تاریخ 1394/03/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3927 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بازديد مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان از کتابخانه مشارکتي زندان سمنان 

سرويس خبر:

مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان در بازديد از کتابخانه مشارکتي زندان سمنان، در نشستي با رئيس اداره زندانها، بر افزايش سطح همکاري و گسترش فعاليت‌هاي کتابخانه مشارکتي تاکيد کرد. به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان با هدف ارتقاء سطح تعاملات بين بخشي و در راستاي توسعه و تقويت کتابخانه مشارکتي زندان سمنان در راستاي پركردن اوقات فراغت مددجويان از طريق مطالعه و انس با كتاب وكاهش آسيب رفتاري دربين آنان ، ‏مدير كل کتابخانه هاي عمومي استان درمعيت رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان سمنان در زندان سمنان و اردوگاه حرفه‌آموزي حضوريافته و ازنزديك با ديگر فعاليتهاي حوزه فرهنگي نيز آشنا شد. عليرضا شاه حسيني مديرکل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان اظهار داشت: نهايت سعي و تلاش خود را در جهت رشد و توسعه کتابخانه مشارکتي زندان به کار خواهيم بست و در اين راستا براي ارتقاء سطح کمي و کيفي کتابخانه‌هاي مشارکتي زندان‌ها تاکيد کرد.اميرابراهيم شريفي رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان سمنان هم در اين نشست ضمن ارائه آمار و اطلاعات کتابخانه مشارکتي زندان افزود: جهت ترويج و توسعه کتاب و کتابخواني در اولين فرصت قفسه‌اي از کتابهاي ايستگاه مطالعه در سالن انتظار و ملاقات زندانيان تعبيه خواهد شد.


 ظرفيت ها و پتانسيل هاي بي نظير و فوق العاده اي در آموزشکده سماي گرمسار فراهم شده است 

سرويس خبر:

حجت‌الاسلام احمد قلي‌‌زاده پس از بازديد سه ساعته از آموزشکده سماي گرمسار در ايوانکي گفت: ظرفيت‌ها وپتانسيل هاي بي نظير در آموزشکده سماي گرمساردرايوانکي فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومي واحد گرمسار، حجت‌الاسلام دکتر احمد قلي‌‌زاده، معاون رياست دانشگاه آزاد اسلامي و رئيس سازمان سما پس از بازديد سه ساعته از آموزشکده سماي گرمسار در ايوانکي ضمن تقدير از فعاليت هاي برجسته معاونت سماي واحد گرمسارگفت: ظرفيت ها وپتانسيل هاي بي نظير وفوق العاده اي درآموزشکده سماي گرمسار درايوانکي فراهم شده است.

وي دستاوردهاي علمي و تخصصي اين آموزشکده را توفيقي بزرگ براي مجموعه سما و واحد گرمسار برشمرد و افزود: انصافا شما ثروت عظيمي را در اين آموزشکده جمع آوري نموديد.

رئيس سازمان سما که به همراه جمعي از معاونين، دکتر ميرساردو سرپرست واحد گرمسارو دکتر محمد شاه حسيني معاون سماي واحد گرمسار از آزمايشگاه ها، کارگاه ها و سايت هاي آموزشکده سماي ايوانکي بازديد مي کرد ضمن تقدير از تجهيز آزمايشگاه و کارگاه هاي اين آموزشکده به امکانات و تجهيزات پيشرفته گفت: آموزشکده سماي گرمسار ثابت کرد با دست خالي هم مي شود کارهاي بزرگ کرد و به توفيقات بزرگ دست يافت.

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان هم از فعاليت بيش از 13 درصد مدارس اين استان در بخش غيردولتي خبر داد و اظهار داشت: اين رقم از ميانگين کشوري مدارس غيردولتي به نسبت مجموع مدارس کشور بالاتر است.

غفار محمدي با اشاره به فعاليت بيش از 12 هزار مدرسه غيردولتي در کل کشور تصريح کرد: اين آمار نشان از مشارکت بالاي مردم استان سمنان در امر مهم تعليم و تربيت دارد.

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به ميانگين جمعيت دانش‌آموزي مشغول به تحصيل در مدارس غيردولتي کشور عنوان کرد: ميانگين حضور دانش آموزان در 12 هزار مدرسه غيردولتي در کشور بيش از هشت درصد است.

محمدي افزود: اين در حالي است که تعداد دانش‌آموزان مشغول به تحصيل در مدارس غيردولتي در استان سمنان به حدود 13 درصد جمعيت دانش‌آموزي اين استان مي‌رسد.

به گفته وي، اين تعداد دانش‌آموز در حدود 113 مدرسه غيردولتي فعال در استان سمنان، خدمات تحصيلي دريافت مي‌کنند.

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان بيان کرد: از جمعيت 13 درصدي دانش آموزان محصل در مراکز آموزشي غيردولتي استان سمنان، سهم مدارس سما حدود هشت درصد است.

محمدي با اشاره به تعداد مدارس غيردولتي فعال در استان سمنان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بيش از 20 مدرسه غيردولتي سما در استان سمنان در حال فعاليت است.

وي با اشاره به اينکه دولت براي مدارس کشور بسته‌هايي را با عنوان بسته‌هاي حمايتي و مشارکتي در نظر گرفته است تصريح کرد: اين بسته‌هاي حمايتي و مشارکتي در مدارس استان سمنان شامل 30 مدرسه اين استان مي‌شود.

معاون آموزش ابتدايي اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان افزود: ورود بخش غيردولتي در بخش آموزش‌وپرورش زير نظر وزارت آموزش‌وپرورش جزو برنامه‌هاي سال گذشته و امسال اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان است.


 بازپس گيري 96 هزار مترمربع از زمينهاي واحد گرمسار بعد از 7 سال خلع يد 

سرويس خبر:

باپيگيري جدي و مستمراداره کل حقوقي سازمان مرکزي دانشگاه از مهرماه 1393، 96000 هزار مترمربع از زمين هاي واحد گرمسار بازپس گرفته شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار، ابوالقاسم طاهري کارشناس امور حقوقي واحد گرمسار با اعلام اينکه 96000 متر مربع از زمين هاي ملکي و داراي سند که در سال 1375 توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با کاربري کشاورزي و جهت انجام امور تحقيقاتي و آموزشي خريداري شده بود با شکايت يک فرد و با ارائه مبايعه نامه عادي، در سال 1387 با راي قطعي دادگاه، سند دانشگاه باطل و به نام آن فرد صادر شد افزود: از مهرماه 1393 و با دستور طاهره ميرساردو سرپرست واحد گرمسار و با پيگيري جدي و مستمراداره کل حقوقي سازمان مرکزي دانشگاه اين پرونده مجددا به جريان افتاد و پرونده فوق مجددا مفتوح گرديد.

طاهري افزود: پس از مفتوح شدن مجدد پرونده و پيگيري جدي و مستمر مشاورين وکارشناسان حقوقي دانشگاه در مرحله اعاده دادرسي راي بر بي حقي آن فرد به صورت قطعي صادر و مالکيت زمين فوق به دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار بازگردانده شد.

وي افزود: زمين مذکور با کاربري کشاورزي در روستاي غياث آباد واقع شده و جهت انجام امور آموزشي و تحقيقاتي مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کارشناس حقوقي واحد گرمسار از تلاش ها و پيگيري هاي جدي طاهره ميرساردو سرپرست واحد گرمسار و اداره کل امور حقوقي سازمان مرکزي در باز پس گيري اموال دانشگاه قدرداني نمود.


 خاطراتي از چهار ستاره پر فروغ در مستندهايي از سيماي مرکز سمنان بازگو شد 

سرويس خبر:

سيماي مرکز سمنان با همکاري ستاد کنگره بزرگداشت 3000 شهيد استان، مستند هايي با نام مرواريد ، بابا مرتضي ، به رنگ پرواز و چراغي که هرگز خاموش نمي شود را از زندگي و مجاهدت هاي سرداران شهيد محمد ابراهيم همتي، مرتضي شادلو ، سيد ابوالقاسم موسوي و سيد حسن شاهچراغي تهيه و پخش کرد.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، در اين مستند ها که به تهيه کنندگي و کارگرداني صادق يزداني و هر کدام به مدت 30 دقيقه تهيه شده‌اند به فرازهايي از زندگي اين شهيدان از تولد تا شهادت پرداخته شده و خاطراتي از زبان خانواده و همرزمان آنان بازگو شد.

در مستند مرواريد به زندگي و مجاهدت هاي شهيد محمد ابراهيم همتي پرداخته شده. شهيد همتي در سمنان به دنيا آمده و پس از تحصيلات مقدماتي به دليل علاقه اش به دريا وارد نيروي دريايي شد.وي پس از فراگيري آموزش هاي مختلف در کشور آلمان ، در بين دانشجويان 70 کشور جهان رتبه اول را کسب کرد. سپس براي تکميل مهارتها و تخصص هاي خود مجددا به آلمان و فرانسه اعزام شد . وي ناوچه پيکان که از کشور فرانسه خريداري شده بود را به ايران آورد و خود تا روز شهادت در سمت فرماندهي آن خدمت کرد.

با آغاز جنگ در يکي از عمليات ها ناوچه پيکان به فرماندهي شهيد همتي پس از به آتش کشيدن اسکله‌هاي نفتي البکر و الاميه عراق که سبب قطع صادرات نفت عراق از طريق خليج فارس و درياي عمان شد، در مسير بازگشت هدف موشک قرار گرفت و نامش براي ابد در تاريخ اين مملکت ماندگار شد.

در مستند بابا مرتضي با زندگي و مبارزات شهيد مرتضي شاد لو آشنا مي شويم. اين شهيد متولد سال 1338 روستاي محمد آباد گرمسار مي باشد که پس از شکل گيري انقلاب به عضويت کميته انقلاب اسلامي و سپس سپاه پاسداران در آمد و بعد از مدتي وارد جهاد سازندگي شده و در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل فرماندهي گروه ضربت ستاد پشتيباني حمزه سيد الشهدا(ع) را در کليه مناطق به عهده گرفت. و سر انجام در بهمن سال 63 بر اثر انفجار مين در منطقه سردشت به فيض شهادت نائل آمد.

مستند رنگ پروازاز زندگي و تلاش خستگي ناپذير شهيد والا مقام سيد ابوالقاسم دامغاني تهيه شده است. اين شهيد در سال 1323 در روستاي حسن آباد دامغان متولد شده و در دوران جواني وارد يکي از حوزه هاي علميه دامغان شد. وي پس از مدتي به حوزه علميه قم رفته و از همان سالها در جريان 15 خرداد 42 با نهضت امام خميني (ره) آشنا شده و در زمان ورود امام به وطن عضو هيئت استقبال بود.

شهيد موسوي پس از انقلاب در مسئوليت هاي گوناگوني از جمله کنترل پادگان لويزان (ستاد نيروي زميني) ، راه‌اندازي کميته انقلاب اسلامي دامغان ، تاسيس سپاه پاسداران و دادگاه انقلاب اسلامي دامغان ، حاکم شرع دادسراي انقلاب و محاکمه مفسدين و اشرار، نماينده امام و امام جمعه رامهرمز و نماينده مردم رامهرمز در مجلس شوراي اسلامي و .... به خدمت به انقلاب و اسلام پرداخت.

مستند چراغي که هرگز خاموش نمي شودهم روايتي از زندگي شهيد سيد حسن شاهچراغي است. اين شهيد در نهم بهمن سال 1331 در دامغان متولد شد. علاقه و کشش دروني و همچنين زمينه خانوادگي او را به حوزه علميه کشاند و پس از طي مراحل مقدماتي به قم مهاجرت کرد.

در آنجا از محضر اساتيد زيادي چون آيت الله خزعلي، جنتي، مصباح يزدي و ... بهره جست و پس از انقلاب نيز از سوي مردم دامغان به عنوان نماينده آنان در مجلس شوراي اسلامي برگزيده شد. وي سر انجام پس از سالها مجاهدت در اسفند سال 64 هنگامي که با تعدادي از يارانش با هواپيما عازم اهواز بود مورد اصابت موشک جنگنده هاي بعثي قرار گرفته و به جوار رحمت حق پر کشيد.


 معرفي کتاب در حاشيه کلاسهاي اوقات فراغت در کتابخانه هاي عمومي شهرستان سمنان 

سرويس خبر:

همزمان با آغاز فصل تابستان و برگزاري کلاسهاي اوقات فراغت کتاب هاي مفيد نيز معرفي مي شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان امير‌ابراهيم شريفي رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان سمنان اظهارداشت: وظيفه اصلي کتابخانه‌هاي عمومي فراهم کردن نياز هاي مطالعاتي افراد از طريق آموزش، اطلاع رساني و پر کردن اوقات فراغت است که در نتيجه به پيشرفت و رشد فرهنگي جامعه کمک مي‌کنند.

وي با اشاره به اينکه بيشترين اعضاي کتابخانه‌هاي عمومي را جوانان تشکيل مي‌دهند افزود: بايد با برنامه ريزي و اجراي برنامه‌هاي متنوع به منظور جذب اقشار مختلف خصوصاَ جوانان به کتابخانه‌هاي عمومي و نهادينه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه بيشتر تلاش نماييم.

شريفي گفت: بر اين اساس، کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان سمنان از هم اکنون آماده ثبت‌نام از متقاضيان حضور در کلاس هاي آموزشي هستند که بر اساس برنامه از اواسط خرداد ماه فعاليت خود را آغاز مي‌کنند.

وي تصريح کرد: همزمان با آغاز فصل تابستان با هدف بهينه سازي اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان کلاسهايي شامل: روخواني و حفظ قرآن، قصه خواني و کتابخواني، خلاقيت، طراحي و نقاشي کاردستي و ديگر کلاس‌هاي فرهنگي و هم چنين اجراي مسابقات برگزار مي‌شود.

رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان سمنان در ادامه گفت: اين کلاسها تاکيد خاص به مقوله کتاب و کتابخواني دارد و معرفي کتاب نيز در بين کلاسها توسط مربيان انجام مي شود.

شريفي بيان داشت: 7 باب کتابخانه عمومي در سمنان به عنوان پايگاه هاي اوقات فراغت در اين شهر فعاليت مي‌کنند.


 دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در مسابقات ملي دانشجويي ديوار خاک مسلح سوم شد 

سرويس خبر:

دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي سمنان توانستند نشان برنزي مسابقات ملي دانشجويي ديوار خاک مسطح را در دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي از آن خود نمايند.

به گزارش خبرنگار ما از سمنان،تيم دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان با 4 شرکت کننده در اين مسابقات حضور پيدا کرد که در پايان و پس از رقابت با 12 تيم شرکت‌کننده توانست رتبه سوم را کسب نمايد.تيم‌هاي بوعلي همدان و تربيت دبير شهيد رجايي ميزبان مسابقات رتبه هاي اول و دوم مسابقات را به خود اختصاص دادند.

در مسابقات ديوار خاک مسلح هر تيم شرکت کننده با ساخت يك نمونه كوچك و شبيه‌سازي شده ديوار خاك مسلح، با ابزار و امكانات و تجهيزات ساده و در دسترس، توانايي‌ها، قابليت‌ها و فعاليت‌هاي علمي خود را به عرصه رقابت با ديگر شرکت کنندگان قرار داد.

هر تيم در درون يك جعبه چوبي با ابعاد مشخص، اقدام به ساخت يك خاكريز مهندسي مسلح‌شده با نوارهاي كاغذي، كرد و ارزيابي و داوري مسابقات بر اساس معيار تغييرمكان و تغييرشکل ديوار مسلح و همچنين ظرفيت باربري و بارگذاري‌هاي مختلف (قائم و جانبي)، توسط تيم داوري منتخب انجام گرفت.

تيم دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در اين مسابقات متشکل از امير رضا پورکمالي، محسن کبيري کوچکسرايي، عادل رحماني، علي فيروز بخت به سرپرستي و هدايت دکتر مهدي جليلي بود.تيم‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان و تهران مرکز نمايندگان دانشگاه آزاد اسلامي در اين مسابقات بودند. اولين دوره مسابقات ملي ديوار خاك مسلح در 20 ارديبهشت ماه 1394 به ميزباني دانشكده مهندسي عمران با حمايت و مشارکت دانشگاه‌هاي سراسر کشور، انجمن مهندسي ژئوتکنيک ايران و انجمن ژئوسنتتيک ايران و ديگر شرکت‌هاي تخصصي فعال برگزار شد.