تاریخ 1393/11/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3856 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت استان سمنان خبر داد ؛
  63درصد سارقان بيکارند 

سرويس حوادث :

رئيس قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت استان سمنان گفت : 63 درصد افرادي که به جرم سرقت در سال جاري از سوي ماموران پليس دستگير شدند ، بيکارند .

به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس سمنان ، سردار محمدرضا ميرزايي سرقت و پيشگيري از آن را از جمله دغدغه هاي مهم فرماندهان ، مسئولان و ماموران انتظامي در استان سمنان دانست .

وي تاکيد کرد : تکليفي براي راه اندازي قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت از سوي ناجا به استان نشده بود اما براي ارتقاء امنيت عمومي و رضايت مندي مردم اين قرارگاه را در سطح استان راه اندازي کرديم .

فرمانده انتظامي استان سمنان به رائه آماري از سارقان دستگير شده در سال جاري افزود : 59 درصد اين افراد به مواد مخدر اعتياد دارند .

وي ادامه داد : 53 درصد سارقان افرادي بدون سابقه اند که اين موضوع ، کار پليس را با سختي و پيچيدگي بيشتري مواجه مي کند اما در اين خصوص از اشراف خوب اطلاعاتي برخورداريم .

اين مسئول انتظامي به نکته قابل تامل ديگري نيز اشاره کرد و گفت : 63 درصد سارقان بيکار و فاقد شغل هستند .

رئيس قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت استان سمنان ترکيب سني 84 درصد سارقان را از 12 تا 35 سال اعلام و خاطرنشان کرد : 11 درصد اين افراد ، بيسواد و 25 درصد آنان تحصيلاتي در حد ديپلم دارند .

سردار ميرزايي همچنين ارزش 56درصد سرقت ها در سطح استان سمنان را زير يک ميليون تومان اعلام کرد و گفت : بيشتر اين موارد توسط معتاداني انجام مي شود که به دنبال تامين هزينه هاي اعتيادشان ، دست به سرقت مي زنند .


 هشدار پليس فتا به کنکوري‌ها  

سرويس حوادث :

سرپرست اداره پيشگيري مرکز تشخيص و پيشگيري فتا ناجا گفت: ثبت نام کنکور در مقاطع مختلف تحصيلي و دانشگاه هاي مختلف از جمله مناسبت ها و ايامي است که زمينه را براي انجام فعاليت هاي سودجويانه مجرمان اينترنتي فراهم مي آورد. با توجه به آغاز ثبت نام براي کنکور سراسري پيش بيني مي شود در اين ايام، طراحي صفحات جعلي(فيشينگ) پرداخت آنلاين، انتشار مطالب و تبليغات کذب در فضاي مجازي افزايش داشته باشد.

سرهنگ دوم عليرضا آذردرخش اظهار کرد: والدين در اين زمان که همراه با استرس فرزندان همراه خواهد بود، نقش بسيار مهمي بر عهده دارند. آنها بايد همراه فرزندان خود نسبت به ثبت نام و تهيه جزوات مناسب دقت لازم را داشته باشند.

اين کارشناس پليس فتا ناجا ادامه داد: ثبت نام کنندگان مراکز آموزش عالي بايد مراقب کي لاگرها نيز باشند و در صورت ثبت نام در کافي نتها و ... مواظب باشند سخت افزار و نرم افزار کي لاگر بر روي سيستم ها نصب نشده باشد.

وي طراحي صفحات پرداخت جعلي را يکي از مهمترين شگردهاي سرقت اطلاعات دانست و گفت: فيشينگ صفحه اي جعلي است که افراد سود جو براي به سرقت بردن اطلاعات خصوصي از قبيل اطلاعات بانکي، نام هاي کاربري و... طراحي مي کنند و در ادامه اقدام به برداشت وجه از حساب هاي کاربري قربانيان مي کنند. صفحات ثبت نام در کنکور و پرداخت وجوه مورد نياز از جمله مواردي هستند که اين روز ها بازديد کنندگان بسياري دارند و همين بازديد بالا زمينه را براي فعاليت مجرمانه فراهم مي آورد تا کلاهبرداران از کم توجهي و کم دقتي قربانيان نهايت استفاده را کرده و اطلاعات آنها را به سرقت ببرند.

اين مقام آگاه در خصوص راه هاي شناسايي صفحات جعلي موسوم به فيشينگ گفت: توجه به آدرس سايت ها که در آدرس بار (url) نوشته مي شود يکي از نکات مهم و کليدي براي جلوگيري از سوءاستفاده فيشر ها مي باشد. کاربران عزيز بايد دقت داشته باشند در شگرد فيشينگ، فيشر ها سعي مي کنند صفحاتي کاملا ًشبيه به صفحه اصلي ايجاد کنند. آدرس اين صفحات تفاوت بسيار جزئي با آدرس سايت اصلي دارند. پس هميشه خود آدرس سايت را وارد کنيد.

وي با اشاره به پروتکل ssl به کنکوري ها و کليه کاربران اينترنت توصيه کرد: تمامي سايت هاي مهم در فرم هاي ورود اطلاعات خود از ارتباط امن https استفاده مي کنند. پس نبايد از اين نکته غافل شد، هرچند نشانه امنيت کامل به صورت 100 درصد نيست.

براساس گزارش پليس فتا، وي به پيغام ها و تبليغاتي با عنوان "قبولي تضميني" اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخي از افراد سودجو با انتشار مطالب جذاب و اغوا کننده سعي مي کنند توجه داوطلبان کنکور را به خود جلب کنند و با برپايي سايت هاي مختلف و با عناوين جذاب از جمله قبولي تضميني، فروش سوالات کنکور، فروش جزوات برتر و... اقدام به دريافت وجوهي با مبالغ بالا کرده و کنکوري هاي عزيز را مورد سوءاستفاده قرار مي هند.

وي در انتها از کليه هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمي اطلاع دهند.


 مراجعه سه هزارو 887 نفر به دليل نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان سمنان  

سرويس حوادث :

در نه ماهه نخست امسال سه هزار و 887 نفر به دليل صدمات ناشي از نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان سمنان مراجعه كردند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه تعداد مراجعين نزاع سه هزار و 788 نفر بود، 2.6 درصد افزايش يافته است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان سمنان، از كل مراجعين نزاع در نه ماهه امسال دو هزار و 605 نفر مرد و يكهزار و 282 نفر زن بودند. اين در حالي است كه در مدت مشابه سال قبل دو هزار و 557 نفر از مراجعين نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان مرد و يكهزار و 231 نفر زن بودند.
در آذر ماه سال جاري نيز آمار مراجعين نزاع با 15.6 درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 318 مورد رسيده است.


 كاهش 19 درصدي تلفات حوادث رانندگي در نه ماهه امسال در استان سمنان 

سرويس حوادث :

در نه ماهه نخست امسال 216 نفر در حوادث رانندگي استان سمنان جان خود را از دست دادند که اين آمار در مقايسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که 266 نفر در تصادفات رانندگي کشته شده بودند، 19 درصد كاهش نشان مي‌دهد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان سمنان، از مجموع تلفات حوادث رانندگي هفت ماهه امسال در اين استان 132 نفر مرد و 84 نفر زن بودند.

در اين گزارش با اشاره به محل وقوع تصادفات منجر به فوت آمده است: بيشترين تلفات حوادث رانندگي با 178 مورد در جاده‌هاي برون‌شهري و پس از آن با 19 مورد در مسيرهاي درون‌شهري و 19 مورد در جاده‌هاي‌روستايي گزارش شده است. همچنين در نه ماهه امسال سه هزار و 90، مصدوم حوادث رانندگي به مراكز پزشکي قانوني استان مراجعه كردند که از اين تعداد دو هزار و 66 نفر مرد و يكهزارو 24 نفر زن هستند. مصدومين حوادث رانندگي نه ماهه امسال در مقايسه با مدت زمان مشابه سال قبل، چهار درصد افزايش يافته است. بر اساس اين گزارش در آذر ماه امسال نيز 22 نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند كه از اين تعداد 16 نفر مرد و 6 نفر زن بودند. گفتني است تعداد مصدومين حوادث رانندگي در اين مدت 235 نفر گزارش شده است


 زورگيري مسلحانه دزدان دريايي از قاچاقچيان 

رئيس پليس انتظامي هرمزگان از دستگيري باند سارقان مسلحي خبر داد که با زورگيري از قاچاقچيان، مبادرت به سرقت محموله‌هاي آنان مي‌کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار رضا محمدي يگانه ديروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين باند 12 نفر بودند که به روش مسلحانه در حاشيه ساحل و يا در دريا، با تهديد اسلحه محموله‌هاي قاچاقچيان را سرقت و سپس در شهر توزيع مي‌کردند.

وي افزود: علاوه بر اين باند مذکور در خريد و فروش مواد مخدر، سرقت به عنف و زورگيري، عربده کشي و رعب و وحشت در محلات نيز فعال بودند و يک فقره قتل نيز در پرونده يکي از متهمان وجود دارد.رئيس پليس انتظامي استان هرمزگان با بيان اينکه پنج نفر از اعضاي اين باند از يک خانواده و برادر هستند خاطر نشان کرد: دو نفر ديگر نيز برادر هستند و مابقي نيز با يکديگر نسبت فاميلي دارند. به گفته محمدي‌يگانه يکي از اعضاي باند متهم به قتل است و يکي ديگر نيز در جريان سو قصد به جان يکي از قضات دادگستري تحت تعقيب بود.

فرمانده انتظامي استان هرمزگان در پايان تاکيد کرد: با تحويل متهمان به دستگاه قضايي برخورد جدي با آنان صورت مي‌گيرد.