تاریخ 1390/10/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2985 برو جستجو جستجوی پیشرفته   همزمان با دهه فجر امسال بهره برداري مي شوند;
  44 پروژه در حوزه صنعت توزيع برق استان سمنان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
همزمان با ايام ا... دهه فجر سال جاري، 44 پروژه در حوزه فعاليت صنعت توزيع برق استان سمنان افتتاح و مورد بهره برداري قرار خواهند گرفت.
به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مدير عامل شرکت توزيع برق استان سمنان با اعلام اين خبر گفت: تامين برق پروژه هاي مسکن مهر در سطح استان در قالب 14 پروژه برقي از جمله اين طرح  ها به شمار مي رود.
مهندس سيد محمد موسوي  زاده با اشاره به افتتاح ساختمان اداري برق آرادان بيان داشت: راه  اندازي پروژه آزمايشگاه تست لوازم اندازه  گيري از ديگر اقدامات اين شرکت در دهه فجر امسال است.
وي اعلام کرد: از 11 پروژه برقي در زمينه احداث و اصلاح شبکه  هاي توزيع برق جهت ظرفيت سازي براي مشترکان جديد نيز بهره برداري به عمل مي آيد.
وي همچنين به افتتاح 7 پروژه در بخش تجهيز، احداث و افزايش ظرفيت ايستگاه هاي توزيع جهت تغذيه برق مشترکين اشاره نمود و گفت: 5 پروژه هم به منظور تامين روشنايي معابر بهره برداري خواهند شد.
مهندس موسوي زاده، بهره  برداري از 5 پروژه در بخش احداث و رينگ فيدرهاي توزيع برق در نقاط مختلف استان را يادآور شده و افزود: مبلغ 20 ميليارد و 366 ميليون ريال اعتبار صرف اجرا و بهره برداري از پروژه هاي مورد اشاره گرديده است.

 


 کارگاه آموزش مباني طنز در حوزه هنري استان سمنان برگزار شد 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان:
به همت دفتر آفرينش هاي ادبي و دفتر طنز حوزه هنري استان سمنان و با همکاري دفتر طنز حوزه هنري کشور، کارگاه آموزش مباني طنز در حوزه هنري استان سمنان برگزار شد.   
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، در کارگاه آموزش مباني طنز که با حضور  محمد علي علومي برگزار شد، هنرجويان دفتر آفرينش هاي ادبي و دفتر طنز حوزه هنري استان سمنان، نويسندگان، شاعران، کارگردانان و بازيگران علاقه مند به طنز، با مباني طنز آشنا شدند.   
در اين کارگاه يک روزه، محمد علي علومي طنزپرداز و مدرس طنز در خصوص مباني طنز با محوريت آثار چخوف مباحثي را مطرح کرد.
علومي در خصوص طنز در استان سمنان نيز گفت: احساس مي کنم طنز در استان سمنان در حال تنفسي جديد است که اميدوارم در آينده باز هم شاهد برگزاري چنين جلساتي باشيم.
محمد علي علومي، نويسنده و محقق معاصر و نويسنده رمان «شاهنشاه در کوچه دلگشا» رمان برتر طنز ده سال اخير ايران و برنده دو دوره جايزه کتاب سال جمهوري اسلامي ايران است.
از او مقالات متعددي نيز در معرفي ادبيات کهن و داستان هاي شاهنامه و معرفي نحوه نگاه و طرز داستان نويسي کهن چاپ گرديده است.
وي براين باور است که وقتي هنر با سرشت و گوهر عرفان بياميزد، مي تواند در جهت سير و سلوک براي کشف حقيقت باشد.
آذرستان، آوردگاه آفتاب، شاهنشاه در کوچه دلگشا، فرهنگ عوام دارالامان،  هفت حکايت و... برخي از آثار او است.
کارگاه آموزشي مباني طنز، روز جمعه 9 دي  در تالار ماه حوزه هنري استان سمنان برگزار شد.

 


 مدير حوزه علميه خواهران استان سمنان خواستار شد;
 تسريع در اتمام پروژه مدرسه علميه خواهران در سمنان  

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
مدير حوزه علميه خواهران استان سمنان خواستار تسريع در اتمام پروژه مدرسه علميه خواهران در سمنان شد.
به گزارش روابط عمومي مديريت حوزه علميه خواهران سمنان، حجت الا سلا م والمسلمين دکتر صابريان مدير حوزه علميه استان سمنان در ديدار با هيات امناي شهرستان سمنان خواستار تسريع اتمام پروژه مدرسه علميه خواهران استان شد.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسيل هاي فرهنگي و علمي موجود در استان اين مديريت به دنبال تاسيس دانشکده علوم قرآني راه اندازي تمامي 5 رشته سطح 3 حوزوي (فوق ليسانس) و سطح 4 (دکتري)، فراهم آوردن تمهيدات لا زم جهت ايجاد شعب دانشگاه جامعه المصطفي (تعليم طلا ب خارجي با تاکيد بر طلا ب خواهر) و راه اندازي شعبه اي از دانشگاه اديان و مذاهب با کمک فرهيختگان در استان مي باشد.
در پايان دکتر صابريان از تشکيل کارگروه اختصاصي به منظور اجرايي نمودن موارد فوق خبر داد.

 


 تعويض کارت هاي منقضي شده اعضاي انجمن حمايت از حقوق مصرف کنندگان 

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان
يحيايي معاون نظارت و بازرسي سازمان گفت: با توجه به پايان اعتبار يک ساله کارت هاي شناسايي صادره براي اعضاي عادي انجمن هاي حمايت از حقوق مصرف کنندگان که توسط هيات نظارت بر انتخابات صادر گرديده است، کليه کارت هاي شناسايي انجمن ها فاقد اعتبار مي باشد.
وي افزود: کارت هاي منقضي شده از اعضاي انجمن اخذ و جهت ارائه کارت شناسايي جديد به انجمن شهرستان معرفي مي شوند.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، يحيايي خاطرنشان کرد: کليه کارت هاي شناسايي جديد  مطابق فرمت جديد توسط رئيس انجمن شهرستان و ممهور به مهر انجمن صادر خواهد شد.
معاون نظارت و بازرسي گفت: استفاده از کارت انجمن به منظور بازرسي و ارائه آن به متصدي واحد صنفي تخلف مي باشد و با متخلفان مطابق قوانين برخورد خواهد شد.

 


 روي خط پيام 

براي کارکنان وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکي کارت بيمه طلا ئي صادر نماييد

يکي از کارهاي خوب و انساني همانا صدور بيمه تکميلي براي آحاد جامعه به ويژه کارمندان دولت است و چه نيکوست که براي معلمين و وابستگان به آموزش و پرورش کارت طلا ئي بيمه تکميلي صادر مي شد. بدين معنا که اگر فردي از اين قشر جهت مداواي خود به مراکز درماني مراجعه کند هيچ گونه وجهي از او دريافت نمي کنند. ولي متاسفانه برخي ديگر از کارمندان به ويژه کارکنان وزارت بهداشت، درمان و امور پزشکي با اين که کارت بيمه تکميلي دارند و حق بيمه آنان از حقوقشان کسر مي شود و در موقع درمان بايد فرانشيز اضافي را پرداخت نمايند تا بعدا طي مراحلي وجه پرداختي خود را دريافت نمايند، چه بسا که مشکلا تي سر راه آنها است و از خير آن مي گذرند. در همين جا از مسوولين محترم وزارت بهداشت و درمان به ويژه سرکار خانم دستجردي وزير محترم بهداشت درخواست داريم براي کارکنان خود نيز کارت بيمه طلا ئي صادر نمايند. به هر حال افرادي که خودشان به ديگران سلا متي مي بخشند مستحق اين مقوله نيز هستند.
چند تماس مشابه از کارکنان علوم پزشکي سمنان

کيفيت شير مدارس نامطلوب است
 
نمي دانم که قيمت شيرهايي که به دانشآموزان مي دهد دانه اي چه قدر تمام مي شود اما اين طور که از ظاهر قضيه پيدا است اين شيرها از کيفيت خوب و ايدهآلي برخوردار نيست و مدت اعتبار آن نيز کم است، شايد در جواب بگوئيد عمدا از شيرهاي با اعتبار کم استفاده مي شود که دانشآموزان ملزم به خوردن آن در مدرسه باشند. اما بارها در مدرسه شاهد هستيم که بچه ها با خوردن آن دل درد مي گيرند و نصف آنها نيز شيرها را به زمين مي ريزند. آيا بهتر نيست از پاکت هاي شير با مارک معروف شرکت هاي مختلف که دوام زيادتر و کيفيت بهتري دارند استفاده گردد و اگر به صورت  کلي از اين شرکت ها و عمده فروش ها تهيه کنيم به همان قيمت شيرهايي که در مدارس توزيع مي شده است و يا حتي ارزان تر از آنها درميآيد.
يوسف کنعاني

تقاضا از مسوولين شهرداري
 
در خيابان مديران سمنان اسفند پنجم ماموران محترم شهرداري در حال جدول گذاري هستند و ساکنين محل نمي توانند اتومبيل خود را به پارکينگ برده يا از آن خارج شوند. از مسوولين محترم تقاضا داريم اين قبيل کارها را براي اوايل هفته انجام دهند که به تعطيلا ت برنخورد. چون مردم در روز جمعه رفت و آمد دارند و اين امر باعث ايجاد مشکل براي استفاده از اتومبيل مي کند.
حسيني