تاریخ 1394/08/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4064 برو جستجو جستجوی پیشرفته    تاکيد استاندار سمنان در شوراي مديران ستادي استانداري؛ :
 تاخير سفر رئيس جمهور به استان فرصت مناسبي براي برنامه ريزي مؤثرتر 

سرويس خبر:

استاندار سمنان در شوراي مديران ستادي استانداري با اشاره به تعويق سفر رياست محترم جمهوري به استان سمنان گفت: مردم استان مشتاقانه منتظر تحقق سفر رياست محترم جمهوري هستند.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، مهندس وکيلي با اظهار اميدواري براي تحقق سفر رياست جمهوري به استان گفت: شور و اشتياق وافري در فضاي استان براي استقبال ايجاد شد که اميد است اين امر مهم محقق گردد.

وي همچنين از تلاشها و زحمات همه دستگاه‌ها و گروه‌هاي مردمي‌و تشکل‌ها که براي بسترسازي در خصوص سفر فعاليت کردند تقدير نمود و افزود: اين فرصت خوبي بود که استان همه امکانات و برنامه‌هاي خودش را براي يک سفر بازبيني و ارزيابي کند و براي شناسايي پتانسيل‌ها و ظرفيت‌هاي استان و تقويت نقاط مثبت و برطرف نمودن نقاط منفي فرصت خوبي براي دست اندرکاران در سطح استان بود.

استاندار سمنان همچنين گفت: در سفر آتي رئيس جمهور مطالبات و درخواست‌هاي استان براي حل مشکلات مردم بايد مشخص و ارائه گردد.

وي همچنين به سالروز سفر تاريخي و بياد ماندني مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) به استان سمنان اشاره داشت و گفت: در نيمه دوم آبان ماه مردم استان شاهد حضور پر خير و برکت مقام معظم رهبري بودند که همچنان خاطرات دل انگيز و پر از معنويت آن دوران براي مردم عزيزمان باقي مانده است.وي در خصوص برگزاري انتخابات در سال جاري هم بر تلاش بيشتر براي حضور حداکثري مردم، ايجاد فضاي اطمينان بخش و مورد اعتماد براي مردم، رعايت بي طرفي کامل مسئولين و اجراي شفاف و با سلامت انتخابات، برگزاري دوره‌هاي آموزشي مناسب براي دست اندرکاران انتخابات در سطح استان تاکيد کرد.

استاندار سمنان در خصوص جايگاه و اهميت پدافند غير عامل هم افزود: نقش مهم پدافند غير عامل در راستاي فرهنگي و اجتماعي بسيار ارزشمند است و بايد پدافند غير عامل در خصوص معضلات و چالشهاي اساسي در سطح استان طرح و راهکار ارائه دهد

مهندس وکيلي همچنين در اين جلسه در خصوص ارتباط مستمر مديران با زير مجموعه و استفاده از نقطه نظرات کارشناسان براي اجراي مناسب کارها، ايجاد يک بانک اطلاعاتي مناسب در سطح استان، برگزاري همايش جلب و جذب سرمايه گذاري براي بستر سازي در خصوص رونق سرمايه گذاري در استان، توجه به سرمايه گذاران خارجي که پس از فرجام به کشور مي‌آيند و زمينه سازي براي سرمايه گذاري آنان در استان، توجه به آمايش سرزمين براي اجراي توسعه متوازن و پايدار در سطح استان تاکيد کرد.در اين جلسه همچنين جمعي از مديران ستادي استانداري سمنان نقطه نظرات و پيشنهادات خودشان را ارائه نمودند.


 مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان خبر داد؛
 برگزاري رزمايش روز بدون حادثه ترافيکي استان سمنان 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان از اجراي رزمايش روز بدون حادثه در 24 آبان 94 همزمان با سراسر کشور خبر داد.

داود فهندژ سعدي در نشست خبري با خبرنگاران،گفت: اين رزمايش با هدف ارتقاي سطح ايمني جاده اي و گراميداشت ياد قربانيان حوادث جاده اي و تکميل زنجيره ايمني در بستر راه هاي برون شهري و با بهره گيري از برنامه هاي راهبردي، تجهيزات هوشمند، وضوح بصري و امداد و نجات جاده اي و به منظور يکپارچگي تمام دستگاه هاي اجرايي، برنامه ريزي شده است.

وي افزود: رزمايش روز بدون حادثه ترافيکي با مشارکت ادارات کل حمل و نقل پايانه ها، راه و ترابري، اورژانس دانشگاه علوم پزشکي و پليس راه استان سمنان، يکشنبه بيست و چهارم آبان با رمز يا علي ابن موسي الرضا(ع) در سطح جاده هاي اين استان و برنامه افتتاحيه آن در پايانه کالاي سمنان اجرا مي شود.

وي با اشاره به نواختن زنگ ايمني در تمام مدارس حاشيه راه هاي استان سمنان در روز بدون حادثه ترافيکي، از حضور محمد وکيلي استاندار سمنان در آئين افتتاحيه اين رزمايش خبر داد.

سعدي با بيان اين که ايمني زنجيره و فرآيندي مشترک است، اظهار کرد: تلفات حوادث جاده اي استان سمنان در حال حاضر کمتر از يک نفر در روز است.

وي با اشاره به اينکه پنج سال گذشته تلفات حوادث جاده اي در استان سمنان سه نفر در روز بود، ادامه داد: سال 93 تعداد تلفات حوادث جاده اي استان سمنان 283 نفر بود و اکنون سمنان جزو پنج استان برتر کشور در کاهش تلفات حوادث جاده اي در کشور است.

وي يکپارچه سازي مديريت سامانه هاي مختلف موثر در ايمني راه ها در دولت تدبير و اميد را مفيد دانست و ادامه داد: پشتيباني و مديريت مشترک سامانه هوشمند حمل و نقل جاده اي، دوربين هاي نظارتي، سامانه کنترل تردد و اعمال هاي ترافيکي در يکسال گذشته در استان سمنان انجام و سمنان اکنون مي تواند استان نمونه اي اين طرح در کشور تعيين شود.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان ميزان تردد در جاده هاي اين استان در شرايط عادي را بين 300 تا 400 هزار وسيله نقليه در ساعت و در اوج ترددها تا هزار و 400 وسيله نقليه در ساعت عنوان و اظهار کرد: اکنون همپوشاني خدمات ارگانهاي مختلف در جاده هاي استان سمنان تا جاي ممکن مديريت شده است. وي تاکيد کرد: در تلفات جاده استان سمنان ميزان تلفات بومي کمتر از 30 درصد است و بيش از 70 درصد از تلفات جاده اي در اين استان مربوط به مسافران عبوري و افراد غيربومي است.

نصب چراغ هاي سولاري هوشياري رانندگان در 100 نقطه در سال جاري و در صورت تامين اعتبار نصب آن در 500 نقطه، اصلاح شيب شيرواني جاده ها، آموزش مقررات عمومي ترافيکي به دانش آموزان 50 مدرسه حاشيه راه ها، آموزش تمام رانندگان ناوگان مسافري و آموزش و ارايه کلاه ايمني به دو هزار راکب موتورسيکلت، بخشي از عملکرد اداره کل حمل و نقل پايانه هاي استان سمنان در يکسال گذشته عنوان شد.

سعدي، عمر متوسط ناوگان حمل و نقل مسافري استان سمنان را 17 سال عنوان کرد و گفت: سازمان راهداري ارايه حداقل 50 درصد تسهيلات يارانه دار براي نوسازي اين ناوگان را تقبل مي کند.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان از برگزاري اولين سمپوزيوم ملي ارتقاي ايمني حمل و نقل جاده اي در بستر آمايش سرزمين بر اساس تفاهم نامه سه جانبه اين اداره کل با مرکز آمايش سرزمين کشور و دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در 30 دي 94 در سمنان خبر داد.

شايان ذکر است،630 کيلومتر از مسير اصلي تهران به مشهد در استان سمنان قرار دارد که سالانه و به ويژه در تعطيلات نوروز و فصل تابستان پذيراي عبور 25 ميليون زائر حرم رضوي است.


 مدير کل کتابخانه هاي استان سمنان:
 نيم درصد درآمد شهرداري ها به موقع پرداخت نمي شود 

سرويس خبر:

عليرضا شاه حسيني مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي‌استان سمنان و امير ابراهيم شريفي رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي‌شهرستان سمنان و هيات همراه با خسروي نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي‌ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي‌استان سمنان، عليرضا شاه حسيني در اين ديدار اظهار داشت: اداره کتابخانه‌هاي عمومي‌به عنوان يک نهاد فرهنگي، اصلي ترين هدف آن تحقق شعار خواندن است.

وي ضمن اشاره به وضعيت کتابخانه‌هاي عمومي‌استان بيان داشت: راه اندازي کتابخانه مرکزي استان يک ظرفيت بسيار خوبي براي مردم فرهنگ دوست استان است.

شاه حسيني به راه‌اندازي بخش‌هاي جديد تالار بزرگان و مشاهير ، بخش استان شناسي، بخش نويسندگان استاني، بخش ديداري و شنيداري و آرشيو نشريات در کتابخانه مرکزي استان اشاره کرد و افزود: اميدواريم با افزايش اعتبارات بتوانيم در ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به مردم فرهنگي استان پيشرو باشيم.

وي ادامه داد: متاسفانه اعتبارات دولتي اداره کتابخانه‌هاي عمومي‌ کافي نيست و براي رشد و توسعه کتابخواني در سطح استان نياز به اعتبارات بيشتري وجود دارد.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي ‌استان سمنان تأکيد کرد: بودجه جاري کتابخانه‌هاي عمومي‌که از محل نيم درصد درآمد شهرداري‌ها تأمين مي‌شود با مشکلات جدي روبروست، نوسان زيادي دارد و تابعي از درآمد شهرداري‌ها است، که اين خصوصيت امکان برنامه‌ريزي را از ما سلب مي‌کند و متاسفانه به موقع نيز پرداخت نمي‌شود.

وي تأکيد کرد: در صورتي که نيم درصد درآمد شهرداري‌ها به تمام و کمال پرداخت شود علاوه بر رفع مشکلات جاري کتابخانه‌ها با اين اعتبار مي‌توان برنامه‌هاي متنوع فرهنگي نيز براي جذب اقشار مختلف مردم به کتابخانه‌هاي عمومي‌ارائه کرد.

خسروي نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه مجلس شوراي اسلامي ‌نيز در اين ديدار، گفت: تلاش‌هاي صورت گرفته در عرصه کتابخانه‌هاي عمومي‌در استان خوب است، اما براي ارائه الگوي موفقي از کتابخانه‌هاي عمومي‌تعامل شهرداري‌ها ضروري است.وي افزود : رويکرد کتابخانه‌هاي عمومي‌بايد با اجراي برنامه‌هاي محتوايي، فرصت‌هاي لازم براي اعتلاي فرهنگ کتابخواني را فراهم کند.

اميرابراهيم شريفي رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي ‌شهرستان سمنان نيز در اين ديدار در خصوص راه‌اندازي کتابخانه‌هاي عمومي‌ تازه تاسيس روستاي اعلاي سمنان و مسکن مهر گزارشي ارائه داد.


 مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 در جلسه کميسيون طرح‌هاي کشاورزي 48 پرونده بررسي و تصميم‌گيري شد 

سرويس خبر:

مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از تشکيل جلسه کميسيون طرح‌هاي کشاورزي براي رسيدگي به درخواست مجريان طرح‌هاي کشاورزي در سازمان جهاد کشاورزي استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، جعفر مرادي حقيقي گفت:اين جلسه به رياست رئيس سازمان جهاد کشاورزي و حضور ديگر اعضاء به منظور بررسي و تصميم گيري براي 48 فقره پرونده متقاضيان اراضي ملي براي اجراي طرح‌هاي کشاورزي و صنايع وابسته تشکيل شد.

وي افزود: بر اساس نظر اعضاء کميسيون با واگذاري اراضي ملي مورد درخواست شش فقره از پرونده‌ها به مساحت 215648 مترمربع و همچنين با انتقال قطعي اسناد عرصه دو فقره از پرونده‌ها به مساحت 7533 مترمربع که طرح آن‌ها به بهره‌برداري رسيده بود نيز موافقت شد.

مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان بيان کرد: براي ساير پرونده‌ها نيز با نظر اعضاء کميسيون تصميماتي از قبيل تعيين ميزان اجاره، تمديد قرار داد اجاره،بررسي، ارزيابي و.... گرفته شد.


 معاون امور بهره برداري شركت گاز استان سمنان:
 مالكين، قبل از تخليه منازل و اماكن توسط مستاجرين تسويه حساب اخذ کنند 

سرويس خبر:

عليرضا شريفي نژاد معاون امور بهره برداري اين شركت از مالكين منازل و اماكن خواست قبل از ترك و يا تخليه اماكن توسط مستاجرين با مراجعه به دفاتر خدمات جامع نسبت به اخذ تسويه حساب اقدام کنند. به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان سمنان؛ معاون امور بهره برداري شركت گاز استان سمنان گفت: بعضأ مشاهده مي شود صاحبان و مالكان منازل و اماكن در زمان اجاره، خريد و يا فروش املاك خود، با انباشت بدهي قبوض گازبهاي مصرفي مواجه مي شوند كه براي جلوگيري از اين امر بايد قبل از تخليه اماكن توسط مستاجرين، نسبت به مراجعه به دفاتر خدمات جامع در سطح شهرهاي محل سكونت خود و اخذ تسويه حساب اقدام فرمايند.


 افزايش غيرحضوري پرداخت قبوض آب بهاء در شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان 

سرويس خبر:

معاون خدمات مشترکين و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان گفت: تامين آب شرب مهمترين و حساس ترين مولفه رفاه عمومي و توسعه اقتصادي و اجتماعي در کشور است و از جمله زير ساخت‌هاي مهم بشمار مي‌رود.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، خاموشي اظهار داشت، بر اساس زير ساخت‌هاي فراهم شده و اطلاع رساني‌هاي کافي در سطح استان، درصد وصولي آب بهاء از طرف مشترکين عزيز بصورت غير حضوري در 7 ماه سال 94 از 89 درصد به 98 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزايش داشته است وي اظهار داشت: تعداد تراکنش حضوري در بانک‌هاي سطح استان از تعداد 45199 فقره به دوره مقايسه‌اي سال 1393 به 7791 تراکنش حضوري کاهش يافته است که از اين بابت حدود 000/000/220 ريال صرفه جوئي مالي در شرکت داشته ايم.


 براي کارکنان امور مشترکين شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان؛
 دوره آموزشي آئين نامه عملياتي و تعرفه‌هاي آب برگزار شد 

سرويس خبر:

دوره آموزشي آئين نامه عملياتي و تعرفه‌هاي آب به مدت يک روز براي کارکنان امور مشترکين شرکت آبفاي استان سمنان در محل سالن همايش اين شرکت برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي وآموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان، در ابتداي اين دوره آموزشي قائم مقام مديرعامل شرکت در خصوص اهميت برگزاري اين دوره آموزشي سخن گفت و در عين حال اظهار اميدواري کرد برگزاري اين دوره‌ها بتواند درتسهيل فعاليت‌هاي حوزه معاونت خدمات مشترکين و درآمد اين شرکت موثر باشد.

محسني گفت: در راستاي طرح تکريم مردم و جلب رضايت ارباب رجوع وظيفه داريم تا با اخلاق اسلامي و برخورد‌هاي مناسب توضيحات کامل و کافي را براي مراجعه کنندگان بدهيم.

در ادامه معاون خدمات مشترکين و در آمد شرکت، در خصوص آئين نامه عملياتي و تعرفه‌هاي آب به توضيح پرداخت و به تشريح مفاهيم و کليات آن اشاره نمود. مهندس خاموشي، رعايت اخلاق اسلامي خوشرويي، انضباط و پاسخگويي مناسب به ارباب رجوع را از وظايف سازماني اين حوزه برشمرد. معاون خدمات مشترکين و درآمد، در اين دوره آموزشي مفاهيم کلي اين آئين نامه جديد را به منظور آشنايي بيشتر کارکنان مشترکين و در آمد شرکت بازخواني و تشريح نمود و خواستار شد تا همکاران در هر شرايطي مردم را با نحوه تامين آب و منابع محدود آن و همچنين مصرف بهينه آن توصيه نمايند.


 ارائه 126 مورد تسهيلات مسکن به مددجويان کميته امداد استان در 6 ماهه اول سال 94 

سرويس خبر:

به منظور کمک در امر تامين، تعمير و مقاوم سازي مسکن مددجويان تحت پوشش کميته امداد استان از سوي اداره حمايتهاي اجتماعي اين نهاد در استان در 6 ماهه اول سال 94 مبلغ يک ميليارد و 276 ميليون ريال براي خريد مسکن به 26 نفر از مددجويان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني کميته امداد استان سمنان، به گفته يوسفيان همچنين در اين مدت براي تعمير و تکميل 85 مورد مسکن شهري و روستايي مددجويان از سوي اين اداره مبلغ 609 ميليون ريال و براي مقاوم سازي و بهسازي مسکن روستايي 673 ميليون ريال به 15 نفر از مددجويان پرداخت شده است.

يوسفيان با اعلام اينکه تسهيلات پرداخت شده به مددجويان به صورت بلاعوض بوده است تصريح کرد: در اين مدت نيز 120 ميليون ريال وام مسکن به 3 نفر از مددجويان پرداخت شده است.


 رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي استان عنوان کرد:
 پيشبرد اهداف آموزشي و توانبخشي دانش آموزان استثنايي استان  

سرويس خبر:

برگزاري نشست هم انديشي اداره آموزش و پرورش استثنايي استان با روساي انجمن اولياء و مربيان مدارس استثنايي شهر سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان، اولين نشست هم انديشي اداره آموزش و پرورش استثنايي استان با روساي انجمن اولياء و مربيان مدارس استثنايي شهر سمنان برگزار شد. خادميان، رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي استان، از فعاليت‌هاي انجام شده توسط اعضاي انجمن‌هاي اولياء و مربيان مدارس استثنايي استان تقدير و تشکرکرد.

وي در اين جلسه به تعامل هرچه بيشتر انجمن‌هاي استان با اداره آموزش و پرورش استثنايي تا کيد و خواستار تلاش انجمن بر تشکيل کميته‌هايي جهت کمک به مديران در پيشبرد اهداف آموزشي و توانبخشي دانش آموزان استثنايي استان شد. در ادامه مشکلات و موانع موجود در مدارس استثنايي مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.


 "ساخت توربين بادي جديد با بهره‌برداري حداکثري از توان باد و کمترين هزينه" در دانشگاه سمنان 

سرويس خبر:

"توربين بادي مستقل از برج و شناور در هوا به همراه سيستم کنترل زاويه پره‌ها براي بهره‌برداري حداکثري از توان باد» ثبت اختراع شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، داود معروفي مسئول مرکز مالکيت فکري پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان گفت: اختراع «توربين بادي مستقل از برج و شناور در هوا به همراه سيستم کنترل زاويه پره‌ها براي بهره‌برداري حداکثري از توان باد» توسط دکتر نيما امجدي عضو هيأت علمي‌دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر دانشگاه سمنان، مهندس مسعود قنبري از فارغ التحصيلان اين دانشگاه اختراع و با همکاري پارک علم و فناوري دانشگاه در اداره کل مالکيت صنعتي و ثبت اختراع به شماره 86096 به ثبت رسيد.

دکتر امجدي در توضيح اين اختراع گفت: اين اختراع تلفيقي از مهندسي برق و تبديل انرژي است و راهکاري جديد در زمينه توليد انرژي الکتريکي بادي را ارائه مي‌دهد.

وي با بيان اينکه، اين توربين بادي در عين سادگي از ساختار مؤثر کاربردي و فني بهره مي‌گيرد که امکان صنعتي شدن آن را فراهم مي‌سازد افزود: از اساسي ترين چالش‌هاي توربين‌هاي بادي امروزي مي‌توان به مواردي همچون محدود بودن ارتفاع مجموعه بدليل ساختار برج، هزينه‌هاي گزاف برج در توربين‌هاي بادي، زياد بودن مساحت مورد نياز جهت احداث مزرعه بادي و نياز توربين‌هاي بادي به مکانيزم چرخشي به سمت باد اشاره کردکه در توربين جديد مشکلات مطرح شده برطرف و با داشتن ديناميک خاص در اين توربين بادي، سيستم کنترلي جهت تنظيم پره‌هاي توربين براي دسترسي به ماکزيمم توان نيز ارائه شده است دکتر امجدي هدف از اين اختراع را توليد انرژي الکتريکي بادي در مناطقي که قابليت نصب توربين‌هاي متداول داراي برج وجود ندارد، دانست و گفت: با توجه به افزايش سرعت باد در ارتفاعات و بدليل محدوديتها و هزينه‌هاي توربين‌هاي برج دار، استفاده از توربين بادي شناور در هوا پيشنهاد شده که مي تواند گزينه مناسبي براي بهره برداري از انرژي سرشار باد باشد.

دکتر امجدي با تأکيد بر اينکه اين مکانيزم مي‌تواند به عنوان يك منبع انرژي مطمئن مورد استفاده قرار گيرد، گفت: امکان احداث در مناطق مرتفع و در نتيجه بهره گيري از منبع انرژي مؤثرتر توان بادي، عدم نياز به فوندانسيون و برج و در نتيجه هزينه توليد، نصب و احداث پايين، طراحي کاربردي و عيب يابي و تعميرات بسيار آسان از مهمترين مزاياي اين سيستم است


 مديرکل اوقاف استان سمنان:
 روشنگري‌هاي امام سجاد (ع) پس از واقعه عاشورا تبيين شود 

سرويس خبر:

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان خواستار تبيين روشنگري‌هاي امام سجاد (ع) براي مردم شد.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، حجت الاسلام عبدالله واحدي ضمن تسليت شهادت چهارمين اختر آسمان امامت و ولايت حضرت امام زين العابدين (ع)، گفت: آنچه که پس از واقعه عاشورا توسط امام سجاد (ع) و حضرت زينب (س) براي روشنگري آحاد جامعه اسلامي انجام شد نياز است که امروز تبيين شود.

وي افزود: امام سجاد (ع) با بيان احاديث نبوي و علوي سعي در يادآوري اسلام ناب محمدي (ص) داشت.

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان در ادامه افزود: امام سجاد (ع) با استقامت و بردباري در زمان‌ها و مکان‌هاي مناسب ياد شهداي کربلا را زنده را مي‌کرد.

حجت الاسلام و المسلمين واحدي تصريح کرد: زنده نگه داشتن ياد شهداي کربلا موجب مي‌شد تا مردم به خيانت آل اميه آگاه شوند.

وي اظهار کرد: اقدامات امام سجاد (ع) و حضرت زينب (س) انقلابي ديگر در زمينه آگاه سازي افکار عمومي بود.

وي در پايان افزود: امام سجاد (ع) سيره و کارهاي عملي ويژه‌اي داشتند و زمينه‌هاي احياي کتاب خدا و سنت جدشان حضرت محمد (ص) را فراهم آوردند و اين فعاليت‌ها در قالب‌هاي مختلفي نمود و بروز مي‌کرد.


 روي خط پيام - 33332379 

قطارهاي مسافري مسير تهران - مشهد هميشه دير به مقصد مي‌رسند

قطارهاي مسافري مسير تهران- مشهد اغلب از نظم و انتظام کافي برخوردار نيستند و هميشه دير به مقصد مي‌رسند و بعضا از مبدا نيز با تاخير در حرکت مواجه هستند و همچنين خدماتي که مي‌دهند ضعيف و نامطلوب است و موجب ناراحتي و نارضايتي اکثر مسافرين قطارها را فراهم مي‌کند. از مسئولين محترم راه آهن شمالشرق کشور تقاضا مي‌شود ضمن اقدام مقتضي در رابطه با قطارهاي محلي، حرف‌هاي ما را به گوش مقامات مرکزي راه آهن جمهوري اسلامي‌ايران برسانند تا شايد با برنامه ريزي دقيق جلوي تاخير قطارها را بگيرند و خدمات مناسبي به مسافرين مرحمت فرمايند.

لشکري ـ شاهين فر ـ غلامي‌


قيمت مسکن و کرايه خانه

با اين که اعلام مي‌شود قيمت مسکن و اجاره بها پايين آمده است اما وقتي به بنگاه‌ها مراجعه مي‌کنيم با قيمت‌هاي بالايي مواجه مي‌شويم. مسئولين محترم پيگيري و اقدام کنند.

علي شاکري


بيشتر دوغ‌ها کيفيت خوبي ندارند

بيشتر دوغ‌هايي که در مغازه‌ها به فروش مي‌رسد دوغ طبيعي و واقعي نيست حتي براي آن که محتويات آن معلوم نباشد رنگ بسته بندي را هم همرنگ دوغ کرده‌اند. البته از طعمشان تا حدودي معلوم است. بعد از مردم مي‌خواهند که لبنيات فله‌اي نخرند! چرا نظارتي بر اين کالاها وجود ندارد.

شهروندي از دامغان