تاریخ 1394/01/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3893 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان تاکيد کرد؛
 حمايت همه جانبه از واحدهاي دانش بنيان براي تبديل دانش به توليد و توليد به سرمايه در جامعه  

سرويس خبر:

استاندار سمنان به اتفاق جمعي از مديران استان از مرکز پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان بازديد نمود .

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، مهندس وکيلي در اين بازديد از غرفه هاي مختلف دانش بنيان که توسط جوانان و مخترعين ايجاد گرديده بازديد و با اختراع کنندگان طرح هاي مختلف صنعتي ، علمي ، پژوهشي و فرهنگي به گفتگو پرداخت.

وي در حاشيه اين بازديد بر حمايت همه جانبه از واحدهاي دانش بنيان براي تبديل دانش به توليد و توليد به سرمايه و ثروت تاکيد کرد.

استاندار سمنان با توجه به فرمايش حکيمانه مقام معظم رهبري در خصوص توجه به بنگاه هاي علم و فناوري و حمايت از جوانان گفت : در اولين روزهاي کاري سال جديد اولين بازديد را از مراکزپارک علم و فناوري و واحدهاي دانش بنيان گذاشته شد تا در اين بازديدها مسائل و مشکلات آنان بررسي گردد .

استاندار سمنان افزود : جوانان ما در تلاشند از ايده و انديشه خودشان در راه توليد و ارزش افزوده استفاده کنند که اين امر بسيار مهم است و در اين عرصه بايد تمام مجموعه هاي اجرايي از واحدهاي دانش بنيان حمايت و پشتيباني کنند تا علم و دانش آنان تبديل به فن و ثروت گردد .

استاندار سمنان گفت : يکي از برنامه هاي ما در استان حمايت جدي از مراکز عملي براي رشد و توسعه استان است و در اين عرصه شاهديم جوانان با اختراعات بي بديل و نمونه که نمونه خارجي هم ندارد با مهندسي معکوس توانسته‌اند ارزش‌هاي واقعي خودشان را به نمايش بگذارند.

وي افزود: واحدهاي دانش بنيان نقش مهمي را در اشتغال زايي جوانان خصوصا فارغ‌التحصيلان دارند.

همچنين در اين مراسم اختراع ساماندهي جديد کنترل و مديريت از راه دور شرکت سيمين ايده و اختراع اولين دستگاه استخوان ياب و جسدياب کشور توسط استاندار سمنان در پارک علم و فناوري دانشگاه سمنان رونمايي شد.


 خواسته حضرت زهرا(س)ا ز مومنين اخلاص و ولايتمداري است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به بيستم جمادي الثاني سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) گفت: داشتن اخلاص و ولايتمداري خواسته هميشگي ايشان از مومنين است.

حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در ديدار با روساي بانکهاي استان سمنان افزود: در بهار فاطمي امسال اخلاص و ولايتمداري حضرت زهرا(س) بايد الگوي همه اقشار جامعه قرار گيرد.

وي بر توجه به الگوهاي رفتاري فردي و اجتماعي حضرت فاطمه(س) در زمينه هاي مختلف تاکيد کرد.

وي خطاب به روساي بانکهاي استان سمنان تاکيد کرد: بانکها مردم را راضي نگهدارند زيرا رضايت مردم براي نظام اسلامي ارزشمندست.

شاهچراغي افزود: گاهي برخي خانواده ها به 10 ميليون ريال نياز پيدا مي کنند و بانکها بايد با تسريع و آسان گيري در پرداخت وام، اينگونه مشکلات خانواده ها را زود برآورده کنند.

امام جمعه سمنان گفت: مردم را بايد راضي نگهداشت چون مردم به نظام اسلامي خوشبين هستند و بانکها در افزايش ميزان رضايتمندي مردم نقش مهم دارند.

دبير کميسيون بانکهاي استان سمنان هم در اين ديدار گزارشي از فعاليتهاي يکساله بانکهاي اين استان ارايه داد و گفت: نسبت مطالبات بانکي به تسهيلات پرداختي در شعب بانک هاي اين استان کمتر از هشت درصد است.

محمدرضا کلانتري گفت: اين نسبت درصد ناچيزي است و ميزان کم مطالبات بانکي در استان سمنان نشاندهنده احساس مسووليت مشتريان و عملکرد مطلوب شبکه بانکي اين استان است.

وي با اشاره به دو رقمي بودن متوسط نسبت مطالبات بانکي به تسهيلات پرداختي در کشور، خاطرنشان کرد: وجود نسبت کمتر از هشت درصد در استان سمنان نسبت متعارف و مطلوبي است.

کلانتري از وجود 300 شعبه در شبکه بانکي و بالغ بر 500 دستگاه خودپرداز در استان سمنان خبر داد.

دبير کميسيون هماهنگي بانکهاي استان سمنان خاطرنشان کرد: در تعطيلات نوروز با هماهنگي بانکهاي مختلف و با رسيدگي به هنگام به دستگاههاي خودپرداز و شعب کشيک، کمترين ميزان شکايت از شبکه بانکي در اين استان ثبت شده است.


 فعاليت 350 تعاوني دانش بنيان در کشور
  50 برنامه راهبردي تدوين شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون امور تعاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از فعاليت 450 تعاوني دانش بنيان در کشور خبر داد و گفت: تعاوني هاي دانش بنيان بهترين راهکار و حرکتي موثر به سوي اشتغال و تبديل علم به ثروت هستند.

سيد حميد کلانتري که صبح پنجشنبه براي بررسي فعاليت هاي بخش تعاون استان سمنان به اين استان سفر کرده بود در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اينکه با معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به منظور برخورداري تعاوني هاي دانش بنيان از حمايت صندوق ويژه اين معاونت مذاکراتي انجام شده است، افزود: 450 تعاوني دانش بنيان در کشور فعاليت مي کنند.

وي گفت: اين وزارتخانه با انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامي نيز به دنبال ايجاد تعاوني هاي دانشجويي براي ارائه خدمات عمومي در دانشگاه ها و همچنين ايجاد تعاوني هاي دانش بنيان براي اشتغال و توليد از سوي نخبگان دانشگاهي است.

اين مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با تأکيد بر اينکه 50 برنامه راهبردي براي توسعه و تحول تعاون تدوين شده است، گفت: بخش تعاون در دنيا به عنوان رکن اصلي اقتصاد فعاليت مي‌کند، چرا که در دنيا نزديک به يک ميليارد نفر عضو تعاوني‌ها هستند.کلانتري با تاکيد بر ضرورت توجه به جايگاه بخش تعاون در برنامه ششم توسعه کشور اظهار کرد: بر اساس هدفگذاري صورت گرفته در برنامه پنجم توسعه، سهم بخش تعاون از اقتصاد ملي بايد به 25 درصد افزايش يابد اما سهم بخش تعاون در برنامه پنجم ناچيز و اندک بود و زيرساخت هاي پيش‌بيني‌شده براي رشد و پويايي بخش تعاون به مرحله اجرا در نيامد.

وي با اشاره به اين که دولت به دنبال اصلاح قانون ماليات بر ارزش افزوده تعاوني ها از طريق تدوين لايحه اصلاحي اين قانون است بيان داشت: تعاوني ها با پرداخت ماليات بر ارزش افزوده که مساله اي متعارف در دنياست مخالف نيستند، بلکه خواستار اخذ عادلانه آن از تمام بخش هاي اقتصادي جامعه هستند.

معاون امور تعاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي تاکيد کرد: در لايحه اصلاحي دولت به دنبال کاهش بخشي از ماليات بر ارزش افزوده براي تعاوني هاست تا امکان رقابت و فعاليت بهتر تعاوني ها فراهم شود.

وي در ادامه با اشاره به مزاياي شرکت‌هاي تعاوني، خاطرنشان کرد: يکي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي تعاوني‌ها، ارزش افزود‌ه‌اي است که ايجاد مي‌کنند و با توجه به اينکه ظرفيت لازم براي تحرک‌بخشي به بازار کار را دارند اگر سرمايه‌هاي خرد مردمي را جمع‌آوري کنند موجب رشد و توسعه اقتصاد و افزايش سهم بخش تعاون مي‌شوند.

کلانتري مزيت ديگر بخش تعاون را گستردگي شبکه تعاوني‌ها دانست و اظهار کرد: اگر تعاوني‌ها بتوانند از پتانسيل‌هاي درون‌شبکه‌اي خود به نحو مطلوب استفاده کنند به بهبود فضاي کسب و کار و رونق بازار کمک کرده‌اند.

به گفته معاون امور تعاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي وجود اتحاديه‌هاي بزرگ تعاوني از جمله اتکا، اسکاد، امکان و فرهنگيان، ضمن حذف واسطه‌گران از بازار، اجناس مصرفي و مورد نياز مردم را با کمترين دخالت و مستقيما به دست مصرف‌کنندگان مي‌رساند.

وي بر لزوم تقويت برند و بازار تعاون تاکيد کرد و تحقق آن را در سايه افزايش کيفيت کالا و خدمات تعاونگران دانست و خاطر نشان کرد: مهم تعاوني ها در اشتغالزايي، پراکنش تعاوني ها، فعاليت اقتصادي در مناطق محروم و نگاه ويژه رهبري معظم انقلاب در اصل 44 به بخش تعاون نقش مهمي دارند و بايد از طريق برخي قوانين، مزيت هايي براي بخش تعاون ايجاد شود تا فعاليت پايدار داشته باشند.

کلانتري در خاتمه با اشاره به اينکه اخذ ماليات بر ارزش افزوده در شرايط فعلي امکان رقابت از تعاوني ها به ويژه تعاوني هاي مصرف را گرفته است، افزود: اين قانون باعث اختلاف 9 درصدي درآمد تعاوني هاي مصرف با فروشگاه هاي بخش خصوصي که فرار مالياتي دارند شده است.

معاون امور تعاون وزيرات تعاون، کار و رفاه اجتماعي در سفر به سمنان،از چندين تعاوني فعال استان سمنان بازديد کرد.


 امضاء تفاهم نامه توسعه تعاوني هاي استان بين استاندار سمنان و معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي 

سرويس خبر:

تفاهمنامه توسعه تعاوني هاي استان سمنان بين استاندار سمنان و معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي با هدف همگرايي و حمايت مديران استاني از تعاوني ها به امضا رسيد.

به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان،محمد وکيلي استاندار سمنان در ديدار با معاون وزير کار و رفاه اجتماعي فضاي تعاوني ها را فضايي مناسب براي فراهم نمودن کسب و کار در جامعه عنوان کرد و افزود: اگر فرصت ها در تعاوني ها احياء شود ميتواند بخش عمده اي از مشکلات کسب و کار را مرتفع نمايد. ايشان همچنين بر آسيب شناسي لازم براي رفع مشکلات تعاوني‌ها تاکيد نمود .

وي با اشاره به نقش مهم بانک توسعه تعاون گفت اين بانک براي رفع مشکلات تعاونگران در ايجاد نقدينگي ميتواند اثر گذار باشد ايشان افزود اتاق تعاون بايد سهم خود را در دولت، قوي تر نمايد تا بتواند نقش اجتماعي خود را در جامعه افزايش دهد.

استاندار سمنان همچنين نقش اتاق تعاون را به عنوان بازو و ارائه دهنده فکر تخصصي به تعاونيها مهم دانست و افزود بسياري از مشکلات تعاوني ها مديريتي است و اتاق تعاون در اين خصوص هم نقش ارزنده اي خواهد داشت. ايشان همچنين بر ارائه آموزشهاي تخصصي و مديريتي اتاق تعاون به تعاونگران تاکيد کرد.

وکيلي در ادامه با اشاره به نياز کشور به توسعه گفت: براي گسترش و توسعه کشور راهي جز کارهاي تعاوني وجود ندارد لذا بايد روحيه کارهاي جمعي را در کشور گسترش داد .

معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي هم در اين ديدار با اشاره به قدمت 170 ساله تعاون در دنيا گفت: دو ميليون و ششصد هزار تعاوني با يک ميليارد نفر عضو در دنيا وجود دارد و تجربه تعاوني ها مربوط به يک کشور نمي شود .

کلانتري با اشاره به کارکردهاي تعاون گفت: فقر زدايي در مناطق محرم، ايجاد اشتغال، بسط عدالت اجتماعي در جامعه و رشد اقتصادي از جمله نقش هاي مهم تعاون در جامعه است . وي افزود بايد فرهنگ تعاون در کشور گسترش يابد و از سرمايه اجتماعي تعاوني ها در جهت منافع ملي استفاده نمود.

وي گفت: در حال حاضر 100 هزار تعاوني فعال در کشور داريم که يک ميليون و 500 هزار نفر اشتغال ايجاد کرده است.

معاون وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي با اشاره به ابعاد مختلف تعاوني ها گفت:بايد از ظرفيت مردمي در هر استان براي توسعه تعاوني ها استفاده شود. ايشان با اشاره به تفاهنامه توسعه تعاونيها گفت ايجاد همگرايي و تشويق مديران استان براي حمايت از تعاوني ها از جمله اهداف اين تفاهمنامه است.


 مدير آب و خاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 بيش از 240 ميليارد ريال اعتبار بلاعوض براي اجراي سيستم هاي نوين آبياري مصوب شد  

سرويس خبر:

مدير آب و خاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از تصويب 248 ميليارد ريال اعتبار بلاعوض دولتي براي اجراي سيتسم هاي نوين آبياري در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مجيد رضا افشاريان گفت : اين اعتبار از محل کمک هاي فني و اعتباري و از طرح ملي اجراي سيستم هاي نوين آبياري سال 93 براي اجراي حدود 4 هزار هکتار سيستم آبياري تحت فشار در استان در نظر گرفته شده است .

وي افزود:در راستاي توسعه روش هاي نوين آبياري و حمايت از متقاضيان اجراي سيستم هاي آبياري تحت فشار در استان،براي اجراي هر هکتار آبياري قطره اي 65 و باراني 50 ميليون ريال اعتبار بلاعوض دولتي پرداخت مي شود و بخشي از هزينه ها نيز از سوي بهره برداران تامين خواهد شد .

افشاريان بيان کرد: تاکنون از محل اعتبار مصوب شده فوق، 100 ميليارد ريال به استان اختصاص يافته است که بر اساس توان و امکان اجرايي به هر شهرستان تخصيص خواهد يافت .

مدير آب و خاک و امور فني و مهندسي سازمان اضافه کرد: براي اجراي سيستم هاي تحت فشار از محل اعتبار فوق تا کنون براي متقاضيان اجراي سيستم در سطح 950 هکتار پيمانکار انتخاب شده است و کار اجرايي در سطح بيش از 920 هکتار نيزاجرا شده است.


 در دو ماه پاياني سال 93؛
 تعداد چهار پروانه بهره‌برداري صنايع کشاورزي صادر شد  

سرويس خبر:

مدير صنايع کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از به بهره برداري رسيدن چهار واحد فراوري بخش کشاورزي طي ماه هاي بهمن و اسفند سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رحمت الله کاشي گفت:با شروع فعاليت و راه اندازي حفظ توليد اين واحد ها براي آن ها پروانه بهره برداري نيز صادر شد .

وي افزود : ظرفيت کاري سالانه اين واحد هاي تبديلي و تکميلي بخش کشاورزي بيش از 47 هزار تن است و بيش از 52 هزار تن مواد خام را نيز جذب مي کنند .

کاشي بيان کرد: براي اين واحد هاي صنايع کشاورزي بيش از 178 ميليارد ريال سرمايه گذاري ثابت شده و براي شروع فعاليت بيش از 104 ميليارد ريال سرمايه در گردش از محل تسهيلات و آورده نيز استفاده کرده اند .

مدير صنايع کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان يادآوري کرد : اين واحد هاي فراوري در زمينه صنايع غذايي ، بسته بندي گوشت مرغ تازه و منجمد ، انبار داري و نگهداري مواد غذايي در سردخانه ثابت و خوراک آماده دام و طيور در شهرستان هاي دامغان ، شاهرود و سمنان به بهره‌برداري رسيدند که براي 49 نفر شغل ايجاد کرده اند .


 روي خط پيام - 33332379 

مجازات مجرمين

از مسئولان محترم قضايي کشور انتظار مي رود پيگير ماجرايي که براي آقاي مطهري در شهر شيراز افتاد باشند تا گردشگران خارجي بتوانند با اطمينان خاطر پا به کشورمان بگذارند . موتورسواراني که به نماينده مجلس حمله ور شدند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند بهتر است دستگير و مجازات شوند .

م – ن همداني


تقاضا ازسازمان فرهنگي ، ورزشي شهرداري

در سال قبل براي پاسداري و نکوهداشت گويش سمناني برنامه شاد و متنوع با حمايت سازمان فرهنگي ، ورزشي شهرداري سمنان تحت عنوان « ولستون » در پارک آبشار و در فصل زمستان در تالار شهيد مطهري برگزار مي گرديد که براي حفظ زبان مادري از قبيل ضرب المثل ، داستان ، شعر ، خاطره و . . . بسيار اهميت ويژه داشت که همه شاعران و فرهيختگان و اصحاب قلم و انديشه با عشق و علاقه شرکت داشتند بويژه اجراي زيبا و دلچسب که طرفداران زيادي داشت . از مسئولين محترم تقاضا مي شود ولستون را فراموش نکنند چون مخاطبان در انتظار هستند .

چند تماس مشابه


آگهي هاي تبليغاتي خود را در جرايد محلي منتشر کنيد

برخي دستگاهها ، موسسات ، شرکت ها و فروشگاههاي بزرگ براي تبليغات خدمات و کالاي توليدي و قابل فروش خود آگهي هاي خود را در ورقه هاي زياد چاپ با هزينه هاي بسيار در ميان شهروندان توزيع مي کنند و مردم هم پس از رويت سطحي در کوچه و خيابان ها پرت و پلا و شهر را کثيف مي کنند . در صورتي که اگر آگهي هاي خود را در رسانه هاي گروهي به ويژه روزنامه محلي چاپ و منتشر کنند هم در کاغذ و هزينه هاي خودشان صرفه جويي مي شود و هم شهرمان را آلوده و کثيف نمي کنند .

حبيبي