تاریخ 1393/12/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3880 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان در جلسه کارگره تنظيم بازار:
 آرامش در بازار تامين کننده منافع توليد کننده تا مصرف کنندگان خواهد بود  

سرويس خبر:

جلسه کارگروه تنظيم بازار با حضور استاندار سمنان، معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار و ديگر اعضاء با هدف بررسي و تصميم گيري لازم براي حفظ آرامش در بازار ايام پاياني سال تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، اين جلسه که در سالن جلسات معاونت برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري برگزار شد، تنظيم بازار مرغ، ميوه شب عيد و طرح فروش فوق العاده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

استاندار سمنان به برطرف کردن نگراني مردم در خصوص تامين مايحتاج خود از طريق بازار تاکيد کرد.

محمد وکيلي گفت :اعضاي کارگروه تنظيم بازار به دنبال حاکم کردن آرامش بر بازار هستند که در اين صورت منافع توليد کننده،عرضه و مصرف کنندگان تامين خواهد شد. لذا همه عوامل اجرايي به ويژه اصناف بايد براي حفظ و تداوم اين آرامش کمک کنند.

وي دراين جلسه به مواردي ازجمله:کمک به کاهش قيمت تمام شده توليدمرغ، همسان سازي قيمت عرضه مرغ زنده با استان‌هاي هم جوار،برنامه دولت براي ورود به بازار درمواقع حساس،نظارت جدي عوامل بازرسي بر شبکه توزيع طرح تنظيم بازار،رفع نگراني وتامين نيازهاي واقعي مردم با قيمت مناسب اشاره کرد.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان گفت :بازار مرغ طي روزهاي اخير به يک تعادل نسبي رسيده و در حال ثبات است و هيچ کمبودي از جهت عرضه مرغ زنده و تامين نياز در استان وجود ندارد.

سيد حسن ميرعماد با اشاره به تعادل دربازار براي رفاه حال مصرف کننده و حمايت از توليد کنندگان افزود: اولويت با تامين نياز مرغ استان به طور متوسط روزانه 35- 30 تن است و سپس براي مرغ مازاد نيز اجازه خروج از استان صادر مي‌شود.

محمد سعيدي مدير کل دامپزشکي استان گفت : تا شب عيد خيلي بيشتر از نياز در استان مرغ وجود دارد وتا دهم فروردين سال آينده بيش از 7/1 ميليون قطعه مرغ زنده براي عرضه در استان وجود دارد و طي روزهاي اخير هم به طور متوسط روزانه 35- 30 هزار قطعه عرضه شده است.

مرتضي معتمد رئيس سازمان تعاون روستايي استان نيز گزارشي از تامين و حمل ميوه شب عيد ارائه کرد و افزود :بر اساس براورد‌هاي انجام شده از سوي شهرستان‌ها با محوريت فرمانداران نسبت به تامين ميوه مورد نياز اقدام شد به طوري که ما جزء 3- 2 استان برتر در تامين و ذخيره سازي ميوه شب عيد هستيم .

علي اکبر صياد جو رئيس اتاق اصناف استان نيز در خصوص طرح فروش فوق العاده گفت : اين طرح در حدود 1000 واحد صنفي در چهار بخش پوشاک، کيف و کفش، آجيل و خشکبار و مرغ از دهم اسفند شروع شده است و تا پايان سال ادامه خواهد داشت.

در اين جلسه با حضور اعضاي کارگروه تنطيم بازار در خصوص بازار مرغ و ميزان عرضه آن، نحوه تعيين قيمت فروش بر اساس فرمول کميته اجرائي کارگروه، حفظ آرامش در بازار، عرضه ميوه شب عيد با قيمت مناسب و.... تصميمات لازم گرفته شد.


 نفرات برتر همايش ساليانه پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي معرفي شدند 

سرويس خبر:

نخستين همايش ساليانه پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در تاريخ 17 و 18 اسفند 93 با حضور اساتيد و دانشجويان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ در اين همايش پژوهشي که با نگاه ويژه به ديابت برگزارشد، پژوهشگران از دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان و ساير دانشگاه‌ها به ارائه نتايج پژوهش‌هاي خويش در حيطه‌هاي مختلف علوم پزشکي پرداختند.

در حاشيه ارائه خلاصه مقالات، نشست ديابت با حضور استاد ممتاز علم غدد در ايران دکتر فريدون عزيزي، رئيس مرکز تحقيقات غدد درون ريز و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و کارگاه‌هاي متنوعي نيز برگزار شد.

بعدازظهر هيجدهم اسفند93 همايش ساليانه پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، با اهداي جوايز به نفرات برتر ارائه دهنده پوستر و سخنراني پايان يافت.

نفرات برتر عبارتند از؛ سخنران برتر دکتر فرزاد نجفي پور، دکتر مهدي براتي و دکتر مهدي صالحي زين نفرات برتر در پوستر دکتر مرتضي جراحي، دکتر محمود مهدي‌نيا، دکتر نعيمه السادات کياء، نصراله مرادي کرد، دکتر محمد محمدي، دکتر ندا ميرجان و داور برتراحمد نريماني انتخاب شدند.


 رئيس كميته خادم الشهدا در استان سمنان:
 اعزام بيش از 70 خادم الشهدا به مناطق عملياتي جنوب از استان سمنان 

سرويس خبر:

رئيس كميته خادم الشهدا در استان سمنان از اعزام 77 نفر از خادمان شهدا از سراسر استان سمنان به مناطق عملياتي جنوب خبر داد.

عليرضا ابراهيمي‌در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج در سمنان با محوريت اعزام خادمان شهدا به مناطق عملياتي جنوب بيان كرد: امسال از تعداد 403 نفري كه براي خادمي‌شهدا در سايت كوله بار ثبت نام شده‌اند، 196 نفر بانوان و 207 نفر آقايان بوده‌اند كه پس از تشكيل پرونده و انجام مراحل گزينش 77 نفر به مناطق عملياتي از استان سمنان اعزام خواهند شد.

وي خاطرنشان كرد: خادمان اعزامي‌از استان سمنان؛ 42 نفر در يادمان‌هاي كشوري و 35 نفر در اردوگاه‌هاي استاني مناطق عملياتي جنوب مستقر خواهند شد.

وي با اشاره به اينكه بيشترين افراد انتخاب شده از قشر جوان هستند، افزود: 40 نفر از تعداد افراد اعزامي‌براي نخستين بار مفتخر به پوشيدن لباس خدمتگذاري به شهدا و زائران آنها شده‌اند.


 تجليل از خدمات كاركنان بازنشسته و انتقالي شركت گاز استان سمنان 

سرويس خبر:

در مراسمي‌با حضور مديران و كاركنان شركت گاز استان سمنان از خدمات چندين ساله كاركنان بازنشسته و انتقالي تجليل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومي‌شركت گاز استان سمنان، عليرضا جراحي مديرعامل شركت گاز استان سمنان در اين مراسم ضمن تقدير از زحمات چندين ساله علي اكبر غزالي از ناحيه دامغان كه به افتخار بازنشستگي نائل آمده است و همچنين حميدرضا زياري و سيد عبدالرضا زرگر و خانم تبيانيان كه به شركتهاي ديگر تابعه وزارت نفت منتقل شده‌اند خدمت به مردم را از نشانه‌هاي بارز مومنين دانست و افزود : خوشا به حال كساني كه در گذشت زمان، وقتي به پشت سر خود نگاه مي‌كنند احساس مي‌كنند كه توانسته‌اند دين خود را به جامعه بپردازند و از اينكه افتخار خدمت به مردم را در كارنامه خود دارند به خود مي‌بالند و ما هم براي همه اين عزيزان كه چندين سال از عمر با بركت خود را صرف خدمت به مردم شريف استان سمنان نموده‌اند سپاسگزاريم و توفيق روزافزون ايشان را از خداوند متعال خواستاريم.


 برگزاري مراسم استاني افتتاحيه چهل و چهارمين جشنواره بين المللي فيلم رشد در سرخه 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مراسم افتتاحيه چهل و چهارمين جشنواره بين‌المللي فيلم رشد با حضور نماينده سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزش و پرورش کشور، معاون پژوهش و برنامه‌ريزي آموزش و پرورش استان، فرماندار و امام جمعه موقت سرخه، رئيس آموزش و پرورش شهرستان، جمعي از مسئولين شهرستان و دانش آموزان مقاطع متوسطه و راهنمايي مدارس سطح شهرستان در محل فرهنگسراي باران شهرستان سرخه برگزار شد.

دستوراني رئيس آموزش و پرورش شهرستان سرخه ضمن عرض خيرمقدم به حاضرين و ارائه تاريخچه کوتاهي از جشنواره فيلم رشد، افزود: فيلم رشد به اشتراک گذاشتن دانسته‌هاي جهان آموزش و پرورش است و بهترين بستر براي انتقال پيامهاي اخلاقي و تربيتي استفاده از هنر تصوير است. در ادامه شعباني معاون پژوهش و برنامه ريزي آموزش و پرورش استان با بيان اينکه کتب درسي تنها راه و ملاک ما براي آموزش نبوده و بهره گيري از توانايي بالقوه موجود در آموزش و پرورش براي گسترش فرهنگ آموزش ديداري، شنيداري و انتقال پيام‌هاي آموزشي و تربيتي با ابزار‌هاي جذاب در دستورکار است. در ادامه کرمي‌فرماندار شهرستان سرخه با اشاره به جنگ نرم و فرهنگي دشمن عليه ما افزود: درست است که فيلم و منابع تصويري مزاياي بسياري داشته و باعث نوآوري و خلاقيت و غيره ميشود اما اگر در انتخاب همين فيلم‌ها نيز دقت نکنيم، مانند چاقوي دولبه عمل کرده و گاها ديده شده که فردي با ديدن يک فيلم هرچند کوتاه از مسير خارج شده و يا بالعکس.


 برگزاري پيش آزمون طرح ملي داناب در 200 مدرسه مقطع اول متوسطه استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير پروژه طرح ملي نجات آب(داناب) در مدارس استان سمنان از برگزاري پيش آزمون طرح ملي دانش آموزي نجات آب(داناب) در بيش از 200 مدرسه مقطع اول متوسطه استان سمنان خبر داد. علي منصفي‌راد با اشاره به شركت 650 دانش آموز استان در اين آزمون افزود: همزمان با افتتاح سومين دوره طرح ملي نجات آب(داناب) در مدارس استان سمنان، پيش آزمون طرح داناب با حضور دانش آموزان مقطع اول متوسطه اين استان که بصورت نمونه‌گيري تصادفي انتخاب شده‌اند در مدارس استان سمنان برگزار شد.وي ادامه داد: يكي از مهمترين بخش‌هاي طرح داناب، نظام ارزيابي و ارزشيابي است كه هدف از آن، سنجش ميزان موفقيت طرح، ارزيابي ساختار و محصولات آموزشي و نظارت بر روند اجراي آن و ارائه آموزش‌ها است، كه براي رسيدن به اين هدف، مراحل مختلفي طراحي شده است كه اصلي ترين آنها، برگزاري پيش آزمون و پس آزمون است.مدير پروژه طرح ملي نجات آب(داناب) در مدارس استان سمنان اضافه كرد: اين دو آزمون به طور تصادفي از ميان دانش آموزان اخذ مي‌شود، اولين آزمون قبل از ارائه آموزش‌ها با عنوان پيش آزمون اجرا مي‌شود، با مقايسه نتايج پيش آزمون و پس آزمون كه بعد از ارائه آموزش‌ها انجام مي شود، مي‌توان به تأثير آموزش‌ها و موفقيت طرح پي برد. منصفي‌راد ضمن قدرداني از همكاري و همراهي اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان از برگزاري اين آزمون در كليه شهرستانهاي استان و به تفكيك جنسيت و دانش آموزان خبر داد و گفت: بيش از 650 دانش آموزان مقطع اول متوسطه در اين آزمون شركت كردند.وي افزود: 150 دانش آموز از سمنان و سرخه، 100 دانش آموز از گرمسار و آرادان، 200 دانش آموز از شاهرود و ميامي، 150 دانش آموز از دامغان و 50 دانش آموز نيز از مهديشهر در اين مرحله از طرح ملي دانش آموزي نجات آب(داناب) و پيش آزمون طرح شركت كردند.مدير پروژه طرح ملي داناب در مدارس استان سمنان در پايان يادآور شد: طرح ملي دانش آموزي نجات آب در استان با حضور بالغ بر 16 هزار و 700 دانش آموز براي سومين بار پياپي در استان سمنان در حال برگزاري است و جامعه هدف اين طرح دانش آموزان مقطع اول متوسطه است.


 روي خط پيام - 33332379 

طعنه دوست!

اي ديپلمات هسته‌اي مي‌دانم
دل جز به خدا نبسته‌اي مي‌دانم

سهل است گزينه‌هاي دشمن، اما
از طعنه دوست خسته‌اي مي‌دانم!

قنبر يوسفي آملي اتخاذ تدابير لازم

مسئولان محترم امور اجرايي کشور تدابيري اتخاذ کنند تا در اجراي طرح اقتصاد مقاومتي، فشار کمتري به اقشار متوسط و محروم جامعه وارد آيد و اين گونه نباشد که ثروتمندان آسوده زندگي کنند، اما دهک‌هاي پايين جامعه مظلوم و محروم بمانند.

يک خانم شهروند


تقاضا از مسئولين راه استان

بزرگراه گرمسار به قم به ميمنت و مبارکي افتتاح شد و باعث خرسندي مردم است ولي متاسفانه عوارض آن را ده هزار تومان گذاشته اند که اين مبلغ غير منصفانه است. از مسئولين محترم راه تقاضا داريم تجديد نظري در اين زمينه نمايند.

دوست محمدي و چند تماس مشابه