تاریخ 1394/04/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3958 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ظريف: بازگشتم به تهران برنامه‌ريزي شده بود 

وزير امور خارجه کشورمان گفت: بازگشتم از وين به تهران به دنبال پايان مرحله اول مذاکرات وزيران امور خارجه ايران و کشورهاي گروه 1+5 و همچنين برنامه از قبل تنظيم شده است.

به گزارش ايسنا، محمدجواد ظريف بامداد دوشنبه پس از ورود به تهران افزود: هفته گذشته در لوکزامبورگ با وزيران سه کشور اروپايي صحبت کرديم که قرار شد شنبه و يکشنبه وزيران در وين ديدار کنند.

وي گفت: ديدارها انجام شده است و وزيران امور خارجه وين را ترک کرده‌اند، بر همين اساس من هم به تهران بازگشتم، ولي روز سه‌شنبه دوباره به وين باز ميگردم.

ظريف افزود: مذاکرات کارشناسان ايران و گروه 1+5 در وين براي دستيابي به توافق جامع هسته‌اي همچنان ادامه دارد.


 يادداشت
 ماه مبارک رمضان و قرآن (8) 
نويسنده : سيدرضا اکرمي

33- گفت‌وگو درباره مردم‌شناسي از منظر قرآن بود که داراي معيار و ملاک ويژه اديان الهي مي‌باشد يعني: ايمان و اعتقاد، اخلاق و رفتار، عرفان و ايثار، سخاوت، فداکاري و جهاد، را در ارزيابي و ارزش‌يابي و تقسيم‌بندي آنان: اکنون مي‌رسيم به يهود.

34- در جامعه ما واژه‌هاي «يهودي، کليمي، جحود، شهرت دارند و براي مردم ما شناخته‌ شده‌اند و به فرد و مردمي گفته مي‌شود که نبوت حضرت موسي سلام‌الله عليه را قبول دارند و پيامبراني چون حضرت عيسي و رسول خدا را نپذيرفتند و «يهودي» باقي‌ مانده‌اند.

35- در تورات اصيل و در تبليغ حضرت موسي از آمدن پيامبر بعدي به نام عيسي و در مورد رسول اکرم در انجيل عيسي، سخن اصلي گفته شده و ياد شده است و در سلسله مراتب و مسووليت و فرمان، رسول خداوندي مساله اختلاف وجود دارد و مشکل تعدد و تفرقه و اختلاف به پيروان مربوط است و اين مريدان مي‌باشند که مشکل‌ساز مي‌گردند. امام‌خميني معمار انقلاب اسلامي رحمت‌الله عليه مي‌فرمود، اگر همه رسولان الهي را در نقطه‌اي گرد آورند، اختلاف در آنها ديده نمي‌شود و کوشش آنها اين است که اختلاف پيروان را برطرف نمايند.

36- در بين قوم عيسي و رسول اعظم اسلام، اين يهودند که خود را يک سر و گردن برجسته‌تر مي‌دانند و مدعي «اولياءالله، احباءالله» دوستان و برگزيدگان خدا مي‌باشند و خود را نژاد برتر در جهان معرفي مي‌کنند بدين جهت خداوند در عصر بعثت رسول اکرم مي‌فرمايد: اي رسول بگو، اگر شما برتريد و فرجام و پايان نيک در پيشگاه خداوند براي شما مي‌باشد، پس آرزوي بدرود حيات کنيد تا سريع‌تر به بهشت خداوند و ملاقات پروردگار برسيد «قل ان کانت لکم الدار الاخره عندالله خالصه من دون‌الناس فتمنوا الموت ان کنتم صادقين، بقره آيه 49» و هرگز آن را نمي‌خواهند، به دليل اينکه پرونده تباه و سياه دارند و خداوند نسبت به ستمگران دانا مي‌باشد. پس آخرت را براي خود، آن هم در پيشگاه خداوند نمي‌خواهند. ديگر اينکه نسبت به دنيا و زندگي در آن حريصند، آن هم «حرص ويژه» که خداوند اعلام مي‌دارد «و لتجدنهم احرص‌الناس علي حيوه، بقره 95» به شدت نسبت به زندگي دنيا که در مقابل آخرت جايگاه پايين‌تري دارد، حرص مي‌ورزند.

37- در عصر و زمان ما، به وضوح ديده مي‌شود که قوم يهود «از جمله صهيونيست‌ها» نسبت به مردم دنيا «15 ميليون يهود» همه جهان از 8/7 ميليارد نفر» ابراز برتري مي‌کنند و با ديگري مخلوط نمي‌شوند، تغيير مسلک و مرام در آنها به ندرت رخ مي‌دهد، تکثير در آنها اندک است و تزويج با ديگران نيز انجام نمي‌گيرد و حاضر نيستند خون ديگري را وارد کالبد خود بنمايند و در نتيجه مدارا و سازگاري ندارند و محدود باقي ماند‌ه‌اند و گرايش ديگران به اين مرام بسيار کم است. اين روحيه و فرهنگ خود برتربيني «دافعه سنگين» براي آنان به حساب مي‌آيد و قرآن مجيد به صورت «لتجدن اشدالناس عداوه للذين آمنوا اليهود» دشمنان سرسخت ياد مي‌کند و از مسلمانان و هر انسان با بينش و منش و دانش و روش منصفانه و عادلانه مي‌خواهد مراقب خود باشند و از آنان فاصله بگيرند.


 مروي خبر داد: ارجاع پرونده دکل حفاري گم شده به قوه قضاييه 

رئيس کميسيون انرژي مجلس، وضعيت دکل حفاري گم شده را تشريح کرد و گفت: در حال حاضر پرونده اين موضوع به قوه قضاييه ارسال شده و تيمي بر روي اين پرونده کارمي‌کند.

علي مروي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به زواياي موضوع دکل حفاري گم شده اظهار کرد: هنگامي که قصد خريد اين دکل وجود داشت گويا مبلغي را به واسطه‌اي دادند تا اين کار انجام شود که متاسفانه دکل تحويل داده نشده است.

وي تصريح کرد:‌ در حال حاضر نيز تيمي بر روي اين پرونده کار مي‌کند که شامل افرادي از سازمان بازرسي و تعدادي از دستگاههاي نظارتي هستند که در حال حاضر در محل تاسيسات دريايي مستقرند تا بتوانند هر چه زودتر اين مساله را حل کنند.

رئيس کميسيون انرژي مجلس با بيان اينکه وزير نفت هم اعلام کرده که به طور جدي پيگير اين موضوع است گفت: اين پرونده هم به قوه قضاييه ارسال شده و هم سازمان بازرسي و تاسيسات دريايي در جريان آن هستند، تا واسطه را پيدا کنند و بتوانند يا مبلغي را که داده شده باز پس گيرند يا اين که دکل مورد نظر تحويل داده شود.

مروي خاطر نشان کرد‌: در سفر اخيري هم که وزير نفت به چين داشته ، چيني‌ها قول داده بودند که براي روشن شدن اين موضوع کمک کنند.

نماينده مردم نيشابور در مجلس با اشاره به اين که موضوع دکل حفاري مربوط به مديريت قبلي تاسيسات دريايي و دولت قبل بوده اظهار کرد: پس از آن که مديريت تاسيسات دريايي تغييرکرد مديريت جديد به محض اطلاع از اين موضوع پرونده را در دستور کار قرار داده و اکنون نيز در حال پيگيري هستند.

رئيس کميسيون انرژي مجلس در پايان خاطر نشان کرد: اين موضوع را تقريبا بنده در اواخر سال 93 به طور مفصل پيگيري کردم و اکنون هم پرونده در اختيار دادگاه است ضمن اين که تيمي شامل سازمان بازرسي و دستگاههاي نظارتي به دنبال حل اين مشکل هستند.


 با وجود ممنوعيت واردات صورت مي‌گيرد
 فروش ميوه‌هاي خارجي با شکل‌ها و قيمت‌هاي عجيب و غريب 

به رغم هشدار مسئولان وزارت کشاورزي نسبت به مصرف ميوه‌هاي خارجي که واردات‌شان ممنوع است و به صورت قاچاق وارد مي‌شوند، بازار ميوه و تره‌بار پايتخت مملو از ميوه‌هايي است با شکل‌ها و قيمت‌هاي عجيب و غريب!

بر اساس گزارش ميداني خبرنگار ايسنا، بازار ميوه و تره‌بار با وجود اينکه ميزبان انواع ميوه‌هاي بهاره و تابستانه داخلي است، شاهد عرضه ميوه‌هاي ممنوع‌الورود خارجي هم است؛ محصولاتي اعم از سيب و پرتقال تا آووکادو و انواع فلفل که از کشورهاي همسايه گرفته تا کشورهاي دوردستي همچون برزيل در ويترين مغازه‌ها و سبد کالاي مردم قرار مي‌گيرند.

ميوه‌هايي که چند سالي است واردات‌شان ممنوع است و عرضه‌شان در بازار علاوه بر ضربه به توليد با کيفيت و متنوع داخلي، چيزي جز ورود آفت به باغ‌ها و تهديد سلامت جامعه ارمغان ديگري ندارد و مسئولان هم نسبت به سلامت مصرف آنها ابراز نگراني کرده‌اند.

به گونه‌اي که محمدعلي باغستاني ميبدي، رييس سازمان حفظ نباتات اعلام کرده است ميوه‌هاي بدون شناسنامه‌اي که از مبادي غيررسمي به کشور وارد مي‌شوند مي‌توانند هرگونه مخاطراتي از جمله آفت و سموم بيش از حد مجاز داشته باشند و سلامت جامعه را به خطر بيندازند.

طبق تاکيد وي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بايد به صورت جدي پيگير واردات غير قانوني ميوه باشد و از ورود هرگونه محموله مرتبط با محصولات کشاورزي به کشور جلوگيري کند، چراکه اگر اين محصولات از طريقي غير از گمرک به کشور وارد شوند، قرنطينه‌اي در آنجا نيست و سلامت آن ميوه نيز مورد ابهام است.

البته تهديد اين ميوه‌ها به همين جا ختم نمي‌شود و باغات و درختان ارزشمند و چندين ساله را هم مي‌تواند تحت‌الشعاع قرار دهد؛ همانگونه که در پي واردات قاچاق مرکبات طي سال‌هاي گذشته، مگس ميوه و آفت جاروک جادوگر ليموترش مهمان ناخوانده باغات ميوه در شمال و جنوب کشور شد و همچنان هم تبعات آن دامن‌گير توليد و باغداران است و پس از سال‌ها نه تنها اين آفات ريشه‌کن نشدند بلکه درختان ليموترش قطع و درختان ديگري جايگزين‌شان مي‌شوند.

نکته قابل توجه ديگر در بازار ميوه‌هاي وارداتي، قيمت آنهاست؛ قيمت‌هايي که بعضا چند برابر ميوه هاي داخلي و حتي نوبرانه‌هاست؛ به گونه‌اي که قيمت هر کيلوگرم انبه پاکستاني 14 هزار تومان، گريپ فروت 17 هزار تومان، فلفل کابي ترکيه‌ 15 هزار تومان، فلفل مکزيکي 15 هزار تومان، پرتقال برزيلي 8000 تومان، سيب ترش فرانسوي 17 هزار تومان، گلابي ترکيه 20 هزار تومان، آناناس 21 هزار تومان، کلم قمري برزيلي 11 هزار تومان و آووکادو آفريقايي هر عدد آن 12 هزار تومان است.

در اين ميان جاي سوال است که با وجود گذشت سال‌ها از اعلام ممنوعيت واردات هر گونه ميوه به غير از موز، چرا و چگونه به راحتي از خلأهاي قانوني استفاده مي‌شود و واردکنندگان به اسم واردات پيله‌وري، مرزهاي قانوني کشور را دور مي‌زنند و ميوه‌هاي وارداتي ممنوعه و بعضا آلوده را آزادانه در بازار ميوه عرضه مي‌کنند؟ در اين شرايط متولي برخورد با عرضه محصولات ممنوع‌الورود کيست؟ و کدام نهاد بايد براي حمايت از توليد ملي و حفظ سلامت جامعه با اين امر خلاف قانون برخورد کند؟


 معاون وزير ارتباطات اعلام کرد
 يک نگراني بزرگ براي مخابرات ايران 

عضو دولت در هيات مديره شرکت مخابرات ايران از وضعيت اين شرکت اظهار نگراني کرد.

به گزارش ايسنا، هفته‌اي که گذشت در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با انتشار آگهي مزايده سهام حاکميتي مخابرات آغاز شد و تا پايان هفته نيز بخش مهمي از گفت‌وگوها به اين امر اختصاص پيدا کرد.

بر اين اساس شرکت توسعه اعتماد مبين که سهام 50 درصد به علاوه يک سهم مخابرات را در اختيار دارد با انتشار فراخواني آمادگي خود براي فروش صد در صدي سهام اين شرکت اعلام کرد.

اين اتفاق در شرايطي رخ داد که هفته گذشته سيدمصطفي سيدهاشمي - رئيس هيات مديره شرکت مخابرات ايران - نيز با اشاره به ضرر 270 ميليارد توماني مخابرات اينگونه اعلام کرده بود که ما عاشق نگه داشتن سهام مخابرات نيستيم و اگر فردي بخواهد اين سهام را بخرد با همان شيوه‌اي که آن را خريداري کرده‌ايم واگذار خواهيم کرد.

وي همچنين اظهار کرده بود: نگراني ما بابت اين موضوع است که اين تعرفه‌ها يکي پس از ديگري مهره‌هاي کمر مخابرات را خرد کرده و ديگر از اين ساختار نمي‌توان انتظار داشت که مانند يک انسان سالم بدود. هزينه تماس در هيچ کجاي دنيا مانند تلفن ثابت ايران نيست و در ميان 166 کشور عضو اتحاديه بين المللي مخابرات، ايران ارزان‌ترين تعرفه‌ها را دارد.

اما در اين زمينه نصرالله جهانگرد به عنوان نماينده دولت در هيات مديره شرکت مخابرات ايران به ارائه توضيحات خود درباره‌ي وضعيت اخير اين شرکت و تصميم شرکت توسعه اعتماد مبين براي فروش سهام آن پرداخت.

رييس سازمان فناوري اطلاعات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اين‌که لازم است صحبت درباره‌ي مخابرات به فرصت ديگري موکول شود، توضيح داد: بيش از پنج و حدود شش سال از خصوصي‌سازي اين شرکت مي‌گذرد، اما طي اين سال‌ها ميزان سرمايه‌گذاري مخابرات در زيرساخت‌ها کافي نبوده و اکنون ما در آستانه يک نگراني بسيار بزرگ هستيم.

وي ادامه داد: براي دگرديسي‌هايي که مدنظر ماست و مواردي مانند اجراي طرح شبکه ملي اطلاعات زماني که وارد حوزه دسترسي مردم مي‌شويم مي‌بينيم که دچار اختلال است، چرا که از نظر تکنيکي زيرساخت‌هاي آن در مخابرات ايران آماده نشده است.

معاون وزير ارتباطات درباره اين‌که در نهايت با توجه به اقدام شرکت توسعه اعتماد مبين براي واگذاري سهام چه برخوردي با مخابرات پيش‌بيني مي‌شود، اظهار کرد: در اين خصوص بحث و گفت‌وگو ميان ما و سهامداران صورت مي‌گيرد که آثار برخي از اين گفت‌وگوها در موارد متعدد ديده شده است. گاهي نيز گفت‌وگوهايي در رسانه‌ها منتشر شده که بخش‌هايي از اين گفت‌وگوها صحيح نبوده و يا موضوعات به صورت نيمه گفته شده است.

جهانگرد ادامه داد: به هر حال اجازه دهيد به دور از بحث‌هاي رسانه‌اي با همکاري و همفکري دوستانمان در ساير بخش‌هاي سهامداري تصميم عاقلانه‌اي براي ارتقاء کيفيت مخابرات کشور بگيريم.

وي در بخش پاياني صحبت‌هاي خود متذکر شد: اکنون ما نگران کيفيت، بقاي سرويس‌ها، گستردگي و يکپارچگي و تداوم خدمات اين شرکت در کشور هستيم و وظيفه دولت مي‌دانيم که از اين بخش‌ها مراقبت کرده و منافع مردم را حفظ کنند براي اين کار نيز طبيعتا نظرات خود را مطرح کرده و اگر لازم باشد برخورد هم مي‌کنيم و بدين ترتيب دولت در چارچوب رگولاتوري و راهکارهايي که از سوي وزارت ارتباطات اعمال مي‌شود سياست خود را اعمال خواهد کرد.

همچنين در اين مدت مدير عامل پيشين مخابرات نيز تاکيد کرد: آنچه طي ماه‌ها و سال‌هاي اخير در زمينه مخابرات مشکل‌ساز بوده، بيش از همه به عدم توجه افراد به قانون و اعمال سلايق شخصي باز مي گردد.

صابر فيضي در توضيح بيشتر اين مطلب اظهار کرد: اين‌که مخابرات مدعي است ضرر مي‌کند موضوعي است که بايد مورد توجه قرار گيرد. زماني در سال 1385 قانوني تصويب شد که اجراي آن چندين سال طول کشيد براساس اين قانون لازم بود که کدهاي درون استاني حذف شوند و تعرفه جديدي براي مکالمات درون استاني اعمال شود، اما در اين قانون که به منظور رعايت عدالت تعريف و اجرايي شد، قرار بر آن بود اگر مخابرات کاهش درآمد پيدا کرد متناسب با ميزان کاهش اين شرکت، تعرفه‌ها افزايش پيدا کند.

مدير عامل اسبق مخابرات در گفت‌وگو با ايسنا ادامه داد: اکنون با توجه به اين‌که اين موضوع به صراحت در قانون آمده به نظر مي‌رسد حق با مخابرات است چرا که از ابتدا هم قرار بر آن بوده که تعرفه‌ها به گونه‌اي تنظيم شود که مخابرات ضرر نکند.

فيضي در ادامه متذکر شد: با اجراي طرح هم‌کدسازي تلفن ثابت مخابرات از نظر درآمد نسبت به گذشته زيان ديد و حال براساس همان قانوني که اشاره شد دولت موظف است راهکار جبران اين ضرر و زيان را فراهم کند، اما در اين ميان بايد به اين نکته نيز توجه کرد که آيا مشکل مخابرات صرفا با افزايش تعرفه‌ها حل خواهد شد؟


 رئيس سازمان بورس خبر داد
 تصميمات جديد در مورد صندوق توسعه بازار 

رييس سازمان بورس و اوراق بهادار از تغيير شکل اجرايي صندوق توسعه بازار خبر داد و گفت: با توجه به ابهامات و سوالات زياد در خريد و فروش اين صندوق، از اين پس دارندگان و سهامداران صندوق، مديريت اين صندوق را بر عهده مي‌گيرند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، محمد فطانت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا در خصوص سياست سازمان بورس در مورد صندوق توسعه بازار گفت: اين صندوق ابهامات و سئوالات زيادي را در صورت فروش و خريد ايجاد کرده بود که سازمان بورس به عنوان متولي و ناظر صندوق در قدم اول براي رفع ابهامات درخواست کرد تا اين صندوق سايت خود را فعال کرده و به وسيله آن معاملات و عمليات را در اختيار مخاطبان قرار دهد.

وي اعلام کرد: قرار است از اين پس دارندگان و سهامداران صندوق (يونيت هولدر ها) ، متولي امور شوند و مديريت صندوق به 5 سهامدار صندوق که اسامي آنها مشخص است منتقل شود. همچنين قرار است نظارت هاي قوي که لازمه اين امر است، اجرايي شده تا اين صندوق مجددا دچار ضعف هاي گذشته نشود تا بتوانيم صندوق را منتقل کنيم تا به عنوان صندوق بازارگرداني براي 30 تا 40 سهام برتر بورس به صورت مشخص عمل کند.

فطانت تصريح کرد: سازمان بورس نيز همانند گذشته به عنوان ناظر نهادهاي مالي نظارت خود را بايد به صورت متفاوت تر و با ساز و کارهاي مناسب تر انجام دهد.

به گفته ي وي، بازارگرداني در عين اينکه مثبت و مفيد است اگر به صورت مناسب انجام نشود شبهات زيادي را در کنار خود مي تواند داشته باشد. بنابراين تلاش مي شود در اين فرمت جديد که مديريت صندوق توسعه بازار به 5 يونيت هلدر (دارندگان و سهامداران صندوق) منتقل مي شود، امور به صورت حرفه اي تر انجام شود.

رييس سازمان بورس در ادامه در خصوص نحوه اجراي بند ج سياست هاي اصل 44 قانون اساسي و عملکرد سازمان خصوصي سازي در سالروز اين ابلاغيه گفت: در سال گذشته عرضه‌هاي خرد و غيربلوکي خصوصي سازي در بازار رونق چنداني نداشت و اين در حالي است که در خصوص عرضه بلوکي مشکلي وجود ندارد زيرا ساز و کار و امکانات آن نيز فراهم است.

وي ادامه داد: در عين حال عرضه سهام خرد توسط سازمان خصوصي سازي با توجه به شرايط بازار نياز به هماهنگي هاي مختلفي دارد که بايد هماهنگي کامل در بازار و سازمان خصوصي سازي انجام شود تا لطمه اي به بازار و نقدينگي کمي که در بازار وجود دارد، نزند.

رييس سازمان بورس اعلام کرد: معتقدم عرضه هاي خصوصي سازي و بخشي از سهام شرکت‌هايي که باقي مانده سهم شان قابليت عرضه دارد بايد در زمان مناسب انجام شود زيرا فضاي عرضه مجدد آنها به اين زودي ها نيست بلکه بهتر است پس از رونق بازار، تعادل مناسبي انجام شود زيرا قطعا در آن زمان قابليت عرضه اين سهام ايجاد خواهد شد.


 80درصد از کالاهاي قاچاق فناوري اطلاعات جمع‌آوري مي‌شوند 

رييس اتحاديه فناوران رايانه از آغاز طرح جديدي در رابطه با تعميرات و خدمات پس از فروش کالاهاي سرمايه‌اي مرتبط با آي تي خبرداد.

سيد مهدي ميرمهدي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، اظهار کرد: با اجرايي شدن طرح جديد تعميرات و خدمات پس از فروش کالاهاي سرمايه‌اي مرتبط با فناوري اطلاعات، تلاش مي‌کنيم تا پايان شهريور حدود 80 درصد از کالاهاي قاچاق و غيراستاندارد مرتبط با فناوري اطلاعات را از بازار جمع‌آوري کنيم.

وي گفت: در حال حاضر قاچاق در اين حوزه بسيار است و متاسفانه گارانتي‌هايي که براي اين کالاها وجود دارد بعضا تقلبي بوده و در زيرزمين‌ها يا خانه‌هاي مسکوني شاهد فعاليت عده‌اي هستيم که کارت‌هاي گارانتي تقلبي را توليد مي‌کنند.

رييس اتحاديه فناوران رايانه افزود: ارزش کارت‌هاي گارانتي متفاوت است و با قيمت‌هاي مختلف به قاچاقچيان فروخته مي‌شود و آنها روي کالاهاي خود نصب مي‌کنند ولي زماني که کالا با مشکل مواجه و فرد مجبور مي‌شود به يکي از دفاتر خدمات پس از فروش کالاي مربوطه مراجعه کند متوجه تقلبي بودن کالا مي‌شود.

ميرمهدي در عين حال تاکيد کرد: از حدود دو سال گذشته طرحي را در حال بررسي داشتيم که به موجب آن کليه‌ کالاهاي مرتبط با فناوري اطلاعات تحت پوشش آن قرار گرفتند و از گارانتي واقعي برخوردار شوند که اين طرح اجرايي شده و به زودي شاهد تبعات بسيار مثبت آن و ريشه‌کن کردن قاچاق در اين حوزه خواهيم بود.

رييس اتحاديه فناوران رايانه بيان کرد: اين طرح با همکاري سازمان حمايت و تعزيرات انجام مي‌شود.

وي با بيان اين‌که در حال حاضر حدود 2500 عضو پروانه‌دار و داراي مجوز هستيم، گفت: در اين حوزه حدود 2000 واحد صنفي بدون پروانه کسب داريم که بازرسان نامحسوس ما در حال شناسايي آنها هستند که اين واحد‌ها معمولا در ساختمان‌هاي مسکوني بوده و کار تجاري مي‌کند.


 افخم به تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي پيوست 

سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان شب گذشته به منظور پيوستن به تيم مذاکره کننده هسته‌اي به وين سفر کرد.

به گزارش ايسنا در حالي که محمدجواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان بر اساس برنامه از پيش تعيين شده شب گذشته از وين به کشور بازگشت و بامداد دوشنبه وارد تهران شد، مرضيه افخم به منظور پيوستن به تيم مذاکره کننده هسته‌اي به وين سفر کرد.

محمدجواد ظريف پس از بازگشت به تهران با اشاره به ديدارهايي که در جريان اين مذاکرات داشته، اعلام کرد: روز سه‌شنبه دوباره به وين باز خواهد گشت.

مذاکرات هسته‌اي بين ايران و گروه 1+5 در سطح معاونان وزراي خارجه همچنان ادامه دارد و هيأت‌ها پس از روز 10 تير نيز در وين باقي مانده و به مذاکرات براي دستيابي به يک توافق جامع خوب ادامه خواهند داد.