تاریخ 1394/06/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4006 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بازديد رئيس هيات کشتي استان از خانه کشتي سمنان 

سرويس ورزشي:

روز چهارشنبه هفته گذشته عربعلي طوسي رئيس هيات کشتي استان هنگام تمرينات کشتي گيران خانه کشتي به اتفاق غلامرضا عبدوس رئيس هيات کشتي شهرستان حضور يافتند و بعد از تقدير از زحمات کشتي گيران پيرامون پيشرفت و توسعه رشته کشتي در آينده به نوجوانان و جوانان کشتي گير يادآور شد که همه ما مي دانيم رشته کشتي ورزش اول ميهن اسلامي است و در تمام مسابقات برون مرزي جوانان دلير ما با شجاعت و اقتدار افتخارات بزرگي را خلق کرده و سکوهاي قهرماني را تسخير کرده اند و با عزت باعث بلنداي پرچم ايران شده اند اما جدا از قهرماني بايد به پهلواني و جوانمردي و احترام به بزرگان و پيشکسوتان توجه کافي داشت چون بزرگترها با کوله باري از تجربه موي خود را در اين رشته سفيد کرده اند لذا بايد حرمت سرلوحه ورزشکاران به ويژه کشتي گيران قرار بگيرد در از هر نقطه جهان هيچ رشته انفرادي يا گروهي به رشد و بالندگي نخواهد رسيد مگر با اتحاد و صميميت و صداقت همه دست اندرکاران آن رشته ورزشي که باعث خواهد شد تا مسئولين عالي رتبه نگاه ويژه اي به آن داشته باشند در غير اين صورت آب در هاون کوبيدن است و انرژي و زحمات به راحتي هدر خواهد رفت.

حال شايسته است جوانان اين استان بيشتر از گذشته تلاش نمايند و با توجه به وضعيت استان سمنان با توجه به نزديکي تهران و همسايگي استان هاي بزرگ به موفقيت دست پيدا کنند و البته علاقه و حضور چشمگير جوانان و نوجوانان استان به رشته کشتي ما را به آينده اميدوار ساخته است در اين بين لازم است مربيان و داوران زحمتکش و تحصيلکرده رشته کشتي هم به دنبال آخرين تغيير و تحولات جهاني باشند تا اطلاعات جديد را در اختيار کشتي گيران علاقمند قرار دهند.

وي افزود نگاه ما در هيات به کشتي استان است و هيچ شهرستاني براي ما تفاوت ندارد و مهم نام استان سمنان است و در اينجا لازم مي دانم به آقاي عبدوس رئيس هيات کشتي شهرستان سمنان داوران و مربيان حاضر و پرتلاش در خانه کشتي از جمله عظيم همتي، هادي خاکپاش و ساير عزيزان خدا قوت و خسته نباشيد بگويم.


 شاهرود ميزبان مسابقات پرورش اندام قهرماني کشور 

سرويس ورزشي:

محمدرضا ابونوري رئيس هيات بدنسازي و پرورش اندام استان سمنان از برگزاري مسابقات پرورش اندام قهرماني کشور در شاهرود خبر داد و گفت اين مسابقات از تاريخ يازدهم لغايت سيزدهم شهريورماه در مجموعه ورزشي ذوب اهن شاهرود در رده‌هاي سني جوانان، بزرگسالان و پيشکسوتان برگزار خواهد شد وي ادامه داد برنامه‌ريزي برگزاري اين مسابقات از سال گذشته پيگيري شده و براي اولين بار است که استان سمنان ميزبان چنين مسابقاتي مي‌شود در اين دوره سي و سه تيم از سي استان شرکت خواهند داشت لذا اميدوارم برگزاري اين مسابقات نقطه عطفي براي پيشرفت پرورش اندام استان گردد و زمينه‌اي براي برگزاري مسابقات بزرگتر شود ضمن اينکه مسابقات قهرماني رشته پرورش اندام استان بهمن ماه در شهر سمنان برگزار خواهد شد.

ابونوري ادامه داد اولين سمينار طراحي تمرين بدنسازي ويژه بانوان با حضور 39 ورزشکار هفته گذشته در سمنان برگزار شد و در آينده نزديک برگزاري دو سمينار ديگر ويژه بانوان و اولين کلاس مربيگري درجه سه بدنسازي بانوان هم در سمنان را در دستور کار داريم.


 برگزاري اولين دوره مسابقات ورزش هاي رزمي انتخابي تيم منتخب استان سمنان 

سرويس ورزشي:

اولين دوره مسابقات انتخابي جوانان استان سمنان رده سني 15الي 18سال درمجموعه تختي شهرستان سمنان سالن شهيد بهشتي با حضور جوانان استان برگزار وتيم منتخب استان سمنان جهت حضور در مسابقات انتخابي تيم ملي جوانان در استان يزد مشخص گرديد نتايج حاصل شده به شرح ذيل ميباشد.

50- کيلوگرم:

حسن گيلوري، علي مرادي و محمد امين کرد

55- کيلوگرم:

جواد حاج ايدي، طاهر و راميني فر،

60-کيلوگرم:

فرهاد لکزايي‌فر

65-کيلوگرم:

سامان رفيعي، حسين ملکيان و محمد حسين مبارکي

70- کيلوگرم :

محمد علي معصومي

75-کيلوگرم: حميد رضا عجم اکرمي

80-کيلوگرم: محمد امين احمديان

80کيلوگرم: آرمان فرجي،محمدرضا قدمي و رضا تفکري

تيم منتخب استان براي وزن کشي مسابقات انتخابي تيم ملي جوانان در مورخ 18/6/94 عازم استان يزد ميگردد. با آرزوي موفقيت براي نمايندگان شايسته استان سمنان


 شهرداري سمنان ميزبان راهيان کرمانشاه شد
 برنامه کامل مرحله دوم رقابتهاي جام حذفي فصل 95-94 اعلام شد 

سرويس ورزشي:

مراسم قرعه کشي مرحله دوم رقابت‌هاي جام حذفي فوتبال کشور با حضور غلامرضا بهروان رئيس کميته مسابقات سازمان ليگ،سعيد فتاحي مسئول برگزاري رقابت‌هاي ليگ برتر، حميد رضا جاهد نماينده حراست سازمان ليگ و نمايندگان باشگاه‌ها برگزار شد.

به نقل از سايت سازمان ليگ، پس از اتمام مراسم قرعه کشي، برنامه کامل مرحله دوم رقابت‌هاي فوق تيم فوتبال شهر داري سمنان نماينده استان ميزبان تيم راهيان کرمانشاه شد اين بازي روز چهارشنبه يازدهم شهريور ساعت 17 در استاديوم تختي سمنان برگزار خواهد شد.


 متلک داويدز؛ اين شکم گنده‌ها مربي‌اند؟! 

سرويس ورزشي:

در جريان بازي خيريه ستاره هاي ايران و جهان که با نتيجه 3 بر صفر به سود ستاره هاي جهان تمام شد، اتفاق جالبي رخ داد.

به گزارش "ورزش سه"، ستاره هلندي فوتبال جهان در دهه گذشته وقتي فهميد برخي بازنشسته هاي فوتبال ايران با اين شکم هاي گنده و اضافه وزن فاحش، سرمربي و مربي حرفه اي در ليگ برتر ايران هستند، متعجب شد!

ادگار داويدز در يک صحنه که بازي متوقف شده بود، از ميشل سالگادو پرسيد: «بازيکنان ايران چند سال است که فوتبال بازي نمي کنند و از فوتبال دور هستند که تا اين حد اضافه وزن دارند؟»

وقتي سالگادو در جواب همبازي اش گفت: «هيچ کدام از اين بازيکناني که شکم گنده کرده اند، از فوتبال دور نيستند و اغلب آنها در فوتبال حرفه اي ايران مربيگري مي کنند و سرمربي يا مربي تيم هاي ليگ برتر ايران هستند.»

داويدز باور نکرد و گفت امکان ندارد اين آدم ها با اين شکم هاي گنده سرمربي يا مربي باشند. اين حرف داويدز باعث شد سالگادو جواد نکونام و کريم باقري را شاهد بگيرد و از آنها بخواهد آمار مربياني که در ترکيب ايران بازي مي کنند را به داويدز بدهند. داويدز وقتي به اصل ماجرا پي برد، لبخندي زد و گفت: «شما واقعا با اين شکم مربيگري هم مي کنيد؟ عالي است واقعا! شما اگر در اروپا باشيد، براي سرمربي شدن اول بايد اضافه وزن خود را از بين ببريد.»

همين شد که بعد از بازي منصوريان، استيلي، گل محمدي و چند شکم گنده ديگر با هم قرار گذاشتند تمرين کنند تا مثل ستاره هاي خارجي اضافه وزن نداشته باشند.


 معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان:
  از امکانات ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي بهره گرفته مي‌شود 

سرويس ورزشي:

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان به اتفاق رنجبر بهادري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سمنان از بخش‌هاي مختلف مجموعه ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي بازديد کرد.

در اين بازديد محمد‌رضا ميرزايي ضمن تشکر از ايجاد امکانات و تجهيزات مناسب ورزشي بر بستر سازي براي بهره‌گيري ورزشکاران از اين امکانات تاکيد کرد و در اين خصوص از مدير کل ورزش و جوانان خواست با همکاري و هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي حضور ورزشکاران در بخشهاي مختلف براي انجام تمرينات ورزشي و برگزاري مسابقات مختلف ورزشي مهيا شود.

معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان همچنين انجام برنامه هاي ورزشي را براي دانشجويان و جوانان امر مهمي برشمرد و افزود انجام تمرينات مختلف ورزشي نشاط و شادابي و سلامتي بيشتري در جامعه ايجاد ميگردد و با برنامه‌ريزي مناسب از امکانات ورزشي استفاده کرد در ادامه معاون سياسي و امنيتي و اجتماعي از بخشهاي مختلف و اتاقهاي تمرينات ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان ديدن نمود و رئيس دانشگاه آزاد اسلامي توضيحاتي در خصوص امکانات و تجهيزات ورزشي ارائه نمود


 بازتاب جهاني حضور ستاره‌هاي فوتبال دنيا در ايران  

سرويس ورزشي:

نشريه‌ي ديلي ميل انگليس حضور ستاره‌هاي پيشين فوتبال دنيا در ايران را بازتاب داد‌.بازيکناني مانند روبرتو کارلوس، لوييس فيگو و پدرو پائولتا در ديداري خيريه که بين ستاره‌هاي فوتبال دنيا و ستاره‌هاي ايران برگزار شد، گلزني کردند تا تيمشان را به پيروزي برسانند.

ديدار ستاره‌ها
ادگار داويدز پدرو پائولتا روبرتو کارلوس دوايت يورک

روبرتو کارلوس در دقيقه 24 و با شوتي محکم از روي ضربه ايستگاهي گلزني کرد و پس از آن، لوييس فيگو نيز فاصله را بيشتر کرد. پدرو پائولتا هم که در سال 2011 از دنياي فوتبال کناره‌گيري کرده بود، پيش از پايان نيمه نخست توانست بار ديگر براي تيم ستاره‌هاي جهان گلزني کند تا اختلاف دو تيم بيشتر شود.

ديدار ستاره‌ها 
ادگار داويدز علي کريمي

در کنار اين سه بازيکن، ستاره‌هايي مانند ميشل سالگادو، فرناندو هيرو، فرناندو کوتو، ويتور بايا، مارسل دسايي، گايزکا منديتا، ادگار داويدز، دوايت يورک و ياري ليتمانن نيز در ايران حضور پيدا کرده بودند.

ديدار ستاره‌ها
مهدي هاشمي‌نسب پدرو پائولت

حريف اين ستاره‌ها نيز متشکل از ستاره‌هاي پيشين فوتبال ايران بودند؛ بازيکناني مانند احمدرضا عابدزاده، کريم باقري، علي کريمي، حميد استيلي و خداداد عزيزي.

ديدار ستاره‌ها لوييس فيگو
ديدار ستاره‌ها ميشل سالگادو

پول حاصل از برگزاري اين ديدار دوستانه صرف امور خيريه و بيماران MS خواهد شد.


 اخبار کوتاه ورزشي 

پيکان سواري علي کريمي براي امور خيريه

سرويس ورزشي:

علي کريمي براي کمک به موسسه خيريه فياض بخش پيکان مدل 57 سوار خواهد شد.
علي کريمي در سفر به مشهد و با هدف کمک به خيريه فياض بخش در مراسمي شرکت کرد که طي آن از سوي يک فرد خير يک دستگاه خودرو پيکان قرمز رنگي مدل 57 به او اهدا شد تا در نهايت اين خودرو با مزايده به نفع اين خيريه فروخته شود.قرار شد تا علي کريمي با اين خودرو در مشهد و تهران سواري کند و در نهايت مزايده‌اي براي فروش اين خودرو پيکان با حضور افراد سرمايه دار در مشهد برگزار شده و پول فروش اين خودرو صرف امور خيريه و موسسه فياض بخش شود.همچنين علي کريمي در برنامه‌اي ديگر قرار است پيراهنش در ديدار مقابل تيم‌ ستارگان جهان را به موسسه فياض بخش اهدا کند.


ايران مغلوب آرژانتين شد

تيم ملي واليبال زير 23 سال ايران با قبول شکست برابر آرژانتين بايد براي کسب عنوان هفتمي ‌تلاش کند. به گزارش فارس، تيم ملي واليبال زير 23 سال ايران براي کسب عنوان پنجم تا هشتم رقابت‌هاي قهرماني جهان برابر آرژانتين قرار گرفت. شاگردان پيمان اکبري در اين مسابقه ست‌هاي اول، سوم و چهارم را به ترتيب با نتايج 17 - 25، 23 - 25 و 21 - 25 به حريف خود واگذار کردند و تنها موفق شدند ست دوم را با نتيجه 25 - 16 به سود خود رقم بزنند. به اين ترتيب تيم ايران بايد براي کسب عنوان هفتمي‌به مصاف بازنده ديدار تيم‌هاي کره‌جنوبي و برزيل خواهد رفت.


برگزاري کلاس داوري درجه دو واليبال در سمنان

سرويس ورزشي:

يک دوره کلاس داوري واليبال درجه دو با حضور داوران نه استان کشور به ميزباني سمنان در تاريخ نهم لغايت سيزدهم شهريور ماه در سالن انقلاب اسلامي برگزار خواهد شد مدرس اين کلاس محمدرضا خالصي داور بين المللي و دبير هيات واليبال استان و سرپرست کلاس فتحعلي قدس خواهند بود.


برگزاري مسابقات شطرنج دامغان

سرويس ورزشي:

به مناسبت ولادت امام رضا عليه السلام مسابقات شطرنج در خانه شطرنج شهرستان دامغان با حضور 24 بازيکن برگزار گرديد.

به مناسبت ولادت امام رضا عليه السلام مسابقات شطرنج به دو صورت سريع و برق آسا(بليتس) در خانه شطرنج شهرستان دامغان با حضور 24بازيکن برگزار گرديد اين مسابقات در 7 دور به روش سوييسي با سرپرستي خانم مريم فرخ نيا و داوري خانم فرزانه عبداله‌زاده صورت پذيرفت.

به گزارش تيتر يک، نفرات برتر اين مسابقات به شرح ذيل مي‌باشد:

در قسمت بازي سريع:1-مهدي زينتي 2- علي جزقرباني 3- علي سلماني
و در قسمت برق آسا: 1- محمدرضا پريمي 2- مهدي مهدي زاده 3- علي اميني


برگزاري کلاس و آزمون 40 ساعته دوره کمک‌هاي اوليه بري کشتي گيران سرخه

سرويس ورزشي:

با پيگيري هيئت کشتي سرخه و هماهنگي با جمعيت هلال احمر شهرستان، آزمون 40 ساعته هلال احمر در محل تمرينات کشتي سرخه برگزار شد.

شايان ذکر است هيئت کشتي سرخه در جهت بالابردن آگاهي و مهارت‌هاي کشتي‌گيران در خصوص کمک‌هاي اوليه و در جهت تعامل با جمعيت هلال احمر، تاکنون دو دوره از اين کلاس‌ها را براي کشتي‌گيران شهرستان برگزار کرده است.


شرکت رئيس و اعضاي هيئت کشتي سرخه در جلسه هيئت پزشکي ورزشي

سرويس ورزشي:

با دعوت هيئت پزشکي ورزشي شهرستان سرخه، رئيس و چند تن از اعضاي هيئت کشتي شهرستان در جلسه اين هيئت حضور يافتند.

در اين نشست که با حضور رؤسا و مربيان هيئت‌هاي ورزشي سرخه برگزار شد، شکرالهي رئيس هيئت پزشکي ورزشي سرخه با تاکيد بر پيگيري بيشتر جهت جذب بيمه شده ورزشي در شهرستان سخناني را در خصوص ورزش سرخه بيان داشت.

همچنين اعضا و رئيس هيئت کشتي سرخه نيز در اين جلسه مطالبي را درخصوص مشکلات و کمبودهاي ورزش سرخه عنوان کردند و پيشنهادهايي را نيز در خصوص بالا بردن بيمه ورزشي شهرستان ارائه دادند.