تاریخ 1394/06/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4006 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افتتاح 85 کيلومتر شبه بازسازي خطوط ريلي شاهرود تا بکران 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

85کيلومتر شبه بازسازي خطوط ريلي شاهرود الي بکران در اداره کل راه آهن شمالشرق(1) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه اهن شمالشرق (1)، همزمان با آغازين روز هفته دولت و با حضور معاونت استاندار و فرماندار ويژه شهرستان شاهرود پروژه 85 کيلومتر شبه بازسازي خطوط ريلي از شاهرود الي بکران در اداره کل راه آهن شمالشرق(1) افتتاح شد.

فرماندار ويژه شهرستان شاهرود در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان دولت خصوصا" شهداي راه آهن شمالشرق(1) تلاش شبانه روزي پرسنل اين اداره کل را ادامه مجاهدتهاي آن شهيدان بر شمرده و گفت: جذب اعتبارات سرمايه اي گسترده وکثرت پروژه‌هاي اجرايي در سطح اداره کل راه آهن شمالشرق(1) همراه با همت مديريت و کارکنان سختکوش آن اداره باعث شده تا اين سازمان يکي از فعالترين و پرکارترين نهادها در سطح شهرستان براي به تصوير کشاندن خدمات دولت باشد و دقت و تسريع در به ثمر رساندن پروژه‌ها رضايت هميشگي مردم به استفاده از سفر آسوده و ايمن را جلب نموده است.

در آغاز مراسم نيز مديرکل راه آهن شمالشرق (1) با ارائه گزارشي از روند اجرايي اين پروژه اظهار داشت: پروژه 85 کيلومتري تعويض تراورسهاي چوبي با بتني در مدت زمان 9 ماه فعاليت شبانه روزي پرسنل اين اداره کل و با اعتباري بالغ بر 171203000000ريال به عنوان 49درصد از پروژه بهسازي 171 کيلومتري بهسازي خطوط ريلي انجام پذيرفته است .

حميد درباغ عنبران هدف از اجراي اين پروژه را نوسازي خطوط ريلي ،تبديل خطوط سبک به سنگين ،کمک به افزايش سرعت قطارها و بالتبع کوتاه شدن زمان سفر اعلام نمود و افزود: تعويض سوزنهاي چوبي در ايستگاههاي تابعه اين اداره کل بويژه ايستگاه کلاتخوان با اعتباري بالغ بر 29206000000 ريال نيز در همين راستا صورت پذيرفته و طبعاً تعويض سوزن هاي قديمي و مكانيزه شدن رسيدگي به وضعيت فيزيكي آن ها در بالا بردن عمر مفيد و همچنين افزايش سرعت تردد قطارها موثر خواهد بود.

وي همچنين خاطر نشان ساخت: هم اكنون هشت نمازخانه و هفت سكوي نماز با اعتباري بالغ بر 144ميليارد ريال در ايستگاه هاي مختلف از جمله شيرين چشمه، بسطام، كلاته خان در حال انجام است كه اين امر نشانگر نگاه مثبت مجموعه ناوگان ريلي كشور به امور معنوي مسافران بوده و اميد است اين نمازخانه ها تا پايان سال آماده بهره برداري شوند چرا كه با استفاده از اين اماكن، صرفه جويي در وقت مسافران، تسريع حمل ونقل عمومي و كاهش توقف هاي قطارهاي مسافربري ميسر خواهد شد


 سالن انتظار ايستگاه دامغان در اداره کل راه آهن شمالشرق (1) افتتاح شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سالن انتظار ايستگاه دامغان در دومين روز از هفته دولت و با حضور استاندار استان و تني چند از مسئولين استاني و شهرستاني افتتاح گرديد.

مديرکل راه آهن شمالشرق(1) در آيين افتتاح سالن ايستگاه گفت:سالن انتظار ايستگاه دامغان با اعتبار 9096 ميليون ريال وبا بکارگيري تجهيزات مناسب ،بهينه و بروز رفاهي و خدماتي احداث گرديده است.

حميد درباغ عنبران در خلال اين مراسم ضمن گراميداشت هفته دولت و بزرگداشت ياد و نام شهيدان رجايي و باهنر با بيان پروژه هاي انجام شده در حوزه شهر دامغان توسط اين اداره کل خاطر نشان ساخت:58 درصد از کل مسير ريلي تهران- مشهد به طول 540 کيلومتر به ‌صورت دو خطه در حوزه استحفاظي اداره کل راه‌آهن شمالشرق (1) واقع ‌شده است که در پنج‌ ماهه نخست سال جاري بالغ بر 12هزار رام قطار مسافري در خطوط ريلي اين اداره کل با استعداد جابجايي 6960000 مسافر تردد داشته و براي ارائه خدمات مناسب به مسافرين و مردم دامغان پروژه هاي ديگري از جمله محوطه سازي و مرمت سکوي مسافري ايستگاه ، ساختمان پليس راه آهن،مرمت و بهسازي چاه آب امروان ،احداث زير گذر وامرزان و پروژه بتونيزه نمودن خطوط ايستگاه دامغان (اسلب تراک) انجام پذيرفته است.

اضافه مي شود در اين مراسم استاندار استان سمنان ضمن تقدير از عملکرد مديريت و پرسنل اداره کل راه آهن شمالشرق(1) گفت:حمل و نقل سريع و ايمن محور توسعه است و اميد است با انجام پروژه‌هاي صنعت حمل و نقل خصوصاً حمل و نقل ريلي و اتصال خطوط ريلي اين استان به ساير استان‌هاي همجوار گام بلندي در راستاي ترانزيت کالا و خدمات در آينده برداشته شود.


 همايش کار گروه حجاب و عفاف در شرکت نفت شاهرود برگزار شد 

شاهرود – خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همايش کار گروه حجاب و عفاف با حضور جمعي از کارکنان و خانواده هاي آنان در روز شنبه سي ويکم مردادماه در سالن آمفي تئاتر منطقه برگزار گرديد.

در اين همايش حجت الاسلام و المسلمين عبداللهيان مدرس حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران حضور داشتند که ضمن بيان ارزشها و اعتقادات اسلامي و نقش خانواده ها در تربيت فرزندان به نقش ماهواره در خانواده ها و همچنين استفاده ابزاري از اين تکنولوژي در جهت تخريب و متزلزل نمودن پايه هاي زندگي افراد اشاره نمودند.

در پايان ايشان به راه کارهاي موجود در زمينه آموزش افراد و نحوه برخورد با ابزارهاي ارتباط جمعي که نقش منفي در سلامت اجتماع را دارند اشاره نمودند.


 مدير جهاد کشاورزي شهرستان گرمسار:
 اختصاص بيش از دو ميليارد ريال اعتبار دولتي براي احداث دو کانال انتقال آب کشاورزي  

سرويس خبر:

مدير جهادکشاورزي شهرستان گرمسار از پايان عمليات احداث دوکانال انتقال آب کشاورزي در روستاهاي رشمه و غياث آباد شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، افشين مشيري گفت: براي احداث پنج کيلومتر کانال بتني انتقال آب کشاورزي دو روستاي علاوه برمشارکت 15درصدي کشاورزان، دو ميليارد و چهل ميليون ريال از اعتبار بلاعوض دولتي نيز هزينه شد.

يادآوري مي شود قبل از بهره برداري از کانال‌هاي فوق مراسم جداگانه اي با حضور رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان، نماينده مردم شهرستان‌هاي گرمسار و آرادان درمجلس شوراي اسلامي مسئولان بخش کشاورزي شهرستان و بهره برداران برگزار شد .

در اين مراسم افشين مشيري مدير جهادکشاورزي شهرستان گرمسار گزارشي از اقدامات انجام شده به خصوص احداث کانال هاي انتقال آب کشاورزي از محل اعتبارات ماده 180 در سال گذشته و سال جاري ارائه کرد.

رئيس سازمان جهادکشاورزي هم با اشاره اهميت آب براي بخش کشاورزي اجراي طرح هاي مختلف در اين حوزه به ويژه احداث کانال هاي انتقال آب براي جلوگيري از هدر رفت آب را با اهميت ذکر کرد .

سيد حسن ميرعماد همچنين به لزوم تغيير الگوي کشت و افزايش توليد در واحد سطح اشاره کرد و افزود: عليرغم کنترل و کاهش سطح در برخي محصولات زراعي امسال شاهد افزايش ده درصدي توليد گندم در استان بوديم.

غلامرضا کاتب نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان نيز به مواردي از جمله : وضعيت منابع آبي کشور و لزوم بهره‌وري بالا از آب ، تامين منابع براي اجراي طرح هاي کشاورزي از محل ماده 180، نقش بخش کشاورزي در توليد و تحقق اقتصاد مقاومتي، تلاش در جهت توليد اقتصادي در بخش کشاورزي همراه با صرفه اقتصادي براي کشاورزان اشاره کرد.

در پايان مراسم با حضور مسئولان و جمعي از کشاورزان کانال انتقال آب روستاهاي رشمه و غياث آباد افتتاح شد.


 سهم 90 درصدي زنان سمناني در طرح قرآني 1449 

مجري طرح 1449در کانون‌هاي مساجد استان سمنان از شرکت 500 نفر از اعضاي کانون‌هاي مساجد اين‌ استان‌ در طرح قرآني 1449 خبر داد و گفت: زنان 90درصد شرکت‌کنندگان را زنان و 10 درصد آن را آقايان تشکيل مي‌دهند.

به گزارش (ايسنا)، منطقه سمنان، مريم رجبي‌ با اعلام اين مطلب ادامه داد: تعداد شرکت کنندگان در طرح 1449 نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.

وي با بيان اينکه 90 درصد شرکت کنندگان را خانم‌ها و 10 درصد مابقي را آقايان تشکيل مي‌دهند افزود: کوچک‌ترين فرد شرکت‌کننده ‌فاطمه سادات مير کريمي شش ساله از کانون رسول اکرم (صلّي الله عليه و آله و سلّم) شهرستان شاهرود و بزرگترين شرکت‌کننده با نام هوريه نوروزي 68 ساله از کانون فجر انقلاب شهرستان شاهرود هستند.

رجبي سهم استان سمنان را در برگزاري کلاس طرح قرآني 1449 را 22 کلاس ذکر کرد و افزود: با توجه به استقبال قريب 30 کلاس تشکيل شد.

رابط خواهر کانون رسول اکرم( صلّي الله عليه و آله و سلّم) شهرستان شاهرود با اشاره به اين که طرح قرآني 1449 به صورت هماهنگ با سراسر کشور در حال برگزاري است،ادامه داد: طرح قرآني 1449 همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در اکثر کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد استان سمنان شروع و تا دهم شهريور ماه ادامه دارد.

وي حفظ و مفاهيم سوره مبارکه يس را محوريت برگزاري اين طرح قرآني برشمرد و افزود: روخواني و روانخواني، حفظ و مفاهيم قرآن کريم شامل 83 آيه از محتواي آموزشي طرح 1449 است.

رجبي با اشاره به اينکه طرح قرآني 1449 امسال با هدف ترويج باورها و رفتارها براي تحقق شعار سال، تشويق و ترغيب علاقمندان براي پرداختن به امر حفظ آيات قرآن کريم، به عنوان يک ارزش اسلامي و زمينه‌سازي براي دستيابي به منويات مقام معظم رهبري در خصوص تربيت 10 ميليون حافظ قرآن در کانون‌هاي مساجد استان سمنان اجرا مي‌شود ادامه داد: تبليغ، ترويج و آموزش فرهنگ قرآني محور اصلي اين طرح است..

طرح 1449 امسال با مسئوليت دبيرخانه کانون مساجد استان سمنان و با مشارکت کانون تخصصي قرآن و عترت کانون هاي مساجد اين استان برگزار مي‌شود.


 رئيس اوقاف گرمسار:
 جامعه نيازمند ترويج فرهنگ وقف است 

سرويس خبر:

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان هاي گرمسار و آرادان جامعه را نيازمند ترويج فرهنگ وقف دانست.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، حجت الاسلام رضا نفري گفت: کشور ما به عنوان يک کشور اسلامي و پرچمدار فرهنگ ناب تشيع بايد در زمينه مباحث فرهنگي و مذهبي پيشتاز و الگو باشد و سنت حسنه وقف يکي از شاخه هاي کار فرهنگي است که بايد مورد توجه قرار بگيرد.

وي ضمن بيان اين مطلب افزود: فرهنگ وقف جزو مواردي است که اگر مورد توجه باشد و به طور جدي به آن پرداخته شود مي تواند راه گشاي بسياري از مسائل و مشکلات جامعه باشد.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان هاي گرمسار و آرادان تأکيد کرد: واقفين عزيز بايد در هنگام ايجاد وقف جديد از نظرات و مشاوره هاي متخصصين امر بهره مند شوند و در اين زمينه يکي از بهترين مشاوريني که مي‌تواند به کمک خيرين بيايد مجموعه اوقاف است.

وي تصريح کرد: در حال حاضر ايجاد وقف با نيات درماني، آموزشي، قرآني و برخي موارد ديگر از جمله نيازهاي جامعه است که در اولويت قرار دارد و واقفين خيرانديش بايد در هنگام ايجاد وقف به نيازهاي روز جامعه توجه خاصي داشته باشند تا بتوان از موقوفات به نحو احسن در جهت رفع مشکلات استفاده کرد.

حجت الاسلام نفري ضمن تبريک هفته دولت و تشکر از زحمات خدمتگزاران به نظام و انقلاب، خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولين بايد دست در دست هم دهيم تا بتوانيم با همت و تلاش و همدلي و همزباني، خدمتي هرچند ناچيز به مردم و نظام مقدس جمهوري اسلامي ارائه کنيم.

وي اظهار کرد: رضايت خداوند و همچنين مردم از مهمترين مسائلي است که مسئولين بايد مورد توجه قرار دهند و اگر اينگونه شود روز به روز به اهداف متعالي اين نظام نزديک تر خواهيم شد.

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان هاي گرمسار و آرادان همچنين گفت: تکريم ارباب رجوع به عنوان يکي از اصول مردم داري جزو اولويت هاي نهادهاي دولتي محسوب مي شود و ما در مجموعه اداره اوقاف شهرستان، نهايت تلاش خود را در جهت عمل به اين امر مهم به کار خواهيم گرفت.


 تنها سينماي سمنان با فيلم "محمد رسول الله" بازگشايي مي‌شود 

سينما فرهنگ سمنان پس از بازسازي و انجام تعميرات لازم با نمايش فيلم "محمد رسول الله" (ص) به صورت رسمي بازگشايي مي شود.

به گزارش(ايسنا) منطقه سمنان، مدير سينما فرهنگ سمنان گفت: براي بازسازي و انجام تعميرات لازم در اين سينما بيش از سه ميليارد ريال هزينه شده است.

محمدتقي اسماعليان گفت: بازسازي و تعميرات سينما فرهنگ سمنان با حمايت مديريت سينما شهر و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان سمنان انجام شده است و شامل بهسازي نما، بخش هاي داخلي، تعويض صندلي ، بازسازي کف سالن، ديوارهاي ورودي، ترميم سقف سالن نمايش و تعمير دکوراسيون است.

وي گفت: با آغاز نمايش فيلم "محمد رسول الله" (ص) اين سينما در دو نوبت 17 تا 20 و 20:30 تا 23 به نمايش اين فيلم مي‌پردازد.

مدير سينما فرهنگ سمنان با اشاره به سه ساعته بودن فيلم محمد رسول الله (ص)افزود: نمايش فيلم محمد رسول الله (ص) از شامگاه دوشنبه در اين سينما آغاز مي شود.

وي اظهار داشت: سينما فرهنگ در نمايش ساير فيلمها در سه سانس 16، 18 و 20 اکران فيلم دارد.

سينما فرهنگ سمنان با قدمت 42 ساله داراي 350 صندلي است و پرده نمايش و سيستم پخش فيلم آن نيز به تازگي بازسازي و تعويض شده بود.