تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2985 برو جستجو جستجوی پیشرفته   وانت حمل گوجه فرنگي با بار مواد مخدر در شاهرود متوقف شد 

سرويس حوادث:
ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر شاهرود يک وانت بار که مواد مخدر حمل مي کرد را متوقف کردند.
به گزارش پايگاه اطلا ع رساني، سرهنگ پاسدار محمدرضا ميرزايي فرمانده انتظامي استان سمنان در توضيح اين خبر گفت: در پي کسب اخبار مبني بر حمل مواد مخدر توسط يک نفر، با تشکيل يک اکيپ از ماموران زبده پليس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان شاهرود اين موضوع را در دستور کار قرار دادند.
سرهنگ پاسدار ميرزايي در ادامه افزود: ماموران با برقراري گشت هاي ايست و کنترل در سطح جاده هاي مواصلا تي اين شهرستان موفق شدند سوژه مورد نظر خود را در ساعت 30:22 شناسايي کنند. فرمانده انتظامي استان سمنان اضافه کرد: ماموران فرد مورد نظر را که با يک خودروي وانت مزدا 2000 که بار گوجه فرنگي داشت را در 50 کيلومتري شاهرود متوقف کردند و در بازرسي از خودروي وي تعداد چهارده بسته پلا ستيکي پنج کيلويي به وزن تقريبي 70 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک را کشف و ضبط کردند.
شايان ذکر است، در اين رابطه يک نفر دستگير شد که اين فرد داراي سابقه حمل مواد مخدر نيز مي باشد.

 


 سرقت هاي مسلحانه سرنشينان پرايد سفيدرنگ 

در پي وصول اخبار و اطلاعات مردمي در خصوص فعاليت هاي مجرمانه سه نفر در زمينه زورگيري تحت پوشش مسافرکش و استفاده از سلاح گرم در ارتکاب جرايم، تيم ويژه اي از ماموران تجسس کلانتري 167 دولت آباد رسيدگي به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
تحقيقات پليسي ماموران تجسس کلانتري نشان داد که سه نفر به اسامي "مرتضي. ق" ( 25 ساله)، "اصغر. ص" ( 34 ساله ) و "داوود. ب" ( 34 ساله ) با استفاده از يک دستگاه پرايد سفيد رنگ اقدام به پرسه زني در مناطق مختلف سطح شهر تهران، بويژه در مناطق جنوب و جنوب غرب تهران، کرده و طبق اطلاعات بدست آمده در پوشش مسافرکشي و با استفاده از سلاح گرم و سرد اقدام به زورگيري و سرقت از مسافران مي کنند. 
با جمع بندي اطلاعات بدست آمده از اقدامات اين سه نفر و تاييد اخبار و اطلاعات واصل شده، بلافاصله هماهنگي هاي لازم قضايي با شعبه دوم بازپرسي دادسراي شهرري انجام و دستور قضايي جهت دستگيري و ورود به مخفيگاه آنها از سوي بازپرس پرونده صادر شد.  ماموران تجسس کلانتري در اقدامات خود جهت دستگيري متهمان، با توجه به احتمال بسيار زياد مسلح بودن آنها به سلاح گرم، هر سه متهم را تحت مراقبت هاي نامحسوس خود قرار داده تا قبل از هرگونه اقدام آنها براي استفاده از سلاح گرم و يا فرار، همگي آنها را به صورت غافلگيرانه و همزنان دستگير کنند.  سرانجام در ساعت 15:09 روز 27 آذر  ماه سال جاري عمليات دستگيري متهمان در مقابل درب منزل "مرتضي. ق" در منطقه دولت آباد انجام و در همان مرحله اول اصغر و داوود دستگير اما مرتضي تلاش کرد تا با بالا رفتن از ديوار ساختمان متواري شود که پس از دقايقي توسط ماموران دستگير شد; زمانيکه مرتضي. ق تلاش داشت تا با بالارفتن از ديوار ساختمان از دست ماموران متواري شود، سلاح کمري همراه وي بر روي زمين افتاده و ماموران نيز در يک تعقيب و گريز چند دقيقه اي مرتضي را دستگير و در بازرسي از مخفيگاهش دهها دستگاه گوشي تلفن همراه، مدارک شناسايي متعلق به افراد غير و همچنين آلات و ادوات استعمال ماده مخدر از نوع شيشه کشف شد.
با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسراي شهر ري، متهمان دستگير شده جهت انجام تحقيقات تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند. کارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي در ادامه رسيدگي به اين پرونده موفق به شناسايي تعدادي از مالباختگاني شدند که توسط متهمان و در داخل يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ مورد ضرب و شتم، تهديد و نهايتا سرقت اموالشان قرار گرفته بودند. يکي از مالباختگان که دانشجوي يکي از دانشگاه هاي تهران است، پس از حضور در پايگاه نهم به سرعت هر سه متهم را مورد شناسايي قرار داد و با نشان دادن "مرتضي" به کارآگاهان، او را به عنوان فرد مسلح داخل خودرو معرفي کرد.
جوان دانشجو پس از شناسايي متهمان، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : " در ساعت 06:20 روز 12  آبان از منطقه ياخچي آباد و به قصد رفتن به دانشگاه، سوار يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ با سه سرنشين شدم که دو نفر آنها در صندلي هاي جلو و يک نفرشان نيز در صندلي عقب خودرو نشسته بود; بعد از طي مسافتي حدودا200 متري ناگهان راننده به سمت منطقه خاني آباد تغيير داد و در همين لحظه دو سرنشين ديگر در حاليکه سرنشين صندلي جلو يک کلت کمري و سرنشين صندلي عقب نيز يک قبضه چاقو در اختيار داشتند، با تهديد چاقو اقدام به سرقت 80 هزار تومان وجه نقد و همچنين تلفن همراهم کرده و پس از پياده کردنم، به سرعت از محل متواري شدند ".
با توجه به اطلاعات بدست آمده، متهمان پرونده که تلاش داشتند تا دستگيري خود از سوي ماموران يک اشتباه عنوان کنند، به ناچار لب به اعتراف گشوده و در اعترافات خود فروشنده سلاح به هويت "حميد" را نيز معرفي و کارآگاهان پايگاه نهم اين متهم را نيز در روز نهم دي  دستگير و در تحقيقات انجام شده، به فروش سلاح به مرتضي. ق اعتراف کرد.
سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: " از کليه مالباختگاني که در طول چند ماه گذشته و توسط سرنشينان يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ به شيوه مسلحانه و يا تهديد سلاح سرد، در مناطق مختلف تهران بويژه در مناطق جنوب تهران مورد سرقت و يا تهديد قرار گرفته اند دعوت مي شود تا جهت شناسايي متهمان به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در شهر ري، خيابان آستانه مراجعه کنند".

 


 نقض حکم اعدام يکي از عاملان جنايت هولناک بابل  

پرونده عاملان قتل هولناک تاجر برنج و خانواده اش در شهرستان بابل، با نقض حکم اعدام يکي از از متهمان براي دومين بار به دادگاه کيفري استان بازگشت.به گزارش مهر، در اين جنايت که صبح جمعه هفتم آبان 89 رخ داد، مرتضي توکلي - تاجر 64 ساله - به همراه همسرش معصومه - 34ساله - و دو فرزندشان عليرضا - 11 ساله - و عسل - 7ساله - به طرز هولناکي در خانه ويلايي شان از پا درآمدند. تيم جنايي پس از حضور در محل و انجام تحقيقات تخصصي، دو کارگر ساختماني به نام هاي مرتضي - 33 ساله - و ابراهيم  37 ساله - را به اتهام قتل شناسايي و دستگير کردند. آنها نيز در بازجويي هاي فني، تخصصي لب به اعتراف گشوده و به بيان جزئيات جنايت پرداختند. مرتضي گفت: «سه هفته قبل از قتل، همراه دايي ام ابراهيم در خانه مرد تاجر تعميرات ساختماني مي کرديم. با مشاهده وضع مالي صاحبخانه و به تصور اينکه پول و طلاي زيادي در خانه نگه مي دارند، وسوسه شده و نقشه سرقت را طراحي کرديم.
از آنجا که مي دانستيم مرد صاحبخانه حدود ساعت 6 صبح براي خريد نان و ورزش از خواب بيدار مي شود، طبق نقشه سوار بر خودروي دايي ابراهيم خود را به محل جنايت رسانده و به بهانه برداشتن وسايل و ابزار بنايي زنگ خانه را زديم، اما وقتي هيچکس جواب نداد، با تلفن همراه صاحبخانه تماس گرفته و از او خواستيم در را باز کند. پس از ورود به انباري داخل حياط در لحظه اي مناسب با دسته کلنگ چند ضربه به سرش زده و با سيم برق خفه اش کرديم. پس از ورود به ساختمان نيز معصومه و سپس عليرضا و عسل را کشتيم!» بدين ترتيب پس از اعتراف هاي دو مرد جنايتکار و بازسازي صحنه قتل ، پرونده با صدور قرار مجرميت و کيفرخواست به شعبه دوم دادگاه کيفري استان مازندران فرستاده شد.
در جلسه دادگاه متهمان با انکار اعتراف هاي قبلي، اتهام قتل را به گردن ديگري انداختند. با اين وجود قضات دادگاه پس از شنيدن آخرين دفاعيات متهمان و وکلايشان، ختم رسيدگي به پرونده را اعلام و براي صدور حکم وارد شور شدند. آنها سپس مرتضي را به اتهام مشارکت در چهار فقره قتل به چهار بار قصاص در ملا»عام و به اتهام سرقت به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کردند. ابراهيم نيز به اتهام مشارکت در قتل عليرضا - پسر خانواده - به يک بار قصاص در ملا» عام و به خاطر کمک در قتل مرتضي توکلي به حبس ابد، به دليل معاونت در قتل عمدي معصومه و عسل به 15 سال حبس تعزيري و به اتهام سرقت به سه سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد. با اعتراض متهمان به حکم دادگاه، پرونده براي بررسي هاي نهايي به ديوان عالي کشور فرستاده شد، اما در ديوان عالي کشور حکم مجازات مرتضي- عامل اصلي جنايت - تاييد و حکم اعدام ابراهيم نقض شد.
با نقض حکم پرونده دوباره در دادگاه کيفري استان مازندران مورد بررسي قرار گرفت و قضات دادگاه اين بار هم ابراهيم را به قصاص در ملا»عام محکوم کردند. با اعتراض مرد جنايتکار به حکم مجازاتش پرونده به شعبه 32 ديوان عالي کشور فرستاده شد که قضات ديوان عالي کشور اين بار به دليل اينکه نظريه پزشکي قانوني به متهمان ابلاغ نشده بود پرونده نقض شکلي گرفت. در حال حاضر پرونده اين جنايت هولناک براي ابلاغ نظريه پزشکي قانوني به دادگاه کيفري استان مازندران فرستاده شده است.

 


 جمع آوري 285 قبضه انواع سلاح سرد در خميني شهر 

ماموران فرماندهي انتظامي خميني شهر استان اصفهان در اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي و اخلاقي 285 قبضه انواع سلاح سرد را جمع آوري و فروشندگان و حاملان آنها را تحويل قانون دادند. به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ " حسن ياردوستي " فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر استان اصفهان با اعلام اين مطلب اظهار داشت : در راستاي ارتقاي امنيت اجتماعي و اخلاقي و مبارزه با جرايم خشن طرح پاکسازي مناطق آلوده شهرستان طي يک هفته گذشته با اقتدار تمام به اجرا گذاشته شد. وي افزود :در اين طرح که به صورت ميداني و باحضور ماموران پليس هاي آگاهي، مبارزه با مواد مخدر و امنيت عمومي و همکاري يگان امداد و کلانتري ها انجام يافت، تعداد 285قبضه انواع سلاح هاي سرد کشف و ضبط شد. فرمانده انتظامي شهرستان در ادامه به ماده 917 قانون مجازات اسلامي اشاره کرد و بيان داشت: به موجب اين ماده " هرکس بوسيله چاقو يا هر نوع اسلحه ديگري تظاهر به قدرت نمايي کرده و در نزاع هاي خياباني از آن استفاده کند، بنابر راي دادگاه به 6 ماه تا 2 سال حبس تعزيري يا تحمل 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.