تاریخ 1394/05/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3997 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرعامل شرکت برق منطقه اي سمنان در ديدار با استاندار :
 درخواست مساعدت در تامين منابع مالي، براي احداث زيرساختهاي توسعه استان در بخش برق 

سرويس خبر:

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان بر ضرورت احداث زير ساختهاي توسعه استان در بخش برق تاکيد و مساعدت مسئولين در تامين منابع لازم جهت انجام آن را خواستار شد .

به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي استان سمنان، سيد علي اکبرصباغ رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه اي سمنان در ديدار مديران عامل صنعت آب و برق استان با استاندار سمنان، گزارشي از وضعيت صنعت برق در بخش انتقال و فوق توزيع ارائه کرد و گفت: به منظور برنامه‌ريزي براي توسعه هرمنطقه ،توجه به تامين انرژي الکتريکي، به عنوان يک زيرساخت اساسي در اين حوزه، بسيار مهم است ، و خواستار حمايت مسئولين ارشد استان به منظور تامين منابع مالي لازم براي احداث پروژه هاي در دست اقدام و آتي شرکت برق منطقه اي سمنان شد.

صباغ همچنين با اشاره به اقدامات فني و فرهنگي انجام شده و قدرداني از همکاري مردم و صنايع استان به منظور عبور از روزهاي گرم تابستان امسال و تامين برق مشترکين ، خواستار تداوم آن شد .

محمد وکيلي استاندار سمنان نيز در اين ديدار با اظهار رضايت از عملکرد صنعت آب و برق استان، خواستار توجه و تلاش بيش از پيش در اين دو بخش مهم شد و با اشاره به اقدامات انجام شده در اين دوبخش افزود : با توجه به توسعه روز افزون استان و بمنظور ايجاد زير ساختهاي لازم ، هنوز زمينه براي فعاليت بيشتر در صنعت آب و برق استان سمنان وجود دارد .


 ارتباط شوراي اسلامي شهرستان گرمسار و خبرنگاران در جهت توسعه و پيشرفت شهرستان  

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهر و با مشارکت شوراي اسلامي شهرستان گرمسار ضيافت شامي به مناسبت تجليل از مقام شامخ خبرنگاران در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد .

جواد بهادري رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار ضمن خير مقدم به اصحاب رسانه شهرستان گرمسار و ابراز تشکر از شوراي اسلامي شهر گرمسار که با تأمين هزينه اين مراسم و بذل توجه به اصحاب رسانه، که زمينه برگزاري اين مراسم را فراهم نمودند. ارتباط شوراي اسلامي و شهرداري گرمسار با رسانه ها را بسيار خوب توصيف کردند.

منصور عابدي رياست شوراي اسلامي گرمسار نيز با تشکر از مسئولين اداره فرهنگ ارشاد اسلامي و تبريک به خبرنگاران و اصحاب رسانه از آنان دعوت به عمل آوردند تا ارتباط خود را با شوراي اسلامي شهرستان گرمسار در جهت توسعه و پيشرفت هرچه بيشتر شهرستان گرمسار مستحکم نمايند.

در ادامه حجت الاسلام حسن همتي رئيس پيشين و عضو شوراي اسلامي شهر از خبرنگاران خواستند تا با جديت در تمام مسايل شهري و نحوه‌ي خدمات مسؤولين به خصوص شهرداري و شوراي شهر نظارت و حضوري فعال داشته و ضمن پيگيري مطالبات مردم صادقانه و شفاف عملکرد مسؤولين را به مردم انتقال دهند.

آقاي بهرام ميراخورلي شهردار شهرستان نيز با تشکر از اصحاب رسانه انعکاس نظرات و مطالبات شهروندان را به مسئولين و ارائه خدمات مسؤولين شهرستان را به مردم از جمله وظايف خبرنگاران بر شمردند که تا کنون نيز به خوبي از عهده آن برآمده اند.

در ادامه خبرنگاران شهرستان گرمسار ضمن معرفي اجمالي نظرات و پيشنهادات و خواسته هاي خود را به عنوان خبرنگار مطرح نمودند . اين نشست صميمانه با اهدا لوح تقدير از طرف شوراي اسلامي شهر به خبرنگاران پايان پذيرفت .


 جلسه بررسي مشکلات پروژه هاي آبرساني و جاده هاي مواصلاتي فيروزکوه به گرمسار 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه بررسي مشکلات پروژه هاي آبرساني و جاده هاي مواصلاتي فيروزکوه به گرمسار با حضور معاونين عمراني استانداري تهران و سمنان- فرمانداران گرمسار- آرادان- فيروزکوه- دماوند و نمايندگان مردم گرمسار و فيروزکوه- مديران کل و روساي دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط در محل سالن شهيد صبوري فرمانداري برگزار شد.

در ابتداي جلسه طاهري فرماندار شهرستان مصوبات جلسه قبلي را مطرح نمودند و با بيان بحران کم آبي در کشور و بالاخص در منطقه گرمسار خواستار نگاه ويژه مسئولين حوزه حبله رود و تعامل و همدلي در جهت تسريع روند اجرايي پروژه هاي مرتبط ، خصوصا پروژه BOT شده و اين پروژه را از ماندگار ترين پروژه هاي عمراني شهرستان دانست.

در ادامه جلسه نمايندگان شهرستانهاي گرمسار و فيروزکوه طي سخناني مطالب و درخواستهاي خود را عنوان داشت.

در اين جلسه مسئولين حاضر با عنايت به فرموده مقام معظم رهبري مدظله العالي ، همدلي وهمزباني را در دستور کار خود قرارداده بودند و به اتفاق تصميم به حل مشکلات و مسائل مربوط به سد نمرود در استان تهران شهرستان فيروزکوه- راه مواصلاتي سيمين دشت به فيروزکوه و جاده کيلان به گرمسار شدند و نقطه نظرات وپيشنهادات خود را بيان داشته و در پايان تصميماتي اتخاذ شد.


 استاندار سمنان در جلسه هيئت امناي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود:
 ماموريت دانشگاه علوم پزشکي فراتر از ماموريت هاي منطقه اي خواهد بود  

سرويس خبر:

دومين جلسه هيئت امناي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود با حضور وكيلي استاندار سمنان، معاون استاندار و فرماندارشاهرود، امين لو مشاور وزيربهداشت درامور برنامه و بودجه و دبير مجامع و هيات امناء دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه و كارشناسان وزارتي و معاونين و مديران دانشگاه در دانشگاه علوم پزشكي شاهرود تشكيل شد. به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، وكيلي استاندار سمنان با اشاره به ماموريت و رسالت دانشگاه علوم پزشكي شاهرود گفت : ماموريت دانشگاه فراتر از ماموريت‌هاي منطقه‌اي خواهد بود مي‌بايست در خصوص پذيرش و تربيت نيروي انساني مورد نياز بگونه اي برنامه ريزي شود كه نياز حوزه بهداشت و درمان به پرسنل و نيروي انساني موردنياز مرتفع گردد و شاهد افزايش فارغ التحصيلان بيكار نباشيم. وي همچنين بر حفظ جايگاه و نقش دانشگاه علوم پزشکي شاهرود براي ارائه خدمات بهتر و مناسبتر بر عموم مردم تاکيد کرد.

امين لو مشاور وزير درامور برنامه و بودجه و دبير مجامع و هيات امناء ضمن اعلام شاخص هاي دانشگاه در حوزه‌هاي مختلف ومقايسه آن با شاخص‌هاي كشوري نيز گفت : سال 93 سال طلايي و بي سابقه حوزه بهداشت درمان از نظر اعتبارات و تخصيصات در سراسر كشور بوده است كه در دانشگاه شاهرود نيز شاهد دستاوردهاي بسيار مطلوبي بوده ايم كه با يد اين رويه با تلاش مضاعف ادامه يابد.


 فرماندار سمنان:
 افتتاح 40 پروژه عمراني با اعتباري بيش از 300ميليارد ريال همزمان با هفته دولت در سمنان 

سرويس خبر

دانايي فرماندار شهرستان سمنان در جلسه شوراي اداري شهرستان سمنان با اشاره به دست آوردهاي دولت تدبير و اميد وايجاد آرامش و اميد و نشاط و شادماني ايجاد شده بر اساس نتايج توافقات صورت گرفته بيان داشت: اقدامات دولت در سياست خارجي وداخلي دلگرمي و رضايت عمومي مردمي را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، وي با اشاره به آغاز دهه کرامت و برنامه ريزي هاي انجام شده گفت براي ششمين سال متوالي شهرستان و استان ميزبان خادمين امام هشتم علي ابن موسي رضا (ع) خواهد بود.

دانايي به شروع هفته دولت از دوم شهريورماه اشاره و برنامه هاي اين هفته را شامل؛ گل افشاني قبور مطهر شهدا و سفر استاندار محترم در روز اول به شهرستان سمنان و افتتاح همزمان 40 پروژه عمراني با اعتباري بيش از 300ميليارد ريال، ديدار مديران استان و شهرستان با نماينده ولي فقيه در استان و غيره مطرح کرد.

فرماندار سمنان با اشاره به برگزاري دو انتخابات مهم مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري در سال جاري به عنوان بزرگترين رويداد سياسي کشور بيان داشت بر اساس شعارهاي رياست جمهوري مبني بر اخلاق مداري و راستگويي و امانت داري اين سه اصل سرلوحه همه مسئولان اجرايي انتخابات خواهد بود.

دانايي از برگزاري انتخابات در شهرستان به صورت روش دستي خبر داد. وي در ادامه با توجه به کمبود 260 ليتر آب شرب شهر سمنان تصريح کرد: تصويب طرح جامع شهر سمنان با پيش بيني جمعيت 270 هزار نفري نياز به تکميل زيرساختهاي لازم و تامين منابع آبي مورد نياز است. دانايي تصريح کرد: يکي ازاولويت هاي مشکلات شهرستان شناسايي و رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر سمنان با اسکان بيش از 35 هزار نفر در 12 هزار واحد مسکوني است دانايي استفاده از تمام پتانسيل هاي موجود گردشگري در حوزه شهرستان را منجمله شناساندن فضاهاي تاريخي و مذهبي شهرستان را از عوامل مهم تبديل شدن شهرستان و استان سمنان به مقصد گردشگري عنوان و بيان داشت اقدامات انجام شده در خصوص پيگيري انجام طرح ساماندهي آستان مقدس امامزاده يحيي(ع) نيز بخشي از اين اقدامات در راستاي توسعه گردشگري مذهبي در شهرستان است. همچنين پيگيري احداث کمپ هاي کويري در سمنان با حضور سرمايه گذاران بخش گردشگري نيز در حال انجام مي باشد.

دانايي فرماندار شهرستان سمنان با تاکيد بر انجام کامل طرح سرشماري عمومي در راستاي انجام طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت گفت هدف از اين طرح جمع آوري دقيق و کامل اطلاعات خانوارهاي ساکن در شهرستان سمنان به منظورتشکيل پرونده الکترونيکي سلامت خانوارها در حوزه بهداشت و درمان است وي بستر سازي ارتقاي سلامت اقشار مختلف مردم را از برنامه هاي اصلي وزارت بهداشت دانست و گفت: با اجراي طرح سرشماري عمومي سلامت اين امر تحقق پيدا خواهد کرد.

فرماندار سمنان در پايان از سفر رياست جمهوري روحاني و هيات دولت در پايان شهريور يا ابتداي مهرماه به استان سمنان خبر داد و خواستار جمع بندي اطلاعات پروژه هاي نيمه تمام و پيشنهادات بر اساس اولويت ها و نيازمندي ها به منظور پيگيري و طرح موضوع در اين سفر شد.


 رئيس اداره اوقاف سمنان:
 برگزاري همايش بزرگداشت امامزادگان در شهرستان سمنان  

سرويس خبر:

رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان سمنان از برگزاري همايش بزرگداشت امامزادگان در امامزاده علي بن اشرف(ع) سمنان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، حجت الاسلام روح الله سليماني فرد با اعلام اين خبر افزود: به مناسبت بزرگداشت امامزادگان و همزمان با دهه کرامت، در روز 29 مرداد ماه امسال و مصادف با 5 ذي القعده همايش تجليل از امامزادگان در روز ملي تکريم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه در آستان مقدس امامزاده علي بن اشرف(ع) سمنان برگزار خواهد شد.

وي در ادامه تصريح کرد: هر ساله همزمان با دهه کرامت که از روز ولادت حضرت معصومه (س) تا روز ولادت امام رضا (ع) است، اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان سمنان برنامه هاي متنوعي در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان سمنان برگزار مي کند.

وي افزود: طي اين مدت برنامه‌هاي متنوعي از قبيل جشن، همايش‌، سخنراني و ... در برخي بقاع متبرکه شهرستان سمنان اجرايي خواهد شد.

حجت الاسلام سليماني فرد با اشاره به اينکه اين همايش با حضور مسئولان، خانواده معظم شهدا، جمع کثيري از عاشقان اهل بيت(ع)، هيات امنا و خدام بقاع متبرکه شهرستان سمنان در محيطي سرشار از معنويت برگزار خواهد شد.

وي تصريح کرد: هر سال در اين مراسم از هيئت امناي امامزادگان تقدير و برنامه‌هايي از قبيل سخنراني، تواشيع، معرفي امامزادگان، تجليل از هيئت امنا و خادمان امامزادگان اجرايي مي‌شود.


 اعزام گروه درماني به روستاهاي محروم 

سرويس خبر:

تيم امدادي و درماني بسيج دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به روستاي اروانه اعزام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي استان سمنان؛ اين تيم در روستا ، وضعيت فشارخون و قند خون روستائيان را ارزيابي و بيماران را براي درمان تخصصي به پزشکان متخصص معرفي کردند .

حافظي مسئول کانون بسيج دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان گفت: اعزام اکيپ هاي تخصصي در مناطق روستايي ، اعزام تيم هاي امداد و درمان با هدف شناسايي و غربالگري بيماري هاي فشار خون و قند خون و آموزش هاي خود مراقبتي ، تجويز داروهاي مورد نياز بيماران در روستاها و برپايي بيمارستان صحرايي در مناطق دورافتاده از برنامه هاي سالانه کانون ستاد مرکزي بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان است.


 پايگاه مقاومت بسيج سردار شهيد سيد کاظم کاظمي در جهاد کشاورزي شهرستان آرادان تشکيل شد  

سرويس خبر:

مدير جهاد کشاورزي شهرستان آرادان از تشکيل پايگاه مقاومت بسيج بخش کشاورزي شهرستان با نام سردار شهيد سيد کاظم کاظمي در مديريت جهاد کشاورزي شهرستان خبر داد . به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مراد خادم در مراسمي که به همين منظور درنمازخانه مديريت جهاد کشاورزي شهرستان و با حضور مسئولان و کارکنان ادارات جهاد کشاورزي ،تعاون روستايي ، منابع طبيعي و آبخيزداري ، محيط زيست، دامپرشکي و امور عشاير شهرستان تشکيل شد ،ضمن قبول مسئوليت پايگاه فوق در سخناني با اشاره به منش و سجاياي اخلاقي بسيجيان يکي از افتخارات خود و کارکنان مجموعه بخش کشاورزي را بسيجي بودن و عضويت در اين نهاد ارزشي ذکر کرد.

در ادامه سرهنگ پاسدار شادلويي فرمانده سپاه آرادان با تشکر از مجموعه بخش کشاورزي براي ايجاد اين پايگاه بسيج و بيان خاطراتي از هشت سال دفاع مقدس در خصوص راهکارهاي مقابله با نفوذ فرهنگ غرب در جامعه اسلامي مطالبي بيان کرد. در پايان مراسم از سوي مسئول بسيج ادارات شهرستان، حکم مسوليت پايگاه مقاومت بسيج سردار شهيد سيد کاظم کاظمي، به مراد خادم مدير جهاد کشاورزي شهرستان آرادان اعطا شد.


 نمايشگاه آثار نقاشي و خوش‌نويسي رضوي در سمنان گشايش يافت 

سمنان - نمايشگاه آثار نقاشي و خوشنويسي رضوي اعضاي مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان همزمان با دهه‌ کرامت در فرهنگسراي کومش سمنان افتتاح شد.

به گزارش مهر، در آئيني با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، نماينده فرماندار و برخي مسئولان استاني و شهرستاني، نمايشگاه آثارنقاشي و خوش‌نويسي رضوي اعضاي مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان در نگارخانه فرهنگ و هنر فرهنگسراي کومش سمنان افتتاح شد.

مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان در‌ اين آئين اظهار داشت: برگزاري اين نمايشگاه‌ها اهميت بسيار زيادي در ترويج و توسعه فرهنگ رضوي در سطح جامعه دارد.مهدي جمال با دعوت از همه دل‌بستگان به آستان حضرت علي‌بن موسي‌الرضا(ع) براي حضور در اين نمايشگاه، بيان کرد: اميدواريم با حضور مردم در اين نمايشگاه شاهد دست‌يابي به اهداف مورد نظر باشيم.

دبير جشنواره رضوي نيز با اشاره به ارائه 808 اثر فرهنگي، هنري و ادبي عنوان کرد: در اين نمايشگاه آثار اعضا در دو بخش نقاشي و خوش‌نويسي رضوي ارائه شده است.الهه سبوحي در ادامه با اشاره به اهداف جشنواره‌ي رضوي يادآور شد: اين نمايشگاه با هدف اشاعه و ترويج فرهنگ رضوي، گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري و مذهبي مرتبط با سيره ائمه معصومين به ويژه امام رضا(ع) در محل نگارخانه فرهنگ و هنر واقع در بلوار قدس، جنب فرهنگسراي کومش به مدت 10 روز داير است و علاقمندان مي‌توانند در دو نوبت صبح و عصر از نمايشگاه بازديد کنند.