تاریخ 1394/06/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4006 برو جستجو جستجوی پیشرفته  



 راز جنازه سوخته در شهرستان دامغان فاش شد 

سرويس حوادث:

کارآگاهان جنايي پليس دامغان راز پرونده پيچيده کشف يک جسد نيم سوخته در بيابان‌هاي اطراف اين شهرستان استان سمنان را در حالي 4 روزه کشف کردند که هيچ سرنخي نداشتند.

به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، تماس روز چهارشنبه، هفتم مرداد ماه يک راننده عبوري با مرکز فوريت هاي پليسي 110 دامغان خبر از سوختن يک جسد در بيابان هاي اطراف اين شهر مي‌داد.به محض دريافت خبر، ماموران انتظامي خود را به محل اعلام شده در جاده خاکي منطقه گيوتنگه مقابل کارخانه ابزار مهدي در محور دامغان – سمنان رساندند که با جنازه اي در حال سوختن مواجه شدند.در ادامه و پس از خاموش کردن آتش و با تائيد فوت از سوي پزشکي قانوني، جسد به سردخانه منتقل و تلاش کارآگاهان جنايي پليس دامغان براي کشف پرونده آغاز شد.

مشاهده يک دستگاه سواري پژو پارس در اطراف محل جنايت از سوي راننده عبوري که موضوع را به 110 اعلام کرده بود تنها سرنخ اين پرونده پيچيده بود و از سوي ديگر در اين مدت هيچ مورد فقداني نيز که با مشخصات جسد همخواني داشته باشد گزارش نشده بود.

اما بکارگيري شگردهاي خاص و اشراف اطلاعاتي کارآگاهان، کشف چهار روزه راز اين قتل را رقم زد و عاملان اين جنايت در تهران و دامغان شناسايي و دستگير شدند.فرمانده انتظامي استان سمنان در همين خصوص به تشريح جزئيات ديگري از اين پرونده پرداخت و اظهار داشت :جسد نيم سوخته متعلق به مردي 36 ساله بود که به شدت به مواد مخدر صنعتي شيشه اعتياد داشته و با روحيه اي تهاجمي و پرخاشگرانه ناشي از مصرف مواد ،سوابق درگيري‌هاي متعدد خانوادگي در پرونده اش به چشم مي‌خورد.

سردار محمد رضا ميرزايي ادامه داد : روز حادثه نيز مقتول به دليل استفاده از مواد مخدر با برادر خود درگير مي شود و در اثناي درگيري اصابت چند ضربه چاقو منجر به مرگ وي مي‌شود.وي تصريح کرد: پس از قتل، برادر و پدر مقتول، جنازه را با خودروي يکي از دوستان شان به منطقه کشف جسد گيوتنگه منتقل مي کنند و در آنجا به آتش مي‌کشند.


 اتوبوس ولوو با 40 مسافر در سمنان آتش گرفت 

سرويس حوادث:

رئيس پليس راه استان سمنان از آتش گرفتن خودروي ولوو با 40 مسافر در شهرستان سمنان خبر داد.

حسن خسروجردي اظهار داشت: اين اتوبوس که حامل 40 مسافر به طرف تهران بود؛ در سراشيبي کوهپايه سمنان دچار آتش سوزي شد. وي با اشاره به وضعيت مسافران اين اتوبوس افزود: هم‌اکنون حال همه مسافران اين اتوبوس ولوو مناسب و رضايت بخش اعلام شده است.

رئيس پليس راه استان سمنان با اشاره به اينکه اين آتش‌سوزي پيش‌از‌ظهر امروز رخ داده است تصريح کرد: علت اين آتش سوزي از سوي کارشناسان در دست بررسي است.

خسروجردي در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنيم مبني بر نتيجه بررسي‌هاي اوليه درباره علل آتش گرفتن اتوبوس ولوو خاطرنشان کرد: بر اساس بررسي‌هاي اوليه گمان آن مي‌رود که ترمز بيش از حد راننده غير بومي اين اتوبوس سبب آتش سوزي شده باشد. وي تصريح کرد: به نظر مي‌رسد که بر اثر ترمزهاي بيش از حد، کاسه‌هاي لنت اين اتوبوس گرم و دچار آتش سوزي شده و به مرور، آتش به بدنه اتوبوس سرايت کرده است.

رئيس پليس راه استان سمنان تأکيد کرد که علل ايجاد اين آتش سوزي پس از بررسي‌هاي ويژه به اطلاع مردم خواهد رسيد.


 اجراي حکم قصاص در زندان مرکزي بندرعباس 

حکم قصاص قاتلي که در يک درگيري با چاقو مرتکب يک فقره قتل عمد در روستاي کريان از توابع شهرستان ميناب شده بود بامداد ديروز شنبه هفتم شهريور ماه 1394 در زندان مرکزي بندرعباس به مرحله اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان هرمزگان، حکم قصاص قاتل با نام اختصاري «ع- ز » که اواخر سال 1390در يک درگيري فردي به نام « م ـ س» را به قتل رسانده و از محل متواري گرديده بود در زندان مرکزي بندرعباس به مرحله اجرا درآمد. قاتل که داراي سابقه محکوميت بوده وحسب اظهاراتش سابقأ با مقتول اختلاف داشته در روز درگيري از فرد دستفروشي ، يک قبضه چاقو خريداري مي‌کند و پس از رويت مقتول به سمت او رفته ، به وي ضربه زده و از محل متواري مي‌شود که با تلاش نيروي انتظامي‌، دستگير و تحويل مراجع قضايي مي‌گردد . پرونده وي به اتهام قتل عمد در شعبه اول دادگاه کيفري استان مورد رسيدگي قرار گرفته و پس از صدور حکم قصاص و قطعيت ، با تائيد در ديوانعالي کشور و تنفيذ رياست محترم قوه قضائيه ، با توجه به عدم رضايت خانواده مقتول ، بامداد ديروز با حضور اولياء دم ، به مرحله اجرا در آمد.


 ربودن کودک 6 ساله به بهانه يک کبوتر 

پيرمرد65 ساله دو ساعت پس از ربودن کودک 6 ساله‌اي در پارک شناسايي و دستگير شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،عصر جمعه مردي هراسان به کلانتري جواديه رفت و از گم شدن کودک 6 ساله اش خبر داد.

اين مرد در شکايتش به ماموران گفت: پسر6 ساله ام جلوي خانه مادرم مشغول بازي بود که به گفته کودکي ديگر پيرمردي به بهانه نشان دادن کبوتر او را با خود برده است. با اعلام اين شکايت بلافاصله تحقيقات براي شناسايي کودک شش ساله آغاز شد تا اينکه دو ساعت بعد مرد کودک ربا توسط يکي از اهالي پارک بعثت شناسايي شد و کودک 6 ساله از چنگال او نجات يافت. با انتقال پيرمرد 65 ساله به دادسراي امور جنايي او با قبول اتهام کودک ربايي به بازپرس پرونده گفت: 6 ماه قبل با پرداخت 1.5 ميليون تومان به قاچاقچيان انسان غير مجاز از افغانستان به ايران آمدم. وقتي بچه 6 ساله را ديدم وسوسه شدم و او را ربودم و به پارک بردم که ساعتي بعد شناسايي و دستگير شدم . با اعترافات مرد کودک ربا او با دستور بازپرس شعبه دوم به اتهام آدم ربايي بازداشت شد.


 محکوميت چهار فرد متخلف به دليل مباشرت در کالاي قاچاق در سمنان  

سرويس حوادث:

روابط عمومي اداره کل تعزيرات حکومتي استان سمنان از تشکيل شدن پرونده‌اي مبني بر مباشرت در کالاي قاچاق(صابون) در تعزيرات استان خبرداد. به گزارش اين خبر پس از رسيدگي پرونده و احراز تخلف انتسابي، شعبه مربوطه متخلفين را علاوه بر مجازات نقدي به مبلغ 226/192/920ريال در حق دولت و ضبط کالاي مذکور نيز محکوم نمود.


 خودسوزي خاموش در مجتمع اداري سنقر؛ هنوز هويت متوفا معلوم نشده است 

سرويس حوادث:

ساعت 10 صبح ديروز (يکشنبه، هشتم شهريور) کارکنان مجتمع اداري فرمانداري شهر سنقر، با جسد سوخته اي مواجه شدند که در سکوت و خاموشي کامل، نشان از پايان يک زندگي داشت. سرپرست معاونت سياسي امنيتي استانداري کرمانشاه در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: اين خودسوزي در گوشه حياط مجتمع اداري فرمانداري سنقر که در آن ارگانهايي چون شهرداري، شوراي شهر، بخشداري مرکزي، دفتر نماينده مجلس و فرمانداري قرار دارد، اتفاق افتاد.امير شاه آبادي با بيان اينکه به دليل شدت سوختگي، قابليت شناسايي جسد بسيار دشوار شده است، اظهار کرد: گزارش هاي اوليه پليس نشان مي دهد که جنسيت متوفا به احتمال زياد، مرد است اما سن و هويت کامل وي هنوز مشخص نيست. وي ادامه داد: با توجه به اين وضعيت و شدت سوختگي و اينکه خودسوزي در سکوت کامل و بدون سر و صدا اتفاق افتاده است، فعلا نمي توان در مورد انگيزه هاي خودسوزي اين شخص، اظهار نظر کرد ولي پليس و پزشکي قانوني در حال بررسي جسد هستند. به گفته شاه آبادي، پليس احتمال مي دهد که نامبرده ار درب اصلي مجتمع وارد محوطه نشده و از ديوار کوتاهي که در پشت ساختمان وجود دارد، خود را به درون حياط مجتمع رسانده باشد. سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري همچنين از اعزام تيمي از سوي اين معاونت براي بررسي‌هاي بيشتر خبر داد.