تاریخ 1390/10/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 2984 برو جستجو جستجوی پیشرفته   آبي پوشان پيشکسوت استقلال در سمنان پيروز شدند 

سرويس ورزشي:
به همت باشگاه فرهنگي، ورزشي شهرداري سمنان يک ديدار دوستانه فوتسال به مناسبت بزرگداشت نهم دي ماه در سالن غدير سمنان بين دو تيم منتخب پيشکسوتان سمنان و پيشکسوتان استقلال تهران روز سه شنبه هفته گذشته در سالن غدير سمنان برگزار شد و با نتيجه 10 بر هفت به سود تيم ستارگان پيشکسوت استقلال تهران به پايان رسيد.
در تيم فوتسال  پيشکسوتان استقلال تهران بازيکنان نامدار سال هاي نه چندان دور اين تيم آبي پوش تهراني و همچنين چند هنرمند و بازيگر حضور داشتند.
مرتضي فنوني زاده، بهروز
پرورش خواه و هاشم حيدري از جمله بازيکنان پيشکسوت و همچنين مرتضي کاظمي و کريم قرباني دو هنرمند و بازيگر سينما و تلويزيون در اين بازي حضور داشتند.
نيمه اول اين بازي همراه بود با برتري تيم منتخب سمنان که از نفرات نسبتا جوان خود استفاده کرده بود اما در نيمه دوم بازي متفاوتي را از پيشکسوتان استقلال شاهد بوديم در بين دو نيمه بازي از برخي پيشکسوتان سمناني تجليل به عمل آمد و از اين مسابقه تماشاگران استقبال خوبي به عمل آورده بودند البته با توجه به تبليغات انجام شده براي بازي انتظار مي رفت تماشاگران بيشتري در سالن حضور پيدا مي کردند از نکات ديگر اين بازي شعارهاي تماشاگران دو تيم پرسپوليس و استقلال بر عليه همديگر بود.
گفتني است اين مسابقه توسط زحمتکشان صدا و سيما با مديريت ابوالفضل هراتيان فيلمبرداري شد.
اما در اين بازي ابوالقاسم جهان و ساسان مداح هر کدام دو گل و نعمت قلي بيک، سيداحمد حسين زاده و علي باغبان براي تيم منتخب پيشکسوتان سمنان گلزني کردند و هاشم حيدري و رضا کنگراني (سه گل)، ايوب سليمي مقدم(دوگل)، علي لطيفي و محمدرضا مهرانپور براي تيم پيشکسوتان گلزني کردند.
اسامي بازيکنان تيم پيشکسوتان سمنان:
همت هاديان، عباسعلي طالب بيدختي، مفيد غلامي، سيد احمد حسين زاده، علي مرادي، علي باغبان، عظيم نصيري، ساسان مداح، حسين ايزدفر، نعمت اله شمس الدين، نعمت اله قلي بيک، محمد ترحمي، سعيد نوروزي، ابوالقاسم جهان، علي مشتاق
مربيان: حسن تشرعي و ماشااله رحماني
سرپرست: داريوش دربانيان
اسامي بازيکنان تيم پيشکسوتان استقلال:
مجيد رضايي، مجيد عليان، رضا نعلچگر، هاشم حيدري، رضا فروزاني، جلال بيات، مهدي فنوني زاده، محسن اکبري، ايوب سليمي مقدم، علي لطيفي، مرتضي کاظمي، جمشيد اميرخانلو، رضا کنگراني، بهروز پرورش خواه

 


 يادداشت
 خبر خيلي کوتاه بود! دنيزلي آمد 
نويسنده : مهدي بصيري

نامي که ايراني ها و مخصوصا پرسپوليسي ها خوب  مي شناسند و هميشه با شنيدن نام اين مربي در ذهن خود بازي هاي زيباي پرسپوليس و پاس را به خاطر دارند. او آمد اما نه فقط براي پرسپوليس، او براي فوتبال ايران آمد، او آمد تا بعد از کروش فوتبال ما يک مربي بزرگ ديگر به خود ببيند. او آمد تا ملي پوشان پرسپوليس را آماده به کروش تحويل دهد. ملي پوشان و ديگر بازيکنان  که ديگر حتي توان راه رفتن هم نداشتند!
دنيزلي وقتي يک هفته پيش تيم را تحويل گرفت انگار همه بازيکنان به خواب زمستاني فرو رفته بودند! دنيزلي بدن هايشان را که ديد همه چي دستگيرش شد.
او فهميد کار سختي در پيش دارد،  بنابر اين از روز اول يک برنامه کامل غذايي براي بازيکنان ترتيب داد. بازيکنان  هم فهميدن ديگر بخور بخواب تمام شده است. آري حالا براي پرسپوليس کابوس وحشتناک نيم فصل اول به پايان رسيده و  اين مربي ترک تبار سربازان ارتش سرخ را به خط کرده است. اوج هنر دنيزلي زماني بود که گفت به بازيکنان جديدي نياز ندارم تيم من کامل اما بيمار است.
حال پرسپوليسي باشيد يا نه فرقي نمي کند مهم اين است که فوتبال ايران در راه رسيدن به جام جهاني آينده نياز به پيشرفت دارد، دنيزلي و کروش مي توانند فوتبال ايران را به ساحل نجات برسانند، اهداف هر دو مربي يکي است،  يکي در تيم ملي و يکي در باشگاهي بزرگ. هر دو محبوبند و مردم آنها را دوست دارند.«با احترام به همه مربيان فوتبال ايران»، بايد قدر اين مربيان بزرگ را دانست و با همه وجود حمايتشان کرد.
فراموش نکنيم که هر دو مربي قبل از آمدن به ايران پيشنهادات زيادي داشتند اما آنها مي دانستند بازيکنان ايران توان و استعداد زيادي دارند و در آينده حرف هاي زيادي براي گفتن خواهند داشت. به اميد موفقيت فوتبال ايران چه در رده باشگاهي و چه در رده ملي.                       


 ليگ ووشو استان سمنان برگزار مي گردد 

  سرويس ورزشي: 
همزمان با سالروز حماسه تاريخي و به ياد ماندني نهم دي رقابت هاي ليگ ووشو ( ساندا) استان سمنان در مهديشهر برگزار مي شود. 
به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، اين مسابقات با شرکت تيم هايي از شهرستان هاي استان سمنان به ميزباني مهديشهر برگزار خواهد شد. 
براساس اين گزارش ورزشکار استان سمنان در مسابقات بين المللي کاراته جام ايران زمين که در تهران برگزار شد توانست به مقام سوم و مدال برنز اين رقابت ها دست يابد.  به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، در اين رقابت ها بيش از 200 ورزشکار در قالب دوازده تيم به رقابت پرداختند که در نهايت رضا بتوئي از استان سمنان توانست در وزن منهاي 84 کيلوگرم و در رده سني بزرگسالان مدال برنز اين رقابت ها را از آن خود نمايد.  مسابقات کاراته کنترلي جام ايران زمين با شرکت دوازده تيم داخلي و خارجي در ورزشگاه شيرودي تهران برگزار شد.

 


 کلاس بازآموزي داوري کاراته در سمنان برگزار مي شود 

  سرويس ورزشي: 
هيات کاراته استان سمنان اعلام کرد : کلاس بازآموزي داوري کاراته (استاژ) در سمنان برگزار مي شود. اين هيات روز پنجشنبه افزود : اين کلاس داوري براي بانوان و آقايان در سمنان برگزار خواهد شد.  به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، اين دوره آموزشي روز شنبه 10 ديماه سال جاري زير نظر خطيري دبير کميته داوران فدراسيون کاراته برگزار خواهد شد.


  در واکنش به اظهارات دبير رسيدگي به تخلفات حرفه اي
 هدايتي: اظهارات عليپور چالش ايجاد مي کند 

سرويس ورزشي:
مالک باشگاه استيلآذين در واکنش به اظهارات عليپور گفت: اين گونه اظهارنظر ها در اين اوضاع اقتصادي که نياز به آرامش دارد بحران و چالش ايجاد مي کند. حسين هدايتي درباره اظهارات عليپور دبير رسيدگي به تخلفات حرفه اي فوتبال در مورد استفاده وي از تراکم براي خرج کردن در فوتبال گفت: آقاي عليپور لطفا در خصوص اوراق مشارکت و تراکم اطلاعات لازم را به دست آورديد چون اگر حرف هاي خارج از عرف زده شود بايد بعدا توضيحاتي در اين باره بدهيد.
وي ادامه داد: وزارت اقتصاد و دارايي عرضه کننده اوراق و شهرداري عرضه کننده تراکم است. لطفا اطلاعات لازم را به دست آورديد و حداقل به مردم بگوييد چقدر تعاريف در اين خصوص بلد هستيد که درباره اش صحبت مي کنيد. اين گونه اظهار نظر ها در اين اوضاع اقتصادي کشور که نياز به آرامش دارد بحران و چالش ايجاد مي کند. هدايتي خاطرنشان کرد: آقاي عليپور منتظر پاسخ اينجانب با مستنداتي که دارم باشيد چون من دوست ندارم کسي به من تهمت بزند و زحماتي که براي يک باشگاه خصوصي کشيده ام را زير سوال ببرد.


 فينال جام حذفي 14 بهمن در شيراز يا اصفهان  

رييس سازمان ليگ از برگزاري فينال جام حذفي در شيراز يا اصفهان خبر داد.
به گزارش ايسنا، عزيزالله محمدي گفت: فينال جام حذفي قطعا به صورت تک بازي برگزار خواهد شد و تحت هيچ شرايطي فينال را به صورت دو مسابقه رفت و برگشت در بوشهر و تهران برگزار نمي کنيم. در حال حاضر مشغول بررسي مکان برگزاري فينال جام حذفي هستيم که از ميان دو شهر اصفهان و شيراز خواهد بود اما هنوز به نتيجه قطعي نرسيديم. سعي مي کنيم طي يکي، دو روز آينده ميزبان فينال را اعلام کنيم و زمان آن هم به احتمال فراوان همان 14 بهمن خواهد بود. رييس سازمان ليگ درباره تمديد قرارداد فرهاد مجيدي با استقلال پس از پيوستن به تيم الغرافه، تصريح کرد: مجيدي با تيم استقلال قرارداد داشته است. وقتي او به باشگاه الغرافه منتقل مي شود و مي خواهد آنجا بازي کند، طبيعتا بايد کارتITC  خود را از ايران دريافت کرده و براي باشگاه قطري ببرد اما اينکه باشگاه استقلال بخواهد با او قرارداد يک ساله ديگري ببندد، طبق قوانين و آيين نامه  مي تواند. اين مساله ارتباطي به بحث انتقال او به الغرافه ندارد. امکان بازي کردن مجيدي براي الغرافه در گرو توافق دو باشگاه است که در نهايت به صدورITC  مي انجامد. بنابراين تکليف موضوع روشن است.

 


 تيم فوتسال پايگاه بسيج فجر سيمان شاهرود قهرمان استان شد 

سرويس ورزشي:
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، تيم فوتسال فجر پايگاه بسيج شرکت سيمان شاهرود در مسابقات بسيج کارگري استان به مقام اول دست يافت.
همتيان مسئول روابط عمومي حوزه مقاومت بسيج الحديد شاهرود با اعلام اين خبر افزود: تيم فوتسال پايگاه فجر اين حوزه در مسابقات بسيج کارگري استان که در سمنان برگزار شد توانست در بازي فينال تيم سمنان را با نتيجه سه بر يک مغلوب و قهرمان اين مسابقات شود.
لازم به ذکر است تيم پايگاه فجر شرکت سيمان به عنوان نماينده سازمان بسيج کارگري استان به مسابقات کشوري راه يافت.

 


 درودگر
 مافياي فوتبال سرکرده جريان انحرافي کشور است 

سرويس ورزشي:
سرپرست پيشين تيم استيل  آذين گفت: مافياي فوتبال سرکرده جريان انحرافي کشور و معاونش است.
صادق درودگر در گفت وگو  با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، با اشاره به مصاحبه دبير رسيدگي به تخلفات حرفه اي فوتبال اظهار داشت: عليپور از مافيا در فوتبال گفته و من با ايشان موافقم. ما در فوتبال مافيا داريم. مافياي فوتبال سرکرده جريان انحرافي کشور و معاونش است که در زمان مسابقات جام جهاني 2006 شرکتي تاسيس کرد و بودجه فرهنگي هم تعريف شد که همه آن را زير سوال بردند. حتي مردمي که به آلمان سفر نکردند در آن زمان پولشان پس داده نشد.
وي ادامه داد: در جام جهاني 2006 صحبت از بردن 30 هزار روسري به آلمان شد اما يک روسري هم سرکسي نديديم. 50 هزار لباس رايگان قرار بود بين تماشاگران توزيع شود که لباس ها فروخته و بليت هاي رايگان ديدار به تماشاگران مکزيکي فروخته شد.
درودگر تاکيد کرد: در مقدماتي جام جهاني 2006 و در بازي ايران و ژاپن با نامه جعلي فدراسيون فوتبال 150 نفر به اسم تماشاگر به ژاپن بردند که 149 نفر آنها به ايران برنگشتند.
رئيس پيشين کميته فوتسال افزود: مافياي فوتبال کساني هستند که کاري به مربيان و بازيکنان شناخته شده در دلالي ندارند اما يک مدير برنامه ديگر را ممنوع الکار  مي کنند.  مافياي فوتبال ما همان هايي هستند که پس از حذف تيم اميد 8-7 ماه سکوت اختيار کردند اما اکنون که در جريان مجموع فدراسيون به اهداف خود نرسيدند و کفاشيان و يارانش راي آورده اند سريعا صحبت از دعوت از ترابيان، نبي و معيني به هيئت رسيدگي به تخلفات مي کند.
سرپرست پيشين استيلآذين با اشاره به وجود مافيا در نقل و انتقالات مربي گفت: اين افراد مي خواهند جريان نقل و انتقال مربيان را در دست بگيرند و سه بار در يک فصل يک مربي را جابه جا مي کنند. مردم ما به خوبي متوجه آنها هستند. آنها که اکنون در حال غرق شدن هستند دست به هر چيزي مي زنند. اي کاش مثل حضرت علي (ع) رو در رو شمشير مي زدند.
درودگر با اشاره به عزيز محمدي رئيس سازمان ليگ عنوان کرد: من منکر زحمات او براي سازمان ليگ نيستم و هرجايي که نياز بود از ايشان انتقاد کردم. او نياز به دفاع ديگران ندارد. دادکان هم مي گويد برخي اوقات افرادي از من حمايت مي کنند که اي کاش آنها اين کار را نکنند زيرا دفاع آنها آبروي من را مي برد.
وي گفت: مافياي فوتبال آن نفراتي هستند که در سفر رايگان فدراسيون به آلمان در جام جهاني 2006 نيمي از اقوام خود را آوردند و بيشتر گذرنامه ها مربوط به يک شهر خاص بود.

 


 عکس روز 


 نگاه روز 

علي کاشي