تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3847 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
 با توجه به پتانسيل‌هاي موجود، بايد نرخ بيکاري در شهرستان دامغان تک رقمي‌شود  

سرويس خبر

استاندار سمنان در سفر به شهرستان دامغان به اتفاق نماينده مردم دامغان در مجلس شوراي اسلامي‌، فرماندار و جمعي از مديران استاني و شهرستاني به منظور بررسي مسائل و مشکلات واحدهاي صنعتي از شرکتهاي ابزار مهدي، شرکت پرده دوزي رادپوش کار و شرکت کيسه دوزي رويال پلاست پود دامغان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي‌استانداري سمنان، در ادامه مسائل و مشکلات واحدهاي صنعتي و توليدي شهرستان دامغان درفرمانداري مورد بررسي قرار گرفت.

در اين جلسه استاندار سمنان با اشاره به ظرفيتها و پتانسيل موجود در بخشهاي صنعتي، معدني و کشاورزي در سطح شهرستان دامغان گفت : بايد تلاش کنيم با توجه به بحث اشتغال نرخ بيکاري در شهرستان را تک رقمي‌کنيم.

وي افزود : بحث توليد و پابرجا بودن و فعال ماندن واحدهاي صنعتي و معدني بسيار مهم است و همه بايد دست به دست هم بدهيم و بخش توليد را فعال کنيم و در اين زمينه تلاش کنيم حتي يک نفر کارگر هم از اين بخش کم نشوند بلکه به افزايش اشتغالزايي دست پيدا کنيم.

وي افزود : بخش اداري بايد تسهيل کننده مسائل مربوطه به صاحبان صنايع باشد و دولت، مجلس و قوه قضائيه و کل حاکميت نظام مقدس جمهوري اسلامي‌به دنبال رفع و مبارزه با فساد اداري هستند تا بستر مناسب براي رشد و توسعه توليد در جامعه فراهم شود.

در اين جلسه مشکلات شرکت ابزار مهدي مطرح و بررسي شد که استاندار سمنان در خصوص اين شرکت گفت : شرکت ابزار مهدي از واحدهاي توليدي خوب کشور با برند مشخص بود که بايد تلاش کنيم مشکلات آن در عرصه مديريتي براي ادامه روند توليد بررسي حل شود.

وي از صنعت و معدن و تجارت و اتاق بازرگاني خواست موضوع شرکت را از لحاظ مديريتي و ديگر مشکلات شناسايي تا با کمک دستگاههاي مربوطه اين شرکت به فعاليت خود بپردازد.

مهندس وکيلي همچنين در خصوص مشکلات کوره‌هاي آجرپزي خواستار تشکيل کميته ساماندهي در اين خصوص شد تا نسبت به بررسي مناسب 18 واحد کوره پزي رسيدگي گردد.

همچنين مسائل و مشکلات شرکت کربنات کلسيم آهوان – ريخته گري آلدا – شرکت صاحب الامر ديباج و شرکت کانسار فرآوران نگين دامغان مورد بررسي قرار گرفت که استاندار سمنان از دستگاههاي مربوطه خواست مشکلات واحدهاي توليدي به هر قيمتي حل و راه اندازي شوند و آنچه در استان قابل حل است پيگيري و آنجه در تهران نياز است دنبال شود بايد پيگيري شود.

در اين جلسه رستميان نماينده مردم شهرستان دامغان در مجلس شوراي اسلامي‌هم خواستار حل مشکلات واحدهاي توليدي در شهرستان دامغان شد.وي افزود : سياستهاو قوانين بايد در جهت توسعه واحدهاي توليدي قرارگيرد.

رستميان گفت : زمينه سرمايه گذاري در شهرستان فراهم است که بايد در اين زمينه ترغيب و تشويق لازم صورت گيرد.


 برگزاري مراسم ملبس شدن قرآن آموزان خردسال ميامي‌ 

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مراسم ملبس شدن قرآن آموزان خردسال ميامي‌با حضور تعدادي از مسئولان شهرستان ميامي‌در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي‌شهرستان ميامي‌برگزار شد

مدير جامعه القرآن کريم شهرستان ميامي‌گفت: مرکز جامعه القرآن کريم شهرستان ميامي‌ارديبهشت ماه سال 83 با اهداي مکان زينبيه با توصيه و وساطت امام جمعه فقيدحضرت حجت‌الاسلام والمسلمين موسوي(ره) تأسيس شده است و تا کنون صدها قرآن آموز را در شهرستان ميامي، طي ساليان متمادي تحويل جامعه اسلامي‌داده شده است.

نرگس سبحاني افزود: هدف کلي جامعه القرآن الکريم تربيت و پرورش خردسالان با آموزه‌هاي وحياني و بيمه آنها در مقابل تندبادهاي گناه آلودي که در دوران معاصر ما از همه طرف، بر اين نونهالان خردسال مي‌وزد و گوشت و خون آنها را مسموم به هزار ويروس مي‌کند، بوده و انشاءالله خواهد بود.

وي تأکيد کرد: آموزش‌هاي ما از گروه سني سه سال به بالا در رشته‌هاي مختلف حفظ موضوعي به روش اشاره، روخواني و روانخواني، حفظ ترتيبي و تجويد به روش اشاره ويژه خردسالان و کودکان و حفظ تجويد و روخواني و روانخواني ويژه بزرگسالان، است.

وي در پايان ضمن توصيه به والدين در جهت آموزش و يادگيري قرآن کريم به فرزندان و نوگلان خود گفت: بالاترين اجر و ثواب را شما والدين که فرزندان خود را در اين مسير قرار داده ايد، خواهيد برد، زيرا حضرت محمد(ص)فرمودند«هرکس به فرزند خود قرآن را آموزش دهد خداوند گردنبندي به گردن او آويزد که در روز قيامت همگان از آن شگفت زده شوند»؛ بنابراين هيچ چيز نبايد قدم شما را در راه آموزش قرآن سست کند؛ زيرا که شيطان هميشه در کمين است.

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه ميامي‌ضمن قدرداني از برگزارکنندگان اين مراسم به اهميت نقش تربيت فرزندان توسط والدين با آموزه‌هاي مهم ديني و قرآني اشاره كرد.

حجت الاسلام عيسي سليماني گفت: دوران کودکي يکي از مهم ترين و حساس ترين دوران شکل گيري روحيات و اخلاقيات کودکان امروز ما والدين فرداي جامعه ما هستند.

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه ميامي‌گفت: مکتب اسلام، منطبق بر عالي‌ترين موازين شکوفايي فطرت آدمي‌است و رمز جاودانگي اسلام و تربيت اسلامي‌نيز از همين جا نشات مي‌گيرد.

بر اساس اين گزارش؛ عباگذاري براي پسران و چادرگذاري براي دختران اجراي تواشيح، ابتهال و اهداي جوايز از ساير برنامه‌هاي اين مراسم با شکوه بود.


 احداث 10 هزار متر شبکه توزيع برق در شهرستان مهديشهر 

مهديشهر-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست مديريت توزيع برق شهرستان مهديشهر اعلام کرد: به منظور خدمات دهي به مشترکان جديد برق، 10 هزار و 210 متر خطوط توزيع برق در اين شهرستان برقرار شده است.

به گزارش روابط عمومي‌شرکت توزيع برق استان سمنان، مهندس حسين حافظي با اشاره به اين که 4 هزارو 310 متر شبکه فشار ضعيف هوايي و زميني داير شده گفت: اجراي 5 هزار و 900 متر خطوط فشار متوسط زميني و هوايي از ديگر اقدامات اين مديريت است.

وي با عنوان اينکه 11 دستگاه پست هوايي توزيع برق در اين شهرستان نصب شده افزود: با بهره برداري از اين پستها،750 کيلوولت آمپر به ظرفيت ايستگاه‌هاي توزيع برق شهرستان اضافه شده است.

مهندس حافظي با اظهار اين که 120 دستگاه سرچراغ جديد نصب گرديده يادآور شد: اجراي 233 پروژه عمراني برق رساني براي تداوم خدمات دهي به انجام رسيده است.وي خاطرنشان ساخت : تبديل 27 هزار متر شبکه سيمي‌فشار ضعيف به کابل خودنگهدار، اصلاح و جابه جايي 4 هزار و 300 متر شبکه فيدر فولاد محله و بهينه سازي 1000 متر شبکه فيدر شهيد رجايي و احداث 1 هزار و 891 متر روشنايي معابر در سطح شهرستان مهديشهر از جمله مهم ترين فعاليت‌ها به شمار مي‌رود.


 پروژه عمراني در دهه فجر در دامغان افتتاح مي شود 

دامغان – خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار شهرستان دامغان از افتتاح و بهره برداري 74 پروژه عمراني در ايام الله دهه مبارك فجر در اين شهرستان خبر داد و گفت: براي افتتاح اين تعداد پروژه 436 ميليارد ريال اعتبار از محل اعتبارات ملي و استاني هزينه شده است.

علي اصغر مجد در نشست خبري با خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاري‌هاي شهرستان دامغان در محل فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: اجراي شبكه آبياري بتوني پايين دست سد شهيد شاهچراغي، افتتاح تقاطع غير همسطح اميريه، جايگاه CNG بلوار بسيج، پارك شهدا و ساختمان مركز رشد و فناوري از مهمترين پروژه‌هايي قابل افتتاح در دهه مبارك فجر خواهد بود.

وي از افتتاح و بهره برداري چندين پروژه عمراني از سوي بخش خصوصي در شهرستان دامغان خبر داد و افزود: افتتاح شركت آجر ماشين طلوع فجر دامغان با اعتباري بيش از 74 ميليارد ريال با اشتغالزايي 38 نفر و همچنين شركت فرازپنداران آريا موج در توليد باتري با اعتباري بيش از 23 ميليارد و اشتغالزايي 35 نفر از سوي بخش خصوصي در ايام الله دهه فجر به بهره برداري مي رسد.

نماينده دولت در شهرستان دامغان خاطر نشان ساخت: آماده سازي ساختمان ايستگاه راه آهن و يك باب مدرسه در شهرك مسكن مهر تا پايان سال جاري نيز به اتمام مي رسد.

مجد به پيشرفت‌هاي كارخانه فولاد كوير و متين خودرو نيز اشاره داشت و گفت: اين دو كارخانه با قوت تمام به فعاليت خود ادامه مي دهند و در آينده اي نه چندان دور باعث شكوفايي و رونق اقتصادي شهرستان دامغان خواهد بود.


 كتاب سير تحول معماري و شهرسازي دامغان روي پيشخوان كتاب فروشي‌ها 

سرويس خبر:

كتاب "سير تحول معماري و شهرسازي دامغان در قرون اوليه اسلامي" تاليف «معصومه داوديان» رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان دامغان منتشر شد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، اين كتاب در چاپ اول با تيراژ سه هزار نسخه و توسط انتشارات گنجينه هنر منتشر شده است.

اين كتاب داراي پنج فصل شامل "شناخت حوزه جغرافيايي دامغان"،"حوزه تاريخي دامغان"، "سيماي شهر دامغان و محدوده فيزيكي و تقريبي هسته اوليه شهر"،"نقش كاركردي شهر دامغان در قرون اوليه اسلامي" و "عناصر و فضاهاي مهم و بافت شهر دامغان در قرون اوليه اسلامي" است.

مولف در مقدمه كتاب آورده است:"شهر دامغان به علت موقعيت ويژه جغرافيايي خود از آغاز پيدايش در مكان نخستين خويش، پا برجا مانده، به همين سبب وضعيت ممتازي در ميان شهرهاي ايران دارد و از اين لحاظ مي‌تواند نمونه قابل مطالعه‌اي براي شناسايي نحوه شكل گيري كالبدي شهرهاي ايران در دوره‌هاي اسلامي و يافتن مدل عمومي تحول و تكوين شهرهاي ايراني باشد."

مولف كتاب دانشجوي مقطع دكتراي رشته باستان شناسي است.
وي از صاحب نظران و محققان برجسته در اين حوزه است و از چهره‌هاي سرشناس علم باستان شناسي در نزد اساتيد اين فن به شمار مي آيد.