تاریخ 1390/10/17 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2989 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان
 آموزش و پرورش زمينه عرضه يافته هاي علمي را براي دانش آموزان فراهم مي کند 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:              
مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: آموزش و پرورش بايد زمينه عرضه يافته هاي علمي را براي دانش آموزان فراهم کند. به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، محمد بناييان سفيد در نشست اعضاي انجمن علمي معلمان استان سمنان، تصريح کرد: اهداف مرتب برنظام تعليم و تربيت را بايد در مدرسه دروني کنيم.
وي بر تلاش همه دست اندر کاران نظام تعليم و تربيت براي اجراي برنامه درس ملي و طرح تحول بنيادين آموزش و پرورش در مدارس تاکيد کرد. مدير کل آموزش و پرورش استان با تاکيد بر تشکيل گروه هاي آموزشي تلفيقي در استان، ادامه داد: اين امر موجب تعامل خوب معلمان رشته هاي مختلف مي شود.
بناييان سفيد با تاکيد به استفاده از فناوري، تکنولوژي، تقويت فکر و عقلانيت در دانش آموزان، گفت: استفاده از فضاهاي مجازي با توجه به پيشرفت تکنولوژي در مدارس داراي اهميت است.
به گفته وي مدارس هوشمند استان بايد تقويت شوند و با تخصيص اعتبار تا پايان سال تعداد بيشتري از مدارس استان سمنان هوشمند خواهند شد.
نماينده سازمان سنجش در استان سمنان نيز در اين نشست گفت: استان در کنکور امسال رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.
نعمت ا... روحاني شانس قبولي هر داوطلب شرکت کننده استان در کنکور سراسري را 85 درصد عنوان و خاطرنشان ساخت: اين استان حدود 64 درصد قبولي را کسب و مابقي درصد به دليل عدم کسب امتياز احراز نشد. شايان ذکر است، در اين نشست اعضاي انجمن علمي دروس رياضي، فيزيک، شيمي  و ادبيات استان سمنان در خصوص مسايل آموزشي و وضعيت کنکور استان بحث و تبادل نظر کردند.

 


 براي اولين بار در استان سمنان صورت مي پذيرد;
 الکترونيکي شدن کارمزد ثبت سفارش کالا 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت معدن و تجارت استان سمنان اعلام نمود: در راستاي اشاعه فرهنگ دولت الکترونيک براي اولين بار در استان پرداخت کارمزد ثبت سفارش کالا به صورت کاملا الکترونيکي با دستگاه POS PC در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان امکان پذير شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت معدن، و تجارت استان سمنان احمدي گفت: جهت رفاه حال تجار و بازرگانان و همچنين تسريع درفرآيند ثبت سفارش واردات کالا در استان طي هماهنگي صورت گرفته با بانک ملي جهت نصب دستگاه POS PC در محل سازمان امکان واريز وجه کارمزد در کوتاهترين زمان امکان پذير خواهد بود.
احمدي در ادامه افزود: از مزاياي اين طرح صرفه جويي در وقت و هزينه، تسريع در واريز وجه و انجام ثبت سفارش، عدم مراجعه حضوري به بانکها و جلوگيري از بروز خطا در واريز وجه در دسترس و فعال بودن سيستم در ساعات اداري و پس از تعطيلي بانکها مي باشد.

 


 برگزاري دوره آموزشي آشنايي با فساد اداري در شرکت گاز استان سمنان  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:              
کليه کارکنان شرکت گاز استان سمنان در دوره آموزشي آشنايي با فساد اداري شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا شريفي نژاد معاون امور بهره برداري و رئيس کميته سلامت اداري اين شرکت با اعلام خبر فوق افزود: به منظور آشنايي کليه کارکنان سطوح مختلف با مصاديق فساد اداري و در راستاي برنامه هاي ارتقاي سلامت نظام اداري مجموعه دوره هاي آ موزشي مرتبط طراحي و مورد اجرا درآمده است. عليرضا شريفي نژاد افزود: مفاهيمي چون فساد، رفتار فسادي، انواع فساد و محورهاي فسادهاي اداري، مالي، ارتباطي، اخلاقي، اقتصادي و انواع و ويژگي هاي رفتار سياسي در سازمان ها از سرفصل هاي اين دوره هاي دو روزه بوده که کليه کارکنان سطوح مختلف شرکت گاز استان سمنان در آن حضور داشته اند.

 


 مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران;
 ترويج صحيح فرهنگ از راه هاي مبارزه با جنگ نرم دشمن است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران ترويج صحيح فرهنگ را از مصاديق مبارزه با جنگ نرم دشمن عنوان کرد.  
منصور مير در آئين تجليل از ايثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، گفت: امروز ديگر نبايد تنها به امور تبليغاتي بسنده شود بلکه ترويج صحيح فرهنگ اسلامي و ايراني يکي از بهترين راه هاي مبارزه با جنگ نرم دشمن است. 
وي با تاکيد بر نياز جامعه امروز به ترويج و معرفي ايثارگري ها و جانفشاني هاي رزمندگان دفاع مقدس، اظهار داشت: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت امروز بايد بيش از گذشته مورد توجه همگان باشد.  
وي اضافه کرد: ترويج و توسعه اين فرهنگ مي تواند الگو و راهکار مناسبي براي افزايش بهره وري در امورات مختلف باشد. 
مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور ايثارگران وظيفه ايثارگران را يادآوري و روايت رشادت هاي دوران دفاع مقدس دانست و افزود: ترويج فرهنگ ديني و اسلامي در کشور نيز از ديگر موارد است که بايد همواره مورد توجه ايثارگران باشد.  
مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان هم در اين مراسم خواستار استفاده از ابزار هنر براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه شد.  
محمد رضا سوقندي گفت: کارمندان ايثارگر و رزمنده نيز همانگونه در دوران دفاع مقدس به جانفشاني پرداختند امروز نيز در عرصه خدمت رساني به نظام مي توانند الگو قرار بگيرند.  
وي با بيان اين که بايد در ترويج اين فرهنگ در جامعه کوشيد، اظهار داشت: بايد ايثارگران دوران دفاع مقدس را در جامعه ارج بنهيم.  
وي افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي اگر در امور سازماني خود نمونه خوبي براي توسعه فرهنگ ايثار و شهادت نباشد نمي تواند توسعه دهنده و معرف اين فرهنگ غني شود.  
محمد هادي مظاهري مشاور استاندار سمنان در امور ايثارگران نيز در اين آئين بر بازخواني رشادت هاي رزمندگان و ايثارگران اين مرز و بوم در جامعه تاکيد کرد.  


 يک هزار و 130 نفر از مددجويان کميته امداد استان سمنان تسهيلات اشتغالزايي دريافت کردند  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:              
يک هزارو 130 نفر از مددجويان کميته امداد استان سمنان تسهيلات اشتغالزايي دريافت کردند.
به گزارش روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره) استان سمنان، مدير کل کميته امداد امام استان سمنان با اعلام مطلب فوق افزود: در اجراي طرح خودکفايي و اشتغالزايي مددجويان تحت پوشش کميته امداد استان، امسال يک هزار و 130 نفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد در شهرستان هاي مختلف استان موفق به دريافت تسهيلات اشتغالزايي و خودکفايي شدند.
نجفعلي انتظاري تصريح کرد:  قرار است امسال 2500 نفر از مددجويان تحت پوشش اين نهاد با دريافت تسهيلات اشتغالزايي نسبت به خودکفا شدن خود اقدام کنند که تاکنون بيش از 45 درصد اين طرح در استان تحقق يافته است.
انتظاري اظهار اميدواري کرد با شتابي که اخيرا  بانک هاي عامل در پرداخت تسهيلات به مددجويان از خود نشان داده اند و با پيگيري هاي استاندار استان و اعضاي شوراي عالي اشتغال تا پايان امسال تعهدات تعريف شده در بحث اشتغال محقق شود.


 روي خط پيام 

تقاضا از مسوولين

احداث يک مکاني به عنوان بازار روز که کليه اقلا م ضروري مردم از قبيل: ميوه و تره بار، لبنيات، پروتئين، لوازم خانگي، لوازم آرايش بهداشتي، خدمات فتوکپي، کامپيوتري و موبايل، انواع نانوايي و... به صورت سوله و غرفه هاي مجزا ضروري به نظر مي رسد. چندي پيش که به تهران سفر کردم در يکي از مناطق اگر اشتباه نکنم طرف هاي فلکه صادقيه اين کار را شهرداري انجام داده بود که مردم فقط در يک مکان تمامي مايحتاج روزانه خود را خريداري مي کردند بدين ترتيب هم در وقت صرفه جويي مي شود و هم باعث کاهش ترافيک در سطح شهر مي گردد و نيازي نيست مردم براي تهيه هر يک از مايحتاج روزانه خود يکي يکي خيابان ها را دور بزنند.
از مسوولين محترم تقاضا داريم در صورت امکان براي ساخت چنين مجموعه اي اقدام نمايند.
ي- کنعاني

لطفا بعد از حفاري محل آن را پر کنيد

خيابان جنت بلوار ولي عصر سمنان روبه روي ارم 5 مدت هاست که شرکت آب و فاضلا ب حفاري کرده اند ولي متاسفانه هنوز پر نکرده اند. چندين بار هم تقاضا کرديم که هيچ اقدامي صورت نگرفته است. از مسوولين محترم تقاضا داريم رسيدگي نمايند.
مهدي بندلي زاده

تقاضا از فرهنگ و ارشاد اسلا مي

از آن جا که طبق قوانين تبليغات، کليه فعاليت هاي تبليغاتي شهر بايستي به وسيله کانون هاي تبليغاتي شهر انجام گيرد و هيچ دستگاه يا سازمان خصوصي مجاز به انجام اين کار نيست، فلذا از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلا مي استان سمنان تقاضا داريم از فعاليت تبليغاتي مراکزي که به صورت مستقيم با مشتري کار مي کنند جلوگيري نمايند.
از کانون هاي تبليغاتي شهر سمنان