تاریخ 1394/06/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4006 برو جستجو جستجوی پیشرفته   محمد وکيلي در جمع مردم ميامي تصريح کرد:
 واگذاري اختيارات استاندار به فرمانداران 
  اختصاص يک هزار ميليارد تومان اعتبار براي حوزه آب استان سمنان

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به اينکه تمام اختيارات خود را به فرمانداران تفويض کرده است، گفت: از مديران کل استاني نيز خواسته شده تا اين مهم را در شهرستانها عملي کنند.

به گزارش اختصاصي خبرنگار روزنامه پيام از ميامي، محمد وکيلي که از صبح شنبه در راس هيئتي براي افتتاح پروژه هاي عمراني، خدماتي و بهداشتي وارد شهرستان ميامي شده بود در ابتدا با حضور در گلزار شهداي اين شهر ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، با آرمانهاي شهدا تجديد ميثاق کردند.

وي در اين آئين با اشاره به نقش کليدي شهدا، جانبازان، ايثارگران در پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، گفت: جوانان و نوجوانان غيرتمند ما جان خود را خالصانه در طبق اخلاص گذاشتند تا ملت ايران امروز در امنيت کامل و آسايش زندگي کنند.

استاندار سمنان سپس با حضور درجمع مردم ميامي در محل مسجد جامع اين شهر، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان انقلاب و خصوصا شهيدان رجايي و باهنر، ضمن اشاره به اينکه تمام اختيارات خود را به فرمانداران تفويض کرده ام، تصريح کرد: شخص فرماندار مي تواند از سوي بنده در شهرستان تصميم بگيرد و از مديران کل هم خواسته ام تا در شهرستان ها نيز اين عمل را انجام دهند.

استاندار سمنان خواستار تسريع در استقرار تمام ادارات در شهرستان ميامي شد و افزود: مسئولان ارشد استان براي رفع اين مشکل برنامه ريزي کنند.

وکيلي با بيان اينکه امروز در شرايط بسيار حساسي قرار گرفته ايم، افزود: خروجي مذاکرات هسته اي در عمل عينيت پيدا نکرده است و محدوديت‌هاي جدي داريم اما دولت با اين وضعيت اقتصادي نامطلوب در حال مديريت کشور است.

استاندار سمنان با بيان اينکه يک هزار ميليارد تومان اعتبار براي حوزه آب و همچنين سد کالپوش نظر گرفته خواهد شد، افزود: در صورت تحقق اين امر اتفاق جديدي دراين منطقه رخ خواهد داد.

وکيلي همچنين ضمن بررسي وضعيت پروژه هاي گازرساني استان سمنان، گفت: اکثر روستاهاي بالاي 20 خانوار که درمسير لوله سراسري گازر قرار گرفته اند به اين شبکه متصل شده‌اند.

وکيلي همچنين از اختصاص500 ميليارد تومان به راه‌هاي استان سمنان خبر داد.

استاندار سمنان ضمن يادآوري اينکه بالاي 80 درصد جمعيت شهرستان ميامي روستايي و به کشاورزي مشغول هستند، افزود: بايد اعتبارات اين بخش با ديگر شهرستانهاي استان متفاوت باشد.

وکيلي بر ضرورت تشکيل شوراي توسعه کشاورزي در ميامي تاکيد کرد و افزود: ايجاد صنايع تبديلي در بخش کشاورزي مي تواند موجب افزايش درآمد مردم منطقه و اشتغالزايي شود.

وي توسعه فعاليت هاي بخش کشاورزي را موجب سود‌آوري و رونق اقتصادي منطقه و ايجاد اشتغال پايدار و توسعه دانست و تصريح کرد: مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي بايد با بهره گيري از تمامي امکانات و ظرفيت هاي منطقه براي رفع مشکلات مردم در بخش‌هاي مختلف اهتمام بيشتري داشته باشند.

حجت الاسلام قربانعلي صفائي پور، امام جمعه شهرميامي هم در اين مراسم گفت:مردم به عدالت، امنيت وفراواني نيازمندند و برطرف نمودن مشکلات مردم بايد سرلوحه کار دولتمردان قرار گيرد.

وي افزود:خدمت رساني به مردم باعث ايجاد اتحاد وهمدلي دربين مردم خواهد شد.

صفائي پور گفت:با شرايط بين المللي ومنطقه وبودجه کم انصافا حرکتهاي خوبي درجهت خدمت به مردم شده است ودرحوزه هاي مختلف سياسي،اقتصادي،اجتماعي،فرهنگي و...به خوبي قابل مشاهده مي باشد.

فرماندار شهرستان ميامي نيز در ابتداي اين مراسم از افتتاح 35 پروژه اين شهرستان همزمان با هفته دولت خبرداد و افزود: اين پروژه ها با اعتباري بالغ بر 157 ميليارد ريال افتتاح شد.

احمد قاضي با بيان اينکه بيش از 110 ميليارد ريال اعتبار براي سالجاري شهرستان پيش بيني شده است، گفت: مواد 10 و 12 اعتبارات ملي نيز به آن اضافه خواهد شد.

وي به خدمات دولت در شهرستان ميامي اشاره کرد و افزود: مردم شهرستان خواسته هايي از قبيل استخر سرپوشيده، زمين چمن، حضور نيروي انساني در ادارات، مکانيزه شدن کشاورزي را دارند.

مقام عالي دولت در شهرستان ميامي همچنين از وجود 155 رشته قنات در اين شهرستان خبر داد و افزود: اعتبار تخصيص يافته به اين حوزه فقط به يک يا دو رشته قنات خواهد رسيد که نيازمند توجه ويژه مسئولان است.

محمدرضا باراني، نايب رئيس شوراي اسلامي شهرميامي نيز در اين مراسم افزود: تقويت باور مديران به ارتقاء شهرستان، استقلال شبکه بهداشت، راه هاي مواصلاتي، راه اندازي ايستگاه راه آهن، ضرورت پاسگاه درکلاته هاي شرقي، ارتقاء برخي مناطق شهرستان، عدم استقرا و استقلال برخي ادارات، استخر سرپوشيده و ... از مهم ترين خواسته هاي مردم اين خطه است.

بهره برداري از پروژه پايگاه امداد جاده‌اي ميان دشت محور ميامي- سبزوار با دو هزار 353 ميليون ريال هزينه از محل اعتبارات ملي، افتتاح مرکز بهداشت روستاي بکران با اعتبار شش هزار و 706 ميليون ريال و همچنين آغاز مرحله دوم پروژه عمليات گازرساني به 10 روستاي کلاته هاي شرقي با اعتبار 120 ميليارد ريال از جمله برنامه هاي سفر يکروزه استاندار سمنان به شهرستان ميامي بود.استاندار سمنان همچنين با حضور در منزل چند تن از شهداي شهرستان ميامي ياد و خاطره ايشان را گرامي داشت.


 فرماندار و رئيس کارگروه سلامت و امنيت غذايي در شهرستان سمنان:
 مشارکت و تغيير نگرش مردم به ارتقاي شاخص هاي بهداشتي نياز به آموزش و همکاري دارد 

سرويس خبر:

فرماندار شهرستان سمنان به اتفاق رمضانعلي نوچه سرپرست معاون سياسي اجتماعي به مناسبت گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و هفته دولت ضمن جلسه اي با مديريت، بازديدي از مرکز بهداشت شهرستان شهرستان سمنان داشت.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، سيد عباس دانايي در جلسه پيگيري مسائل و مشکلات بهداشتي شهرستان سمنان گفت: نظارت مستمر بر ارائه خدمات عمومي با آموزش و افزايش آگاهي هاي خانواده ها و به ويژه دانش آموزان ضامن ارتقاي سلامت جامعه است.

دانايي با اشاره به بالا بودن شاخص‌هاي بهداشتي در شهرستان با اهتمام مديريت و کارکنان مرکز بهداشت گفت با اجراي طرح تحول سلامت ما شاهد ارتقاي بيشتر شاخص‌هاي بهداشتي در سنين مختلف مردم از نوزادي تا سالمندي هستيم.

دانايي مراقبت هاي ويژه بارداري در قبل و بعد بارداري و آموزش تغذيه سالم و پيشگيري از بيماريهاي واگيردار وآموزش خانواده ها را بخشي از خدمات تاثير گذار مرکز بهداشت دانست و بر همکاريهاي بين بخشي در اجراي سياستهاي دولت تدبير و اميد در بخش بهداشت و سلامت تاکيد کرد.

وي تصريح کرد: انتظارات مرکز بهداشت از دستگاه‌هاي اجرايي بنا به نوع فعاليت و مخاطب انجام ووظايف تعيين و شيوه اجرايي شدن آن در شهرستان سمنان در کارگروه سلامت و امنيت غذايي تدوين خواهد شد.

فرماندار سمنان با اشاره به لزوم تامين سخت افزار و نرم افزارهاي مورد نياز اعم از تجهيزات و نيروي انساني براي تامين بهداشت سلامت مردم شهرستان گفت مشارکت وتغيير نگرش و نگاه مردم به ارتقاي شاخص هاي بهداشتي نياز به آموزش و همکاري همگاني دارد.

دکتر فتاحي رئيس مرکز بهداشت شهرستان سمنان در اين جلسه با اشاره به آثار مثبت اجراي طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت گفت آموزش خانواده‌ها در اولويت اين طرح در بخش بهداشت قرار داشته و ما شاهد ارتقاي شاخص هاي بهداشتي در بخش‌هاي مختلف در حوزه شهرستان هستيم.در اين جلسه مقرر شد اجراي طرح سلامت مردان و زنان و سالمندان و انجام طرح ارتقاي سلامت و بهبود تغذيه مادران و کودکان و مادران باردار و شيرده و افزايش کنترل بهداشتي مراکز عمومي در مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي انجام پذيرد.لازم به ذکر است ستاد فوريتهاي سلامت محيط کار در مرکز بهداشت در راستاي پاسخگويي به شکايات مردمي با شماره تماس 1490 بصورت کشوري و تلفن 33321462 بصورت شبانه روزي آمادگي ارائه گزارشات تخلفات بهداشتي به منظور پيگيري از اصناف و اماکن عمومي از سوي شهروندان سمنان مي باشد.


 در نخستين جلسه برون‌سازماني کارگروه هفته ملي کودک مطرح شد:
 معطوف‌کردن نگاه جامعه به حقوق انساني، اسلامي و قانوني کودکان 

سرويس خبر:

نخستين جلسه برون‌سازماني مديرکل کانون پرورش فکري استان و اعضاي کارگروه هفته ملي کودک در محل استانداري برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان، مهدي جمال به منظور تشکيل کارگروه تخصصي کودک و نوجوان با مديرکل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استاندار و کارشناسان اين دفتر ديدار و گفتگو کرد.

در اين ديدار مديرکل ضمن تبريک ميلاد امام رضا(عليه‌السلام) و گرامي‌داشت هفته‌ي دولت به تشريح فعاليت‌هاي کانون پرداخت و با اشاره به تعداد 23 مرکز ثابت، سيار و پستي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در سطح استان، از محمد صادقي خواست تا دستگاه‌هاي فرهنگي توجه بيشتري به کودکان و نوجوانان داشته باشند.

جمال در ادامه با توجه به تعداد کودکان و نوجوانان در منطقه مسکوني مهر سمنان بر گسترش کتابخانه سيار شهري سمنان به‌منظور پاسخگويي به نياز اعضا تأکيد و نگراني خود را از منطقه مسکوني مهر که از مناطق ويژه اجتماعي است عنوان کرد.

مديرکل ضمن تشريح اهميت و ضرورت پرداختن به مقوله‌ي کودک در جامعه، گفت: هدف از برگزاري هفته‌ي جهاني کودک، معطوف‌کردن نگاه جامعه به حقوق انساني، اسلامي و قانوني کودکان است. محمد صادقي نيز ضمن تبريک هفته‌ي دولت عنوان کرد: انتظار مي‌رود کانون پرورش فکري با حجم فعاليت‌هايي که داشته با ايجاد اين هم‌افزايي، تلاش کارشناسان، همکاري و همياري مسئولين اجرايي به رشد و شکوفايي مطلوب خود دست يابد.

صادقي در ادامه با اشاره به چهار مقوله‌ي توجه به حاشيه‌نشيني، سکونت‌گاه غير رسمي، بافت فرسوده، مناطق بي‌دفاع شهري که مسکن‌مهر را شامل مي‌شود بر گفته‌هاي مديرکل صحه گذاشت و بيان داشت: بايد نگاه کالبدي، نگاه فرهنگي، نگاه اجتماعي و نگاه امنيتي را نسبت به اين چهار مقوله تقويت کرد و از تمامي نهادها از جمله سپاه، بهزيستي، علوم پزشکي، کميته امداد و... استفاده کرد.

صادقي در پايان تصريح کرد: جلسه کارگروه کودک و نوجوان را با دستور کار هفته ملي کودک و حضور دستگاه‌هايي که در آيين‌نامه قيد شده است تشکيل خواهيم داد.

کارشناسان نيز در پايان قول مساعدت دادند و اعلام کردند استانداري با تمام قوا از اين مهم حمايت خواهد کرد و اميد است تا با هماهنگي ساير دستگاه‌ها، هفته‌ي ملي کودک براي کودکان اين استان به نحو احسنت برگزار شود.شايان ذکر است هفته ملي کودک، 15 تا21 مهرماه با شعار «دنيا با لبخند کودکان زيباست» در سراسر کشور برگزار خواهد شد.


 مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 سه مرکز پرورش حشرات مفيد در استان سمنان فعال است 

سرويس خبر:

مديرحفظ نباتات سازمان جهادکشاورزي استان سمنان از وجود سه انسکتاريوم (باغ شيشه‌اي) پرورش حشرات مفيد براي مبارزه بيولوژيک در اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عباس مشيريان گفت: وجود يک مرکز پرورش زنبور تريکو گراما در سمنان و دو مرکز پرورش زنبور تريکو گراما و براکون در شهرستان شاهرود توليد حشرات مفيد براي مبارزه بيولوژيک را انجام مي‌دهند. وي افزد:با حضور معاون بخش کنترل بيولوژيک سازمان حفظ نباتات کشور از فعاليت اين انسکتاريوم هاي توليد حشرات مفيد و مزارع تحت پوشش عمليات اجرايي بازديد و وضعيت توليد ،مبارزه بيولوژيک ، مسائل و نيازهاي استان در اين بخش بررسي شد . مشيريان بيان کرد: حشرات مفيد توليدي يعني زنبور تريکو گراما و براکون براي کنترل افت کرم گلوگاه انار ، کرم گوجه فرنگي و ذرت استفاده مي شود که مراحل توليد و رهاسازي حشرات توليدي زير نظر کارشناسان ناظر بيولوژِيک حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزي و مشارکت کشاورزان صرفا براي رها سازي حشرات مفيد در باغ‌هاي انار طي ده مرحله و مزارع گوجه فرنگي و ذرت در چهار مرحله انجام مي شود . مدير حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزي افزود: در سال جاري تاکنون در 150 هکتار از باغ هاي انار، 400 هکتار مزارع گوجه‌فرنگي و200 هکتار مزارع ذرت مبارزه بيولوژيک انجام شده است . مشيريان گفت: در سفر معاون بخش کنترل بيولوژيک سازمان حفظ نباتات کشور قول مساعدت براي تامين نياز استان به منابع اعتباري بيشتر براي افزايش سطوح مبارزه و تحت پوشش گلخانه‌اي داده شد.


 هجدهمين کنگره شيمي ايران در دانشگاه سمنان آغاز شد 

سمنان - ايرنا - هجدهمين کنگره شيمي ايران، روز يکشنبه با حضور استادان و چهره هاي برجسته اين رشته از سراسر کشور، در تالار اميرکبير دانشگاه سمنان آغاز به کار کرد.

دبير هجدهمين کنگره شيمي ايران در آئين افتتاحيه اين کنگره سه روزه گفت: 800 مقاله به دبيرخانه اين کنگره رسيده بود که 677 مقاله پذيرش شد که 65 مقاله براي ارايه به صورت سخنراني و 612 مقاله براي ارايه به شکل پوستر در سه روز برگزاري اين کنگره انتخاب شدند.

عليرضا اصغري همچنين از برگزاري 6 کارگاه آموزشي در قالب هجدهمين کنگره شيمي ايران در دانشگاه سمنان خبر داد و تصريح کرد: اين کنگره در هفت محور شيمي آلي، تجزيه، فيزيک، معدني، صنعتي، نانوشيمي و آموزش شيمي برگزار مي شود.دبير هجدهمين کنگره شيمي ايران، ارتقاي سطح علمي و فکري پژوهشگران و ايجاد محيط مناسب براي برقراري ارتباط علمي و تبادل تجريبات محققان و پژوهشگران اين رشته را از اهداف برگزاري کنگره شيمي ايران در دانشگاه سمنان عنوان کرد.قائم مقام رئيس دانشگاه سمنان نيز در اين آئين گفت: با توجه به تحصيل بيش از هزار و 200 دانشجوي شيمي در مقاطع مختلف تحصيلي در دانشگاههاي استان سمنان، اين استان قابليت تبديل شدن به قطب شيمي کشور را دارد.علي حقيقي اصل همچنين از آمادگي دانشگاه سمنان براي ايجاد دفتر انجمن شيمي شرق کشور در اين دانشگاه خبر داد.وي با بيان اينکه اکنون 20 مجله تخصصي در رشته هاي مختلف در دانشگاه سمنان منتشر مي شود، ادامه داد: از اين تعداد 12 مجله داراي اعتبار علمي پژوهشي و علمي ترويجي هستند و اين دانشگاه آمادگي دارد به کمک انجمن شيمي ايران، مجلات تخصصي رشته شيمي را منتشر کند.

هجدهمين کنگره شيمي ايران هشتم تا دهم شهريور در دانشکده شيمي دانشگاه سمنان برگزار مي شود.

پروفسور محمدعلي زلفي گل، دبير انجمن شيمي ايران و پروفسور عيسي ياوري از دانشمندان برجسته شيمي ايران به همراه جمعي از استادان، دانشجويان و پژوهشگران گرايش هاي مختلف علم شيمي در هجدهمين کنگره شيمي ايران حضور دارند.16 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه سمنان در 256 رشته گرايش شامل 76 رشته گرايش دکتري، 108 رشته کارشناسي ارشد، 70 رشته کارشناسي و دو رشته کارداني تحصيل مي کنند.


 موفقيت اداره دامپزشکي استان در پيش بيني 70 درصد از بيماري هاي دامي 

سرويس خبر:

بيش از 70 درصد پيش بيني سالانه اداره بهداشت و مديريت بيماريهاي دامي اداره کل دامپزشکي استان سمنان در 5 ماهه نخست سال تحقق يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، سعيد صادقي رئيس اداره بهداشت و مديريت بيماريهاي دامي اداره کل دامپزشکي استان سمنان با اعلام اين خبر افزود: با توجه به اهميت بيمارهاي دامي و به منظور صيانت از سرمايه دامي استان اين اداره در 5 ماهه نخست سال جاري با کمک بخش خصوصي موفق به انجام بيش از 70 درصد پيش بيني حجم عمليات ساليانه شد.


 مديرکل حج و زيارت استان سمنان خبر داد:
 اعزام 806 نفر در قالب شش کاروان از استان سمنان به حج تمتع 

مديرکل حج و زيارت استان سمنان از آغاز سفر روحاني 135 زائر دامغاني به سرزمين وحي براي انجام مناسک حج تمتع خبر داد و گفت: 806 نفر در قالب شش کاروان از اين استان به مکه و مدينه اعزام مي شوند.

عباس اسماعيلي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: 135 نفر حجاج دامغاني به همراه پنج نفر از عوامل اجرايي و روحاني کاروان از شهرستان دامغان به فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) تهران منتقل و در ساعت 7 و 30 دقيقه صبح امروز به سمت مدينه منوره اعزام شدند.

وي افزود: امسال تعداد 765 زائر، 35 عامل اجرايي، سه عامل ستادي، سه پزشک در قالب شش کاروان شامل چهار کاروان مدينه قبل و دو کاروان مدينه بعد به حج تمتع مشرّف مي شوند.

مديرکل حج و زيارت استان سمنان اضافه کرد: 369 نفر مرد و 396 نفر از بانوان حجاج استان سمنان را در اين سفر روحاني و معنوي تشکيل مي دهند.

اسماعيلي با اشاره به وضعيت سن زائران استان سمنان، افزود: 37 درصد از زائران حج تمتع امسال 40 تا 50 ساله، 24 درصد 30 تا 40 ساله،24 درصد 50 تا 60 ساله، هشت درصد 60 تا 70 ساله، دو درصد 70 تا 80 ساله و شش درصد زير 30 سال سن دارند.وي خاطرنشان ساخت:41 درصد از حجاج تمتع اعزامي امسال استان بي سواد، 22 درصد داراي مدرک ديپلم، هشت درصد فوق ديپلم، 17 درصد کارشناسي 14، درصد کارشناسي ارشد، دو درصد دکتري و يک درصد داراي مدرک حوزوي تشکيل مي دهند.

مديرکل حج و زيارت استان سمنان با بيان اينکه معنويت، بصيرت و وحدت اسلامي شعار و رويکرد اجرايي حج تمتع امسال است، اظهار داشت: هزينه حج تمتع امسال زائران از 86 ميليون تا 97 ميليون ريال بوده است.

اسماعيلي در پايان گفت: اجراي دو همايش بزرگ در شهرهاي سمنان و شاهرود، صدور بليط الکترونيکي هواپيمايي براساس ويزاي صادره براي نخستين بار در کشور، اصلاح ساختار ستادها با هدف کاهش هزينه ها و صرفه جويي در ويزاي تخصصي، ارتقاي تعداد داورهاي ارسالي به عربستان و اجراي کارگاه آموزشي به جاي دوره هاي تئوري و نظري براي مديران حج از مهمترين برنامه ها و اقدامات انجام شده از سوي اداره کل حج و زيارت استان سمنان براي حج تمتع امسال بوده که به طور کامل اجرا شده است.


 روي خط پيام - 33332379 

تقاضا از مسئولين محترم علوم پزشکي سمنان

در بيمارستان 15 خرداد مهدي شهر جهت تزريقات مراجعه کردم ولي متاسفانه پرستار مرد براي تزريقات وجود نداشت و از پرستار زن براي تزريقات آقايان استفاده مي‌کردند. از مسئولين محترم علوم پزشکي تقاضا داريم از پرستار مرد براي تزريقات آقايان استفاده شود به طور قطع و يقين مردم راضي‌ترند.

يک شهروند


سازمان تاکسيراني اقدام کند

بعضي تاکسي‌هاي سمنان آن قدر کثيف و پاره و فرسوده هستند که مسافر رغبت سوارشدنش را نمي‌کند و از قبل اگر از داخل تاکسي خبر داشته باشد هرگز سوار نمي‌شود. اين‌ها وقتي بيشتر رخ نشان مي‌دهد و ناراحت کننده است که راننده بعضا بيشتر از نرخ مصوب مطالبه کرايه مي‌کند. از سازمان تاکسيراني سمنان انتظار مي‌رود کمي‌به فکر مسافران هم باشند و از ‌تردد اين نوع تاکسي‌ها جلوگيري نمايند.

علي تقي‌پور


در نظر گرفتن تعرفه تصاعدي آب براي پرمصرف‌ها

گويا قرار است قيمت آب را با توجه به کمبود آن بالا ببرند، بايد خاطرنشان کنم چاره کار اين نيست، بايد براي پرمصرف‌ها تعرفه تصاعدي در نظر بگيرند و حتي در صورت مصرف بالا آب مشترک پرمصرف را قطع کنند، گران کردن آب براي همه به اقشار متوسط و محروم فشار مي‌آورد و دور از تدبير است.

شاهين‌پور