تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3847 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برترين هاي جشنواره موسيقي استان سمنان معرفي شدند 

سمنان - ايرنا - برترين هاي هفتمين جشنواره موسيقي استان سمنان پنجشنبه شب در آيين اختتاميه اين جشنواره در گرمسار معرفي و تجليل شدند.

در اين جشنواره 168 نفر در بخش هنرجويي و 267 نفر در بخش ويژه و گروه نوازي شرکت و برنامه اجرا کردند.

از اين تعداد 180 نفر خانم و 255 نفر از آقايان بودند که هيات داوران در پايان از ميان شرکت کنندگان بخش رقابتي نفرات برتر را انتخاب و معرفي کرد.

با راي هيات داوران در بخش سازهاي کوبه اي و در تنبک عليرضا ترحمي، فائزه رباني و مبينا همتيان و نيز مصطفي حسن آبادي، سيدعلي حسيني نژاد و سيدآرش خاتمي در گروه هاي سني ب و ج اول تا سوم شدند.در رقابتهاي دف نيز ساحل حسنيان، وحيد رحيميان و محمد شمسي خاني عنوانهاي اول تا سوم را کسب کردند.

همچنين در بخش موسيقي ايراني و در رشته سنتور مکتب استاد صبا محمدرضا رحمانيان عنوان دوم گروه ب را کسب کرد و دانيان قزوينيان در گروه سني ج برتر شد.

در رشته سنتور مکتب ريف نوازي نيز محمدرضا ترحمي در گروه سني ب دوم شد و در گروه سني ج ماندانا معمار در رتبه اول ايستاد.در رقابتهاي تار، سه تا و دو تار کرسروري اول شد، در ساز ني حسين عطاري دوم شد، در کمانچه سهيل فدايي و در آواز محمد علي احمديان دوم شدند.

در بخش پيانوي کلاسيک نيز حسين چنگيزيان در بخش جوانان و ماني چنگيزيان در بخش کودکان صاحب عنوان برتر شدند.

در قسمت گيتار کلاسيک پري ناز حيدري نژاد و در بخش ويلن کلاسيک محمدحسين زندي با راي هيات داوران اول شدند.

در رشته هايي که نفرات دوم معرفي شده اند هيات داوران نفرات اول را انتخاب نکرده است.

در آيين اختتاميه هفتمين جشنواره موسيقي استان سمنان مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، جمعي از مسوولان شهرستان گرمسار و هنرمندان اين استان حضور داشتند و جوائز نفرات برتر به آنان اهداء شد.


 رونمايي از هفت عنوان کتاب به مناسبت دهه فجر در سمنان 

سمنان - ايرنا - مديرکل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان با بيان برنامه هاي گراميداشت دهه فجر اين اداره کل از رونمايي هفت عنوان کتاب در اين دهه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان ،'عليرضا شاه حسيني' روز پنجشنبه اظهار داشت: معرفي و رونمايي از هفت عنوان کتاب از مولفين شهرستان سمنان با عناوين 'اگر حجاب نبود'، 'ايران انروزي و فناوري هسته اي'، 'دسته گلهاي سمنان'، 'دانستن و پيوستن'، 'ياد ايام'، 'کودکي بچه هاي کوير' و 'مهارنهاي زندگي' از برنامه هاي ايام الله دهه فجر اين اداره کل است.

وي کسب بصيرت و آگاهي هاي عمومي را از مهمترين دستاورد انقلاب اسلامي دانست و افزود: کتابخانه هاي عمومي به عنوان مراکز فرهنگي فرصتي براي آشنايي هرچه بيشتر نسل جديد با انقلاب شکوهمند اسلامي و اهداف مقدس آن به وجود مي آورند.

شاه حسيني برگزاري مسابقات کتابخواني بصورت مکتوب و اينترنتي، برپايي نمايشگاه هاي کتاب به صورت بازخواني منابع و عکس را از جمله برنامه هاي اجرايي اين اداره کل در اين دهه مبارک برشمرد.

مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان گفت: تجديد ميثاق با آرمان هاي شهدا، نمايشگاه هاي روزنامه هاي اوايل انقلاب، برپايي نمايشگاه روز شمار انقلاب اسلامي از ديگر برنامه هاي اين اداره کل در دهه فجر امسال است.

وي معرفي و تبيين اهداف تشکيل انقلاب اسلامي و شناساندن نقش برجسته امام خميني (ره) را براي نسل جوان مهم دانست و گفت: در اين خصوص جلسات قصه گويي از کتب مرتبط با موضوع انقلاب اسلامي و زندگينامه امام راحل براي کودکان در بخش هاي کودک کتابخانه هاي عمومي استان برگزار خواهد شد.

مديرکل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان گفت: عضويت نيم بهاء در کتابخانه هاي عمومي و مرکزي اين استان از ديگر برنامه ها دهه فجر انقلاب اسلامي اين اداره کل است.


  امام جمعه سمنان:
 برخورد قاطع با مفسدان اقتصادي ادامه بيابد  

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به احکام قاطع اخير قوه قضاييه در برخورد با مفسدان گفت: بايد برخورد قاطع با مفسدان اقتصادي ادامه بيابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه سمنان، حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه سمنان با اشاره به صدور احکام قاطع قوه قضاييه در برخورد با مفاسد اقتصادي، خواستار تداوم اين روند شد و اظهار کرد: به برکت اسلام، دست مفسدان اقتصادي در جمهوري اسلامي به سرعت رو مي شود چرا که جمهوري اسلامي، همچون آيينه صاف و زلال است و سياهي به آن راهي ندارد.

وي ادامه داد: در زمان طاغوت هر چه دزدي و فساد اقتصادي در کشور روي مي داد، خبري از آن در بين مردم نبود و برخوردي با آن صورت نمي گرفت. وي با اشاره به اينکه رو شدن دست مفسدان اقتصادي از امتيازات جمهوري اسلامي است،تصريح کرد: در زمان اميرالمومنين نيز فساد اقتصادي صورت مي گرفت اما در آن نيز دست مفسدان رو مي شد. شاهچراغي با اشاره به نامه رهبري انقلاب به جوانان غربي، افزود: متاسفانه رسانه هاي داخلي از موضوع نامه رهبري به جوانان غربي زود عبور کردند.نبايد از سخنان، پيام ها و آثار مقام معظم رهبري به سرعت عبور کرد. وي با تاکيد بر اينکه نامه رهبري جاي تجليل و تحليل بيشتري داشت، اضافه کرد: نامه نوشتن و دعوت افراد براي گرويدن به اسلام يکي از سنت هاي نيکوي پيامبر اکرم(ص) بود.

نماينده ولي فقيه در استان، پاسخ حزب ا... لبنان به تجاوزهاي اخير اسراييل را کوبنده خواند، گفت: جا دارد بخاطر اين پاسخ کوبنده و به موقع از حسن نصرا... رهبر شجاع حزب ا.... لبنان تشکر کنيم.

عضو خبرگان رهبري با بيان اينکه دبيرکل حزب ا.... لبنان با اين اقدام به وعده خود عمل کرد، اظهار کرد:اين پاسخ کوبنده به جنايتکاران صهيونيست ادامه خواهد داشت و اشغالگران چاره اي جز شکست ندارند. حجت الاسلام والمسلمين شاهچراغي،با اشاره به فرارسيدن دهه مبارک فجر،از اين دهه بعنوان ايام ا.... ياد کرد و گفت: تجليل از فجرآفرينان يکي از وظايف مهم همه ما در دهه مبارکه فجر است.

به گفته اين عضو خبرگان رهبري، امام راحل، شهدا، و امت مبارز فجرآفريناني هستند که در اين ايام بايد از آن تقدير و تجليل شود.

خطيب جمعه سمنان، با اشاره به وجود پرخير و برکت حضرت معصومه در شهر قم، يادآور شد: ايشان تنها امامزاده اي هستند که زيارت نامه اش از سوي يک معصوم نقل شده است و همين جايگاه بلند ايشان را مي رساند.وي همچنين وجود اين امامزاده بزرگوار را براي ايران اسلامي يک غنيمت بزرگ خواند و افزود: بايد از برکات اين بانوي بزرگوار به بهترين نحو بهره گرفت.