تاریخ 1394/04/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3954 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افتتاح رسمي‌مدرسه فوتبال پارت سمنان 

سرويس ورزشي:

مدرسه فوتبال پارت سمنان فعاليت ترم تابستان را از اول تيرماه در زمين چمن استاديوم 15هزار نفري سمنان آغاز کرد.

در مراسم افتتاحيه ابوذر چنگيزي رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت: به دانش آموزان اين مدرسه تبريک مي‌گويم چون در چون در يکي از بهترين مدارس فوتبال استان ثبت نام کرده‌ايد و در صورت تمرين مداوم و پشتکار مي‌توانيد حمايت‌هاي مرتضي دهرويه مدير اين باشگاه به مراحل بالاتري دست پيدا نماييد.

وي ادامه داد مکان ورزشي يکي از سالم‌ترين محيط‌هايي است که خانواده‌ها مي‌توانند با خيال آسوده فرزندان خود را به آنها بفرستند.

در ادامه عليرضا باغبان رييس کميته جوانان هيات فوتبال استان ضمن گزارشي از روند کار مدارسه فوتبال زير نظر فدراسيون خواستار حضور دانش آموزان اين مدرسه در فستيوال کشوري شد وادامه داد مدارسي حق حضور در مسابفات فستيوال را دارند که زير نظر هيات فوتبال کارهاي قانوني فعاليت را انجام داده باشند در پايان هم مرتضي دهرويه مدير مدرسه فوتبال پارت گزارشي از برنامه‌ريزي انجام شده را بيان نموده و گفت: تلاش ما اين است که اين مدرسه فوتبال را به صورت مداوم درساير فصل‌ها داير نماييم.

گفتني است حسين صياد‌توري رييس هيات فوتبال شهرستان سمنان و جمعي از والدين دانش آموزان هم در مراسم افتتاحيه حضور داشتند.


 پورحيدري در گفتگو با مهر مطرح کرد:
 ميانگين سني استقلال بالا نيست ؛ برنامه اول‌مان جذب رحمتي است 

سرويس ورزشي:

با تاکيد براينکه اگر پول برسد با برنامه‌ريزي فعلي و پرداخت بدهي‌هاي سال پيش مي‌توان در عرض 48 ساعت استقلال را بست، گفت: ميانگين سني کل فهرست استقلال براي فصل آينده بالا نيست.

منصور پورحيدري در گفتگويي در خصوص آخرين وضعيت تيم فوتبال استقلال در فصل نقل و انتقالات، ضمن بيان مطلب فوق گفت: همه امور در باشگاه تصميم گيري شده و روي روال قرار گرفته و آماده است. تنها مشکل ما اين است که پول در باشگاه نيست.

وي که اين روزها تلاش فراواني براي جمع و جور کردن باشگاه استقلال دارد، تاکيد کرد: آن روزها که قانون اين بود وزارتخانه ورزش 50 درصد از هزينه‌هاي باشگاه را پرداخت کند، پولي پرداخت نمي‌شد، چه برسد به اين روزها که مي‌گويند حق ندارند پولي به استقلال بدهند. در واقع مشکل ما اين روزها مشکل تصميم سازي نيست و تنها مسائل مالي است که کار را عقب مي‌اندازد.

سرپرست تيم فوتبال استقلال در ادامه تاکيد کرد: حداقل به 7 تا 8 ميليارد پول براي شروع نقل و انتقالات و استارت تمرينات نياز داريم که اميدوارم در جلسه هيات مديره امروز راهکاري براي آن پيدا کنند و کارها روي روال جلو برود.

وي در مورد نزديک شدن سيدمهدي رحمتي به استقلال براي عقد قرارداد، خاطرنشان کرد: مهدي رحمتي جزو اولويت‌هاي فهرست پرويز مظلومي‌بود و سعي ما بر اين است که اين دروازه‌بان را به استقلال برگردانيم. البته همان‌طور که گفتم مشکلات مالي داريم که ان شاء الله بتوانيم آنها را رفع کنيم و با رحمتي و ديگر بازيکنان فهرست به توافق نهايي برسيم.

پورحيدري در ادامه به موضوع مهمي‌اشاره کرد: نخستين مساله‌اي که بايد آن را حل کنيم بدهي‌هاي پارسال به بازيکنان خودمان است که بايد آن را مرتفع کنيم تا اسکلت اصلي تيم را حفظ کنيم.

وي در مورد مشکلات انباشته و زمان بسيار محدود باقيمانده تا ليگ پانزدهم، تصريح کرد: بالاخره بايد همه اين مشکلات را رفع کنيم. زمان بسيار محدودي داريم و اين کار را هر روز سخت‌تر مي‌کند. مي‌دانيم که با اين نوع مشکلات، صدمه مي‌خوريم اما بايد راه را ادامه دهيم

سرپرست تيم استقلال در مورد جذب ستاره‌هايي مانند نکونام و ديگر بازيکنان بزرگ فوتبال ايران، اظهارکرد: معمولا اين جور بازيکنان و ستار‌ه‌ها قراردادهاي خود را به روزهاي آخر نقل و انتقالات موکول مي‌کنند، به همين دليل تمرکز‌مان بايد روي بستن اصل تيم باشد تا ان شاء الله اين بازيکنان هم به فهرست نهايي اضافه شوند.

وي در ادامه تاکيد کرد: کادر فني باشگاه استقلال اولويت‌هاي يک تا 3 روي بازيکنان گذاشته و آن را به کميته نقل و انتقالات داده‌اند. ما هم منتظريم تا بزودي تيم جمع شود.پورحيدري در مورد بالا رفتن ميانگين سني بازيکناني که تاکنون اسم آنها در رسانه‌ها مطرح شده، يادآور شد: در اين خصوص جاي نگراني وجود ندارد. جوان‌‌هاي زيادي هم در اين ليست هستند و آنچه که تاکنون شما و هواداران باشگاه شنيده‌ايد، نام چند تن از بازيکنان بزرگ فوتبال ايران بوده و بقيه جوان‌هاي آينده‌داري هستند. 4 يا 5 بازيکن از بازيکنان پارسال نگه مي‌داريم، چند جوان هم به اين مجموعه اضافه مي‌کنيم که آينده‌دار هستند و البته ميانگين سني اين تيم را هم پائين مي‌آورند.

وي همچنين خاطرنشان کرد: پول که برسد، ظرف 48 ساعت 70 درصد راه را مي‌وانيم طي کنيم زيرا همه برنامه‌ريزي‌ها انجام شده است. اين روزها اعضاي هيات مديره هم به دنبال اسپانسر مي‌گردند تا اين مشکل مرتفع شود.

سرپرست تيم استقلال در مورد اينکه با اين همه مشکل نگران آبرو و اعتبار خودش نيست؟، افزود: چاره‌ چيست، بالاخره بايد يک نفر وارد اين ماجرا مي‌شد، من هم مانند بقيه استقلالي‌ها بايد همه تلاشم را انجام دهم.شايد برخي بگويند با اين همه مشکل کار را ول کنم و بروم تا ديگران بيايند اما من به اين باشگاه علاقه و تعصب دارم.

وي ادامه داد: چاره‌اي هم ندارم، الان هم هر کسي مي‌تواند کمک کند، بايد آستين بالا بزند و کمک کند. برخي با حرف‌هاي‌شان و برخي با اعمال‌شان مي‌توانند کمک کنند. هر کس راه خودش را مي‌رود، اين‌ها وظيفه همه ماست.

پورحيدري در پايان گفت: من آن موقع که در تيم ملي پايم را روي پا انداخته و سرمربي بودم، وقتي ديدم باشگاه با مشکل مواجه شده به استقلال برگشتم چه برسد به حالا که شرايط با آن موقع متفاوت است.


 انتخاب يك سمناني به عنوان سرپرست تيم‌ملي اسكواش جوانان کشور  

سرويس ورزشي:

مشاور سمناني رئيس فدراسيون اسکواش از انتخاب محمد سجاد ذوالفقاري بازيکن سمناني اسکواش به عنوان سرپرست تيم ملي اسکواش جوانان کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ محسن مفتاح مشاورجوان رئيس فدراسيون اسکواش با اعلام انتخاب يک سمناني به عنوان سرپرست تيم ملي اسکواش جوانان کشور گفت :محمد سجاد ذوالفقاري مسئول روابط عمومي‌هيات اسکواش و بازيکن سمناني اسکواش به عنوان سرپرست تيم ملي اسکواش انتخاب شد.

مفتاح افزود: اردوي تيم ملي پسران ايران با حضور 5 ملي پوش اصلي در سنين نوجوانان و جوانان با مربيگري محمد سنايي و مسعود ضياالديني و کمک محمد رضا صادقپور بطور جدي در حال برگزاري است

وي تصريح نمود: سه وعده تمريني سخت در طول روز توان و ظرفيت زيادي را طلب مي کند با توجه به تحليل مربيان ملي آمادگي بدني بزرگترين معضل ملي پوشان بوده بطوريکه در وقت اول مهارت‌هاي خود را با قدرت و همپا با بزرگان اين رشته به نمايش مي گذارند ولي در گيم‌هاي بعدي بتدريج توان جسماني ملي پوشان رو به تحليل مي رود که نياز به بالا بردن توان بدني در دستور جدي کار مربيان است.

مشاور جوان رئيس فدراسيون اسکواش افزود: از چند روز پيش ذوالفقاري از مربيان بااخلاق و علاقمند سمنان سرپرستي اردو را برعهده گرفته است تا نيازهاي ورزشکاران را در کوتاهترين زمان ممکن حل و فصل نمايد. انتخاب ذوالفقاري در ادامه سياست‌هاي فدراسيون حاضر مبني بر استفاده و توانمند سازي همه افرادي است که علاقمند هستند رشد کنند و با سياست‌هاي فدراسيون در يک راستا در حرکت مي باشند است و اين دليل محکمي است که فدراسيون کل کشور را رصد مي کند تا به همه دوستداران اين رشته فرصت نشان دادن لياقت خود را داده باشد.


 مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان:
 براي جايگاه خوب در مسابقات بين المللي بايد به ورزش بانوان رسيدگي بيشتر شود  

سرويس ورزشي:

کشورهاي مختلف محدوديت‌هايي براي حضور بانوان ايراني در مسابقات قائل مي‌شدند و مسئولان کشور با برنامه‌ريزي مناسب نشان دادند که بانوان ورزشکار کشور مي‌توانند با حجاب در مسابقات بين‌المللي شرکت کنند. به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استا سمنان ؛فرزاد فتاحي به توجه بيشتر به بخش بانوان در حوزه ورزش تأکيد کرد و افزود: اگر به دنبال کسب جايگاه خوب در مسابقات بين‌المللي هستيم، بايد به ورزش بانوان رسيدگي بيشتر شود؛ بخش عمده‌اي از مدال‌ها در مسابقات جهاني توسط بانوان به دست مي‌آيد. وي در ادامه گفت: کشورهاي مختلف محدوديت‌هايي براي حضور بانوان ايراني در مسابقات قائل مي‌شدند و مسئولان کشور با برنامه‌ريزي مناسب نشان دادند که بانوان ورزشکار کشور مي‌توانند با حجاب در مسابقات بين‌المللي شرکت کنند.فتاحي با اشاره به اينکه در بيستمين دوره مسابقات تکواندوي نونهالان کشور، تيم استان قم با حجاب کامل در اين مسابقات شرکت کرد، تصريح کرد: در اقدامي‌فرهنگي از سوي بسيج ورزشکاران استان سمنان، هديه‌اي براي قدرداني از اين بانوان به آن‌ها تقديم شد. مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در ادامه با بيان اينکه نگاه مسئولان استان سمنان به ورزش نگاهي ارزشي است، گفت: در درجه اول در استان به دختران ورزشکارمان ارزش‌هاي اسلامي‌را ياد مي‌دهيم و بعد ورزش را در آن‌ها تقويت مي‌سازيم و ورزش‌ براي کشور ارزشمند است که شعار اخلاق اسلامي‌را به همراه دارد.مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان از انجام برنامه‌هاي ترويج اخلاق در تمام مسابقات ورزشي استان سمنان خبر داد و بيان کرد: در مسابقات استاني، نفر اول اخلاق مسابقات انتخاب و به وي جام اخلاق اهدا مي‌شود.

فتاحي در خصوص مسابقات پيش‌بيني‌شده براي ماه‌هاي آتي در استان سمنان نيز گفت: مسابقات تکواندو در مردادماه در دامغان، مسابقات کنگ فو پس از ماه مبارک رمضان، مسابقات بدمينتون غرب آسيا، مسابقات بدمينتون جوانان کشور، همايش پياده‌روي خانوادگي و مچ‌اندازي قهرماني کشور در استان سمنان برگزار خواهد شد.

فتاحي گفت: با حمايت استاندار، مسئولان و رسانه‌هاي سمنان مي‌توان در بخش ورزش حرف‌هاي بيشتري براي گفتن داشت؛ توانمندي‌هاي استان بسيار بالاست و اميد مي‌رود خبرهاي خوبي تا پايان سال از استان در بخش ورزش شنيده شود.


 احساني: ورزش همگاني بي‌برنامه است فقط شعار مي‌دهند  

سرويس ورزشي:

رييس مرکز تربيت‌بدني دانشگاه تربيت مدرس گفت: چون برنامه‌ي مدون و سيستماتيکي در ورزش همگاني نداريم هنوز نتوانسته‌ايم نگاه علمي‌و عميقي نسبت به آن داشته باشيم و هميشه به شعار بسنده کرد‌ه‌ايم.

دکتر محمد احساني در گفت‌وگويي افزود: با وجود اينکه نزديک به 3 دهه است در کشور درباره ورزش همگاني مباحث زيادي مطرح مي‌شود، اما متاسفانه تا به امروز هر فردي که در راس ورزش قرار گرفته، بيشتر غرق در مشکلات ورزش حرفه‌اي و قهرماني شده است و مسائل مربوط به ورزش همگاني به فراموشي سپرده مي‌شود.

وي گفت: ورزش همگاني زماني جايگاه خود را به معناي واقعي در جامعه پيدا مي‌کند که از بودجه مستقل و برنامه مدون برخوردار باشد و از نظر سخت‌افزاري و نرم‌افزاري برنامه‌محور باشد، اين در حالي است که ورزش براي دولت اهميت زيادي ندارد و در اولويت آخر برنامه‌هاي دولت است.

رييس مرکز تربيت بدني دانشگاه تربيت مدرس اضافه کرد: به نظر مي‌رسد سياستمدارها و مديران کلان ورزش نگاه ابزاري به ورزش دارند و نگاه دولتمردان چه در گذشته و چه حال به ورزش نگاه عميق و علمي‌نبوده و نيست و همواره در لايه سطحي جامعه قرار دارد

وي افزود: مفهوم ورزش همگاني فقط اين نيست که برخي از افراد جامعه به خاطر حفظ سلامتي و نگراني براي جلوگيري از چاقي و کم‌تحرکي به سمت ورزش گرايش پيدا کنند، ورزش همگاني لايه‌هاي عميقتري را پوشش مي‌دهد و براي توسعه آن نياز به برنامه دارد که متاسفانه در شرايط کنوني فاقد برنامه هستيم و همانطور که گفته شد ورزش دغدغه اصلي دولت نيست

احساني گفت: اگر در بعضي مواقع هم شاهد رشدي در ورزش همگاني بوديم، جرقه‌اي و مقطعي بوده و اين عدم پايداري سبب شده تا ورزش همگاني توسعه پيدا نکند.

وي خاطرنشان کرد: ما بايد تلاش کنيم در تمام ابعاد ورزش رشد هماهنگ و يکساني داشته باشيم، نه اينکه بيش از حد به ورزش قهرماني و حرفه‌اي بپردازيم و از ورزش همگاني غافل بمانيم. ورزش همگاني در کشور ما در حد يک شعار است و هنوز نتوانستيم آن را عملياتي و علمي‌کنيم. آيا با اين وضعيت مي‌توان به توسعه آن فکر کرد و به راه حل‌هاي منطقي رسيد.

احساني تاکيد کرد: به نظر مي‌رسد وزارت ورزش و جوانان بايد اصلاح ساختار کند و به سمت کيفي‌سازي نيروي انساني و برنامه محوري ورزش در تمام ابعاد خصوصا ورزش همگاني حرکت کند. براي مثال اکنون در وزارت ورزش فدراسيون ورزش همگاني - معاونت ورزش همگاني و اداره کل ورزش همگاني داريم و از طرف ديگر شهرداري‌ها و نهاد‌هاي ديگري متولي ورزش همگاني هستند که به موازي کاري و هدر رفتن انرژي‌ها منجر مي‌شود و سبب کند شدن فعاليت‌ها در ورزش همگاني مي‌شود.

وي گفت: با اين ساختارها، منابع انساني موجود، بودجه و نداشتن برنامه مدون و سيستماتيک يعني هدر دادن تمام انرژي‌هايي است که به صورت پراکنده و بدون هدف کاري را شروع کردند، بدون اينکه شاهد موفقيتي در جهت توسعه و تقويت ورزش همگاني در جامعه باشيم.

اين استاد دانشگاه در پايان در پاسخ به اين پرسش که تصور نمي‌کنيد بدنه ورزش همگاني نياز به افراد علمي‌و تحصيل کرده تربيت بدني دارد تا اينکه توسط نيروهاي غير متخصص تربيت بدني اداره شوند، گفت: در پيشرفت و توسعه ورزش همگاني عملکرد مهم‌تر است تا تخصص. شايد ميزان خطا و اشتباه حضور افراد متخصص علوم ورزشي در راس بدنه ورزش همگاني بمراتب کمتر از يک فرد غير متخصص باشد اما اين حضور زماني تاثيرگذار است که پول خوبي را تزريق ورزش همگاني کنند. در غير اين صورت نگاه سياسي به ورزش لطمه مي‌زند.


 آغاز مسابقات واليبال بانوان جام رمضان در سمنان 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال جام رمضان بانوان از امشب در مجموعه بانوي شهر سمنان آغاز مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي‌سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان، مراسم قرعه کشي اين مسابقات با حضور مسئولان واليبال استان و شهرستان و سرپرستان تيم‌هاي حاضر در سالن جلسات سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

در اين دوره از مسابقات تيم‌هاي شهرداري سمنان، خوب برگر،نوجوانان هلال احمر، اتوايران، قيچي، توت فرنگي، شهرداري شهميرزاد، توسعه عيان گستر، شوراي شهر سمنان، شهاب، اتحاد، شرکت کاني آرا و خوشبخت حضور دارند.

در اولين شب اين مسابقات از ساعت 9 و 15 دقيقه امشب خوب برگر به ديدار قيچي مي‌رود. توت فرنگي با شوراي شهر رو در رو خواهد شد و شهاب و شرکت کاني آرا هم مقابل هم صف مي‌کشند.


 اعزام بانوي بدمينتون باز شاهرودي به رقابت‌هاي قهرماني جوانان آسيا  

سرويس ورزشي:

بدمينتون بازان ايران به رقابت‌هاي قهرماني جوانان آسيا اعزام مي‌شوند. به گزارش روابط عمومي‌فدراسيون بدمينتون ، بدمينتون بازان اعزامي‌متشکل از پگاه کامراني از سمنان ، امير جباري از همدان و مهدي انصاري از زنجان مي‌باشند.

اين تيم را فريبا مددي نايب رئيس بانوان فدراسيون به عنوان مربي و سرپرست همراهي مي‌کند. مسابقات قهرماني جوانان بدمينتون آسيا در روزهاي چهارم تا چهاردهم تير ماه سال جاري در بانکوک برگزار مي‌شود.


 از استقبال دانش آموزان سمناني در استعداديابي شوکه شدم  

سرويس ورزشي:

محمد حسين جعفري که به عنوان مربي استعدادياب از سوي کميته استعداديابي به سمنان اعزام شده بود استقبال کودکان زير 9 و 11 سال سمناني را از اسکواش اميدوارکننده خواند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ در پي اعزام مربيان کشور به عنوان مربيان تحت پوشش کميته استعداديابي فدراسيون بدليل حجم بالا و همزمان اجراي طرح در کشور بازيکنان تيم ملي بزرگسالان کشورمان به کمک فدراسيون آمدند

بر اين اساس سيد محمد حسين جعفري بازيکن با اخلاق تيم ملي بزرگسالان کشورمان راهي استان سمنان شد تا طرح استعداديابي را با اجراي 9 شاخص در سمنان عملياتي کند، قد و وزن و قد نشسته و چابکي و پرش طول و پرش کانگورويي و انعطاف پذيري و عکس العمل و طريقه ضربه زدن به توپ از مواردي بود که دانش آموزان و علاقمندان اسکواش در سمنان مورد ارزيابي واقع شدند حضور و اشتياق والدين براي اينکه کودکانشان امتياز موفق را براي ورود به اسکواش کسب نمايند مربي اعزامي را شگفت زده کرده بود.

جعفري اعلام داشت: استعداد کودکان سمناني فوق العاده در زدن ضربات بود که براي اولين بار دست به راکت مي‌شدند در اجراي طرح معاون اداره کل ورزش و جوانان تمام وقت در سالن تازه تاسيس استان حضور داشت و باعث دلگرمي والدين و مجريان بود.

جعفري اظهار داشت: با ظرفيتي که به عنوان يک ملي پوش اين رشته و يک مربي اسکواش در سمنان ملاحظه کردم با اندک رسيدگي از حيث مربي باتجربه و تغيير در کف سالن که سر بودن آن از بين برود سمناني‌ها گوي سبقت را در آينده بسيار نزديک از خيلي از استان‌هاي کشور خواهند ربود.

لازم به توضيح است ؛ اين طرح 28 خرداد در بخش پسران در سالن اسکواش سمنان زير نظر محمدصادق جعفري بازيکن تيم ملي اسکواش کشور برگزار شد.


 مسابقات ورزشي جام رمضان در تمامي ‌نقاط استان برگزار مي‌شود  

سرويس ورزشي:

مسابقات جام رمضان در رشته‌هاي مختلف ورزشي و در رده‌هاي سني مختلفي در استان سمنان برگزار مي‌گردد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ جعفر کردي با بيان اين خبر اظهار داشت : با توجه به فرا رسيدن ماه مبارک رمضان همانند سالهاي گذشته هيات‌هاي استاني و شهرستاني مسابقات ورزشي براي اين ماه در نظر گرفته‌اند.

مسئول روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در ادامه از برگزاري مسابقات ورزشي در رشته‌هاي فوتبال ، فوتسال ،واليبال ،شطرنج ،تنيس روي ميز، بسکتبال، بيليارد، دارت، ژيمناستيک، ووشو، تکواندو و... در ماه مبارک رمضان در شهرها و بخشهاي استان خبر داد و اظهار اميد واري نمود : همانند سنوات گذشته هيات‌ها ورزشي در اين ايام فعاليت خوبي داشته باشند.

کردي در ادامه به برگزاري مسابقات جام رمضان ويژه کارکنان ادارات و نهادهاي استاني و شهرستاني با همکاري هيات ورزش‌هاي همگاني استان و شهرستانها اشاره نمود و اظهار داشت:در کنار فعاليت هيات‌هاي استاني و شهرستاني ،کارکنان ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي در اين ايام نيز در رشته فوتسال ،واليبال و تنيس روي ميز به رقابت مي‌پردازند و ما شاهد حضور کارکنان ادارات در اين مسابقات هستيم.

مسئول روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با تاکيد بر اينکه در ماه مبارک رمضان فعاليت‌هاي ورزشي به قوت خود باقي است، گفت : برگزاري مسابقات ورزشي جام رمضان باعث مي‌شود تا روزه‌داري مانع انجام فعاليت‌هاي ورزشي نشده و فاصله‌اي ميان ورزشکاران و رشته‌هاي ورزشي آنان ايجاد نشود.

وي خاطرنشان کرد: اين مسابقات از ابتداي ماه مبارک رمضان آغاز شده و تا پايان ماه مبارک ادامه خواهند داشت.