تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2985 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ليگ برتر هاکي داخل سالن
 نماينده استان سمنان به مرحله بعد صعود کرد 

سرويس ورزشي:
در روز دوم مرحله اول مسابقات ليگ برتر هاکي کشور، نماينده استان سمنان از سد نماينده چهارمحال و بختياري گذشت.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، اين مسابقه که بعدازظهر ديروز برگزار گرديد با برتري 6 بر 1 نماينده استان پايان پذيرفت و صعود نماينده استان سمنان  به مرحله بعدي قطعي گرديد.
تيم هاکي استان سمنان در حالي که با يک تساوي در صدر جدول گروه قرار مي گرفت به اين نتيجه دست يافت و با تساوي 3-3 در مقابل همدان به جمع هشت تيم برتر صعود نمود.
اسامي بازيکنان تيم نماينده استان سمنان :
عباس اروئي- عليرضا پورعباسيان- فرزاد کسائيان-امير اسکندريان- محمد تقي ميرزائيان- حسن رضائيان- محمدرضا سعديه- مهدي انصاري پور- حميد نورانيان-اويس مومنيان- حسين رضائيان- امير اروئي- عليرضا صفائي- علي مومنيان- عليرضا تبيانيان- مصطفي فاميلي- حميد حامدي- روح الله شهرياري - علي اصغر صداقتي
مربي(بازيکن) تيم: محمد مهدي ملک احمدي
سرپرست تيم: علي اکبر ملائيان

 


 علي آرو صنعت ساختمان سنگسر را به نزديکي ليگ سه رساند! 

سرويس ورزشي:
در هفته پاياني دور رفت مرحله دوم مسابقات فوتبال ليگ استان يک ديدار بين دو تيم صنعت ساختمان سنگسر و سيمان شاهرود برگزار شددر اين ديدار که هر دو تيم براي حضور در مدعيان قهرماني به کسب سه امتياز احتياج داشتند ولي عليرغم تلاش بازيکنان هر دو تيم نيمه اول بازي گلي نداشت ولي بعد از بيست دقيقه از نيمه دوم مجيد جعفري هافبک طراح و خلاق تيم صنعت موفق شد گل اول بازي را به ثمر برساند. بازي در همين حال در حال جريان بود تا اينکه در دقيقه 83 يونس محمديان يکي از خوب هاي تيم سيمان موفق شد گل تساوي را به ثمر برساند ولي باز هم اين پايان کار نبود تا اينکه دو دقيقه بعد علي آرو بار ديگر به کمک تيم شتافت و از هنر خود استفاده کرد تا گل برتري تيم صنعت ساختمان سنگسر را بزند اين تيم با کسب اين پيروزي روحيه بخش با کسب نه امتياز به تنهايي در صدر جدول تکيه زده است و از الان آواي سرود قهرماني را زمزمه مي کند.

 


 نخستين حضور مهدوي کيا در تمرين پرسپوليس  
 مهدوي کيا: ديگر بازوبند کاپيتاني را نمي بندم

مهدي مهدوي کيا پيش از اولين تمرينش پس از 13 سال دوري از پرسپوليس گفت: با حضور دنيزلي اميدوارم که پرسپوليس به روزهاي خوب گذشته اش بازگردد.
به گزارش ايسنا، مهدي مهدوي کيا ديروز پس از 13 سال بار ديگر در تمرين تيم فوتبال پرسپوليس حاضر شد و پيش از ورود به رختکن ورزشگاه «درفشي فر» با پنج تن از بازيکنان اين تيم و محمود خوردبين سرپرست تيم ديدار و گفت وگو کرد و پس از خوش و بش و روبوسي با آنها گفت: فکر مي کنم پرسپوليس منزل آخرم باشد و من فوتبال را در اين تيم به پايان مي برم.
وي در ادامه درباره وضعيت پرسپوليس و نتايج اين تيم در نيم فصل اول ليگ برتر گفت: پرسپوليس در نيم فصل اول شرايط خوبي نداشت و بازيکنان و کادر فني زير فشار زيادي بودند. اميدوارم در نيم فصل دوم و با آمدن مربي جديد اين روند تغيير کند و نتايج پرسپوليس بهتر شود.
مهدي مهدوي کيا همچنين درباره حضور مصطفي دنيزلي در راس کادر فني سرخپوشان نيز خاطر نشان کرد: من تاکنون با او کار نکرده ام، اما در جلسه اي که با او داشتم به اين نتيجه  رسيدم که او مربي توانمندي است و از اعتماد به نفس بالايي نيز برخوردار است. دنيزلي معتقد است پرسپوليس پتانسيل بالايي دارد و مي تواند به روزهاي خوبش بازگردد.  بازيکن جديد تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه ديگر بازوبند کاپيتاني را بر بازو نخواهد بست، گفت: شايد در اين فصل شماره گمنامي بپوشم الان برايم فرق نمي کند و ممکن است با شماره 19 در مسابقات به ميدان بروم.
به گزارش مهر، مهدي مهدوي کيا گفت: خيلي خوشحالم که به پرسپوليس برگشتم. اميدوارم به اين تيم کمک کنم و در نيم فصل دوم نتايج بهتري کسب کنيم.
جلسه اي با دنيزلي داشتم و او گفت به خاطر اينکه از تيم شناخت نداشته بايد نقاط قوت و ضعف تيم را متوجه مي شده و عملکرد بازيکنان را در نظر مي گرفته به همين خاطر در خصوص جذب من به سرعت تصميم نگرفته است. وي در نهايت اعلام کرد خواهان حضور من در پرسپوليس است.
مهدوي کيا در خصوص دريافت رضايت نامه اش از باشگاه داماش گفت: فکر نمي کنم مشکلي در اين خصوص وجود داشته باشد، زيرا در اين باره با آقاي عابديني صحبت هاي لازم را کرده و به توافق رسيده ايم.
وي با بيان اينکه هم خودش و هم مصطفي دنيزلي به اين تيم اميدوارند که در آينده بتوانند نتايج گذشته را جبران کنند در مورد شماره پيراهن و بازوبند کاپيتاني افزود: کساني که من را مي شناسند، مي دانند در اين 20 سال که فوتبال بازي مي کنم دنبال چنين مسائلي نبوده ام. مهدوي کيا خاطر نشان کرد: امسال شماره اي مي پوشم که گمنام باشد، از بين شماره 3، 5 و 19 شايد شماره 19 را برتن کردم.
بازيکن جديد پرسپوليس گفت: از سال پيش تصميم گرفتم ديگر بازوبند کاپيتاني را بر بازو نبندم و اعلام کردم هيچ وقت بازوبند را نمي بندم زيرا راحت نيستم. در تيم ملي و استيل آذين اتفاقاتي برايم رخ داد که ترجيح مي دهم ديگر بازوبند نبندم.
وي در مورد احتمال حضورش در ديدار با ملوان تصريح کرد: مي توانم بازي کنم و مشکلي ندارم اما حضورم در ميدان بستگي به نظر سرمربي دارد.


 گفت وگوي اختصاصي با مجيد عليان دروازه بان اسبق تيم ملي جوانان کشور  

سخن نخست:

در گوشه و کنار ايران عزيزمان و حتي برخي نقاط جهان، شهروندان سمناني در عرصه هاي مختلف اقتصادي، سياسي، هنري، اجتماعي خصوصا در جامعه ورزشي حضور فعال دارند که هر کدام باعث مباهات و سربلندي ماست. لذا در اين شماره از روزنامه پيام استان سمنان با يکي از پيشکسوتان ورزشي فوتبال کشور، گفت وگويي دوستانه و صميمي انجام داده ايم که به سمع و نظر مخاطبان هميشگي خواهد رسيد.
اين چهره آشناي ورزشي کسي نيست جز مجيد عليان که مدت چهاد دهه در ورزش فوتبال به سمت "دروازه بان" بوده است.
*************************************************************************************
چند سال داريد؟
در آستانه 53 سالگي هستم.
در کجا متولد شده ايد؟
البته پدرم سمناني الاصل است و من در تهران متولد شده ام و هميشه افتخارم بر اين است که سمناني هستم، زيرا اخلاق و مهمان نوازي مردم فهيم اين شهر زبانزد خاص و عام است.
در چند سالگي با فوتبال آشنا شدي؟
در سن نوجواني، من هم مثل ديگر علاقه مندان از زمين خاکي جنوب تهران به ورزش فوتبال روي آوردم جذب باشگاه استقلال جوانان و سپس به باشگاه بانک ملي دعوت شدم که آن موقع دسته دوم کشور بود، بعد از مدتي به دسته اول صعود کرد که آن دوران شکور زاده، حسين ياريار، جواهري و... در ترکيب تيم بودند.
بعد از مدتي از طريق مديريت باشگاه تجارت که آن زمان بسيار معروف بود و چهره هاي سرشناس از جمله مرحوم ناصر حجاري و علي دائي و... بازي مي کردند به آن باشگاه دعوت شدم.
در چه سالي به تيم ملي جوانان کشور دعوت شديد؟
در سال 1356 پس از آن که از مسابقات قطر بازگشتيم به تيم ملي فوتبال جوانان کشور دعوت شدم.
در کدام باشگاه ورزشي، غير از اين که نام برديد تجربه بازي داريد؟
باشگاه دارائي، جوانان استقلال، تهران جوان و صنايع دفاع
در حال حاضر عضو کدام باشگاه هستيد؟
پيشکسوتان استقلال
خاطره اي شيرين از دوران ورزش؟
بازي در تيم پيروزي که دروازه بان اصلي در ورزشگاه آزادي بودم.
خاطره اي تلخ؟
مرگ جانسوز دوست بسيار صميمي مرحوم حجازي که جامعه ورزش کشور را به عزا نشاند. يادش گرامي باد
آخرين باري که به بارگاه حجازي رفتي؟
هفته قبل بود که مناسبت داشت با سالروز تولد اين اسطوره فوتبال که از سوي فدراسيون در مزارش برگزار شد.
نظر شما در رابطه با فوتبال سمنان؟
البته فوتبال ساحلي که چند بار براي مسابقات خارج از کشور اعزام شده و خيلي از بازيکنان سمناني در ترکيب تيم ملي بودند با رشد شاياني، بسيار شهرت داشت خصوصا مربي ارزنده مرتضي دهرويه که انصافا با علم روز آشنايي دارد، ولي رشد و توسعه فوتبال استان سمنان احتياج مبرمي به هزينه هاي سنگين و آسيب شناسي دارد که در اين مقوله نمي گنجد و بايد کارشناسان ورزشي استان سمنان و مسئولين ذيربط تدابير جدي انديشند.
نظرتان درباره روزنامه پيام استان سمنان؟
تمام بازيکنان تيم پيشکسوتان استقلال که به سمنان دعوت شديم از جمله مهدي فنوني زاده و ديگران با مدير مسئول روزنامه دکتر کواکبيان آشنايي کامل داريم که براي استقرار باشگاه استيل آذين سمنان در مجلس شوراي اسلامي و برنامه نود تلويزيون هر چه در توان داشت با شجاعت در طبق اخلاص گذاشت تا حقي از اين شهر سمنان و مردم ورزش دوست پايمال نشود و با پيگيري هاي شبانه روزي توانست اين باشگاه مهم را در اين شهر ثابت نگه دارد، اين حرکت و تلاش بسيار قابل تحسين است، البته يکي از موفقيت هاي ايشان چاپ روزنامه وزين پيام است که هر روز مشکلات ورزشي را هم منعکس مي کند.
تيم پيشکسوتان سمنان؟
برخي از بازيکنان اين تيم با درخشش ظاهر شده و با اقتدار بازي مي کردند.
سخني کوتاه براي رشد ورزش استان در مقايسه با استان هاي بزرگ کشور؟
هرازگاهي از تيم هاي متفاوت رشته هاي ورزشي، به صورت رفت و برگشت دعوت به عمل آورده که ورزش اين استان پهناور کويري در جايگاه اصلي خود در کشور قرار گيرد.
هم اکنون فعاليت ورزشي شما چگونه است؟
در باشگاه "کاوه" تهران در ليگ آزادگان که مجيد نامجومطلق به عنوان سرمربي، سيروس دين محمدي به سمت مربي مشغول تمرينات هستند، بنده هم به سمت مربي دروازه بان ها فعاليت دارم.
آخرين پيام؟
از مردم خونگرم و ورزش دوست سمنان و ديگر اين که از همياري رسانه هاي گروهي اعم از صدا و سيماي مرکز سمنان به ويژه روزنامه پيام استان سمنان نهايت سپاس و قدرداني را اعلام نموده که برگزاري اين مسابقه دوستانه را با پوشش خبري ما را مورد لطف بي پايان قرار دادند. در خاتمه توفيق و سربلندي همگان را از درگاه خداوند بزرگ آرزومندم تا ديداري دوباره خدا نگهدارتان.


 شهرداري سمنان و انصار شاهرود ناراضي از کسب تساوي!!! 

سرويس ورزشي:
در يکي ديگر از ديدارهاي هفته سوم مسابقات فوتبال ليگ استان دو تيم انصار شاهرود و شهرداري در مقابل هم قرار گرفتند، بازيکنان هر دو تيم با توجه به وضعيت خود در جدول رده بندي با انديشه کسب سه امتياز پا به ميدان مسابقه گذاشتند و يک بازي هجومي را به نمايش گذاشتند نيمه اول اين ديار اگر چه با حساب سه بر يک به نفع تيم شهرداري به پايان رسيد ولي بعد از نود دقيقه بازي نتيجه تساوي چهار بر چهار رقم خورد تا هر دو تيم از کسب اين نتيجه رضايت نداشته باشند چون آنها را از رسيدن به عنوان قهرماني تا حدودي دور ساخت براي تيم شهرداري محمد حسين نوحي هت تريک کرد و گل چهارم اين تيم را حميدرضا گل هاشم به ثمر رساند براي تيم انصار هم امراله ملک هت تريک کرد و ديگر گل اين تيم را محمدرضا حسيني زد تا از اين لحاظ هم به تساوي رسيده باشند.

 


 روغن گلبهار گام اول را محکم برداشت 

سرويس ورزشي:
تيم بدمينتون روغن گلبهار سمنان در اولين ديدارش در مسابقات ليگ برتر فصل جاري به يک پيروزي قاطع و ارزشمند دست يافت اين تيم با مربيگري فريدون خدائيان موفق شد با نتيجه پنج بر صفر تيم هيات بدمينتون سنندج را در خانه اش شکست داده و گام اول را با قاطعيت محکم بردارد.
گفتني است تيم سمنان با نفراتي جديد و از دست دادن شاه حسيني در ليگ برتر امسال هم يک مدعي به شمار ميآيد.

 


 نشست کميته تيم هاي ملي برگزار شد
 "اوکتاويو" سرمربي تيم ملي فوتبال ساحلي 

سرويس ورزشي: 
 نشست کميته تيم هاي ملي در حالي برگزار شد که در اين نشست ضمن تصويب برنامه هاي آماده سازي تيم هاي فوتبال نوجوانان و جوانان فوتبال ايران از سوي رئيس کميته فوتبال ساحلي "مارکو اوکتايو" به عنوان سرمربي اين تيم معرفي شد. 
به گزارش مهر، جلسه کميته تيم هاي ملي بعدازظهر روز شنبه با حضور کفاشيان، تاج، محمدنبي، عليزاده، معيني، محصص، هاشميان، احمدي، ترابيان، حسيني، حميسي، جمالي، رضاعلي و خراطي در دفتر رئيس فدراسيون برگزار شد.
براساس اعلام سايت رسمي فدراسيون فوتبال، در اين نشست در خصوص مسائل تصويب شده در نشست قبلي و مسائل مربوط به تيم هاي ملي بحث و تبادل نظر شد.
در ابتداي جلسه رضاعلي، رئيس کميته فوتبال ساحلي از حضور "مارکو اوکتايو" به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ساحلي خبر داد و علي کفاشيان تصريح کرد که اکتاويو علاوه بر سرمربيگري تيم ملي فوتبال ساحلي بايد در زمينه تدريس مسائل آموزشي اين رشته به مربيان ايراني نيز فعاليت داشته باشد و در کنار وي از مربيان ايراني هم به عنوان دستيار استفاده شود. در ادامه جلسه ترابيان در مورد نحوه آماده سازي و ديدارهاي تيم ملي فوتسال کشورمان توضيحاتي را ارائه کرد و در نهايت موارد ذيل به تصويب اعضا رسيد:
1- حضور تيم ملي فوتسال کشورمان در کرواسي و انجام بازي هاي دوستانه با تيم ملي آن کشور از تاريخ 90/10/20 لغايت 90/10/30
2- برگزاري ديدارهاي دوستانه تيم ملي فوتسال در کشورمان با تيم ملي ازبکستان در بندرعباس از تاريخ 90/12/19 لغايت 90/12/22 در ادامه نشست فريدون معيني، رئيس کميته جوانان گزارشي از نحوه برنامه ريزي و اقدامات تيم هاي ملي نونهالان، نوجوانان و جوانان ارائه کرد و موارد ذيل در خصوص اين تيم ها به تصويت اعضا رسيد:
1-  حضور تيم فوتبال نوجوان ايران در تورنمنت ابوظبي از تاريخ 90/10/12 لغايت 90/10/18 با حضور تيم هاي ايران، ژاپن، امارات و قطر
2- حضور تيم فوتبال جوانان ايران در تورنمنت بين المللي روسيه از تاريخ 90/10/29 لغايت 90/11/10 در پايان جلسه حضور تيم ملي فوتسال بانوان در تورنمنت بين المللي روسيه از تاريخ 91/2/15 لغايت 91/2/20 با حضور تيم هاي اسپانيا، ايران و روسيه مورد تاييد قرار گرفت و همچنين حضور تيم ملي فوتبال زير 13 سال بانوان در فستيوال آسيا در کشور سريلانکا از تاريخ 90/12/11 لغايت 90/12/24 قطعي شد.

 


 هدايتي با استعفاي آذري موافقت کرد 

سرويس ورزشي: 
مالک باشگاه استيل آذين با استعفاي سعيد آذري که در برخي از رسانه ها منتشر شده بود ضمن تشکر از زحمات او پس از چند روز موافقت کرد.
به گزارش سايت رسمي باشگاه استيلآذين: حسين هدايتي مالک و رييس هيات مديره باشگاه فرهنگي ورزشي استيلآذين ضمن تقدير و تشکر از خدمات و زحمات آذري در زمان تصدي مديريت باشگاه استيلآذين استعفاي وي را پس از چند روز که از رسانه ها اعلام شده بود را  پذيرفت  هدايتي همچنين براي آذري که از مديران جوان و موفق ورزش کشور است آرزوي موفقيت کرد. از اين پس تمام امورات مديريت باشگاه مستقيم زير نظر هدايتي رييس هيئت مديره و مالک باشگاه استيل آذين انجام خواهد شد و قرار است ظرف روزهاي آينده نماينده تام الاختياري را از طرف خود انتخاب تا امورات باشگاه را زير نظر بگيرد.


 پس از استعفاي مديرعامل;
 قائم مقام باشگاه استيل آذين استعفا کرد 

سرويس ورزشي: 
قائم مقام باشگاه استيل آذين که به صورت همزمان مسئوليت سرپرستي تيم فوتبال اين باشگاه را برعهده دارد، استعفاي کتبي خود را به مسئولان باشگاه استيل آذين ارائه کرد. 
به گزارش مهر، پس از استعفاي سعيد آذري، مديرعامل باشگاه استيل آذين که چهارشنبه گذشته به دليل قطعي شدن کسر 12 امتياز از سوي کميته انضباطي فيفا و دلايل ديگر اتفاق افتاد، احمدرضا فقيهي، قائم مقام باشگاه استيل آذين نيز از سمت خود کناره گيري کرد. فقيهي علاوه بر اين که قائم مقام باشگاه استيل آذين بود، مسئوليت سرپرستي تيم استيل آذين را نيز برعهده داشت.
وي استعفاي کتبي خود را صبح شنبه به مسئولان باشگاه استيل آذين ارائه کرد. 

 


 نگاه روز 

علي کاشي