تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3880 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نفرات برتر جام کشتي گراميداشت شهيد سيامک افرادي  

سرويس ورزشي:

با سعي و تلاش هيات کشتي شهرستان سمنان يکدوره مسابقات کشتي با شرکت تيم هاي کشتي گلوگاه،فيروزکوه،و سمنان روز جمعه هفته گذشته در سالن انقلاب اسلامي مجموعه ورزشي جهان پهلوان تختي با نام و ياد شهيد سيامک افرادي با حضور انبوهي از علاقمندان به اين رشته برگزار شد در اين دوره از مسابقات که با دعوت هيات کشتي شهرستان سمنان انجام گرديد جمع کثيري از علاقمندان و قهرمانان کشتي و چنگيزي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان حضور داشتند

حميد عرب رئيس هيات کشتي شهرستان ضمن ابراز خرسندي به خبرنگار ما گفت:شهيد جاويد سيامک افرادي يکي از قهرمانان با اخلاق و اخلاص کشتي استان و کشور و الگوي و سرمشق ما بود که با رشادت هاي وصف ناشدني به درجه رفيع شهادت نايل امد اين شهيد بزرگوار که حق بسزايي بر گردن هر يک از ما داشته و دارد هر سال براي پاسداشت از خون مقدس وي جام کشتي برگزار مي شود که امسال هم البته با مدتي تاخير اما با عظمت خاصي انجام پذيرفت که در اين بين بسياري از افراد و مربيان همچون عظيم همتي تلاش زيادي داشتند .اين پيشکسوت کشتي افزود ما انتظار داريم کليه مسئولين طراز اول استان سمنان در اينده همکاري و همراهي بيشتري با هيات کشتي شهرستان براي شکوه بيشتر اين نوع جام ها داشته باشند

عظيم همتي مربي فعال رشته کشتي نيز پس از پايان اين يادواره به خبرنگار ما گفت:در ترکيب تيم گلوگاه قهرمانان و کشتي گيران خوب و مطرحي حضور داشتند که باعث شده بود تا کيفيت مسابقات در سطح بالايي باشد و کشتي گيران سمناني نيز خوش درخشيدند همتي ادامه داد ما بايد به کليه زحمتکشان هيات کشتي شهرستان سمنان ،داوران و مربيان عزيز که با تقبل هزينه ها جوايز و هدايا را تقديم کردند خدا قوت و خسته نباشيد ،بگوييم اينگونه خدمات ارزنده ورزشي براي نسل اينده پايدار و ثبت شود

گفتني است در پايان مسابقه جذاب و ديدني توسط خانواده محترم شهيد سيامک افرادي و جمعي از داوران ممتاز بين المللي و پيشکسوتان به نفرات اول تا سوم هر وزن مدال و حکم قهرماني اهداي گرديد و از پيشکسوتان و مربيان فعال ناصر دهرويه،محمد اسماعيل شيوايي،علي کاکو،محمد عليان،علي ضمائمي فرد،عظيم همتي،حميد عرب و فتحعلي قدس همراه با لوح سپاس و جوايز از سوي اداره ورزش و جوانان شهرستان و هيات کشتي شهرستان تجليل و قدرداني به عمل امد

اما نفرات برتر وزن ها در رده هاي مختلف سني به شرح زير مي باشد:

نوجوانان:

وزن 42 کيلوگرم: احمدرضا خليلي
وزن 53 کيلوگرم: ياسين حرماگهي
وزن 50 کيلوگرم: نيما وارسته
وزن 69 کيلوگرم: کوروش همتي
وزن 76 کيلوگرم: علي فخاري

جوانان:

وزن 55 کيلوگرم: مهدي ملک محمودي
وزن 60 کيلوگرم: محمدباقر يخکشي
وزن 66 کيلوگرم: ابراهيم قلي پور
وزن 74 کيلوگرم: اميرحسين عرب
وزن 120 کيلوگرم: پيمان مداح

بزرگسالان:

وزن 61 کيلوگرم: فرشاد عموزاده
وزن 65 کيلوگرم: سيد مجتبي حيدريه
وزن 70 کيلوگرم: مقداد يخکشي
وزن 120 کيلوگرم: رضا فخاري


 هفته بيست و سوم ليگ برتر فوتبال
 تقابل قلعه‌نويي و منصوريان براي تصاحب صدر جدول 

هفته بيست و سوم رقابت‌هاي ليگ برتر در حالي آغاز مي‌شود که مصاف استقلال و نفت تهران حساس‌ترين ديدار آن محسوب مي‌شود.

به گزارش ايسنا، هفته بيست و سوم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برگزاري چهار ديدار امروز و يک ديدار در روز جمعه آغاز مي‌شود.

نفت مسجد سليمان – پرسپوليس نفتي‌ها هفته گذشته با وجود عملکرد درخشان برابر استقلال دست خالي به شهرشان برگشتند و حالا مي‌خواهند اين شکست را برابر پرسپوليسي که بي‌انگيزه رقابت‌هاي ليگبرتر را دنبال مي‌کند، جبران کنند. پرسپوليس هفته گذشته برابر تراکتورسازي تن به شکست داد و حالا شاگردان درخشان براي حفظ فرم مطلوبشان در رقابت‌هاي آسيايي احتمالابه اين ديدار به شکل محکي جدي نگاه مي‌کنند. از طرفي ديگر پرسپوليس اگر در اين ديدار شکست بخورد کمي به سمت قسمت پاييني جدول متمايل مي‌شود و اين چيزي نيست که هواداران اين تيم را خوشحال کند، به همين دليل مي‌توان انتظار يک بازي تهاجمي را از هر دو تيم در اين ديدار داشت.

راه آهن – تراکتورسازي

فرهاد کاظمي و شاگردانش بعد از ناکامي در هفته گذشته مي‌خواهند در تهران از تراکتورسازي‌اي امتياز بگيرند که در اوج آمادگي به سر مي‌برد و هفته گذشته موفق شد پرسپوليس را شکست دهد. راه آهني‌ها درحال حاضر در انتهاي جدول و براي فرار از سقوط بازي مي‌کنند. اين درحاليست که تراکتوري‌ها براي قهرماني و صدرنشيني در اين ديداربه ميدان مي‌روند.

گسترش فولاد – فولاد خوزستان

اين ديدار هم مثل مصاف راه آهن و گسترش فولاد، تقابل دو تيمي است که يکي از آنها براي قهرماني بازي مي‌کند و ديگري براي سقوط نکردن به دسته پايين‌تر به ميدان مي‌رود. در حال حاضر فولاد خوزستان با 38 امتياز در رده پنجم قرار دارد و شکست در اين ديدار مي‌تواند آنها را تا حد زيادي از کورس قهرمان عقب بيندازد چرا که آنها درحال حاضر 4 امتياز از نفت صدرنشين عقب هستند و از دست دادن امتياز در اين ديدار مي‌تواند کار را براي آنها سخت کند. در سوي ديگر اين ميدان، گسترش فولاد چند وقتي است که با وجود عملکرد مناسب در نتيجه‌گيري موفق عمل نمي‌کند و شايد اين ديدارخانگي آنها را از ريل بدشانسي خارج کند.

استقلال – نفت تهران

حساس‌ترين ديدار هفته بيست و سوم را تيم‌هاي استقلال و نفت تهران در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌کنند. مصاف اين دو تيم يادآور چند نکته حاشيه‌اي است که خود به خودحساسيت بازي را افزايش مي‌دهد. از جمله اين نکات نامه عليرضا منصوريان به هواداران استقلال بود که بعدها باشگاه استقلال طي بيانيه‌اي با کنايه از آن ياد کرد و به شدتاز او انتقاد کرد. عليرضا منصوريان در حال حاضر جدي‌ترين آلترناتيو سرمربي استقلال محسوب مي‌شود وبا توجه به پيروزي نفتي‌ها در دور رفت، قلعه‌نويي به هيچ وجه علاقه‌اي ندارد که اين اتفاق براي بار دوم تکرار شود و به همين دليل مي‌توان ادعا کرد اين ديدار حاشيه‌اش پررنگ‌تر از متن است.

استقلال خوزستان – صباي قم

استقلال خوزستان در يک قدمي حضور در قعر جدول است و ويسي با وجود حمايت تمام قد مديران اين باشگاه از او، نتوانسته اين تيم را در وضعيت مطلوبي قرار دهد. استقلال خوزستان در اين ديدار محکوم به کسب سه امتياز خانگي از صباي قم است؛ صبايي که هفته گذشته راه آهن قعرنشين را برد و در ميانه‌هاي جدول حضور دارد.

* تابلو اعلانات ديدارهاي روز پنجشنبه و جمعه:

هفته بيست و سوم

پنج شنبه 21 اسفند 1393

نفت مسجد سليمان - پرسپوليس ساعت 14:30

راه آهن - تراکتورسازي ساعت 15:30

گسترش فولاد - فولاد‌ خوزستان ساعت 15:30

استقلال - نفت تهران ساعت 17:30

جمعه 22 اسفند 1393

استقلال‌خوزستان -صباي قم ساعت 16:30


 همايش کوه روي خانوادگي به مناسبت گراميداشت روز شهدا و استقبال از بهار در دامغان برگزار مي شود 

سرويس ورزشي:

دوشنبه مورخ 18 اسفند ماه 93 فرمانداري دامغان ميزبان جلسه برنامه ريزي و هماهنگي همايش کوه روي خانوادگي بمناسبت گراميداشت روز شهدا و استقبال از بهار بود. اين همايش مقرر است روز جمعه مورخ 22 اسفند ماه 93 در دامغان برگزار گردد که محل تجمع آن فردوس رضا ساعت 7/30 صبح خواهد بود وسايل نقليه دستگاههاي اجرايي شهروندان عزيز دامغاني را تا ورودي سد اعزام نموده و مسير 5 تا 7 کيلومتري به سمت تاج سد توسط شهروندان کوه روي خواهد شد ضمن اينکه توسط ادارات منابع طبيعي و امور منابع آب مقرر است 800 نهال نيز به مناسبت هفته منابع طبيعي کاشته شود و در انتهاي برنامه و پس از صرف صبحانه به قيد قرعه جوايزي تقديم شرکت کنندگان خواهد شد. اداره ورزش و جوانان از کليه شهروندان عزيز دعوت بعمل مي آورد تا با حضور خانوادگي موجبات تکريم و احترام به روز شهدا را ايجاد و با شور و نشاط خانوادگي از بهاراستقبال نمايند.


 اعزام تيم ملي تفنگ ايران به آلمان  

تيم ملي تفنگ ايران براي برپايي اردويي 17 روزه راهي آلمان مي‌شود. تيم ملي تفنگ ايران اردويي 17 روزه را در شهر هانوفر آلمان برگزار مي‌کند. اين اردو که جهت آماده‌سازي ملي‌پوشان تيراندازي براي کسب سهميه المپيک است از تاريخ 25 اسفند ماه آغاز مي‌شود و تا 12 فروردين ماه ادامه دارد. تيم ملي تفنگ با حضور در آلمان در تورنمنت آزادي شهر دورتمند شرکت خواهد کرد. در بخش بانوان الهه احمدي، نجمه خدمتي، نرجس امام قلي‌نژاد، مه‌لقا جام بزرگ، صفيه صحراگرد در ترکيب تيم ملي حضور دارند. همچنين در تيم ملي آقايان نيز حسين باقري، مهدي جعفري پويا و پوريا نوروزيان به اردوي آلمان اعزام مي‌شوند. سرمربيگري تيم ملي تفنگ ايران بر عهد لازلو سوچک است.


 انتخابي تيم ملي جودوي بانوان 20 اسفند‌ برگزار مي‌شود 

سرويس ورزشي:

رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي جودوي بانوان 20 اسفند‌ماه به ميزباني تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، اردوي تيم ملي بانوان جودو از 14 اسفند و با حضور 28 ورزشکار به ميزباني تهران آغاز شده و قرار است تا 21 اسفند ادامه داشته باشد، براين اساس رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي بانوان روز چهارشنبه 20 اسفند برگزار مي‌شود.که از استان سمنان خانم دنيا آقايي در اين اردو حضور دارند.

اردونشينان امروز تست آمادگي جسماني مي دهند.


 يحيي گل‌محمدي: تمام هم و غم‌مان قهرماني در جام حذفي است 

سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن معتقد است که بازيکنان تيمش بيشترين نقش را در نتايج خوب اخير اين تيم داشته‌اند. او همچنين مي‌گويد که تمام هم و غم ذوب‌آهن قهرماني درجام حذفي است.

به گزارش ايسنا: يحيي گل‌محمدي‌، درباره تغييراتي که به خاطراردوي تيم ملي اميد در برنامه هفته بيست و سوم ليگ برتر ايجاد شد، گفت: ما طي نامه‌اي اعلام کرديم که حاضريم سه بازيکن اميد خودمان را در اختيار تيم ملي اميد قرار دهيم. حتي آناليزور تيم‌مان را هم در اختيار آنها گذاشتيم بنابراين فکر مي‌کنم باشگاه ذوب‌آهن بيشترين کمک و تعامل را با تيم ملي اميد داشته است. وي همچنين در پاسخ به اين سوال که «آيا از سوي مسوولان باشگاه انتظاري مبني برکسب سهميه آسيايي از کادر فني و بازيکنان وجود دارد يا خير؟» خاطرنشان کرد: فشاري از سوي باشگاه براي کسب سهميه آسيايي در ليگ برتر روي کادر فني و بازيکنان نبوده و نيست. ما سعي مي‌کنيم بازي به بازي جلو برويم و بنابراين چيزي که الان براي ما اهميت دارد بازي برابر پيکان است. تمام تمرکزمان بر اين است که بازي خوب، روان و تماشاگرپسندي را ارائه بدهيم. من اعتقاد دارم که اگر بتوانيم اين کار را انجام بدهيم نتيجه هم براي ما خواهد بود.

گل‌محمدي در پايان خاطرنشان کرد: تمام هم و غم ما ديداري است که در فينال جام حذفي برابر نفت تهران خواهيم داشت تا با پيروزي در آن بازي بتوانيم جواز حضور در ليگ قهرمانان آسيا را کسب کنيم. اما به طور کلي گرفتن سهميه آسيايي يکي از اهداف ماست.


 طرح صالحين در باشگاه هاي ورزشي شاهرود اجرا مي شود  

سرويس ورزشي:

رئيس سازمان بسيج ورزشکاران شاهرود از اجراي طرح صالحين در باشگاه هاي ورزشي شاهرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، حسين ناظمي با اشاره به اجراي طرح صالحين در باشگاه هاي ورزشي شهرستان شاهرود گفت: با توجه به اهميت تربيت، اخلاق و بصيرت در بسيج و در جامعه ورزش برگزاري حلقه هاي صالحين از ضرورت هايي است که با توجه به ارزشي بودن باشگاه ها و هيئت هاي ورزشي و حضور بسيج در تمام باشگاه ها و هيئت ها با جديت پيگيري و اجرا مي شود.

وي افزود: جلسات منظم حلقه هاي صالحين با حضور مربيان،سرگروه ها و متربيان حلقه هاي صالحين بسيج ورزشکاران و با حضور مسئولين پايگاه ها و هيئت هاي بسيج برگزار که مورد استقبال ورزشکاران قرار گرفته است.

رئيس سازمان بسيج ورزشکاران شاهرود تصريح کرد: در مسابقات ورزشي شهرستان نيز تاکيد بر اجراي حلقه هاي صالحين حداقل ده دقيقه قبل از برگزاري مسابقات است که باشگاه ها و مربيان در اين زمينه اهتمام دارند.

ناظمي با اشاره به برگزاري جلسات منظم قرآن در برخي از باشگاه ها گفت: جلسات قرآن در باشگاه هاي هلال احمر،کانون شهيد بهشتي و کانون بسيج جوانان هر هفته برگزار مي شود و ورزشکاران همراه با تربيت جسم به تربيت روح از کتاب انسان ساز قرآن مي پردازند.

وي با اشاره به برگزاري جلسات شوراي همفکري بسيج ورزشکاران بيان کرد: جلسات شوراي همفکري و راهبردي بسيج ورزشکاران با حضور اعضا تشکيل و در خصوص برنامه هاي اثرگذار در جامعه ورزش شهرستان بحث و تبادل نظر مي شود.


 حمايت از ورزش بانوان افزايش يابد 

سرويس ورزشي:

نايب رئيس هيئت تکواندوي استان سمنان گفت: حمايت از ورزش بانوان به‌ خصوص در رشته تکواندو افزايش يابد

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، راضيه آقاجان‌پور اظهار داشت: بانوان تکواندوکار استان سمنان از ظرفيت بسيار بالايي برخوردار هستند و بايد از اين ظرفيت به بهترين نحو استفاده شود تا استان سمنان در اين بخش پيشرفت‌هاي خوبي داشته باشد.

نايب رئيس هيئت تکواندوي استان سمنان با اشاره به اينکه مسئولان استان سمنان حمايت‌هاي لازم را در اين بخش انجام داده‌اند، بيان کرد: حمايت از ورزش بانوان به‌خصوص در رشته تکواندو بايد افزايش يابد تا در اين زمينه از تمام ظرفيت استان سمنان استفاده شود.

آقاجان‌پور اظهار کرد: زيرساخت‌هاي لازم براي ارتقاي سطح کيفي تکواندوکاران استان سمنان بايد فراهم شود تا بتوانند در اين زمينه رشد کنند.

وي ادامه داد: اميدواريم استان سمنان با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در ورزش به‌خصوص رشته تکواندو شاهد پيشرفت‌هاي قابل توجهي باشد.

نايب رئيس هيئت تکواندوي استان سمنان خاطرنشان کرد: بانوان استان سمنان در زمينه‌هاي مختلف ورزشي ظرفيت بالاي خود را به‌خوبي نشان داده‌اند و اين موضوع براي همه مسئولان استان اثبات شده است.


 بازديد فرماندار شهرستان گرمسار از استخر رز  

سرويس ورزشي:

فرماندارشهرستان گرمسار از روند کار پروژه تعمير و بازسازي استخر رز گرمسار بازديد بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ، در اين بازديد نيکدل رئيس اداره ورزش و جوانان توضيحاتي در خصوص مشکلات استخر قبل از آغاز پروژه و همچنين شيوه مرتفع سازي اين مشکلات بيان داشتند . در ادامه بازديد ، طاهري فرماندار و ميرآخورلي شهردار از روند انجام تعميرات ابراز رضايت نموده و خواستار تسريع در زمان اتمام تعميرات و بازگشايي استخر شدند.


 ورزش بين زن و شوهرها مسري است!  

سرويس ورزشي:

بررسي‌هاي جديد نشان داده است که ورزش کردن و مصرف غذاي سالم يک فرد بر همسر او نيز تاثير گذار است

تحقيقات پيشين نشان داده بود که اگر همسر فردي غذاي سالم مصرف کند، اين مساله به او هم سرايت خواهد کرد. تحقيقات جديد نشان داده است که اين مساله درباره ورزش نيز صدق مي‌کند.

مدير اين تحقيقات مي‌گويد: بهترين چيزي که مي‌تواند يک فرد را به سمت زندگي سالم رضايت فيزيکي سوق دهد، فردي است که از صبح بر روي ميز صبحانه کنار او مي‌نشيند.

بررسي‌ها در دانشگاه جان هاپکيتر نشان داده است که افزايش فعاليت فيزيکي و ورزش در يکي از زوجين باعث فعال‌تر شدن همسر او مي‌شود. نتايج اين تحقيقات در انجمن "قلب" آمريکا نيز مطرح شده استآمار مرکز پيشگيري و کنترل از بيماري‌ها در آمريکا نشان داده است که نيمي از بزرگسالان اين کشور به اندازه کافي ورزش و فعاليت ندارند. يکي از راه‌هايي که مي‌توان با کمک آن فعاليت افراد را بيشتر کرد تشويق زوج‌ها همراه با هم به ورزش است.

براي انجام اين تحقيقات سه هزار و 261 نفر مورد بررسي قرار گرفتند. اين افراد دو بار با فاصله چند سال بررسي شدند. در مرحله اول 33 درصد زنان و 40 درصد مردان به اندازه کافي ورزش مي‌کردند. در مرحله دوم مرداني که همسران آنها فعال بودند، 70 درصد و زناني که همسران آنها فعال بودند 40 درصد بيشتر به سمت ورزش روي آوردند.