تاریخ 1393/12/12 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3872 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام‌جمعه شهميرزاد:
 سيره اهل‌بيت (ع) براي تقويت فرهنگ وقف به‌کار گرفته شود 

سرويس خبر:

امام‌جمعه شهميرزاد گفت: سيره اهل‌بيت (ع) براي تقويت فرهنگ وقف الگويي بسيار زيباست که بايد بدان توجه شود.

به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌رساني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، حجت‌الاسلام سيدداوود احمدپناه امروز سيره اهل‌بيت (ع) را براي تقويت فرهنگ وقف سيره‌اي بسيار زيبا دانست و در اين خصوص به در اختيار گذاشتن منزل شخصي اميرالمومنين، علي (ع) براي استفاده خاله فقيرشان اشاره داشت.

امام‌جمعه شهميرزاد افزود: ائمه اطهار (ع) را الگوي کامل و عملي سنت حسنه وقف هستند و بايد از سيره زندگي و رفتار آنها در اين بخش نيز درس گرفت.

احمدپناه در مورد استفاده دستگاه‌هاي فرهنگي از ظرفيت‌هاي وقف براي پيشبرد اهداف نظام جمهوري اسلامي افزود: قدم‌هاي خوبي در اين زمينه برداشته شده، اما هنوز مطالبات رهبري در مورد وقف بين مسئولان جا نيفتاده است.

وي تصريح کرد: ترويج اين امر امروز توجه ويژه صدا و سيما در خصوص تقويت وقف و فرهنگ آن را مي‌طلبد و براي نتيجه‌گيري، همدلي نهادهايي چون صدا و سيما، فرهنگ و ارشاد اسلامي، روحانيان و سازمان تبليغات لازم است تا نتيجه مطلوب حاصل شود.

امام‌جمعه شهميرزاد اضافه کرد: به حول و قوه الهي، عملکرد خوب سازمان اوقاف و امور خيريه در زمينه‌هاي مختلف موجب تحرک و پويايي اين سنت حسنه بين مردم شده است و با تدابير صورت گرفته از سوي مسئولان اوقاف، روزبه‌روز اين نقش پررنگ‌تر از قبل مي‌شود.

احمدپناه ادامه داد: بايد تمام دستگاه‌هاي اجرايي در اين راستا همراه و همکار اين سازمان عام‌المنفعه باشند تا نيازهاي عمومي فرهنگي و اجتماعي جامعه از طريق وقف برطرف شده و تجلي اقتصاد مقاومتي در جامعه باشد.


 برگزاري بزرگترين رويداد قرآني کشور
 طرح تربيت حافظان قرآن کريم در شهرستان مهديشهر برگزار مي شود 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طرح تربيت حافظان قرآن کريم همزمان با ساير شهرستانهاي کشور در شهرستان مهديشهر برگزار مي شود.

به نقل از روابط عمومي و اطلاع رساني اوقاف و امور خيريه شهرستان مهديشهر بزرگترين رويداد قرآني کشور با اجراي مرحله سوم طرح تربيت حافظان قرآن کريم در سراسر کشور برگزار ميگردد.

با توجه به اينکه حفظ قرآن کريم به عنوان يکي از موارد مورد تاييد و تاکيد دين مبين اسلام، نقش مهمي در ارتقاي اخلاق فردي و اجتماعي دارد و با عنايت به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص جهاد قرآني در کشور و دستور تربيت 10ميليون حافظ قرآن، سازمان اوقاف و امور خيريه از سال 1391 جهت اجراي تدابير حکيمانه رهبري فعاليت خود را با هدف تربيت يک ميليون حافظ قرآن در فرايندي چهار ساله آغاز نموده و امسال در سومين سال اين طرح عظيم سومين مرحله حفظ ترتيبي و موضوعي را به صورت سراسري در 11رشته برگزار ميکند.

روابط عمومي اوقاف و امور خيريه شهرستان مهديشهر اعلام کرد: اين طرح در شهرستان مهديشهر در پنج پايگاه انجام ميشود که آزمون شفاهي از دوم تا چهاردهم اسفند در ساير پايگاه ها توسط مربيان دو آزمون کتبي به صورت سراسري در پانزدهم اسفند ماه سال جاري راس ساعت9صبح در امامزاده قاسم(ع) مهديشهر برگزار مي شود.

قابل ذکر است که آزمون در بخش حفظ جزء 30 تا حفظ کل قرآن کريم بدون شرايط سني برگزار مي گردد و نهايتا ضمن سطح بندي و سنجش حافظان کشور گواهينامه حفظ قرآن کريم به آنها اهدا مي‌شود.


 کاشت درخت به نام هرشهيد در ميامي 

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مسئول بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ميامي گفت: همزمان با سالروز تاسيس بنياد شهيد و امور ايثارگران به فرمان امام راحل(ره) و روز بزرگداشت شهدا به نام هرشهيد در شهرستان ميامي درختي کاشته مي شود.

محسن چين سري، مسئول بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ميامي در حاشيه جلسه هماهنگي اجلاسيه شهداي شهرستان ميامي

با بيان اينکه شهدا رفته‌اند و رسالتي از جنس آگاهي و حرکت را بر دوش ما باقي گذاشته‌انداظهار داشت: ارزش ايثارگري شهدا بايد در جامعه به شايستگي معرفي شود.

وي افزود:شهدا با نثار جان خود از ميهن دفاع کردند و وظيفه قشرهاي مختلف مردم قدرداني از زحمات والدين، همسران و فرزندان آنان است.

مسئول بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ميامي بر لزوم زنده نگه داشتن ياد شهدا تاکيد کرد و تصريح کرد: شهدا جان خود را در راه وطن نثار کرده و در راه دين و کشور ايثارگري کردند و امروز وظيفه ما است که راه آنها را منطقي و درست ادامه بدهيم.

وي خاطر نشان کرد: روز 22 اسفندماه سالروز تاسيس بنياد شهيد به فرمان امام راحل(ره) مي‌باشد و همچنين در جلسه 544 شوراي انقلاب فرهنگي در سال 1383در تقويم نظام جمهوري اسلامي ايران به عنوان روز بزرگداشت شهدا ثبت شده و به شکل ويژه ديده مي‌شود و رهبر معظم انقلاب و همه مسئولان نظام تاکيد براين دارند که در اين روز همزمان با سراسر کشور پاسداشت شهدا و اجراي برنامه‌هايي در شهرستان ميامي به ياد رشادت هاي شهدا انجام خواهد شد

چين سري با بيان اينکه شهيدان در نزد تمام جوامع قابل تحسين بوده و تمام جوامع خود را موظف به احترام به خانواده‌ شهدا مي‌دانند و با توجه به تعاليم ديني ما بايد احترام ويژه‌اي به خانواده شهدا بگذاريم ياد آور شد:ديدار با خانواده معظم شهدا،گلباران وعطرافشاني گلزار شهدا و کاشت نهال درخت به نام هر شهيد را از مهمترين برنامه هاي اين روز در شهرستان ميامي مي‌باشد.

مسئول بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ميامي در خاتمه افزود: پياده‌روي خانوادگي، طرح قرائت قرآن کريم به نام هرشهيد در مساجد به مدت يک هفته، تجليل از خانواده‌هاي شهدا شاغل در ادارات توسط مسئولين ،برگزاري مسابقات فرهنگي و ارسال پيامک تبريک به خانواده هاي معظم شهدا از ديگر برنامه هاي روز شهدادر شهرستان ميامي مي‌باشد.


 نمايشگاه عيدانه با مشارکت بخش خصوصي در بسطام برگزار مي شود 

بسطام- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار بسطام در آستانه سال نو از برپايي نمايشگاه عيدانه با مشارکت بخش خصوصي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر نمونه گردشگري بسطام، محمدعلي يعقوبيان گفت: نمايشگاه عيدانه با مشارکت بخش خصوصي از 25 اسفند تا 17 فروردين در مجموعه گردشگري پارک جنگلي چغولگير بسطام برپا مي شود.

وي با اشاره به وجود جاذبه‌هاي گردشگري منطقه بسطام و ظرفيت هاي موجود اظهار داشت: شهر نمونه گردشگري بسطام با بهره‌مندي از جاذبه‌هاي گردشگري مذهبي، طبيعي، تاريخي و عرفاني همه‌ساله پذيراي گردشگران و مسافران بسياري از اقصي نقاط ايران و خارج از کشور است.

شهردار بسطام افزود: قرار گرفتن اين شهر در مسير تردد زائران حضرت علي ابن موسي الرضا(ع) و افتخار ميزباني آنان، وظيفه مسئولان در ارائه تسهيلات و خدمات مطلوب به مسافران را دوچندان مي کند.

وي با اشاره به بازديد معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود از مجموعه گردشگري پارک جنگلي چغولگير گفت: سيدمحمدرضا هاشمي با مثبت ارزيابي کردن اقدامات انجام شده، از ظرفيت خوب و بالقوه اين پروژه اظهار رضايت کرد و خواستار بالفعل درآوردن طرح هاي پيشنهادي شد.

يعقوبيان در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه در نشست مشترک با اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود، بخشداري، شوراي اسلامي شهر و نيروي انتظامي بسطام، بخش خصوصي عهده دار برگزاري نمايشگاه عيدانه شد؛ اضافه کرد: اين نمايشگاه شامل غرفه هاي صنايع دستي و کالاست و مردم منطقه مي توانند صنايع دستي و سوغات محلي خود را در آن مکان ارائه کنند.

وي ادامه داد: اجراي مراسم آييني و مذهبي، شاهنامه خواني، برپايي سياه چادر و ... از برنامه هاي جنبي اين نمايشگاه است.

شهردار بسطام خاطرنشان کرد: براي اسکان نوروزي و تأمين امنيت و رفاه حال گردشگران علاوه بر 10 کلبه و پنج سوئيت اقامتي در مجموعه گردشگري پارک جنگلي چغولگير، مکاني براي نصب چادرهاي مسافران پيش بيني شده است.

وي در پايان با تقدير و تشکر از معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود، بخشدار و شوراي اسلامي شهر بسطام و اداراتي که در اين طرح مشارکت کردند تصريح کرد: با کمک و همراهي مسئولان و مردم مي توان زمينه رشد و توسعه بيشتر گردشگري و اشتغال زايي را فراهم کرد


 دريافت کارت شرکت در آزمون نيمه متمرکز دکتري از امروز در پايگاه سازمان سنجش 

سرويس خبر:

نماينده تام الاختياز آزمونهاي دانشگاه سمنان از برگزاري آزمون نيمه متمرکز دکتري در روز جمعه 15 اسفند در اين دانشگاه خبر داد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان ، دکتر پرويز ملک زاده با اعلام اين خبر گفت : داوطلبان از روز سه شنبه 12 اسفند (امروز ) براي دريافت کارت شرکت در آزمون به پايگاه سازمان سنجش به نشاني http://sanjesh.org/ مراجعه نمايند.

نماينده تام الاختياز آزمونهاي دانشگاه سمنان افزود : داوطلبان در صورت مغايرت مشخصات کارت خود مي توانند براي رفع نقص روز هاي چهارشنبه و پنجشنبه 13 و 14 اسفند از ساعت 12-8 و 17-14 به باجه رفع نقص واقع در پرديس شماره يک دانشگاه سمنان ساختمان مديريت تحصيلات تکميلي مراجعه کنند .

اين آزمون با شرکت يک هزار و 187 داوطلب زن و مرد در دانشکده عمران ، برق و سالن امير کبير دانشگاه سمنان از ساعت هشت صبح آغاز مي شود .

ملک زاده افزود : برخلاف آزمون هاي قبلي در اين آزمون تعداد داوطلبان مرد بيشتر است .


 برگزاري ستاد هماهنگي خدمات سفر شهرستان سرخه 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

پيرو تاکيدات استاندار سمنان مبني بر خدمات رساني همه جانبه مطلوب دستگاهها به مسافرين نوروزي در ايام پاياني سال و نوروز 94 سومين جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر شهرستان سرخه به رياست کرمي فرماندار سرخه و با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداري سرخه برگزار شد.

در اين جلسه کرمي فرماندار سرخه بر هماهنگي و تلاش بيشتر اعضا در خدمت رساني مطلوب و مناسب به مسافران تاکيد و خواستار توجه جدي به بحث اسکان مطلوب مسافران در اين ايام شد.

در پايان جلسه مقرر شد دستگاهها ليست کشيک خود را هرچه سريعتر تهيه و همچنين تيم مشترکي متشکل از فرمانداري، شبکه بهداشت و درمان، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و صنعت، معدن و تجارت از کليه واحدهاي پذيرايي و اقامتي بين راه در محدوده شهرستان بازديد و در جهت رفع معايب و مشکلات اين واحد تذکرات لازم داده شود تا در اسرع وقت جهت رفاه حال مسافرين رفع شود.

همچنين با توجه به نزديکي ايام پاياني سال ونقش واهميت بازار در اين ايام،چهارمين جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان سرخه برگزار شد.

در اين جلسه کرمي فرماندار شهرستان با اشاره به نقش واهميت بازار در اين ايام خواستار نظارت جامع، کامل دستگاههاي ذيربط بر عملکرد اصناف شد.

وي همچنين تلاش وهماهنگي اعضاي ستاد تنظيم بازار را جهت عرضه مطلوب ومناسب کالاهاي مورد نياز مردم در ايام پاياني سال خصوصا ميوه را خواستار شد.


 جلسه کميته برنامه‌ريزي شهرستان سرخه برگزار شد 

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه کميته برنامه ريزي شهرستان سرخه با حضور کرمي فرماندار شهرستان، جعفري بخشدار مرکزي، خانم نانگير مديرکل برنامه ريزي و بودجه استانداري سمنان و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي در محل سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد.

کرمي فرماندار شهرستان سرخه در اين جلسه ضمن تاکيد بر پيگيري مديران جهت جذب 100 درصدي اعتبارات تملک دارايي سال 1393، خواستار تلاش مضاعف مديران جهت جذب اعتبارات ملي نيز شد.

نانگير مديرکل برنامه ريزي و بودجه استانداري سمنان در ادامه با اشاره به تلاش ها و تدابير دولت تدبير و اميد، تخصيص 9 ماهه اعتبارات امسال را بسيار بيشتر از سال گذشته عنوان کرد.


 يک بازديد علمي براي مديران سراهاي محله در سمنان 

سرويس خبر

مديران سراهاي محله سمنان از سراي محله زرگنده تهران بازديد کردند تا تجربيات موفق اين سرا را به کار ببندند.

مدير مرکز آموزش هاي شهروندي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان گفت: در راستاي انتقال تجربيات موفق سراهاي محله تهران به سراهاي محله نوپاي سمنان 10 نفر از مديران سراهاي محله از مجموعه سراي محله زرگنده تهران که يکي از سراهاي محله موفق در کشور است بازديد کردند.

علي اکبر بني اسدي افزود: ملاقات با معاونان اداره کل سلامت شهرداري تهران، ملاقات با مدير کل آموزش هاي شهروندي شهرداري تهران و بازديد از برج ميلاد از ديگر برنامه هاي اين بازديد يک روزه بود.

همچنين مقرر شد کارگاه دو روزه سلامت شهروندي با همکاري مرکز بهداشت شهرستان سمنان ارديبهشت ماه 94 برگزار شود که تامين محتوا و مدرس آن با اداره کل سلامت شهرداري تهران خواهد بود.


 امضا تفاهم نامه توسعه گردشگري بين سمنان و اروميه 

سرويس خبر:

تفاهم‌نامه توسعه امور گردشگري بين سمنان و اروميه با حضور فرمانداران و مديران كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اين دو شهر به امضاء رسيد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، اين تفاهم‌نامه با هدف تعامل، همياري و مساعدت در گسترش امور گردشگري و اطلاع‌رساني در خصوص شناسايي آثار باستاني و ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سمنان و اروميه با محوريت اسكان مسافران و پيشگيري از تصادف و كاهش خسارات جاني و مالي مسافران در طول سال به ويژه در ايام تعطيلات نوروزي و تابستاني منعقد شد. فرماندار سمنان در مراسم انعقاد اين تفاهم‌نامه كه در سالن جلسات فرهنگسراي خانه جوان اروميه برگزار شد، با تاَكيد بر اهميت صنعت گردشگري در كشور، اظهار داشت: همانگونه كه گردشگري يكي از محورهاي توسعه در آذربايجان غربي است، اين مولفه به همراه صنعت و آموزش عالي از محورهاي توسعه استان سمنان است. «حسن سعد‌الدين» افزود: امضاي تفاهم‌نامه همكاري توسعه گردشگري گامي مثبت در راستاي توسعه همكاري‌هاي دو شهرستان بوده و ما نيز ضمن انتقال گردشگران به آذربايجان غربي تمام امکانات رفاهي، خدماتي و اسکان استان سمنان را براي مسافراني که عازم اين ديار شده و يا به قصد زيارت حرم مطهر امام رضا(ع) از سمنان عبور مي‌کنند را فراهم کرده‌ و ميزبان خوبي براي مردم آذربايجان غربي خواهيم بود. وي با تاَكيد بر اينكه استان سمنان به لحاظ گردشگري از ظرفيت بالاي برخوردار است، افزود: 37 امامزاده، از جمله امامزاده يحيي بن موسي الرضا برادر امام هشتم(ع) در سمنان قرار گرفته كه اين خود نشان دهنده ظرفيت بالاي گردشگري مذهبي در اين استان است.

فرماندار اروميه نيز در اين نشست اظهار داشت: شهرستان اروميه يكي از 10 كلان شهر كشور به رنگين كمان اقوام و زندگي مسالمت آميز اديان و مذاهب ، زادگاه زرتشت شهرت داشته و با توجه قدمت تاريخي بالاي آن، نوزدهمين شهر تاريخي ايران است كه در سازمان علمي و فرهنگي يونسكو به ثبت رسيده است.

«عباس حسن‌خاني» افزود: شرايط اقليمي، طبيعت بكر و آثار تاريخي ارزشمند استان آذربايجان غربي زمينه‌هاي خوبي براي مسافرت گردشگران داخلي و خارجي فراهم كرده است.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان نيز در ادامه اين جلسه گذرگاهي بودن سمنان به سمت مشهد حرم امام رضا(ع) را ظرفيت خوبي براي اين استان دانست و گفت: حدود 650 كيلومتر از اين مسافت از اين استان عبور مي‌كند و قطعاَ زائرين در اين مسير نياز به اقامتگاههايي براي استراحت دارند.

«حسين خواجه بيدختي» افزود: در اين راستا به منظور فراهم ساختن سفري سالم براي مسافران، ظرفيت‌هاي اقامتي استان براي استراحت و اسكان مسافران آماده بوده و با تمام امكانات آماده پذيرايي از گردشگران ورودي به استان هستند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي نيز در اين جلسه با تاَكيد بر ضرورت توجه به مقوله گردشگري به عنوان يكي از محورهاي توسعه استان، گفت: همه مكاني و همه زماني كردن مسافرت‌ها ، سياست و خط‌ مشي‌هاي اصلي سازمان ميراث فرهنگي در راستاي توسعه گردشگري داخلي است و انعقاد تفاهم‌نامه توسعه امور گردشگري با استان‌ها شرايط را براي توسعه گردشگري و افزايش مسافران فراهم مي‌کند.

«جليل جباري» افزود: با توجه به شرايط آب و هوايي و تاکيدات در خصوص گردشگري داخلي پيش‌بيني مي‌شود شاهد افزايش مسافران نوروزي و تابستاني در آذربايجان غربي باشيم.


 ديدار و ملاقات مديرعامل شرکت آبفاي استان سمنان با کارکنان خانواده معظم شهداء 

محمد طاهري رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت آبفاي استان سمنان به همراه معاونين و مديران ستادي با کارکنان خانواده معظم شهداء ديدار و ملاقات نمودند. در اين ديدار مديرعامل شرکت ضمن آرزوي سلامتي و دوام توفيقات براي آنان، با اهداء لوح تقدير و هدايا از استقامت و صبر و صلابت و همراهي آنان با انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تشکر و قدر داني نمود. در اين ديدار خانواده معظم شهداء به بيان گوشه اي از خاطرات ارزشمند شهداء پرداختند که پندآموز بود.