تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3880 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 گردشگري و توريسم يکي از موضوعات اصلي توسعه اقتصادي استان سمنان است 

سرويس خبر:

استاندار سمنان در کارگروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با اشاره به اينکه صنعت گردشگري و توريسم يکي از موضوعات مهم اقتصادي استان است افزود بايد از همه کساني که ميخواهند در اين بخش سرمايه گذاري نمايند حمايت شوند.

استاندار سمنان با اشاره به پتانسيل‌هاي موجود استان در بخش منابع طبيعي گفت: اين استان به لحاظ وجود کوير و گونه‌هاي مختلف گياهي و جانوري داراي مزيت‌هاي فراواني نسبت به استانهاي ديگر است.

وي وجود زير ساختهاي مناسب و نزديکي اين کوير به استان تهران را از ديگر موارد مهم کوير استان براي توسعه صنعت گردشگري دانست.

استاندار سمنان در ادامه با اشاره به وجود 700 مورد آثار باستاني در استان وجود انواع فرهنگ و قرارگيري در مسير جاده ابريشم را از ديگر موارد براي صنعت توريسم دانست و بر توانمند سازي توريست فرهنگي در استان تاکيد کرد.

وي وجود 250 نوع صنايع دستي در استان را يکي ديگر از مباحث گردشگري دانست و با اشاره به عبورسالانه 20 ميليون زائر و مسافر در طول مسير استان بر معرفي اين صنايع به مسافران و احياء اين صنعت مهم تاکيد کرد.

استاندار سمنان با اشاره به وجود پتانسيل‌هاي مختلف گردشگري در استان سمنان مسائل مربوط به امنيت گردشگران را در اين بخش مهم دانست و بر ايجاد پليس گردشگري تاکيد نمود.

وي همچنين نقش دانشگاهها را در معرفي مناطق گردشگري استان به اساتيد و دانشجويان و جلب گردشگر مهم دانست. مهندس وکيلي در ادامه از دستگاههاي مربوط در اين بخش خواست تا با برنامه‌ريزي مناسب محدوديت‌هايي که براي توسعه گردشگري وجود دارد را رفع نمايند.

استاندار سمنان همچنين بر تعيين راهکارهاي مناسب براي اجراي پروژه‌هاي اين بخش جهت رشد و توسعه صنعت گردشگري تاکيد کرد. وي با با اشاره به مشکلات مالي دولت، از مشاور طرح جامع گردشگري استان خواست تا منابع مالي سرمايه گذاري در اين بخش را پيش بيني نمايد.

استاندار سمنان بااشاره به نقش جاده و آزادراه‌ها در توسعه اقتصاد استان گفت احداث کليه آزاد راه‌ها در استان بايد با پيوست‌هاي فرهنگي اجتماعي اقتصادي صورت پذيرد.


 فرماندار شاهرود خواستار رفع بيکاري جوانان دهستان طرود شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان شاهرود با بيان اينکه دغدغه‌هاي مردم طرود بايد مورد توجه قرار گيرد، گفت: بايد بحث بيکاري جوانان دهستان طرود رفع شود.

سيد محمد رضا‌هاشمي‌در دومين نشست ستاد توسعه دهستان طرود در محل فرمانداري شهرستان شاهرود، با اشاره به مشکلات اين بخش، اظهار داشت: مديريت آب، امکانات ورزشي، کشاورزي، بيمه قالي بافي، گيرنده ديجيتال سيما و... از جمله دغدغه‌هاي مردم اين دهستان است.وي افزود: مسئولان ما بايد سعي کنند تا به حداقل صورت ماهيانه از دهستان طرود بازديد کنند و از نزديک با مشکلات مردم آشنا شوند.

هاشمي‌با اشاره به اينکه با وجود اقدامات مثبت بازهم بايد مردم طرود و مناطق محروم شهرستان را دريابيم، اظهار داشت: امسال براي نخستين بار طرح عرضه اقلام اساسي و ميوه شب عيد در دهستان طرود انجام مي‌پذيرد.

بخشدار مرکزي شهرستان شاهرود نيز در اين نشست با اشاره به 35 مصوبه مختص دهستان طرود، گفت: در جلسه نخست ستاد توسعه دهستان و همچنين نخستين دهگردي فرماندار ويژه شهرستان شاهرود 25 مصوبه و در سفر استاندار سمنان به اين منطقه نيز 15 مصوبه براي طرود در نظر گرفته شده که اين مهم در بين مردم نيز از بازخورد و رضايتمندي خوبي برخوردار بوده است.

احمد رضواني همچنين با اشاره به مشکلات اين دهستان، تصريح کرد: آب شرب و کشاورزي، تعمير و بهسازي جاده دسترسي، گسترش خدمات درماني، پزشک، پرستار، افت ولتاژ برق، بيمه قالي بافان و خشکسالي از جمله مشکلات مردم طرود بود که خوشبختانه جمع کثيري از اين نيازها امروز برطرف شده‌اند.

وي با اذعان بر اينکه استقرار پزشک در دهستان طرود امري بسيار پسنديده است افزود: ليکن داروخانه اين مرکز بهداشتي براي تکميل اقلام بيست و يک گانه خود با مشکل روبرو است.

اين مقام مسئول همچنين در توضيح اعتبارات سال جاري دهستان طرود نيز اعلام کرد: تا کنون 10 ميليارد ريال اعتبار به اين دهستان تخصيص يافته است.


 24 پروژه به ارزش 27 ميليارد ريال در جهاد کشاورزي شاهرود اجرا شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس جهاد کشاورزي شهرستان شاهرود با اشاره به هشت پروژه اين نهاد در سال 93، گفت: از 27ميليارد و 600ميليون ريال اعتبارات استاني سال جاري در جهاد کشاورزي تا کنون 62درصد يا 17ميليارد ريال تخصيص يافته است. محمد رضا قاسمي‌با اشاره به اعتبارات تامين شده از سوي درآمد‌هاي نفتي کشور، اظهار داشت: درباره اعتبارات دو درصد تخصيص درآمدهاي نفتي نيز بايد گفت که سهم جهادکشاورزي از 79ميليارد ريال اعتبار، 49ميليارد ريال يا به عبارتي 63درصد بوده است که در بين 10 پروژه اين بخش تنها مبارزه با آفات نباتي به واسطه عدم وقوع فصل کشت باقي مانده و مابقي اجرا شده است. وي افزود: از محل اعتبارات استاني نيز پروژه‌هايي مانند آبياري، نوسازي اراضي، اعطاي سند مالکيت اراضي، آبزي پروري و... بنا به موقعيت کاري، به صورت 100درصد اجرا شده‌اند.

اين مقام مسئول همچنين با اشاره به تکميل مراحل ساخت استخر ذخيره آب قلعه نو خرقان، تصريح کرد: احداث اين استخر و لايروبي قنواتي که در دستور کار جهاد کشاورزي براي سالجاري قرار داشت، به صورت 100درصد انجام شده‌اند.

قاسمي‌خاطرنشان کرد: در مجموع 24پروژه در جهادکشاورزي با ميانگين تخصيص 70درصد اعتبارات انجام شده است.


 براي تامين آب شاهرود چهار حلقه چاه در حال حفاري است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير آب و فاضلاب شهري شهرستان شاهرود با اشاره به انجام 9پروژه اين نهاد در سالجاري، گفت: مجموع اعتبارات اين پروژه‌ها، بيش از 53 ميليارد و 900 ميليون ريال بوده که از اين بين 35ميليارد ريال يا به عبارتي 60درصد تا کنون تخصيص يافته است.

باقري در تشريح طرح‌هاي آبفاي شهري، اظهار داشت: توسعه شبکه آبرساني از محل اعتبارات استاني، به ميزان 10ميليارد ريال در دستور کار قرار گرفته که از اين بين تا کنون هفت ميليارد ريال آن تخصيص يافته است.وي افزود: همچنين در زيرساخت‌هاي آبفاي شهري نيز از محل اعتبارات استاني به ميزان 1.5ميليارد ريال در دستور کار قرار گرفته است که از اين بين 900ميليون ريال تاکنون تخصيص يافته است.اين مقام مسئول همچنين در تشريح اعتبارات تجهيز چهار حلقه چاه در شهرستان شاهرود، گفت: از محل اعتبارات ماده 12، بيش از پنج ميليارد ريال و اعتبارات استاني 1.5ميليارد ريال براي حفر چهار حلقه چاه در نظر گرفته شده که به صورت ميانگين تا کنون 50 درصد تخصيص را شاهد بوده است.

باقري با اشاره به حفر ناموفق يک حلقه چاه ديگر در شهرستان شاهرود، اظهار داشت: براي حفر يک حلقه چاه 280متري بيش از يک ميليارد و 400 ميليون ريال هزينه شد که متاسفانه اين چاه به آب نرسيد اما حفر دو حلقه چاه ديگر در دستور کار قرار گرفته است.

باقري خاطرنشان کرد: فاضلاب شهري شاهرود نير از محل تبصره 22 و اعتبارات نماينده مجل شوراي اسلامي، سه ميليارد ريال مصوب شده است که تا کنون يک ميليارد و200 ميليون ريال آن تخصيص يافته که قرار است در محل خيابان مصلي شاهرود هزينه شود.


 وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در بازديد از معادن زغال‌سنگ طزره دامغان
 ايجاد يک هزار فرصت شغلي در البرز شرقي  

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از ايجاد يک هزار فرصت شغلي در معدن البرز شرقي خبر داد و گفت: اين يک هزار نيروي کار در سال جديد مشغول به کار مي شوند.

به گزارش (ايسنا)منطقه‌ سمنان، علي ربيعي در بازديد از معادن طزره در منطقه البرز شرقي دامغان با بيان اينکه جذب اين تعداد نيروي کار تا اواسط سال 1394 انجام مي شود اظهار کرد: اين تعداد اشتغال جديد با ايجاد اصلاحات درون معدني در مجموعه معادن البرز شرقي ايجاد شده است.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اضافه کرد: اصلاحات درون معدن البرز شرقي با هدف افزايش ايمني کار و افزايش بهره‌وري انجام مي‌شود و در اين اصلاحات، حداقل 1000 شغل جديد به مجموعه نيروي انساني اين معادن اضافه مي‌شود.

اين عضو کابينه يازدهم با اشاره به ويژگي‌هاي کارگران شاغل در معادن کشور گفت: کارگران معادن از سر سخت‌ترين، صميمي‌ترين و فعالترين اعضاي جامعه کارگري هستند.

ربيعي،با تجليل از فعالان کارگري بخش معدن اضافه کرد: کارگران معادن با همياري و همکاري خود ،الگويي براي جوامع کارگري محسوب مي‌شوند.به گزارش ايسنا؛ وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي قرار است پس از بازديد از معادن زغال‌سنگ طزره و بررسي مشکلات کارگران اين معدن راهي شاهرود شده و در نشست مؤثرين شهرستان هاي شاهرود و ميامي با محوريت راهکارهاي رشد توسعه و کاهش بيکاري شرکت کند.

ربيعي در ادامه سفر دو روزه خود پنجشنبه وارد سمنان مي شوند و در ساعت 10 و 30 دقيقه صبح در آيين افتتاح ساختمان اداره کل تأمين اجتماعي،مديريت درمان،اسناد پزشکي و درمانگاه تخصصي سمنان شرکت مي کند.

شرکت در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان،افتتاح زمين تنيس کارگران استان و بازديد از استراحتگاه کشوري کارگران مهديشهر از ديگر برنامه هاي روز پنجشنبه اين وزير دولت يازدهم در سمنان است.

همچنين کلنگ زني درمانگاه تأمين اجتماعي شهرستان سرخه و حضور در نشست مديران بخش تعاون گرمسار،

کلنگ زني مجموعه فرهنگي ورزشي کارگران ايوانکي و افتتاح پروژه 49 واحدي مسکن معلولين ايوانکي از ديگر برنامه هاي وزير تعاون،کار و رفاه اجتماعي در سفر به استان سمنان است.


 کتابخانه جديد در شاهرود احداث مي‌شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شاهرود با اشاره به انجام شش پروژه اين اداره در سالجاري، گفت: اين پروژه‌ها در مجموع 4ميليارد و 20ميليون ريال اعتبار مصوب داشته‌اند.

محسن اميري در تشريح طرح‌هاي اين اداره در سالجاري، اظهار داشت: تعمير و تجهيز موسسات فرهنگي از 800ميليون ريال اعتبار مصوب با 65درصد تخصيص روبرو شده است همچنين کانون‌هاي مساجد با 250ميليون ريال اعتبار مصوب و 65درصد تخصيص روبرو بوده‌اند.وي افزود: کتابخانه جديد در دست احداث نيز با 400 ميليون ريال اعتبار مصوب در سال 93 و 50 درصد تخصيص مواجه بوده ليکن درباره اين کتابخانه بايد گفت که طرح و نقشه آن توسط پيمانکار تکميل شده و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شاهرود منتظر اختصاص زمين و مجوزهاي قانوني از مراجع ذي صلاح براي احداث است.