنگ مي‌ماند و قادر به حل آن نيستند و ايران در بسياري از کشورهاي دنيا برد سياسي و نظامي‌دارد. وي در ادامه از برقراري نظم و امنيت در مراسمات ارزشمند توسط نيروهاي نظامي‌و انتظامي‌قدرداني کرد و گفت: جا دارد که از عملکرد بسيار عالي هماهنگ و آميخته با کارهاي فرهنگي فرماندهي انتظامي‌شهرستان تشکر کرد. در پايان اين جلسه فرماندار و رئيس شوراي تامين گرمسار از زحمات چندين ساله سرهنگ ميري تقدير و سرهنگ پاکدامن که به عنوان جانشين طي سال گذشته مسئوليت انتظامي‌ منطقه را بر عهده داشتند به عنوان فرماندهي جديد انتظامي ‌شهرستان معارفه گرديدند.

سرهنگ پاکدامن نيز در اين مراسم با تشريح وظايف نيروي انتظامي‌در برقراري امنيت و حفظ ارزش‌ها افزود: وظايف و ماموريت‌هاي نيروي انتظامي‌با محتواست و با وجود پراکندگي در تمام شئون زندگي دخالت دارد.


 کلاس‌هاي آموزشي ويژه رانندگان تاکسي با رويکرد جديد در سمنان آغاز شد 

سرويس خبر:

اين کلاس‌هاي آموزشي با هدف منزلت بخشي و ارتقاء سطح آگاهي رانندگان محترم تاکسي در حوزه‌هاي مختلف برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهرداري سمنان، رجبعلي برزگر مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهرداري سمنان به خبرنگار ما گفت: در اين کلاس‌ها که با مشارکت مرکز بهداشت شهرستان سمنان و در سالن کنفرانس اين مرکز برگزار مي‌گردد، رانندگان تاکسي با آخرين قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي در شهر، نحوه رانندگي صحيح، آگاهي از حقوق متقابل رانندگان تاکسي و شهروندان، همچنين بهداشت و سلامت فردي و خود مراقبتي، آشنا مي‌شوند و سئولات خود را از اساتيد کلاس جويا مي‌شوند.

برزگر اساتيد اين دوره‌هاي آموزشي را سرهنگ ساعد و جناب سرهنگ بزرگي روساي پليس راهنمايي و رانندگي استان و شهرستان اساتيد کلاس فرهنگ ترافيک (قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي در شهر، نحوه رانندگي صحيح)، رضواني نژاد معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان سمنان استاد کلاس حقوق متقابل رانندگان تاکسي و شهروندان و دکتر فتاحي رئيس مرکز بهداشت شهرستان سمنان استاد کلاس بهداشت و سلامت فردي و خود مراقبتي معرفي کرد.

اين کلاس‌ها هر هفته سه شنبه در مرکز بهداشت برگزار مي‌گردد. اين کلاس‌ها تا اتمام آموزش کليه رانندگان تاکسي شهر سمنان در اين مرکز برگزار مي‌گردد.

سازمان تاکسيراني سمنان اميدوار است با برگزاري اينگونه کلاس‌هاي آموزشي براي رانندگان تاکسي، ضمن ارج نهادن به خدمات و زحمات اين قشر از جامعه، زمينه را براي داشتن شهري با فرهنگ صحيح ترافيک فراهم آورد.