تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2985 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نهالکاري در 160 هکتار از عرصه هاي بياباني منطقه بيابانک سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
160 هکتار از عرصه هاي بياباني منطقه بيابانک سمنان نهالکاري شد.
سيد ابوالفضل وليئي رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان سمنان افزود: اين طرح به منظور جلوگيري از پيش روي کوير، فرسايش خاک و انتشار ريزگردها و تثبيت شن هاي روان انجام شده است.
به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، وي اضافه کرد: اجراي اين طرح نقش مهمي در مهار فرسايش خاک، مبارزه با آلودگي هوا و ريزگردها و حفظ اراضي کشاورزي واقع در حاشيه مناطق بياباني منطقه دارد.
وي ادامه داد: با اقدامات انجام شده توسط اين اداره در سال هاي گذشته تاکنون 15 هزار هکتار از اراضي بياباني مهار و عمليات تثبيت شن هاي روان در آن به اجرا درآمده است.

 


 انتصاب هيات بازرسين انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي حوزه فرعي شهرستان مهديشهر  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
هيات بازرسين انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلا مي حوزه انتخابيه سمنان و مهديشهر (حوزه فرعي شهرستان مهديشهر) انتصاب شدند.
به گزارش کميته اطلا ع رساني انتخابات شهرستان مهديشهر طي حکمي از سوي اقوامي پناه رئيس هيات بازرسي استان سمنان، ناصر علي  پارسا به عنوان رئيس، علي طاهرزاده به عنوان دبير و عزيز صفايي به عنوان عضو هيات بازرسي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلا مي حوزه انتخابيه سمنان و مهديشهر (در حوزه فرعي شهرستان مهديشهر) منصوب گرديدند.
در قسمتي از اين حکم با اشاره به ماده25 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلا مي با بهره گيري از کليه امکانات موجود و اتخاذ ساير تمهيدات در جهت حسن اجراي قانون، بازرسي و کنترل جريان انتخابات را خواستار شدند.

 


 برگزاري کلاس آگاه سازي در گرمسار 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
95 نفر از پرسنل فرماندهي انتظامي شهرستان گرمسار در کلاس آگاه سازي شرکت کردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، در ابتداي اين جلسه با دعوت از دکتر محمدي استاد روانشناسي دانشگاه آزاد گرمسار در خصوص عوامل ايجاد روحيه مانند نظم وانضباط، ايمان و ايدئولوژي، توانايي، تعاملات اجتماعي و چگونگي حفظ روحيه نظامي به ايراد سخن پرداخت.
در ادامه سرهنگ علي اکبر ميري فرمانده انتظامي شهرستان گرمسار با توجه به نزديکي برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي توصيه هايي در خصوص عدم مداخله در  امورات سياسي و انتخاباتي و رعايت نکات حفاظتي در اين زمينه، وحدت و انسجام يگاني، داشتن روحيه بسيجي وتقويت باورهاي ديني و ارزش هاي اخلاقي بيان داشت.
سرهنگ ميري نيز توصيه هايي در مورد نظارت و کنترل بيشتر بر پرسنل زيرمجموعه و صيانت يکايک پرسنل توسط هر يک از پرسنل، رعايت قوانين و مقررات به خصوص مقررات راهنمايي و رانندگي وهمکاري در جهت اجراي بهتر قانون جديد راهور، تلاش مضاعف در پيشگيري و کشف جرائم در سطح حوزه استحفاظي ارائه کرد.  
در پايان از ماموراني که در کشف سرقت و دستگيري سارقان در سطح شهرستان گرمسار موفق بودند با پاداش نقدي تجليل شدند.

 


 سمنان ميزبان نخستين دوره آموزشي "آشنايي با نقش عکاسي در روابط عمومي" در منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
نخستين دوره آموزشي "آشنايي با نقش عکاسي در روابط عمومي" به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان،  15 نفر از مديران و کارشناسان سمعي و بصري واحدهاي منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامي با حضور در اين دوره آموزشي با نقش عکاسي و تاثير مصورسازي در ثبت وقايع و رويدادهاي اجتماعي آشنا شدند.
محمد مهدي رحيميان از اساتيد دانشگاه و مدرس اين دوره ايجاد توانايي براي درک بصري و چگونگي نمود فني عکاسي در روابط عمومي را يکي از اهداف مهم برگزاري اين دوره خواند و افزود: افزايش درک و توانايي به کارگيري مجموعه عکس در تهيه گزارش از يک رويداد خبري، گزارش ويژه، ورزشي، پرتره شخصي و ديگر موضوعات روزمره و مورد نياز رسانه هاي جمعي در حوزه روابط عمومي از ديگر هدف هاي برگزاري اين دوره محسوب مي شود.
وي افزود: مديران روابط عمومي بايد با چالش هاي فرهنگي موجود در جامعه ايران و لزوم رعايت ضوابط اخلاقي در عکاسي مستند، اجتماعي و به کارگيري عکس در عرصه مطبوعات و تبليغات آشنا باشند تا بتوانند در ثبت وقايع، هرچه بهتر و بيشتر از اين حرفه بهره مند شوند.
رحيميان مستندسازي وقايع رخ داده در دانشگاه را از دغدغه هاي هميشگي مديران روابط عمومي در دانشگاه دانست و افزود: معمولا   بازديدهاي رسمي در سطوح مختلف، گشايش و اختتاميه دوره ها، کارگاه ها، همايش ها و کنفرانس ها، بهره برداري از پروژه ها، برگزاري آزمون، رويدادهاي علمي، فرهنگي، ورزشي و دانشجويي از جمله رويدادهايي است که نياز به ثبت و ضبط در آرشيو روابط عمومي دارد تا در آينده مورد استفاده قرار گيرند.
مهدي فلاخويي مدير اين دوره گفت: برگزاري دوره آموزشي آشنايي مديران روابط عمومي با نقش عکاسي در روابط عمومي به همت دبيرخانه دائمي جشنواره عکس دانشگاه آزاد اسلامي از سال گذشته در مناطق 18 گانه دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور، با تاکيد رياست دانشگاه آزاد اسلامي آقاي دکتر جاسبي و پشتيباني معاونت هماهنگي دانشگاه آغاز شد که در منطقه ده به ميزباني واحد سمنان طي دو روز به اجرا در آمد.
وي ابراز اميدواري کرد: پس از پايان اين دوره و از ارديبهشت ماه سال آينده دوره دوم اين کارگاه براي پرسنل روابط عمومي دانشگاه هاي آزاد اسلامي به اجرا در آيد.
شايان ذکر است شرکت کنندگان در اين دوره آموزشي ضمن فراگيري نظري مباحث به عکاسي و نقد عکس هاي گرفته شده از بنا هاي تاريخي و اجتماعي شهرستان سمنان پرداختند.

 


 پيام تسليت رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سمنان به مناسبت درگذشت دکتر محمد حسن هجرتي 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
به دنبال درگذشت يکي از اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سمنان پيام تسليتي را به شرح ذيل صادر کرد.
يک بار ديگر و در روزي سرد در زمستاني تلخ، مشيت الهي بر اين تعلق گرفته که بهار فرحناک زندگي را خزاني ماتم زده به انتظار بنشيند و اين، بارزترين تفسير فلسفه آفرينش در فراخناي بي کران هستي و يگانه راز جاودانگي اوست.   
از دست دادن استاد فرهيخته و همکار گرانمايه و پرتلاشمان مرحوم دکتر "محمد حسن هجرتي" از اعضاي هيات علمي اين واحد دانشگاهي ضايعه اي دردناک و غم انگيز را در دفتر تاريخ اين دانشگاه تا ابد به يادگار گذاشت. مردي که تا آخرين لحظات، خود را وقف بندگي خداوند سبحان، فراگيري علم و دانش، انجام پژوهش و پرورش جوانان، دانشجويان و اساتيد اين سرزمين نمود و تا پاي جان از تلاش و کوشش در راه پيشرفت و سربلندي ايران اسلامي در عرصه تحصيل و دانش اندوزي دست برنداشت.
اينک و در اين لحظات سخت و اندوهناک با قلبي مالامال از اندوه اين ضايعه گران را حضور جامعه علمي، فرهنگي و دانشگاهي کشور به ويژه خانواده محترم، دوستان، همکاران و بازماندگان و  خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي تسليت گفته، از درگاه خداوند متعال براي آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه الهي و براي بازماندگان معزز صبر جزيل، سلامتي و طول عمر با عزت و سعادت در سايه توجهات واسعه امام حاضر را مسالت مي نمايم.
شايان ذکر است، مرحوم "محمد حسن هجرتي" رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بين المللي افغانستان و از اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان بود که چندي قبل بر اثر عارضه قلبي در بيمارستان فارابي مشهد به ديدار حق شتافت.
وي تحصيلات دانشگاهي خود را در دانشگاه هاي تهران، فردوسي و علوم تحقيقات گذراند و در سال 1378 موفق به اخذ دکتراي جغرافيا و برنامه ريزي روستايي شد.
پيش از آن و همزمان با دوره تحصيلي خود مدتي در کتابخانه هاي ورزارت دفاع و دانشگاه امام حسين (ع) و مدت 14 سال نيز در کتابخانه مرکزي آستان قدس رضوي و کتابخانه و موزه ملي ملک به عنوان کارشناس اطلاع رساني و خدمات فني انجام وظيفه کرد و مدتي مسئوليت خدمات فني اداره کل کتابخانه ها و مرکز اسنادآستان قدس رضوي را بر عهده داشت.
تدريس در دانشگاه را از سال 1370 آغاز و در سال 1374 به عضويت هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان پذيرفته شد. سابقه رياست دانشگاه هاي آزاد اسلامي گرمسار و گناباد و همچنين معاونت آموزشي واحد سمنان در سابقه خدمتي آن مرحوم درج شده است. روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان نيز به نمايندگي از طرف پرسنل خدوم اين واحد دانشگاهي اين ضايعه دردناک را حضور خانواده داغدار آن مرحوم تسليت عرض مي نمايد.

 


 خبرهايي از بهزيستي استان سمنان 

به گزارش روابط عمومي بهزيستي شهرستان مهديشهر، دکتر ميراج معاونت حوزه پيشگيري،  عزالدين و قندالي کارشناسان پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي بهزيستي استان، همراه با سيد نظام الدين زرگري رييس اداره بهزيستي مهديشهر از پايگاه سلامت باران شهرستان مهديشهر بازديد به عمل آوردند. اداره بهزيستي شهرستان مهديشهر اقدام به برگزاري برنامه عزاداران کوچک در مهدهاي کودک تحت نظارت خود نمود.
حوزه پيشگيري اداره بهزيستي شهرستان مهديشهر با همکاري اداره تعاون کار و امور اجتماعي شهرستان اقدام به برگزاري کارگاه آموزش مهارت هاي 7 گانه در شهرک هاي صنعتي شهرستان مهديشهر براي کارگران نمود. به گزارش روابط عمومي سازمان بهزيستي دامغان، حسن غربا سرپرست اداره بهزيستي شهرستان دامغان، سرپرست مجتمع توانبخشي و جمعي از کارشناسان و مددکاران مجتمع توانبخشي از منزل مددجويان بازديد نمودند.
اين بازديد که به منظور بررسي مشکلات، ارزيابي نحوه ارائه خدمات و ارائه راهکار جهت بهبود خدمات انجام گرفت، مشکلات مددجويان بررسي و حسن غربا رهنمودهاي لازم را بيان نمود.

 


 140 نفر از والدين دانش آموزان دامغاني معتاد هستند 

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مسئول حراست مديريت آموزش و پرورش دامغان گفت: 140 نفر از والدين  دانش آموزان دامغاني معتاد هستند.
يوسف سلمان نژاد اين مطلب را در جلسه  شوراي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان دامغان در سال جاري  و در سالن جلسات مديريت آموزش و پرورش دامغان بيان و اظهار داشت: براساس تحقيقات و بررسي هاي صورت گرفته 19 پدر و مادر معتاد ، 6 مادر معتاد، 65 پدر معتاد و 43 نفر ديگر نيز به شکل هاي مختلف جزو والدين معتاد در سطح مدارس شهرستان دامغان وجود دارند. وي تصريح کرد: 80 درصد از معتاد شدن دانش آموزان را دوستان بد و نشست و برخواست ها با اين افراد تشکيل مي دهند.
وي اضافه کرد: تاکنون در 15 آموزشگاه شهرستان دامغان کارگاه هاي آموزشي براي اوليا، مشاورين، مديران و معاونان مدارس برگزار شد که از اين طريق بتوانيم زمينه پيشگيري و جلوگيري دانش آموزان به سمت پديده خانمانسوز مواد مخدر را فراهم کنيم.
مسئول حراست مديريت آموزش و پرورش دامغان گفت: برگزاري اردوهاي تفريحي و مشاوره از مهمترين کارهايي بوده که دانشآموزان را از رفتن به سمت مواد مخدر باز مي دارد و بايد تلاش کنيم از تمام توان و ظرفيت ها براي نجات دانش آموزان و نرفتن آنان به سمت و سوي مواد مخدر استفاده کرد.
مدير آموزش و پرورش دامغان نيز در اين جلسه از خانواده به عنوان اساسي ترين واحد جامعه و دور نگه داشتن فرزندان خود از مواد مخدر ياد کرد.
محمدعلي اماني افزود: آموزش عمومي  و پيشگيري از اعتياد به عنوان يک فرهنگ بايد در جامعه همگاني شود. وي اضافه کرد: 4 کميته زيرمجموعه شوراي مبارزه با مواد مخدر وجود دارد و اين کميته ها شامل کميته مقابله و مبارزه با مواد مخدر، درمان و بازپروري، حقوقي و قضايي و کميته فرهنگي بوده و اين کميته برعهده آموزش و پرورش قرار دارد.
مدير آموزش و پرورش دامغان خاطرنشان ساخت: فعال سازي و حمايت  از تشکل هاي مردم نهاد در مسايل اجتماعي در جلوگيري و پيشگيري از مصرف مواد مخدر نقش فراواني دارد.
وي يادآور شد: دانش آموزان به عنوان سرمايه هاي خوبي در اختيار آموزش و پرورش قرار دارند که بايد به خوبي از اين سرمايه ها در زمينه هاي مختلف استفاده کرد. اماني گفت: خانواده نيز به عنوان يک ظرفيت و پتانسيل در اختيار آموزش و پرورش بوده و بايد تلاش کرد که در اين زمينه نيز به خوبي از آنان استفاده نمود. در اين جلسه هر يک از اعضاي حاضر در جلسه به بيان نقطه نظرات و ديدگاه هاي خود در زمينه چگونگي جلوگيري جوانان و دانش آموزان از اعتياد پرداختند.


 بدون تيتر 

- مشاور استاندار و دبير ستاد اقامه نماز استان سمنان طي تقدير نامه اي از مهندس حسيني مدير کل هواشناسي استان به سبب علاقمندي و تلاش مجدانه ايشان تقدير و تشکر نموده و به جهت کسب امتياز، ايشان را به عنوان خادم نماز انتخاب نمودند.
- به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، سرهنگ حسين بذرکار در جلسه کانون تفکر پايگاه بسيج المهدي (عج) حوزه بسيج اصناف الهادي شاهرود اظهار داشت: حماسه نه دي ماه 88 نشان داد که مردم جامعه ما جلوتر از مسئولين و خواص جامعه حرکت مي کنند.
- به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، اردوي زيارتي بسيجيان پايگاه مقاومت حجت ابن الحسن (عج) حوزه مقاومت الهادي شاهرود برگزار شد.
- به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج از سمنان، اردوي دو روزه تمرينات تاکتيکي بسيجيان به تعداد 130 نفر در منطقه لجنه شاهرود اجرا شد.
- به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، سرهنگ پاسدار سيد محمود حسيني در جلسه کانون تفکر بسيج پايگاه مقاومت اميرالمومنين شاهرود گفت: هدف از تشکيل اين کانون در پايگاه هاي بسيج کيفيت بخشي به برنامه هاي بسيج و جمع آوري ايده ها و پيشنهادهاي بسيجيان در خصوص اجراي برنامه ها مي باشد.
- به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج از سمنان، رزمايش تاکتيکي- دفاعي گردان امام حسين (ع) گرمسار برگزار مي شود.
فرمانده گردان امام حسين (ع) گرمسار، هدف از انجام اين رزمايش را افزايش توان رزمي نيروهاي بسيجي در مقابله با تاکتيک ها و ترفندهاي دشمن در دو قالب اطلاعاتي و تاکتيکي و فراگيري شيوه هاي نوين پدافند عامل و غير عامل عنوان کرد.