تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3893 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه سمنان:
  شخصيت حضرت زهرا(س) تبيين و الگوسازي شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به ميلاد فرخنده حضرت فاطمه(س) گفت: شخصيت حضرت زهرا(س) بايد شناسايي، تبيين و الگوسازي شود.

حجت الاسلام و المسلمين سيدمحمد شاهچراغي در ديدار با هنرمندان به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامي، افزود: وجود حضرت زهرا(س) دختر گرامي پيامبر، شريف و حلقه امتداد ولايت و حضور حضرت زهرا(س) فلسفه وجودي دو عالم است.

وي تاکيد کرد: ابعاد شخصيتي مختلف اين بزرگ بانوي اسلام بايد شناسايي و معرفي شود تا زنان و مردان از اين ايعاد فردي و اجتماعي بهره مند شوند.

وي با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامي و حضور شاعران افزود: بزرگان و عالمان دين اسلام نيز در طول تاريخ صاحب اشعار هستند و اين نشاندهنده جايگاه شعر و تاثير آن است.

شاهچراغي از شعرا خواست با اخلاص شعر سرايي کنند تا آثارشان ثاثيرگذار باشد.

امام جمعه سمنان افزود: هنرمندان از اعجاز هنر براي القاي مفاهيم عالي انساني و ديني استفاده کنند.

شاعران استان سمنان در اين نشست که با حضور حجت الاسلام سيدجلال احمدپناهي امام جمعه موقت سمنان، حسن اسلامي راد سرپرست معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي، منوچهر صادقي مديرکل دفتر اجتماعي استانداري و سيد عباس دانايي رييس حوزه هنري استان سمنان برگزار شد،به شعرخواني پرداختند.

روز بيستم فروردين به مناسبت شهادت مرتضي آويني روز هنر انقلاب اسلامي نامگذاري شده است.


 ديدار نماينده ولي فقيه در استان سمنان و استاندار با خانواده شهيدان حسين و محسن ناظميان 

سرويس خبر:

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان به اتفاق استاندار سمنان و مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان با خانواده دو شهيد حسين و محسن ناظميان و جانباز سيد حسين جعفري چاشمي در منزلشان ديدار نمودند.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، در اين ديدار خانواده شهيد حسين و محسن ناظميان خاطراتي از دوران دفاع مقدس و شهادت اين شهيدان را بازگو نمودند.

در ادامه آيت‌ا... شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان بر حفظ ارزشها و ايثارگريهاي شهدا در جامعه خصوصا توجه به مسايل و مشکلات خانواده معظم شهدا تاکيد نمودند .

استاندار سمنان هم در اين مراسم توجه به خانواده شهدا و ايثارگران را در راس همه کارها برشمردند و افزودند : اگر موفقيتي و دستاوردي وجود دارد و کارها به پيش ميرود به برکت خون شهدا است و همه ما مديون شهدا هستيم و از خداوند ميخواهيم که با تلاش و کوشش فراوان شرمنده شهدا و خانواده‌هاي آنان نباشيم .مهندس وکيلي از خانواده شهدا خواست همواره دعاگوي مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) باشند که هر چه عزت و سربلندي براي اسلام و مسلمين وجود دارد به برکت رهنمودها و رهبري‌هاي مقام معظم رهبري است.

استاندار سمنان افزود: يکي از برنامه هاي مهم و اساسي رياست محترم جمهوري سرکشي و ديدار با خانواده شهدا است که همواره و مستمر انجام ميشود که بسيار ارزشمند و گرانقدر است .

وي افزود : در استان هم با محوريت و همراهي آيت‌ا... شاهچراغي برنامه ديدار با خانواده شهدا خصوصا خانواده شهدا که کمتر سرکشي شده اند در برنامه‌هاي کاري است در اين ديدار ها برکات بزرگي نصيب مسئولين خواهد شد.

همچنين نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان به اتفاق استاندار سمنان با جانباز سيد حسين جعفري چاشمي ديدار و از رشادتها و تلاشهاي آن جانباز تقدير نمودند در اين ديدار سيد حسين جعفري چاشمي خاطراتي از دوران دفاع مقدس و چگونگي جانبازي خود را بيان داشت.


 فرماندار گرمسار در دفتر روزنامه پيام استان اين شهرستان:
 دست‌يابي به توافق جامع در مذاکرات هسته‌اي حتمي است  

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان گرمسار و هيئت همراه با حضور در دفتر روزنامه پيام استان در گرمسار ضمن تبريک سال جديد و پيروزي تيم مذاکره کننده هسته اي اظهار داشت: رسانه‌ها مي توانند پل ارتباطي مطمئني بين مردم و دولت باشند به خصوص روزنامه پيام استان سمنان که تنها روزنامه ي استاني در اين شهرستان است با مديريت توانمند، کاردان، شخصيت فرهنگي و فرهيخته که در راستاي اطلاع رساني خدمات ارزنده‌اي را به شهروندان گرمساري و شهرستان آرادان انجام ميدهد جاي سپاسگزاري و قدر داني دارد.

طاهري گفت: اميدوارم ما مسؤولين بتوانيم نقاط ضعفي موجود را پوشش و نقاط قوتي را ارتقاء دهيم و بتوانيم در جهت همدلي و در راستاي برنامه هاي دولت تدبير و اميد در شهرستان گام هاي مثبت برداريم.

وي افزود: موفقيتي که تيم مذاکره کننده هسته اي نظام بدست آورده و شور و نشاط واميدواري که در دل مردم ايجاد شده دستاورد بسيار ارزشمندي بود و دنيا متوجه شد، نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هيچ گونه خصومتي با دنيا ندارد و ايران هراسي و اسلام هراسي که قبلاً ايجاد شده کمتر شود و دنيا متوجه شد که ايران يکي از قدرتهاي منطقه است که مي تواند نقش شايسته اي در برقراري امنيت و توسعه روابط ديپلماتيک در منطقه ايفا کند.

در ادامه يحيي زاده نماينده روزنامه پيام در گرمسار خطاب به فرماندار گرمسار گفت: حضور مسؤولين ، شخصيت هاي علمي و فرهنگي، فرهيختگان به ويژه بزرگاني که نماينده دولت در شهرستان هستند در دفتر اين روزنامه موجب دلگرمي اصحاب رسانه، اهل قلم و خادمان عرصه فرهنگ اطلاع رساني خواهد بود و حمايت و ارشادات شما بزرگواران ما را در دستيابي به اهداف والايمان «خدمت گزاري در حوزه ي فرهنگ و اطلاع رساني» به شهروندان عزيزمان مي باشد، مصمم‌تر مي‌کند.

وي در ادامه در سوالي مطرح کرد: با توجه به بهانه جويي ها و سنگ اندازي دشمناني چون؛ اسرائييل، تندروهاي امريکايي «لابي هاي جمهوري خواه در کنگره امريکا» و تندروهاي داخلي، چشم انداز شما در دست‌يابي تيم مذاکره کننده به توافق نامه جامع در يازده تيرماه چگونه است؟

فرماندار گرمسار نيز در پاسخ گفت: افراط گري در هر کجايي که باشد محکوم است و همه ي مردم ايران و جهان به اين جوسازي هاي افراط گرانه توجهي نمي کنند و با توجه به حمايت و ارشادات مقام معظم رهبري در برنامه هاي تيم مزاکره کننده هسته اي و حمايت هاي همه جانبه ائمه جمعه ، مسؤولين ارشد نظام و مردم محبوب و قدردان از تفاهم نامه، دست يابي به توافق جامع در مذاکرات هسته اي حتمي است .

در پايان يحيي زاده اظهار داشت: اکنون روزنامه پيام با اختصاص يک صفحه در هفته با عنوان ويژه نامه شهرستان هاي گرمسار و آرادان فرصتي را فراهم آورده تا بتوانيم به کمک ؛ مسؤولين ، نويسندگان ، فرهيختگان و شخصيت هاي علمي و فرهنگي که دل در گرو پيشرفت شهرستان دارند .

استعداد و توانمندي هاي طبيعي ، جغرافيايي به ويژه نيروهاي انساني علمي ، فرهنگي ، فرهيخته مدير و توانمند شهرستان را مطرح و نيازها و مطالبات شهروندان را در خصوص برنامه ريزي در جهت پيشرفت و توسعه همه جانبه شهرستان اطلاع رساني کنيم.


 ديدار مسئولين شهرستان دامغان با رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان  

سرويس خبر:

فرماندار، شهردار و اعضاي شوراي شهر دامغان با دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ديدار کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، دکتر شادنوش رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در اين ديدار ضمن تبريک سال نو با آنان در راستاي موضوعات بهداشتي درماني شهرستان دامغان به گفتگو پرداخت.

در ادامه اين نشست در راستاي موضوعات مطرح شده في مابين دانشگاه و مسئولين شهرستان دامغان تصميمات مفيدي اتخاذ شد.

اعضاي شوراي شهر دامغان از اقدامات مناسب و ارتقاء چشمگير ارائه خدمات قابل توجه بهداشتي و درماني در سطح اين شهرستان از عملي جهادي در سال گذشته يادکرد و از مسئولين سلامت استان و شهرستان قدرداني نمودند.

مجد فرماندار شهرستان دامغان نيز در اين نشست از زحمات شبانه روزي دست اندر کاران سلامت تقدير و تشکر کرد و در ادامه بيان داشت: بحمدالله در نوروز امسال شاهد فعاليت کلينيک با حضور متخصصين و ارائه خدمات باکيفيتي به شهروندان و مسافران نوروزي در ايام تعطيلات بوديم.

لازم به ذکر است: قبلا نيز دکتر رستميان نماينده مردم شريف شهرستان دامغان و نائب رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي نيز در تماس تلفني با دکتر شادنوش از ارائه خدمات سلامت باکيفيت بالا در سطح اين شهرستان قدرداني نموده بود.


 رئيس بنياد شيهد وامور ايثارگران شهرستان ميامي؛
 خانواده شهدا،اسوه صبر،استقامت و ايستادگي انقلاب اسلامي هستند 

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس بيناد شهيد وامور ايثارگران شهرستان ميامي گفت: خانواده شهدا، اسوه صبر، استقامت وايستادگي انقلاب اسلامي هستند

به گزارش خبرنگارپيام از ميامي، همزمان با ميلاد حضرت زهرا (س) رئيس اداره بنياد شهيد وامورايثارگران شهرستان ميامي از مادر شهيد سيدعلي حسيني ديدار وگفتگو کرد.

محسن چين سري، رئيس بنياد شيهد وامورايثارگران شهرستان ميامي؛ضمن تبريک به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س)،مادران شهدا را اسوه صبرو استقامت انقلاب اسلامي برشمرد.

وي گفت:خانواده معظم شهدا براي نسل هاي آينده ما اسوه والگويي از صبرو استقامت ورشادت خواهند بود.

رئيس بنياد شيهد وامورايثارگران شهرستان ميامي افزود:همه ما بايد درجهت خدمت به خانواده شهداتلاش کنيم وبايد بدانيم که همه ما مديون خون شهدا هستيم.

درادامه مادر شهيد سيد علي حسيني از سرکشي وپي گيري هاي رئيس اداره بنياد شهيد شهرستان ميامي قدرداني کرد.

يادآور مي‌شود شهيد سيد علي حسيني،متولد1/4/48درشهرميامي بوده است که درتاريخ 25/10/65 در منطقه خوزستان شلمچه درعمليات کربلاي 5بر اثر اثابت ترکش به درجه رفيع شهادت رسيد.


 فرمانده سپاه ناحيه ميامي؛
 برگزاري اجلاسيه شهدا درجهت اعتلاي فرهنگ شهادت است 

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده سپاه ناحيه ميامي گفت: درراستاي اعتلاي فرهنگ شهادت اجلاسيه ها بايد با شکوهتر از هر مراسم ديگري برگزار شود.

به گزارش خبرنگار پيام ازميامي،سرهنگ عباسعلي کاظمي،فرمانده سپاه ناحيه ميامي درگردهمايي فرماندهان پايگاههاي مقاومت شهرستان ميامي که درمحل نمايشگاه اجلاسيه بزرگ شهدا شهرستان ميامي برگزار شد،به اهميت برگزاري اجلاسيه بزرگ شهدا اشاره نمود.

کاظمي گفت:ياد ونام شهدا درتاريخ انقلاب اسلامي زنده خواهند ماند وما بايد با برگزاري اين اجلاسيه ها اهداف بزرگ آنها را به آينده انتقال دهيم.

وي گفت:درراستاي اعتلاي فرهنگ شهادت اين اجلاسيه ها بايد با شکوهتر از هر مراسم ديگري برگزار شود.

درادامه از فرماندهان پايگاههاي مقاومت شهرستان ميامي خواسته شد تا درجهت هرچه با شکوهتراين رخداد بزرگ فرهنگي تلاش شود.


 همزمان با روز هنر انقلاب اسلامي در مجتمع فرهنگي و هنري کومش صورت گرفت؛
 رونمايي از اثر هنري "مدينه"  

سرويس خبر:

مراسم بزرگداشت روز هنر انقلاب اسلامي«سالروز شهادت شهيد مرتضي آويني»در تالار حکيم الهي مجتمع فرهنگي وهنري کومش سمنان برگزارشد.به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ وارشاداسلامي استان سمنان،دراين مراسم که باحضورمديرکل فرهنگ وارشاداسلامي استان سمنان وجمعي از هنرمندان برگزارشد،از اثر هنري "مدينه"درسمنان رونمايي شد.ابوالفضل دلارام درابتداي اين مراسم گفت:نقاشي ايراني در طول تاريخ خودشامل مضامين متنوع حماسي،تغرلي،عرفاني و اخلاقي بوده است و از انديشهء فلسفي-عرفاني که با روح ايراني سازگار است.

مديرمجتمع فرهنگي وهنري کومش افزود :يک هنرمند در عين سادگي مي‌تواند با زبان هنري خيلي از مفاهيم و ديدگاه‌ها را بيان کند،

غلامرضا شمس الدين نيز درادامه گفت:براي خلق اين اثر بيش از303ساعت وقت صرف شده است.اين هنرمند افزود: براي خلق اين تابلو با استفاده از رنگ دست ساز با پودر معدني و روغن گياهي بکاررفته است.

اين مراسم به همت کانون بسيج هنرمندان شهرستان سمنان و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاداسلامي شهرستان سمنان برگزارشد.


 برپايي نمايشگاه نقاشي «غلامرضا شمس الدين » در سمنان  

سرويس خبر:

مدير مجتمع فرهنگي وهنري کومش در حاشيه افتتاحيه اين نمايشگاه با بيان اين مطلب افزود: به مناسبت فرا رسيدن 20 فروردين، سالروز شهادت سيدمرتضي آويني که روز هنرانقلاب اسلامي نام گرفته نمايشگاه نقاشي با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و کانون بسيج هنرمندان شهرستان سمنان برپا شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ وارشاداسلامي استان سمنان، ابوالفضل دلارام با اشاره به ديگر اهداف برپايي اين نمايشگاه عنوان کرد: معرفي اين هنر در بين اقشار جامعه و نشر و گسترش اين هنر در بين علاقمندان از جمله اهداف مهم برپايي اين نمايشگاه است.

دلارام با بيان اينکه با توجه به ورود نرم‌افزارهاي کامپيوتري، احساس مي‌شود هنر ارزشمند تجسمي کم‌کم رو به فراموشي مي‌رود، ابراز اميدواري کرد:برپايي اين نمايشگاه ‌ها گامي در راستاي ايجاد انگيزه و فعاليت بيش از پيش علاقمندان در اين عرصه است.

به گفته وي اين نمايشگاه شامل 36 اثر برگزيده هنرمند برجسته تجسمي شهرستان آقاي غلامرضاشمس الدين مي باشد که از19فروردين ماه به مدت 7 روز در محل نگارخانه سيمرغ اين مجتمع برپاشده است .

لازم به توضيح است که علاقمندان براي بازديد اين نمايشگاه مي توانند همه روزه از ساعت 17 تا 20 به مجتمع فرهنگي و هنري کومش واقع در بلوار شهيدقدس مراجعه نمايند. شايان ذکر است:در آئين افتتاح اين نمايشگاه محمدرضا سوقندي،مديرکل فرهنگ وارشاد اسلامي استان سمنان وجمعي ازهنرمندان حضورداشتند.


 واحد گرمسار، خرداد ماه ميزبان رخداد مهم فرهنگي واجتماعي کشور؛
 برگزاري همايش ملي قاچاق مواد مخدر، پيشگيري، تغيير الگوي مصرف، خانواده و جوانان 

سرويس خبر:

طاهره ميرساردو سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار ورئيس همايش ملي قاچاق مواد مخدر، پيشگيري، تغيير الگوي مصرف، خانواده و جوانان گفت: اين واحد خردادماه ميزبان يکي از بزرگترين رخدادهاي اجتماعي کشور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار آنا، همايش ملي قاچاق مواد مخدر، پيشگيري، تغيير الگوي مصرف ، خانواده و جوانان هفتم خردادماه 1394 با مشارکت دستگاه هاي اداري و اجرايي و دانشگاه ها در واحد گرمسار برگزار خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با اشاره به اينکه اين همايش قرار بود 12 اسفند 1393 برگزار شود افزود: به منظور برنامه ريزي دقيق و منسجم تر و باشکوه تر برگزاري شدن، تاريخ برگزاري اين همايش به 7 خرداد 94 موکول شد و پژوهشگران، محققان و اساتيد دانشگاه مي توانند تا 15 ارديبهشت 94 نسبت به ارسال مقالات خود اقدام نمايند.

طاهره ميرساردو گفت: اين همايش با محورهاي خانواده، جوانان، سوءمصرف مواد مخدر مدرن و صنعتي، اعتياد، آسيب هاي اجتماعي و پيامدهاي آن، ارزشهاي فرهنگي و مذهبي مواد مخدر و اعتياد، اعتياد و تضعيف مشارکت و مسئوليت پذيري، مواد مخدر، اعتياد و بهداشت فردي و عمومي، نهادهاي آموزشي، رسانه هاي جمعي و پيشگيري از اعتياد، خانواده، گروهها، سازمان هاي غير دولتي و درمان اعتياد، موادمخدر، اعتياد، افزايش هزينه ها و اثرات اقتصادي آن و قاچاق و ترانزيت مواد مخدر و کنترل مرزها برگزار خواهد شد.

در جلسه هماهنگي اين همايش که در واحد گرمسار وبا حضور مسئولين دستگاه هاي اجرايي شهرستان و معاون فرماندار برگزار شد، صحرايي معاون فرماندار گرمسار با اشاره به اهميت برگزاري اين همايش خواستار مشارکت بيشتر دستگاه هاي اجرايي استان و شهرستان شد و افزود: با مشارکت ادارات کل و دستگاه هاي اجرايي استان و شهرستان اين همايش گسترده تر و باشکوه تر برگزار خواهد شد.

رئيس همايش نيز با اشاره به اهميت موضوع و خطري که از اين حيث جامعه و نسل جوان ما را تهديد مي‌کند گفت: ضروري است که عموم مردم و تمام مسئولان به ويژه ، فرهنگيان، دانشگاهيان و اصحاب رسانه براي مقابله با اين تهديد بزرگ همکاري کرده و دانشگاهها به عنوان مرکز تعليم و تربيت مي‌تواند نقش مهمي در پيشگيري از اعتياد داشته باشند.

ميرساردو افزود: تغيير الگوي مصرف اثرات و لطمات جبران ناپذيري را به فرد معتاد و پيکره خانواده و جامعه وارد کرده و سرعت وابستگي مواد مخدر صنعتي 10 برابر مواد مخدر سنتي است.

همايش ملي قاچاق مواد مخدر، پيشگيري، تغيير الگوي مصرف ، خانواده و جوانان به مدت يک روز با حضور مقامات کشوري و استاني هفتم خرداد 1394 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار برگزار خواهد شدو علاقه مندان مي توانند مقاله هاي خود را تا 15 ارديبهشت 94 به وب سايت www.dtconference.ir و يا به رايانامه info@dtconference.ir ارسال کنند.


 برگزاري همايش بزرگداشت شهيد مرتضي آويني روز هنر انقلاب اسلامي در گرمسار 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همايش بزرگداشت شهيد مرتضي آويني و روز هنر انقلاب اسلامي چهارشنبه گذشته در سالن مجتمع فرهنگي هنري خورشيد تابان گرمسار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان گرمسار، سرگرد گليني معاون سپاه ناحيه گرمسار ضمن خير مقدم به مدعوين گزارشي از فعاليتهاي فرهنگي هنري را در سال گذشته که با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، بنياد شهيد و امور ايثارگران ، سازمان تبليغات اسلامي و ديگر نهادها که با حمايتهاي ويژه امام جمعه و فرماندار برگزار شده بود را ارائه کرد .

در ادامه حجت الاسلام مهدي نژاد امام جمعه اين شهرستان اهميت هنر را در قرآن برشمردند که خداوند به قلم قسم ياد کرده و اهميت «نون و قلم» را از شمشير بالاتر دانسته و با اشاره به اينکه شمشير در سايه قلم کار مي کند و افزود ادريس پيامبر از اولين کساني بود که مي‌نوشته است و همچنين روز شهادت سيد مرتضي آويني را روز مهمي دانست. و سپس اشعاري در خصوص حضرت زهرا (س) مصادف با هفته زن و شهيد آويني توسط يکي از شعراي شهرستان قرائت شد.

در ادامه کليپي از واقعه شهادت شهيد آويني در قتلگاه فکه پخش گرديد و در پايان برنامه معينيان از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس خاطراتي از شهيد صياد شيرازي و شهيد آويني و نظرات مقام معظم رهبري را در مورد شهيد آويني بازگو کرد.


 براي اولين بار در استان سمنان:
 آغاز عمليات اسكن پرونده بيماران در مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر 

سرويس خبر:

به منظور كاهش فرايند خارج كردن پرونده‌ها براي پيگيري بيماران و براي دريافت پرونده‌ها و جستجوي شماره پرونده‌هاي آنها، برنامه اسكن پرونده‌ها از اول فروردين94 در اين بيمارستان آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومي مرکز آموزشي پژوهشي درماني کوثر، عمليات اسكن اوراق پرونده هاي موجود در واحد مدارك پزشكي بيماران به نحوي كه اسكن اوراق اصلي و مورد نياز بيمار صورت گيرد،اطلاعات مربوط به هر بيمار جداگانه قابل مشاهده باشد، اطلاعات آماري مربوط به بيماران بر اساس تاريخ مراجعه و بخش بستري قابل مشاهده باشد و از كليه اوراق اسكن شده در زمان نياز امكان پرينت در كمترين زمان ممكن بوجودآيد و نيز پاسخگويي به نامه‌هايي كه از ساير ادارات سازماني ارسال مي‌گردد با سهولت انجام گيرد.

از اول فروردين ماه سال جاري آغاز شده است.

اين برنامه از اسكن پرونده‌‌ها از تاريخ فوق شروع شده و انتظار مي‌رود در آينده كليه پرونده‌هاي موجود در بخش مدارك پزشكي به صورت الكترونيكي درآمده و تنها اوراق اصلي آنها بايگاني شوند.