تاریخ 1393/11/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3859 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دستبند پليس دامغان بر دستان سارق نيم تن (طلاي سبز) 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي دامغان از دستگيري سارق خشکبار فروشي هاي اين شهرستان استان سمنان خبر داد و گفت: 500 کيلوگرم پسته با ارزشي بالغ بر 300 ميليون ريال کشف و به مالباختگان برگردانده شد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، سرهنگ سيد علي اکبر ميري در تشريح اين مطلب گفت : با اعلام وقوع يک فقره سرقت مغازه به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110تيم گشتي پليس بلافاصله به محل اعزام شد.

سرهنگ ميري افزود: مغازه مورد دستبرد سارق يا سارقان ، يک واحد خشکبار فروشي بود که فاقد تجهيزات ايمني و ضد سرقت بوده است.

وي به تحقيقات جامع و گسترده پليس آگاهي و بررسي تخصصي صحنه سرقت اشاره کرد و گفت: ماموران رسيدگي کننده به اين پرونده به فردي مظنون و با هماهنگي مرجع قضايي متهم در عملياتي در مخفگياه خود در شهرستان شاهرود، دستگير و به پليس آگاهي دامغان منتقل شد.

اين مسئول انتظامي به بازجويي‌هاي فني از اين سارق سابقه دار اشاره و اضافه کرد : متهم که خود را در برابر شواهد غير قابل انکار پرونده گرفتار مي‌ديد، به 6 فقره سرقت مغازه خشکبار فروشي در سطح دامغان اعتراف کرد. وي تصريح کرد: در سرقت هاي انجام شده بالغ بر نيم تن پسته با ارزشي بالغ بر 300 ميليون ريال سرقت شده بود، که بخش قابل توجهي از آن کشف و به مالباختگان برگردانده شد .

فرمانده انتظامي شهرستان دامغان با بيان اين مطلب که سارق مغازه‌هاي دامغان پس از تکميل پرونده و معرفي به دادسرا روانه زندان شد، به شهروندان توصيه کرد: با نصب حفاظ مناسب و استفاده از قفل ها و تجهيزات ايمني ضد سرقت ، فرصت و مجال ارتکاب سرقت را از سارقان بگيريد.


 3 روز، سه کشته و 33 سانحه ترافيکي در محورهاي استان سمنان  

سرويس حوادث:

سرپرست پليس راه استان سمنان گفت : در سوانح 3 روز گذشته محورهاي استان 3 تن کشته و 54 نفر مجروح شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان ، سرهنگ حسن خسروجردي از وقوع سه فقره سانحه رانندگي منجر به فوت در تعطيلات پايان هفته گذشته خبر داد و گفت : اين سوانح 3 کشته برجاي گذاشت.

سرهنگ خسروجردي با بيان اين که در تعطيلات هفته قبل 30 فقره سانحه جرحي نيز در جاده هاي استان رخ داد، اظهارداشت: در اين سوانح 54 نفر مجروح شدند. وي با اعلام سهم 61 درصدي واژگوني وسيله نقليه در اين سوانح خاطرنشان کرد : ناتواني راننده در کنترل خودرو با 58 درصد و بي توجهي به جلو با 18 درصد دلايل عمده وقوع اين سوانح ترافيکي است .

خسروجردي ساعت هاي 14 تا 16 و 18 تا 20 را بيشترين بازه زماني وقوع سوانح در اين سه روز اعلام کرد و افزود: محور ميامي – سبزوار با وقوع 12 درصد سوانح پرحادثه ترين جاده استان در اين مدت بود.


 در مهديشهر رخ داد؛
 حمله خونين گاو شيري به کارگر افغاني  

سرويس حوادث:

کارگر يک واحد مرغداري در شهرستان مهديشهر استان سمنان بر اثر حمله مرگبار گاو شيري به شدت مجروح و در بيمارستان فوت کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، برابر اعلام خبرنگار ما در مهديشهر، ساعت 18 روز جمعه يک مورد حادثه در حين کار به مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 اعلام شد و ماموران پليس بلافاصله در محل حاضر شدند.اين حادثه در يک واحد گاوداري رخ داده است که کارگر 30 ساله و تبعه افغان اين واحد دامداري حين دوشيدن شير، مورد حمله يک گاو قرار گرفته و از چند ناحيه مجروح شد.

براساس اين گزارش کارگر گاوداري که توسط اهالي محل به بيمارستان منتقل شده بود، بر اثر شدت ضربات وارده جان باخت.

پرونده‌اي در همين خصوص تشکيل و تحت رسيدگي قرار گرفت.


 دو شکارچي غير مجاز در ميامي دستگير شدند 

سرويس حوادث:

رييس اداره محيط زيست شهرستان ميامي گفت: دو شکارچي غير مجاز در اين شهرستان توسط مامورين يگان حفاظت محيط زيست دستگير شدند.

عليرضا مزيناني افزود: اين دو شکارچي که با مشاهده ماموران از بالاي ارتفاعات اسلحه خود را مخفي کرده بودند با هوشياري مامورين يگان حفاظت محيط زيست شهرستان ميامي اسلحه‌هاي آنها کشف و ضبط شد.

وي خاطرنشان کرد: در اين بازديد يک قبضه اسلحه، 16 تير و گلوله غيرمجاز به همراه يک دستگاه دوربين چشمي کشف شد.

رييس اداره محيط زيست شهرستان ميامي گفت: متخلفان براي سير مراحل قانوني و رسيدگي به تخلفات تحويل مراجع قانوني شدند.