تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3880 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه شهميرزاد:
 حفظ و نگهداري از درختان از کاشت درختان مهمتر است  

شهميرزاد- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شهميرزاد در حاشيه مراسمي‌به مناسبت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري که با حضور مسئولان شهري و جمعي از شهروندان برگزار و به طور نمادين، بيش از 50 اصله نهال غرس شد، در شهميرزاد اظهار داشت: اسلام براي کشاورزي اهميت ويژه‌اي قائل شده و اگر کسي خاک و آب داشته باشداما گرسنه بماند از رحمت خدا به دور است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ سيد داوود احمدپناه اهميت فضاي سبز را اين‌چنين بيان کرد: انسان با نگاه کردن به فضاي سبز به ياد عظمت خدا مي‌افتد و سيراب کردن يک درخت به‌اندازه سيراب کردن يک انسان تشنه لب ثواب دارد؛ درختان مانند انسان‌ها داراي ارزش هستند و براي حفظ آنان بايد تلاش شود

وي خاطر نشان کرد: شهميرزاد به آب و هوا و درختان بزرگش زنده است و در صورت بي‌توجهي به کويري لم‌يزرع و بي‌آب و علف تبديل خواهد شد.

امام‌جمعه شهميرزاد تأکيد کرد: حفظ و نگهداري از درختان از کاشت درختان مهم‌تر بوده و همه مسئولان و مردم بايد همان‌طور که درخت مي‌کارند، در حفظ و نگهداري اين درختان نيز کوشا باشند.

وي از اداره منابع طبيعي وآبخيزداري شهرستان مهديشهر،شهرداري، شرکت کشت و صنعت، جهاد کشاورزي، شهميرزاد خواست تا با همکاري با يکديگر براي حفظ فضاي سبز شهميرزاد و جلوگيري از خشک شدن درختان نهايت سعي و تلاش خويش را به‌کار بندند.

احمدپناه همچنين از مسئولان خواست تا براي تأمين آب غيرشرب براي آبياري درختان و فضاي سبز شهميرزاد فکر اساسي کنند. شهر شهميرزاد به درختان و سرسبزي‌اش معروف است و همه ما بايد تلاش کنيم تا اين منابع خدادادي حفظ شود.

وي در خصوص اهميت فضاي سبز در شهميرزاد بيان کرد: شهميرزاد به درختان و سرسبزي‌اش معروف است و همه ما بايد تلاش کنيم تا اين منابع خدادادي که از نسل‌هاي گذشته به ما رسيده و به آيندگان تعلق دارد حفظ شود.


 61درصد اعتبارات شاهرود تخصيص يافت 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان شاهرود مجموع اعتبارت شهرستان طي سالجاري را 364ميليارد ريال اعلام کرد و گفت: از ابتداي سال جاري، 61درصد اعتبارات تخصيص يافته که اين ميزان تا پايان سال به 100درصد مي‌رسد.سيد محمد رضا‌هاشمي‌در پنجمين جلسه ستاد برنامه‌ريزي شهرستان شاهروداين ميزان تخصيص را بالاترين ميزان در طول تاريخ انقلاب اسلامي خواند و تصريح کرد: درسال پيش ميزان تخصيص اعتبارت 43 درصد و سال 91 تنها 27درصد بوده است.رئيس ستاد برنامه‌ريزي شهرستان شاهرود با بيان اينکه پروژه‌هاي نيمه تمام در اولويت برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد قرار دارد، اظهار داشت: در مجموع تعداد پروژه‌هاي سال جاري 239 مورد است که از اين تعداد در شهر شاهرود 66پروژه، بسطام 44، بيارجمند 23، بخش مرکزي 19 و شهرستان شاهرود 87 طرح در دست اجرا بوده است.

وي افزود: توزيع متوازن اعتبارات مورد تاکيد همه مسئولان ارشد استاني و کشوري است ليکن بايد به ادارات تابعه شهرستان‌ها، رفاه کارمندان و... نيز توجه کرد.فرماندار شهرستان شاهرود همچنين با اشاره به اينکه مديران روستايي نبايد تنها در اتاق خود بنشينند، اظهار داشت: مديران بايد به روستاها و به ميان مردم بروند و از نزديک با مسکلات آشنا شوند.

در ادامه پنجمين نشست برنامه‌ريزي شهرستان شاهرود بخشدار مرکزي شهرستان شاهرود با اشاره به مشکلات دهستان طرود، گفت: امروزه بهسازي جاده دسترسي اين روستا يکي از دغدغه‌هاي مردم منطقه است.احمد رضواني با اشاره به وضعيت آب آشاميدني طرود، تاکيد کرد: در بحث آب آشاميدني نيز بايد گفت در منطقه مشکلات زيادي وجود دارد که اين مهم با حفر چاه و تخصيص اعتبارات تا حد زيادي بر طرف مي‌شود.


 بررسي راهکارهاي بهبود و توسعه فعاليتهاي آموزشي بخش شهميرزاد 

شهميرزاد- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه بررسي راهکارهاي بهبود وتوسعه فعاليتهاي آموزشي بخش شهميرزاد در محل بخشداري تشکيل شد. به گزارش روابط عمومي بخشداري شهميرزاد، در اين جلسه حجت‌الاسلام احمد پناه امام جمعه شهميرزاد موضوع فرهنگ وامر تعليم وتربيت را موضوعي مهم وحياتي قلمداد کرد. در ادامه عاشوري بخشدار شهميرزاد ضمن تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه(س) با اشاره به اهميت موضوع آموزش وپرورش در توسعه مادي ومعنوي جامعه بر ضرورت تقويت فعاليتهاي آموزشي وپرورشي بخش شهميرزاد تاکيد کرد. همچنين رشيدي مدير آموزش وپرورش شهرستان مهديشهر گزارشي از برنامه‌ها واقدامات آموزش وپرورش ارائه نمود ودر پايان در جهت بهبود وتوسعه فعاليتهاي آموزشي وپرورشي بخش شهميرزاد تصميماتي اتخاذ شد.


 جانشين فرمانده تيپ12 قائم(عج) خبر داد؛
 پادگان قائميه تيپ 12 قائم (عج) در دزفول ميزبان کاروان‏هاي راهيان نور است 

سرويس خبر:

جانشين فرمانده تيپ 12 قائم(عج) سمنان گفت: امسال براي نخستين بار پادگان قائميه تيپ 12 قائم(عج) سمنان در دزفول آماده ميزباني از کاروان‏هاي راهيان نور است.

ابوالفضل پريمي‌در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج از سمنان، با اعلام اين خبر بيان کرد: امسال به حول و قوه الهي و به مدد پيگيري‏هاي سردار سيدمرتضي قاسمزاده فرماندهي تيپ 12 قائم(عج) و ديگر مسئولان اين يگان مقر تيپ 12 قائم (عج) با انجام عمليات ترميم، بازسازي و نوسازي آماده پذيرايي از زائران شهدا در مناطق عملياتي جنوب شده است.

وي اظهار داشت: با توجه به رسالت سپاه پاسداران در اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت و همچنين انعکاس مجاهدت‏هاي شهدا و رزمندگان در سال‏هاي حماسه و ايثار برآن شديم تا فضايي را نزديک به حال و هواي آن روزها در پادگان قائميه فراهم آوريم تا شايد بتوانيم گوشه‏اي از آن همه رشادت را براي زائران بازگو کنيم.

جانشين فرمانده تيپ 12 قائم(عج) خاطرنشان کرد: با بهره‏گيري از تجارب چند سال اخير در اردوهاي راهيان نور و همچنين استفاده از خلاقيت جوانان مؤمن و متعهد فضاهايي همچون معبر شهدا، ايستگاه‏هاي خاطره‏گويي، ايستگاه‏هاي صلواتي و در زمينه‏هاي رفاهي نيز با ايجاد پارکينگ و برنامه‏ريزي براي سهولت تردد زائران در مقر تيپ 12 قائم در دزفول آماده شده است.

پريمي‌با اشاره به تاريخ تأسيس تيپ عنوان کرد: تيپ12 به طور رسمي‌در نيمه شعبان سال 65 طي مراسمي‌در مسجد اميرالمؤمنين لشکر92 زرهي اهواز تأسيس و مقر قائميه به عنوان پادگان در اختيار اين يگان قرار گرفت.

وي افزود: باعث غرور و افتخار ماست که بگوييم تيپ ما در هشت عمليات بزرگ و غرورآفرين شرکت داشته که از آن جمله مي‏توان به عمليات‏هاي کربلاي 4 و 5 و تک مجنون عمليات نصر8 و همچنين عمليات بيت المقدس2،3 و 6و سرانجام هم عمليات مرصاد نام برد که نقطه عطفي در کارنامه اين يگان به عنوان يگاني که يک تنه در عمليات مرصاد تا رسيدن نيروي کمکي در مقابل دشمن ايستاد نام برد.

جانشين فرماندهي تيپ 12 قائم (عج) بيان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامي در وصف مجاهدت رزمندگان تيپ 12 قائم (عج) در عمليات مرصاد فرموده‏اند «اگر تيپ قائم (عج) نبود دشمن ممکن بود تا کرمانشاه پيش بياييد، آن‌که ايستاد تيپ قائم (عج) بود، اينها در تاريخ مي‌ماند».


 مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان:
 آغاز عمليات برج بندي پروژه احداث خط 63 کيلوولت تاريخانه دامغان 

سرويس خبر:

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان از آغاز عمليات برج بندي پروژه احداث خط 63 کيلوولت تاريخانه دامغان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي استان سمنان، مهندس سيد علي اکبرصباغ مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با اعلام خبر افزود : با اجراي اين پروژه زمينه براي توسعه برق رساني مطمئن به مشترکين خانگي و صنعتي و افزايش ضريب اطمينان شبکه فراهم خواهد شد.

وي اعتبار پيش بيني شده براي پروژه احداث خط 63 کيلوولت تاريخانه دامغان را در مجموع 6/21 ميليارد ريال دانست و اظهار داشت : اين خط به طول حدود 12 کيلومتر با نصب 26 برج مشبک فولادي و به صورت دو مدار از پست 63/230 دامغان آغاز و به پست 20/63 کيلوولت تاريخانه دامغان منتهي خواهد شد.

مهندس صباغ افزايش ضريب اطمينان برق رساني و کاهش تلفات و همچنين افزايش قابليت مانور در شبکه و تامين برق تقاضيان و مشترکين صنعتي و خانگي را از اهداف اين پروژه برشمرد.


 برگزاري کارگاه آموزشي اطفاي حريق در مديريت توزيع برق شهرستان سمنان 

سرويس خبر:

کارگاه آموزشي اطفاي حريق و خاموش کننده‌هاي دستي، به صورت تئوري و عملي براي کارکنان مديريت توزيع برق شهرستان سمنان به اجرا در آمد

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، کارشناس اداره آتش نشاني سمنان در اين برنامه آموزشي گفت: واکنش شيميايي که از ترکيب اکسيژن، مواد سوختني و گرما به وجود مي‌آيد آتش است و با کم کردن مقدار اکسيژن يا قطع مواد سوختني و يا از بين بردن گرما، آتش خاموش مي‌شود.

رضا خادميان با اشاره به اينکه بهترين ماده براي خاموش کردن آتش سوزي ناشي از چوب و کاغذ، آب مي‌باشد، افزود: براي خاموش نمودن مايعات قابل اشتعال مي‌بايد از خاموش کننده‌هاي پودري استفاده کرد.

وي اضافه کرد: در آتش سوزي‌هاي ناشي از اشتعال فلزات در حجم کم، شن و ماسه مناسب بوده و در حجم زياد مي‌بايست از پودرهاي شيميايي مخصوص بهره گيري کرد.

اين کارشناس آتش نشاني يادآور شد: در آتش سوزي ناشي از برق، بايد درصداکسيژن را با استفاده از گاز co2 که سردکننده است کاهش داد.

خاطرنشان مي­سازد؛ در اين کارگاه آموزشي و در محيطي باز، نحوه اطفاي حريق ناشي از سوختن مايعاتي نظير بنزين و گازوئيل به صورت عملي اجرا شد.


 مراسم روز درختكاري در پارك بزرگ ياقوت سرخ شهر درجزين 

به گزارش روابط عمومي‌شهرداري درجزين همزمان با هفته منابع طبيعي و روز درختكاري، مراسمي‌با حضور مسئولين شهر در پارك ياقوت سرخ برگزار گرديد. در اين مراسم تعداد 17 اصله نهال به ياد 15 شهيد و 2 لاله گمنام شهر درجزين نوسط مسئولين غرس گرديد.