تاریخ 1394/02/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3916 برو جستجو جستجوی پیشرفته   توقيف 32 خودرو با 430 ميليون ريال خلافي در شاهرود  

سرويس حوادث:

پليس راهنمايي و رانندگي شاهرود در طرح جمع‌آوري خودروهاي پرتخلف و حادثه ساز،32 خودروي بالاي10 ميليون ريال خلافي را شناسايي و توقيف کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس سمنان، فرمانده انتظامي شاهرود در تشريح اين خبر گفت : طرح شناسايي و توقيف خودروهاي پرتخلف به منظور کاهش تخلفات و حوادث رانندگي از ابتداي سال جاري در سطح شهرستان اجرايي شد.

سرهنگ غلامرضا کاظم زاده افزود: پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان در مرحله اول خودروهايي را که بالاي 10 ميليون ريال خلافي داشتند شناسايي کردند.

وي به شناسايي برخي ديگر از وسايل نقليه متخلف در زمان تعويض پلاک اشاره و تصريح کرد: به طور کلي در 45 روزابتدايي سال جاري 32 دستگاه خودروي متخلف با خلافي بالاي 10 ميليون ريال شناسايي و توقيف شد.

سرهنگ کاظم زاده با بيان اين که در اين طرح ضمن توقيف وسايل نقليه متخلف و حادثه ساز ومتخلفي که نمرات منفي متعددي در سوابقشان وجود داشت، باطل شد.

فرمانده انتظامي شهرستان شاهرود مجموع خلافي خودروهاي توقيفي در اين طرح را 430 ميليون ريال عنوان کرد.


 جاسازي 139 کيلو ترياک در مخزن CNG  

سرويس حوادث:

با هوشياري مأموران انتظامي شهرستان حاجي آباد استان"هرمزگان"، 139 کيلو و 500 گرم مواد مخدر ترياک از داخل مخزن CNG يک دستگاه پيکان وانت کشف شد.

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ"محمد هاشم قسام" در تشريح اين خبر گفت: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان روز گذشته حين کنترل محورهاي مواصلاتي در حوالي محور فرعي روستاي شهدادي- لارستان به 2 دستگاه خودرو پرايد و وانت پيکان مشکوک شدند و دستور توقف آنها را صادر کردند.

وي افزود: با متوقف شدن خودروها مأموران در بازديد اوليه متوجه دستکاري شدن مخزن CNG وانت پيکان شدند و جهت بررسي بيشتر خودروها را به مقرر انتظامي دلالت دادند.

اين مسئول انتظامي ادامه داد: در بازرسي دقيق از وانت مأموران موفق به کشف 52 بسته مواد مخدر از نوع ترياک به وزن 139 کيلو و 500 گرم که به طرز ماهرانه اي داخل مخزن CNG خودرو جاسازي شده بود، شدند.

فرمانده انتظامي حاجي آباد با اشاره به اينکه پرايد مذکور نيز به عنوان اسکورت خودرو حامل محموله مواد مخدر فعاليت داشت، تصريح کرد: در اين راستا 2 خودرو توقيف، 3 قاچاقچي مواد مخدر دستگير که به همراه مواد مکشوفه تحويل مراجع قضايي شدند.


 دستگيري سارق بعد از 25 فقره سرقت  

سرويس حوادث:

رئيس پليس آگاهي آذربايجان شرقي گفت : با تلاش ماموران کلانتري 18 تبريز سارق سابقه دار منزل دستگير و به25فقره سرقت اعتراف کرد. به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ صابر عباس زاده در تشريح اين خبر گفت: ماموران گشت کلانتري 18 تبريز حين گشت زني سارقي سابقه دار به هويت معلوم را دستگير و جهت تحقيقات و بررسي به پليس آگاهي تحويل دادند و متهم پس از چندين مرحله تحقيق و بازجويي فني کارآگاهان، ابتدا منکر ارتکاب هرگونه سرقت بود ولي با ارايه دلايل و مدارک و قرائن به ناچار لب به اعتراف گشود و به 25فقره سرقت از منازل در سطح کلانشهر تبريز اعتراف کرد.

اين مقام انتظامي افزود: کليه صحنه هاي سرقت مورد بازسازي قرار گرفت و شاکيان نيز شناسايي ودر نهايت متهم پس از سير مراحل تکميلي پرونده به دادسرا معرفي و با قرار قانوني روانه زندان شد.


 تصادف سواري ال 90 در سمنان 

سرويس حوادث:

در پي تماس خودروهاي عبوري با سامانه125 مبني بر تصادف خودروي سواري ال90 با پرايد، ستاد فرماندهي آتش نشاني آتش‌نشانان ايستگاه شماره 1را به محل حادثه واقع بلوار شهيد اخلاقي نرسيده به ميدان امام علي اعزام کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، سرآتش نشان سوم رضا خادميان فرمانده آتش نشانان اعزامي در اين باره گفت: با رسيدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد سواري ال90 با شدت با خودروي پرايدبرخورد کرده كه منجربه واژگوني و محبوس شدن سرنشينان آن گرديده است که آتش نشانان بي درنگ با تجهيزات مخصوص امداد و نجات پس از عمليات آزادسازي و تحويل دادن مصدومين به عوامل اورژانس، محل حادثه راايمن کرده و از احتمال آتش سوزي خودروها جلوگيري کردند.خادميان به رانندگان توصيه کرد درهنگام رانندگي درجاده‌ها و خيابانها سرعت مطمئنه وفاصله مجازباخودروي جلويي رارعايت کنند تا از بروز حوادث اينچنيني جلوگيري شود.