تاریخ 1394/06/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4004 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه دامغان مطرح کرد:
 مسجد تاريخانه نيازمند توجه مسئولان 
 مهاجرت جوانان دامغاني براي شغل

دامغان خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان:

امام جمعه دامغان با يادآوري قدمت تاريخي و فرهنگي اين شهرستان، گفت: مسجد تاريخانه در اين بين جايگاه قابل توجهي دارد و مي‌طلبد تا سازمان ميراث فرهنگي نسبت به آن بي‌تفاوت نباشد.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، حجت الاسلام سيد محمود ترابي در ديدار با خبرنگاران فعال شهرستان دامغان در محل دفتر خود به برخي از مشکلات موجود در شهرستان پرداخت و با بيان اينکه دامغان 400 اثر تاريخي و فرهنگي دارد که 120 اثر آن از آثار ثبت شده ملي است، اظهار داشت: چرا بايد ميراث فرهنگي، نسبت به اين آثار به عنوان يک سرمايه ملي و تاريخي توجه چنداني ندارد.

وي با اشاره به حضور گردشگران داخلي و توريست هاي خارجي در طول سال براي بازديد از اماکن تاريخي شهرستان دامغان اضافه کرد: بايد ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان تلاش کنند تا به وضعيت آثار تاريخي و فرهنگي در اين شهرستان به ويژه مسجد تاريخانه رسيدگي بهتري کند.

ترابي تصريح کرد: ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي نسبت به املاک خريداري شده در اطراف مسجد تاريخانه هر چه زودتر تعيين تکليف کند تا وضعيت اين مسجد تاريخي بهتر شود.

نبود دندان پزشک دامغاني ها را رنج مي‌دهد

رئيس شوراي فرهنگ عمومي‌شهرستان دامغان همچنين با انتقاد از وضعيت دندان پزشک در اين شهرستان به عنوان يکي از معضلات بهداشتي و درماني مردم، افزود: با توجه به اينکه بيمارستان ولايت از آثار و برکات سفر سال 85 مقام معظم رهبري به اين شهرستان براي ارتقاء خدمات بهداشتي و درماني بوده است ولي نبود دندان‌پزشک در اين شهرستان اين خدمات را تحت الشعاع قرار داده و مردم ناراضي هستند.

ترابي بابيان اينکه مسئولان بارها براي حل مشکل حضور دندانپزشک در دامغان قول داده اند ولي به آن عمل نمي‌کنند، خاطرنشان ساخت: انتظار آن داريم مسئولان بخش بهداشت و درمان به مردم توجه بيشتري داشته باشند.

وي با بيان اينکه 24 هزار نفر از شهروندان دامغاني بيمه شده تأمين اجتماعي هستند و ماهيانه حق بيمه پرداخت مي‌کنند، اظهار داشت: با توجه به دريافت گزارشات مبني بر عدم ارائه خدمات مطلوب و شايسته و در خور شان بيمه شدگان تأمين اجتماعي در شهرستان از وضعيت درمانگاه تأمين اجتماعي رضايت ندارم.

ضرورت ارزيابي بخش بهداشت و درمان

امام جمعه دامغان اضافه کرد: چرا بيمه شدگان تأمين اجتماعي در غرب و شرق استان از خدمات خوبي برخوردار باشند ولي مردم دامغان با توجه به پرداخت ماهيانه حق بيمه از اين خدمات محروم و با حداقل امکانات کنار بيايند.

ترابي يادآور شد: معاون درمان تأمين اجتماعي استان سمنان براي حل مشکلات بهداشتي و درماني و جلب رضايت بيمه شدگان در يک اقدامي‌قاطع تلاش و آن را برطرف و از اين وضعيت خارج کند.

وي با تاکيد بر ضرورت ارزيابي بخش بهداشت و درمان، گفت: دولت تدبير و اميد نگاه ويژه‌اي به بحث درمان دارد که مي‌طلبد توجه بشيتري به دامغان داشته باشد.

مهاجرت جوانان دامغاني براي پيدا کردن شغل

امام جمعه دامغان يکي از مهمترين مشکلات شهرستان را موضوع اشتغال ذکر کرد و افزود: اکثر جوانان دامغاني براي يافتن شغل بايد از اين شهرستان مهاجرت کنند که مي‌طلبد دستگاه‌هاي اجرايي با چاره‌انديشي بتوانند در حل اين معضل موثر باشند.

ترابي خواستار رعايت انصاف و عدالت براي ايجاد اشتغال در سطح استان سمنان شد و افزود: اين موضوع در شرق استان نياز به عنايت بيشتر مسئولان دارد.

وي افزود: سرمايه‌گذاري بخش خصوصي يکي از راه‌هاي حل مشکل اشتغال است.

معادن دامغان ظرفيتي براي جذب بخش خصوصي

امام جمعه دامغان معادن اين شهرستان را ظرفيتي مناسب براي جذب بخش خصوصي دانست و گفت: پنج معدن در مناطق جنوبي شهرستان و در منطقه معلمان و کوه زر شناسايي شده که مهم ترين اين معادن مربوط به مس بوده و مورد بهره برداري قرار گرفته ولي هنوز برق آن تأمين نشده است.

ترابي با بيان اينکه 8 سال گذشته موضوع برق فقط با تنظيم صورتجلسه طي شده ولي در عمل اتفاقي صورت نگرفته است، اضافه کرد: در نامه هاي اداري از وجود سه پست 63 کيلو وات برق معلمان، تاريخانه و شهرک صنعتي در شهرستان دامغان خبر مي‌دهند اما در عمل هيچکدام از آنها عملي نشده است.

وي يادآور شد: بايد سرمايه‌گذاراني از دولت باشد و اکتشاف و کار از مردم که اين موضوع از سوي دولت مردان بايد مورد توجه قرار گيرد تا اقتصاد مقاومتي که مورد تأکيد رهبر انقلاب بود از اين راه و با ايجاد اشتغال تحقق پيدا کند.

سيد علي ميرعماد
خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان دامغان


 با کمک 65 ميليارد ريالي خير دامغاني:
 مرکز (ام آر آي) در دامغان ايجاد مي‌شود 

دامغان خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان:

نماينده دامغان در مجلس شوراي اسلامي‌از آغاز عمليات اجرايي ساختمان مرکزت تصوير برداري (ام ارآي) بيمارستان ولايت دامغان خبر داد و گفت: اين پروژه با کمک 65 ميليارد ريالي خير دامغاني انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، عبدالرحمن رستميان در آئين آغاز عمليات اجرايي تنها مرکز تصويربرداري (ام ار آي) دولتي استان سمنان که در محل سالن جلسات بيمارستان ولايت دامغان برگزار شد، به نقش مشارکت نيکوکاران در حوزه سلامت کشور اشاره داشت و افزود: مشارکت و همراهي اين قشر فرهيخته در کاهش دغدغه هاي نظام سلامت بسيار اهميت دارد. وي با تاکيد بر اينکه براي رفع مشکلات و دغدغه‌هاي نظام سلامت نبايد صرفا به منابع دولتي اکتفا کنيم، اضافه کرد: مشارکت مردم و خيرين در امر سلامت اجتناب‌ناپذير است و مسلما آنان نيز با علاقه و دلسوزي مارا ياري خواهند کرد تا بتوانيم گام هاي بلندي در حوزه سلامت کشور برداريم.

رستميان بر گسترش مشارکت خيرين و برقراري ارتباط با آنان با هدف رفع مشکلات حوزه سلامت کشور تاکيد کرد و اظهار داشت: اميدواريم با تعامل مناسب اين رابطه‌ها را روز به روز گسترش دهيم زيرا هر‌گاه کارها را به خود مردم واگذار کرديم و نظارت را برعهده گرفتيم کار به نحو احسن به سرانجام رسيده است.

آينده دامغان بسيار روشن است

نائب رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي ‌با بيان اينکه افق آينده اين شهرستان بسيار روشن است، افزود: دامغان در يک شرايط خاص قرار دارد و بايد امکانات و تجهيزات پزشکي آن افزايش پيدا کند و علت آن افزايش جمعيت در آينده، عبور سالانه 20 ميليون نفر زائر حرم رضوي از اين شهرستان و ايجاد و راه اندازي کريدور شمال به جنوب است.

رستميان ضمن تاکيد بر اهميت سلامت مردم براي کشور، خاطرنشان ساخت: دولت به دنبال کاهش هزينه‌هاي درماني مردم به ويژه محرومان جامعه است. وي گفت: اميدواريم با تکميل ساختمان مرکز تصوير برداري(ام ار آي) بيمارستان ولايت دامغان خدمات خوب و شايسته اي به مردم در راستاي حفظ منزلت بيماران و رضايت آنها ارائه شود.

افتتاح مرکز تصوير برداري (ام ارآي) دامغان در دهه مبارک فجر

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان نيز در اين نشست با تقدير از خدمات خير دامغاني در کمک به حوزه سلامت شهرستان دامغان اظهار داشت: در تلاش هستيم تا بتوانيم کار ساختماني مرکز تصوير برداري (ام ار آي) بيمارستان ولايت تا ايام الله دهه مبارک فجر تکميل و به بهره برداري برسد.

دکتر مهدي شادنوش اضافه کرد: ساختمان اين مرکز در زميني با زير بنا 230متر مربع و در محوطه بيمارستان ولايت دامغان و با کمک 65 ميليارد ريالي خير دامغاني احداث خواهد شد. وي تصريح کرد: دستگاه (ام ار آي) خريداري شده براي بيمارستان ولايت دامغان از مجهزترين دستگاه‌هاي روز دنيا بوده که نمونه آن حتي در استان‌هاي همجوار موجود نيست.

کمک 10ميليارد ريالي خير دامغاني براي خريد دستگاه‌هاي سي تي اسکن

دبير کارگروه امنيت غذايي استان سمنان يادآور شد: اين خير دامغاني همچنين با کمک 10 ميليارد ريالي خود در خريد و راه اندازي دستگاه‌هاي سي تي اسکن، سنجش تراکم استخوان، تست ورزش و سونو گرافي و اهدا آن به بيمارستان ولايت دامغان مشارکت داشت.

وي گفت: با ايجاد و راه اندازي مرکز تصوير برداري (ام ار آي) در بيمارستان ولايت دامغان از اعزام بيماران به ديگر شهرها خودداري و بيماران ديگر شهرهاي استان را نيز مي‌توان با تعرفه دولتي پذيرش کرد.

شادنوش همچنين از ورود دستگاه ام ار آي خريداري شده از خارج براي بيمارستان ولايت دامغان طي 15 روز آينده و پس از انجام کارهاي گمرکي خبر داد.

شهرستان دامغان 45 پزشک متخصص دارد

فرماندار شهرستان دامغان نيز از وجود 45 پزشک متخصص در اين شهرستان خبر داد و افزود: اراده مردم بزرگ و نيک انديش را بايد هميشه ارج نهيم و خيرين بدانند اين عمل خير و خداپسندانه آنان به آيندگان نيز منتقل خواهد شد.

علي اصغر مجد اضافه کرد: با راه‌اندازي اين مرکز سطح ارائه خدمات بهداشتي و درماني شهرستان دامغان افزايش پيدا مي‌کند.

مرکز تصوير برداري (ام ارآي) بيمارستان ولايت دامغان از سوي خير دامغاني حاج سيد احمد طباطبايي و با کمک مالي 65 ميليارد ريالي ايجاد و راه اندازي مي‌شود.

در آئين آغاز عمليات اجرايي اين پروژه مهم بهداشتي و درماني مسئولان بهداشتي و درماني استان سمنان، جمعي از مسئولان شهرستان دامغان و اصحاب رسانه حضور داشتند.