تاریخ 1394/08/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4061 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرياد استکبارستيزي روز 13 آبان در استان سمنان طنين انداز شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مردم سراسر استان سمنان همزمان با سراسر کشور در راهپيمايي بزرگ استکبارستيزي يوم‌ الله 13 آبان شرکت و فرياد استکبار ستيزي روز 13 آبان را طنين انداز کردند.

راهپيمايي 13 آبان در 20 شهر استان سمنان نيز برگزار و فرياد استکبارستيزي مردم اين استان بار ديگر در آسمان پيچيد.

مردم استان سمنان در اين راهپيمايي با حضور گسترده، شعارهاي مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل، مرگ بر استکبار، لبيک يا حسين(ع)، لبيک يا خامنه‌اي و... سردادند.

دانش‌آموزان شهرهاي استان سمنان به ياد و پاسداشت شهداي دانش آموز دوران پيروزي انقلاب اسلامي، حضور گسترده در راهپيمايي 13 آبان داشتند و با حضور و شعارهاي کوبنده، استکبارستيزي و دشمني با آمريکا را تداوم بخشيدند.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان در راهپيمايي سمنان، آمريکا را دشمن اصلي نظام اسلامي دانست و گفت: شعار مرگ بر آمريگا به تاکيد امام خميني(ره) و رهبري نبايد ترک شود.

حجت الاسلام و المسلمين سيدمحمد شاهچراغي تاکيد کرد: مردم ايران در لبيک به رهنمودهاي رهبر انقلاب، در راهپيمايي روز 13 آبان امسال حضور گسترده‌تري دارند.

استاندار سمنان نيز راهپيمايي روز 13 آبان سمنان با بيان اينکه فرهنگ مبارزه با آمريکا برگرفته از فرهنگ عاشوراست، گفت: رمز حفظ انقلاب اسلامي در حفظ فرهنگ مقابله با استکبار است.محمد وکيلي افزود: شعار مرگ بر آمريکا از سوي ملت ايران به عنوان نماد مبارزه با استکبار همچنان زنده است.

سخنگو و مسئول روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي،در سخنراني راهپيمايي ضد استکباري يوم‌الله سيزدهم آبان در سمنان با بيان اينکه آمريکا و اسراييل دشمن شماره يک ملت ايران هستند، گفت: نابودي و به زانو در آوردن اسرائيل يکي از سنگرهايي که ملت ايران بايد با تدبير و راهنمايي هاي رهبر فرزانه انقلاب فتح کند.

سردار رمضان شريف، با بيان اينکه امام راحل(ره) 13 آبان و تسخير لانه جاسوسي را انقلاب دوم نامگذاري کردند، گفت: امام(ه) توانست گفتمان انقلاب اسلامي را به عنوان حيات بخش و سعادت آفرين براي بشر به ارمغان بياورد.

مسئول روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه آمريکا در 37 سال گذشته قدرت اول و تعيين‌کننده در معادلات منطقه بود، اظهار کرد: در آن زمان همه دنيا با کوچکترين اشاره آمريکا خود را جمع مي‌کردند و ايران در لبه جلويي با دشمني در منطقه محسوب مي‌شد. وي با اشاره به اينکه تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي، آمريکا و متحدانش چندين باز براي ساقط کردن نظام تلاش کردند، گفت: آمريکا در آن زمان به ما مسلط بودند و اجازه کوچکترين پيشرفت را به ايران نمي‌دادند.

شريف با توجه به اينکه امام(ره) با قدرت پيش بيني دقيق و درايت و هوشياري که داشتند برنامه‌هاي ابرقدرت‌ها را بر هم زدند، گفت: امروز کار به جايي رسيده است که مي‌توانيم ادعا کنيم يکي از باثبات‌ترين، امن‌ترين و تاثير‌گذارترين کشورهاي منطقه و جهان هستيم.

سخنگوي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همچنين تصريح کرد: با تيزبيني و همت امام خميني(ره)، قدم به قدم آمريکايي ها تحريم شدند و شاه را از اين خاک اين کشور بيرون راند و ارتش و سپاه تشکيل دادند.

شريف با بيان اينکه حرکت مردم و رهبري در اين 36 سال در جهت ثبيت، اقتدار و توسعه انقلاب اسلامي بود، گفت: به هيچ عنوان نبايد گول اين آمريکاي خيانت کار و دروغگو را خورد چرا که عهدشکني هاي بسياري انجام داده است. وي با اشاره به اينکه آنها با دست دادن با برخي از مسدولين دنبال فرصت نفوذ هستند، افزود: آنها منتظر فرصتي هستند که بتوانند از پيشرفت انقلاب اسلامي جلوگيري کنند.

شريف با بيان اينکه آمريکا و اسراييل دشمن شماره يک ملت ايران هستند، اظهار کرد: نابودي وبه زانو در آوردن اسرائيل يکي از سنگرهايي که ملت ايران بايد با تدبير و راهنمايي هاي رهبر فرزانه انقلاب فتح کند.

مسئول روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به اينکه امام(ره) و رهبري، اسرائيل را دشمن امت اسلامي خواندند، اظهار کرد: اسرائيل در امنيت به سر مي برد و کشورهاي اسلامي در بحران هستند.

وي با تاکيد براينکه اسراييل بايد از نقشه دنيا حذف و پاک شود، گفت: تا اسراييل در نقشه دنيا و منطقه است، امت اسلامي در امان نخواهند بود.

شريف با اشاره به اينکه آمريکايي ها و اسراييل بداند که مردم نقشه آنها را به خوبي شناخته اند، بيان کرد: مردم ايران با تدابير رهبر فرزانه انقلاب و راهنمايي هايشان مسير آنها را تشخيص داده و لحظه به لحظه در تعقيب آنها هستند و لحظه اي براي نابودي آنها درنگ نخواهند کرد.

سخنگوي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص اينکه همه فريادهاي خود را بر سر آمريکا بکشيد و از پرداختن به مسائل کوچک پرهيز کنيد، گفت: اين دولت و ملت و همه کساني که در اين کشتي بزرگ نشسته اند به خوبي مي دانند که آمريکا دشمن شماره يک ما است. وي همچنين تصريح کرد: امروز آمريکا از سر قلدري با ايران حرف نمي زند و با عزت با نمايندگان حرف مي زند که اين خود افتخار بزرگي است که توانسته ايم بعد از 37 سال حق خود را به دنيا تحميل کنيم.

مسئول روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه همه تلاش دشمن اين است که فرهنگ ديني و اطاعت از رهبري را از ملت ايران دور کند، گفت: در دوران پسا برجام افزايش قدرت ملت و برداشتن گام هاي مستحکم با پيروي از فرامين رهبري را خواهيم داشت.

زنگ"روز مبارزه با استکبار جهاني" در مدارس استان سمنان نواخته شد

همچنين مراسم نواخته شدن زنگ ملي مبارزه با استکبار جهاني همزمان با 13 آبان و روز دانش‌آموز در مدارس استان سمنان برگزار شد.

استکبارستيزي و فرياد"مرگ بر آمريکا"،"مرگ بر اسرائيل"،"اي رهبر آزاده آماده‌ايم،آماده"،"ما اهل کوفه نيستيم، علي تنها بماند" ازجمله شعارهاي دانش آموزان استان سمنان بود. همراهي و همدلي دانش آموزان با اهداف بلند انقلاب اسلامي در مدارس استان سمنان براي جهانيان نمايان گرديد.

مدارس استان سمنان فرياد"مرگ بر آمريکا"خويش را به گوش جهانيان رساند تا به مستکبرين عالم بفهمانند همواره ياور و ياري‌گر مظلومان جهان خواهند بود.


 در 7ماهه نخست سال جاري صورت گرفت؛
 افزايش 37 در صدي درآمد گمرک استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل گمرک استان سمنان از افزايش37 درصدي درآمد گمرک اين استان در هفت ماهه نخست سال جاري خبر داد و گفت: در اين مدت 321 هزار و397 تن کالا از اين گمرک به 32 کشور صادر شده است.

علي سعدالدين، اظهار داشت: در هفت ماهه ابتداي سال جاري 321 هزا رو 397 تن کالا به ارزش 75 ميليون و 382 هزار و 14 دلار کالا از گمرک استان سمنان به 32 کشور جهان صادر شده است.وي افزود: عراق، ترکمنستان، آلمان، استراليا، انگلستان، روسيه، افغانستان، هلند، آذربايجان، امارات متحده عربي و کره جنوبي از جمله مقاصد صادرات اين استان از ابتداي سالجاري تاکنون بوده‌اند.مديرکل گمرک استان سمنان، متوسط ارزش دلاري هر تن کالاي صادراتي اين استان را در سال‌جاري 234دلار اعلام کرد و افزود: همچنين متوسط ارزش دلاري هر تن کالاي وارداتي به گمرک اين استان نيز يک هزار و 672 دلار است.سعدالدين با اشاره به اينکه در هفت ماهه نخست امسال 17 هزار و 647 تن کالا به ارزش 29 ميليون و 518 هزار و 462 دلار از گمرك سمنان ترخيص شده، ادامه داد: عمده كالاهاي وارداتي شامل ماشين‌آلات خط توليد و اجزا و قطعات آنها، مواد اوليه کارخانجاتي نظير پنبه شانه‌نزده حلاجي نشده، الياف تاپس اكريليك و لوازم مصرفي مانند فويل آلومينيم، لامپ ال اي دي شلنگ سي ان جي و... بوده است.وي اضافه کرد: كالاهاي وارداتي استان از 19 کشور جهان چين، ترکيه، ايتاليا، انگلستان، امارات متحده عربي، تايوان، قرقيزستان، اسلووني به اين گمرك وارد شده است.


 برگزاري مانور قطع برق در مراکز تلفن شرکت مخابرات استان سمنان 

سرويس خبر:

همزمان با هفته پدافند غيرعامل و به منظور مصونيت بخشي در برابر قطعي برق، پشتيباني و تغذيه نيرو، مانور قطع برق به طور همزمان در شرکت‌هاي مخابرات سراسر کشور برگزار شد.طي ارتباط ويدئو کنفرانس که با حضور کارگزار، معاون مديرعامل مخابرات ايران، مديران عامل و اعضاي کارگروه پدافند غيرعامل شرکت مخابرات استان‌ها برگزار گرديد؛ مانور قطع برق به طور همزمان در شرکت‌هاي مخابرات سراسر کشور، تحت هدايت و فرماندهي کارگزار آغاز شد.در اين ارتباط ويدئو کنفرانس، عرب‌هاشمي، رئيس هيئت‌مديره و مديرعامل و اعضاي کارگروه پدافند غيرعامل شرکت مخابرات استان، نماينده پدافند غيرعامل استانداري و مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان حضور داشتند.در اين مانور که در مراکز تلفن شهيد مطهري و شهيد عاملو شهر سمنان اجرا گرديد، کارشناسان برق، پشتيباني و تغذيه نيروي شرکت مخابرات استان، با حضور به موقع و اقدام سريع و فعاليت ژنراتورهاي هوشمند و آنلاين برق اضطراري اين مراکز، مانع ايجاد خلل در امر ارتباط‌رساني به هم‌استاني‌هاي عزيز شدند.


 مدير صنايع کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 در ماه گذشته سه فقره جواز تاسيس صنايع کشاورزي صادر شد 

سرويس خبر:

مدير صنايع کشاورزي سازمان جهادکشاورزي استان سمنان از صدور سه فقره جواز تاسيس صنايع بخش کشاورزي در ماه گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رحمت‌اله کاشي گفت: اين واحدهاي تبديلي و تکميلي بخش کشاورزي با سرمايه‌گذاري ثابت 31 ميليارد ريال 493 ميليون ريال احداث خواهند شد و براي شروع به کار فرآوري به بيش از 71 ميليارد ريال سرمايه در گردش از محل منابع تسهيلاتي و ياد آورده صاحبان طرح نياز دارند.

وي افزود:اين واحدهاي تبديلي و تکميلي با شروع فعاليت توان توليد 4510 تن محصولات فراوري شده را دارند و قادر به جذب 7530 تن مواد خام نيز خواهند بود. مديرصنايع کشاورزي سازمان جهادکشاورزي استان يادآوري کرد: اين واحدهاي صنايع فرآوري کشاورزي در بخش‌هاي زراعي، باغي، دام و طيور در شهرستان‌هاي مهديشهر، دامغان و سمنان احداث خواهند شد که مي‌توانند براي 35 نفر شغل ايجاد کنند.


 برگزاري نمايشگاه آل سقوط در حوزه هنري استان سمنان 

سرويس خبر:

همزمان با اربعين جانباختگان حادثه منا، نمايشگاه کاريکاتور «آل سقوط» در حوزه هنري استان سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، همزمان با اربعين جانباختگان حادثه منا، نمايشگاه آثار کاريکاتور هنرمندان حوزه هنري استان سمنان، به همت دفتر هنرهاي تجسمي در گالري خورشيد حوزه هنري استان سمنان در تاريخ 13الي 20 آبان 94 از ساعت 10 تا 16 برگزار مي‌گردد.

لازم به ذکر است 40 اثر کاريکاتور از آثار هنرمنداني چون مهدي عزالدين، مهيار محتشمي، رضا حميدي، سليم احمدي، سحر اميرجان و... با موضوعات حمايت از جانباختگان حادثه منا و فجايع آل صعود در خانه کاريکاتور حوزه هنري استان سمنان توليد شده است.

علاقمندان جهت بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند به نگارخانه خورشيد واقع در باغ فردوس، خيابان شهيد حسن صفائيان، گالري خورشيد حوزه هنري استان سمنان مراجعه نمايند.


 روي خط پيام - 33332379 

ماليات‌هاي نقد و نسيه

اين چه کاري است که دولت‌ها ماليات کليه اقشار حقوق بگير از کارمندان و کارگران قبل از پرداخت حقوقشان کسر مي‌کند ولي نمي‌تواند از فروش‌هاي ميلياردي خريداران محصولات کارخانه‌ها ريالي کسب کنند؟ چون برخي از آنان با مدارک ساختگي محصولات را مي‌خرند، گاهي هم که مجبور مي‌شوند، امسال ماليات دو سه سال قبل را مي‌دهند! عجب روزگاري شده است؟!

يک هم‌استاني


از پخش پارازيت‌ها جلوگيري شود

رئيس مرکز تحقيقات سرطان دانشگاه شهيد بهشتي مي‌گويد: هيچ کس در دنيا حق ندارد بگويد موج الکترومغناطيسي‌(پارازيت) مفيد است در حالي که اين امواج در قلب، مغز و خلق و خوي هر کس با هر درجه‌اي تاثيرگذار است. مسئولين محترم لطف کنند جلوي پارازيت‌ها را بگيرند.

کبري محمدپور خانه‌دارجوابيه شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان به ستون روي خط پيام

متن ذيل در خصوص پاسخ به مطلب مندرج در روزنامه پيام شماره 4026 مورخ 1/7/94 تحت عنوان « اگر انشعاب فاضلاب را نخواهيم کي را بايد ببينيم؟ » ارسال مي‌گردد.

به آگاهي بزرگواران: حسيني، جلاليان، جوادي و چند تماس مشابه مي‌رساند، شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان در راستاي اهداف تعيين شده و قوانين مربوط، بمنظور جمع آوري پساب فاضلاب شهري به مقدار بسيار زيادي خطوط انتقال و شبکه جمع آوري فاضلاب در سطح شهر سمنان ايجاد و با ساخت مدول اول تصفيه خانه و نصب تجهيزات مربوطه گامهاي موثري در زمينه استفاده فاضلاب و جلوگيري از آلوده شدن سفره‌هاي آب زيرزميني برداشته است و تصفيه خانه فاضلاب شهر سمنان از سال 1390 در مدار بهره برداري قرار گرفته و پساب تصفيه شده آن با متوسط BOD مورد تاييد مسئولين زيست محيطي مي‌تواند در آبياري محدود و همچينن نيازهاي پايه بخش صنعت مورد استفاده قرار گيرد.شايان ذکر است به موجب ماده 15 قانون تشکيل شرکت‌هاي آب و فاضلاب مصوب سال 1369 مجلس شوراي اسلامي‌داشتن انشعاب آب و فاضلاب لازم و ملزوم‌يکديگرند و رعايت اين قانون و همکاري همشهريان عزيز امکان استفاده بهينه از پساب و جلوگيري از آلودگي آبهاي زيرزميني را براي اين شرکت مهيا مي‌سازد.

ذوالفقار کسائيان
رئيس اداره روابط عمومي‌و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شهري استان سمنان