تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3893 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تکريم و تجليل از خانواده شهدا و ايثارگران يک عبادت است 

سرويس ورزشي:

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر ، فرزاد فتاحي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و جمعي از همکاران ستادي به ديدار مادران شهداء استان سمنان رفتند.به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرزاد فتاحي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان و جمعي از همکاران ستادي با حضور در منزل مادران شهيد جهانشير و نصيري با اين مادران شهداء ديدار کردند.

در اين ديدار صميمانه مادران شهدا به بيان خاطرات جالبي از شهيد محمود جهانشير و عبدالحميد نصيري پرداختند.و در ادامه فتاحي با گراميداشت حماسه آفريني هاي شهدا و ايثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس ، تکريم و تجليل از خانواده شهدا و ايثارگران را يک عبادت ذکر کرد.لازم به ذکر است شهيد محمود جهانشير برادر همکار گرامي محسن جهانشير سرپرست معاون توسعه منابع و پشتيباني اداره کل در عمليات کربلاي 5 در سن19 سالگي در تاريخ 21/10/1365 در اثر اصابت ترکش به درجه رفيع شهادت نائل آمد.و همچنين شهيد عبدالحميد نصيري برادر همکار گرامي عبدالعظيم نصيري رئيس گروه امور فرهنگي و تربيتي اداره کل درسن 15سالگي در تاريخ 7/6/ 1362 دراثراصابت تير مستقيم به درجه رفيع شهادت نائل آمد.«روحشان شاد و يادشان گرامي باد»


 المپياد فرهنگي ورزشي منطقه اي بسيج صدا و سيما در سمنان برگزار مي شود 

سرويس ورزشي:

فرمانده حوزه مقاومت بسيج صدا و سيماي مرکز سمنان از برگزاري سومين المپياد ورزشي منطقه اي بسيج رسانه ملي در سمنان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي بسيج صدا و سيماي مرکز سمنان، علي مسلمان گفت: اين المپياد از بيست و پنجم تا بيست و هفتم فروردين به مدت سه روز با حضور برادران بسيجي در استان سمنان برگزار مي شود.

وي افزود: در اين المپياد 97 ورزشکار از 6 استان اصفهان، قزوين، قم، مرکزي، يزد و سمنان در سه رشته تيمي فوتسال، واليبال، طناب کشي و 6 رشته انفرادي تنيس، شنا، آمادگي جسماني، دارت، تيراندازي و دو وميداني درسالن ورزشي ولايت، استخر شهيد تراني و سالن تيراندازي شهرستان مهديشهر به رقابت مي پردازند.

فرمانده حوزه مقاومت بسيج صدا و سيماي مرکز سمنان هدف از برگزاري اين مسابقات را ايجاد نشاط، بالندگي و افزايش روحيه ورزشکاري بسيجيان رسانه ملي عنوان کرد.


 امير ارسلان مطهري مرد اول فوتبال استان سمنان 

سرويس ورزشي:

امير ارسلان مطهري فوتباليست دوست داشتني و جوان استان به محض ورود در ترکيب تيم نفت تهران وگلزني در مقابل تيم الشباب عربستان نشان داد که در حال حاضر مرد اول فوتبال استان لقب برازنده اش مي باشد. اميرارسلان مطهري فرزند اردلان مطهري پيشکسوت فوتبال گرمسار در فصل جاري پديده بي چون و چراي فوتبال ايران مي باشد وي بعد از حضور در تيم مقاومت تهران و دستيابي به بهترين گلزن در رده سني اميد باشگاههاي تهران خيلي سريع پله هاي ترقي را طي کرد و به تيم نفت تهران پيوست و در حال حاضر عصاي دست عليرضا منصوريان در باشگاه نفت تهران مي باشد براي اين فوتباليست ارزنده استان ارزوي موفقيت هر چه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم و اميدواريم اين بازيکن ملي پوش تيم ملي اميد را در تيم ملي بزرگسالان هم مشاهده نماييم.


 دعوت از بازيکنان تيم استان سمنان در اردوي تيم ملي  

سرويس ورزشي:

كادر فني تيم هاي ملي كاراته نوجوانان، جوانان و زير 21 سال دختر اسامي دعوت شدگان به نخستين مرحله اردوي آماده سازي را اعلام كرد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، بر اساس اعلام كادر فني نفرات اول تا سوم مشترك هر وزن رده هاي سني مختلف مسابقات قهرماني كشور در شيراز، با نظر سرمربي به اردوي رده هاي سني نوجوانان، جوانان و زير 21 سال دختران دعوت شده اند.

بر اين اساس نفرات دعوت شده عصر روز 31 فروردين ماه(ساعت 6 بعدازظهر) وارد اردو مي شوند و صبح يكم ارديبهشت ماه در يك رقابت انتخابي شركت مي كنند.

كاراته كاهاي بازنده پاي فينال هم عصر روز يكم ارديبشهت وارد اردو شده و خود را به كادر فني معرفي خواهند كرد تا روز دوم ارديبهشت ماه به رقابت با منتخبين نفرات دعوت شده بپردازند.

عصر روز دوم ارديبهشت ماه مدال آوران قهرماني كشور همراه با تيم ملي سال 93 كه رده سني آنها تغيير نكرده است و منتخبين روزهاي اول و دوم ارديبشهت ماه وارد اردو مي شوند و اردوي آماده سازي از روز سوم ارديبشت ماه رسماً آغاز مي شود.

اين اردو تا 6 ارديبهشت ماه ادامه دارد.

اسامي نفرات رده هاي سني مختلف به شرح ذيل است:

وزن59-كيلوگرم:

مدال آوران(نفرات اول تا سوم مشترك): آويشن باقري(گيلان)،شقايق واحدي(تهران)، هدي صباغيان(سمنان) ، زهرا يحيوي زاده(تهران)

*اميد(زير21 سال)

وزن50-كيلوگرم:

نفرات دعوت شده: مهرانه قوانلو(سمنان)، حديث انصاري(بوشهر)،زهرا طرازپور(فارس)

وزن55-كيلوگرم:

نفرات دعوت شده:الناز رحيمي(كردستان)، فاطمه بناييان(سمنان)، سارا شرقي(توابع تهران)، مليحه حيدريان(البرز)، فاطمه هدايت نژاد(خوزستان)، ساناز نخعي مقدم(سيستان و بلوچستان)


 يادداشت
 انتظار از مديران صنعت براي رونق ورزش استان 

امروزه ورزش يكي از اموري است كه به عناوين مختلف در جهان مطرح شده و گروه زيادي به اشكال گوناگون با آن سرو كار دارند. برخي از مردم، ورزشكار حرفه‌اي اند و گروهي ورزشكار آماتور . گروهي طرفدار و علاقه مند به ورزش و ديدن برنامه ها، مسابقات و نمايش هاي ورزشي بوده، و عده اي نيز از راه ورزش امور زندگي خويش را مي گذرانند. وزارتخانه ها و ادارات ورزشي فراواني تاسيس شده و مخارج زيادي صرف ورزش ، ساختن استاديوم ها، مجتمع‌ها و باشگاه هاي ورزشي و نيز تهيه وسائل و لباس هاي ورزش و يا تماشاي مسابقات ورزشي مي شود. بخش هاي قابل توجهي از برنامه هاي تلويزيون ، راديو ، مجلات و ساير رسانه هاي گروهي، به ورزشي و اخبار ورزش اختصاص دارد و خلاصه ورزش يكي از اموري است كه در جهان به صورت جدّي مطرح بوده و از جهات مختلف داراي اهميت مي باشد. از سوي ديگر به واسطه جلوگيري از عوارض سوء بيكاري در اسلام از )كار و انسان( شاغل بسيار تجليل شده است. احاديث فراواني در اين زمينه وارد شده كه از آن جمله رسول خدا مي فرمايد: كسي كه خود را براي اداره زندگي اش به مشقت مي اندازد، مانند كسي است كه در راه خدا جهاد مي كند. اما انسان شاغل نيازمند روحيه مناسبي است تا بتواند راندمان كاري خود را افزايش دهد و با شادابي و نشاط در محيط كار حاضر شده و با علاقه بيشتري به كار و فعاليت بپردازد. به همين دليل در جهان صنعتي امروز، بها دادن به ورزش، جايگاه خاصي پيدا كرده و از يك امر تفنني و تفريحي، به ضرورتي انكارناپذير تبديل شده است. سازمانها، ادارات و شركتهاي مختلف در سراسر جهان به ويژه در كشورهاي توسعه يافته به مقوله ورزش در بين كاركنان اهميت خاصي مي دهند چرا كه معتقدند ورزش مي تواند باعث ارتقاي روحيه و افزايش راندمان كاري كاركنان شود و هرگونه سرمايه گذاري در امر ورزش در سازمانها و شركتها، حاصلي مثبت در جهت افزايش سود آنها خواهد داشت. البته اين موضوع در استان ما چندان مورد توجه قرار نمي گيرد و اغلب سازمانها و شركتها نسبت به آن ديدگاه مثبتي ندارند و حتي توسعه ورزش را وقت تلف كردن مي دانند.

اما در اين ميان برخي ادارات و شرکت هاي مختلفي هم بوده اند که با نيت خير و ايجاد بستر مناسب براي آينده جوانان و مردم استان با عشق و علاقه در ورزش سرمايه گذاري کردند که نمونه اخير مي توان به حضور شرکت فرآورده هاي شيميايي هف در فوتبال ، متين در واليبال در دامغان و...اشاره داشته باشيم ولي اگر قرار است ورزش استان دچار تحول و توسعه يابد علاوه بر اينکه بايد تفکر مديران اجرايي استان ورزشي شود ضرورت آشتي صنعت در ورزش استان مهمترين نکته مي باشد و بي شک نقش مديران تصميم ساز در صنعت استان بسيار موثر و حياتي است در روزهاي پاياني هفته گذشته انتخابات ششمين دوره هيات رئيسه اتاق بازرگاني ، صنايع ، معادن و کشاورزي سمنان برگزار گرديد و علي اصغر جمعه اي با اتفاق آرا براي مدت 4 سال به عنوان رئيس اتاق سمنان انتخاب شد .

همچنين آقايان محمود نجفي سُهي و عبدالله اکبري راد به عنوان نواب رئيس و آقايان عبدالحميد دربانيان و سهراب حکيم زاده بعنوان خزانه دار و منشي هيات رئيسه اتاق سمنان انتخاب گرديده و قبول مسئوليت نمودند که حضور اين عزيزان ما را به آينده حضور صنعت در ورزش اميدوار ساخت چون سابقه و رزومه تمامي نفرات انتخاب شده بيانگر علاقه چندين ساله اين بزرگواران در ورزش مي باشد که اکثر آنها اصلا از جنس ورزش مي باشند لذا اميدواريم در اين دوره با مديريت و راهکارهاي مناسب شاهد آشتي صنعت در ورزش استان باشيم تا جوانان اين استان و شهرستان سمنان هم با دلگرمي بيشتر به دنبال بروز توانايي هاي خود و افتخارآفريني براي ورزش استان باشند و قطعا جامعه سالم توام است با نشاط و شادابي افراد که بدون شک ورزش مهمترين عامل چنين فضايي است و قطعا براي ساختن کمتر بيمارستان، حضور کمتر افراد در زندان ها و جلوگيري از بسياري از آسيب هاي اجتماعي بناچار ورزش را در اولويت کاري خود قرار دهيم.


 با توجه به اتفاقات عربستان فکر مي‌کرديم ورزشگاه پر شود 

سرويس ورزشي:

عاليشاه: اهل شعار نيستم اما جان‌مان را هم براي پرسپوليس مي‌دهيم

هافبک پرسپوليس گفت: اهل شعار نيستم اما جان‌مان را هم براي موفقيت پرسپوليس خواهيم داد.

اميد عاليشاه پس از برتري يک بر صفر پرسپوليس مقابل النصر عربستان اظهار داشت: نمي‌دانم چطور بازيکنان النصر جلوي 100 هزار هوادار سرشان را بالا مي‌گيرند و مي‌خواهند با ما دعوا کنند درگيري رخ داده در بازي را هم خود آنها شروع کردند.

وي در خصوص شکافتگي ابرويش گفت: اهل شعار نيستم اما براي پرسپوليس جان‌مان را هم مي‌دهيم.

هافبک پرسپوليس در خصوص حضور 100 هزار هوادار در ورزشگاه گفت: با توجه به اتفاقاتي که در عربستان براي ما افتاد و حاشيه‌‌هايي که آنها ايجاد کردند فکر مي‌کرديم اين تعداد هوادار به ورزشگاه بيايند حضور آنها صد درصد در پيروزي ما تأثيرگذار بود.

وي تأکيد کرد: با اين برد براي پرسپوليس حاشيه امنيت ايجاد شده و اميدواريم اين روند را ادامه دهيم.

عاليشاه در خصوص حضور برانکو گفت: اميدوارم حضور او بتواند کمک خوبي به پرسپوليس بکند.


 سيدحسن خميني: در ورزش نبايد به ظواهر رياکارانه شرعي بها داده شود  

سرويس ورزشي:

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني ورزشکاران را امين جامعه دانست و تاکيد کرد: مجموعه هندبال کشور و ديگر فدراسيون ها و رشته هاي ورزشي به مدال زرين اخلاق مداري و پايبند بودن به آرمان هاي فرهنگي و رفتاري دست يابند.

به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان؛ حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني با خانواده هندبال جمهوري اسلامي ايران که در اولين همايش ملي خود به مرقد مطهر امام خميني(ره) شرفياب شده بودند، ديدار و گفت و گو کرد

ايشان در اين ديدار گفت: جمله اي از امام راحل(ره) درخصوص ورزش بيان شده که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است آن جمله اين است که در همه ابعاد انساني ورزش کنيد.

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني با تاکيد بر لزوم عملياتي ساختن اين جمله در زندگي اظهار کرد: مقصود حضرت امام (ره) پرورش چند جانبه روحي، جسمي، سلامت اخلاق و پرورش صفات والاي انساني است. نبايد به ظواهر رياکارانه شرعي در ورزش بها داد. آنچه که مهم است اين است که ورزش بايد به صفات والاي انساني مزين باشد نه به ظواهر رياکارانه شرعي.

يادگار امام خميني(ره) همچنين از کينه و حسد به عنوان موريانه هايي ياد کرد که پايه‌هاي پيشرفت ورزش را نابود مي کنند.

وي با تاکيد بر پرهيز ورزشکاران از صفات ناشايست رفتاري و اخلاقي تصريح کرد: ورزش بايد سرشار از احترام به بزرگترها باشد. اين احترام يک ارزش باشکوه محسوب مي‌شود و بايد صفات مردانگي و جوانمردي و دستگيري از افتادگان، در بطن ورزش ما تقويت شود.

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني ورزشکاران را امين جامعه دانست و تاکيد کرد: مجموعه هندبال کشور و ديگر فدراسيون ها، رشته هاي ورزشي و ورزشکاران به مدال زرين اخلاق مداري و پايبند بودن به آرمان هاي فرهنگي و رفتاري دست يابند و در پي کسب مدال اخلاق و پرورش صفات والاي انساني باشند.


 خودم را همانند يک روباه پير احساس مي‌کنم
 مورينيو: در پرتغال مي‌تواني همه چيز را تغيير دهي به غير از مادر و تيم باشگاهي‌ات!  

سرويس ورزشي:

سرمربي پرتغالي آبي‌پوشان لندني در خصوص توپ طلا، تأثيرگذاري در فوتبال و آينده حرفه‌اي خودش گفت.

ژوزه مورينيو در گفت‌‌و‌گو با روزنامه «ديلي‌‎تلگراف» انگليس در مورد علاقه شديدش به فوتبال گفت: البته که ديوانه فوتبال هستم ولي براي ما حرفه‌اي‌ها اين بدان معناست که همه چيز زندگي‌مان فوتبال است و براي هواداران هم همينطور. در پرتغال مي‌گويند مي‌تواني همه چيز را تغيير بدهي به غير از مادر و تيم باشگاهي‌ات. من قدرت فوتبال را به لحاظ اجتماعي، سياسي و فرهنگي درک مي‌کنم ولي چطور يک فوتباليست مي‌تواند در ليست 100 انسان تأثيرگذار جهان مجله فوربس قرار بگيرد؟

وقتي در اين مصاحبه به نام‌هاي کريستيانو رونالدو و ليونل مسي اشاره مي‌شود که به ترتيب در رده‌هاي 30 و 45 تأثيرگذارترين انسان‌هاي جهان قرار دارند، مورينيو اين‌گونه واکنش نشان داد: واقعاً مسخره است! ما ناجي زندگي مردم نيستيم! افرادي را مي‌شناسم که به خاطر شکست تيم محبوب‌شان ممکن است خودشان را از طبقه پنجم ساختمان پايين بيندازند ولي آنها مشکلاتي دارند. چطور مي‌توان يک فوتباليست و يک مربي را با يک دانشمند و يک دکتر مقايسه کرد؟ شما نمي‌توانيد اين مقايسه را انجام دهيد.

آقاي خاص در مورد جايزه توپ طلا که هر سال توسط فيفا و با مشارکت مجله «فرانس فوتبال» فرانسه به بهترين‌ بازيکن جهان داده مي‌شود، اظهار داشت: به نظرم ونگر حرف جالبي در اين باره زده است. او مخالف توپ طلا و روند انتخاب بهترين بازيکن سال است. من هم موافق حرف او هستم چون در حال حاضر فوتبال، مفهوم تيمي و گروهي خود را از دست داده و بيشتر روي عملکرد انفرادي تمرکز کرده است.

وي خاطرنشان کرد: ما هميشه به عملکرد انفرادي بازيکنان، به آمار انفرادي آنها و بازيکني که بيشتر از بقيه دويده است، نگاه مي‌کنيم. به خاطر اينکه بازيکني در جريان بازي 11 کيلومتر دويده و من 9 کيلومتر، اين يعني اينکه آن بازيکن بهتر از من بوده است؟ شايد اينطور نباشد. شايد 9 کيلومتر دوندگي من مهمتر و کارآمدتر از 11 کيلومتر دوندگي بازيکن موردنظر بوده باشد.

سرمربي پرتغالي آبي‌پوشان لندني که هر روز ساعت 7:30 صبح در دفتر کارش در زمين تمريني چلسي حضور مي‌يابد و دو ساعت در را روي خود قفل مي‌کند، گفت: به اين خاطر اين کار را مي‌کنم چون نياز دارم کمي با خودم خلوت کنم. همانطور که مي‌دانيد من در فوتبال خيلي پير محسوب نمي‌شوم. به هر حال گاهي اوقات به کمي زمان نياز دارم تا در تنهايي فکر کنم. دوست ندارم نصفِ شب از خواب بپرم و به بازيکن مصدومم يا تاکتيک بازي فکر کنم. بايد در خلوت خودم مشکلات احتمالي را پيش‌بيني کنم. من 52 ساله هستم و 20 سال ديگر براي مربيگري پيش‌رويم دارم ولي خودم را همانند يک روباه پير احساس مي‌کنم. به هر حال چيزي من را نمي‌ترساند و نگرانم نمي‌کند.


 برگزاري مسابقات سوارکاري درشهرستان ميامي  

سرويس ورزشي:

مسابقات سوارکاري در روستاي نردين شهرستان ميامي برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان ميامي روستاي نردين مسابقات سوارکاري جام نوروز در اين روستا با حضور 21 چابکسوار برگزار شد . در اين رقابت سوار کاران مسير 1500متري را طي نمودند که آقاي مجيد خسروي مقام اول و حسين ولي زاده و علي نجفي به ترتيب دوم و سوم شدند. جوايز مقام‌آوارن با حضور بخشدار مرکزي ،رييس اداره ورزش شهرستان ،دهيار و اعضاي شوراي روستا به نفرات برتر تقديم شد. اين مسابقات با استقبال بسيار پورشور مردم روبرو شد.