تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3847 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بهره برداري از 424 پروژه استان سمنان در دهه فجر 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندارسمنان از افتتاح 424 پروژه ملي و استاني طي دهه فجر در اين استان خبر داد و گفت: اين پروژه‌ها با اعتباري قريب دو هزار و 400 ميليارد ريال به بهره برداري مي‌رسد.

محمد وکيلي در نشست با اصحاب رسانه استان سمنان در محل استانداري ضمن اشاره به افتتاح 424 پروژه‌هاي در اين استان افزود: 68 پروژه ملي، 74 پروژه استاني، 244 پروژه ساير منابع، 28 پروژه تسهيلاتي و 10 پروژه ملي استاني در ايام دهه فجر افتتاح مي‌شود.

وي تصريح کرد: 49 پروژه در سمنان با اعتبار 399 ميليارد و 369 ميليون ريال، 116 پروژه شاهرود با اعتبار 540 ميليارد و 347 ميليون ريال، 70 پروژه در گرمسار با 333 ميليارد و 479 ميليون ريال، 67 پروژه در دامغان با 311 ميليارد و391 ميليون ريال، 31 پروژه در مهديشهر با 77 ميليارد و 900 ميليون ريال، 15 پروژه در آرادان با 44ميليارد و 98 ميليون ريال، 29 پروژه در سرخه با 50 ميليارد و 524 ميليون ريال، 36 پروژه در ميامي‌با 71 ميليارد و 680 ميليون ريال به بهره برداري مي‌رسند.

استاندار سمنان همچنين از افزايش 15 درصدي پروژه‌هاي امسال در قياس با سال 92 خبر داد و يادآوري کرد: از نظر اعتبارات نيز سقف اعتبارات اين پروژه‌ها نيز 300 ميليارد ريال افزايش داشته که با توجه به محدوديت‌هاي مالي و اعتباري، رقم قابل توجهي است.

رئيس كميته برنامه ريزي استان سمنان از تخصيص 100 درصدي اعتبارات دولتي به استان طي 9 ماهه نخست سالجاري خبر داد و افزود: اين ميزان بالغ بر 75 ميليارد تومان بوده كه موفقيت بزرگي براي دولت يازدهم محسوب مي شود.

وکيلي با اشاره به وضعيت پروژه احداث آزاد راه حرم تا حرم گفت: بخش اول اين محور که بين حرم حضرت معصومه (ع) و حرم امام رضا (ع) واقع است و 600 کيلومتر آن از استان سمنان مي‌گذرد همزمان با ايام الله دهه فجر به بهره برداري مي‌رسد.

وي عنوان کرد: همزمان با بهره برداري از اين محور، احداث بقيه اين آزاد راه کليد مي‌خورد و از سوي ديگر مطالعات ايجاد قطار برقي بين تهران - مشهد نيز به اتمام رسيده و اميدواريم اين پروژه نيز به زودي آغاز شود.

عالي ترين مقام دولت در استان سمنان از در دست اجرا بودن 26 طرح بزرگ صنعتي با حجم سرمايه گذاري بيش از 25 هزار ميليارد ريال در اين استان نيز خبر داد و افزود: بهره برداري از اين طرح‌ها که در بخش‌هاي مختلف سيمان، فولاد، خودروسازي، توليد داروهاي انساني و... است زمينه اشتغال به کار 11 هزار و 500 نفر را فراهم مي‌کند.

وکيلي با اشاره به بهره برداري 206 طرح توليدي صنعتي استان سمنان در دولت يازدهم گفت: اين واحدها با 15 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري و اشتغالزايي هفت هزار نفر در اين استان پروانه بهره برداري دريافت کرده اند.

وي شمار واحدهاي فعال توليدي صنعتي استان سمنان را قريب دو هزار واحد بيان کرد و گفت: در دولت يازدهم 658 فقره جواز تاسيس واحدهاي توليد صنعتي با اشتغالزايي 13 هزار نفر صادر شده است

استاندار سمنان همچنين گفت: از ابتداي امسال بالغ بر 9 هزار و 700 اشتغال در استان ايجاد شده و با برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته تلاش بر اين است که نرخ بيکاري طي سال آينده تک رقمي‌شود.

وکيلي با بيان اينکه رشد، توسعه و ايجاد اشتغال در سطح استان سمنان به صورت متوازن نبوده است افزود: ميانگين بيکاري در حال حاضر 11 درصد است اما در برخي نقاط استان نرخ بيکاري رقم بالاتري را نشان مي‌دهد.

وي با اذعان به اينکه در شرق استان سمنان با مشکل بيکاري مواجه هستيم و در غرب استان با مشکل نيروي کار، تصريح کرد: نرخ بيکاري در مناطق شرقي استان 14 درصد است.

مقام عالي دولت در استان سمنان با اظهار رضايت از تلاش مديران استاني براي جذب اعتبارات ملي، تصريح کرد: با وجود همه محدوديت‌هايي که وجود دارد اگر شرايط به همين منوال ادامه بيابد بدون ترديد در سال آتي شاهد تک رقمي‌شدن نرخ بيکاري در استان خواهيم بود که گام بلند و قابل توجهي است.

وکيلي با بيان اينکه در ابتداي دولت يازدهم و بر اساس برآوردهاي کارشناسي، بيش از 30 درصد از صنايع استان، غير فعال يا در حال تعطيل شدن بود و يا پايين‌تر از ظرفيت خود کار مي‌کردند گفت: با همکاري بانک‌هاي استان و با بررسي‌هايي که در شوراي گفت‌وگو با صنعت استان انجام شد، بيش از 10 هزار ميليارد ريال براي حل مشکل سرمايه در گردش و نقدينگي واحدهاي صنعتي استان سمنان اختصاص يافت.

وي در خاتمه افزود: با تزريق اين اعتبارات بيش از شش هزار و 700 شغل بدون هيچ سرمايه‌گذاري جديد در استان ايجاد شد که اين مبلغ در برابر بيش از دو هزار واحد صنعتي موجود رقم زيادي نبوده و دولت بايد در اين زمينه توجهي جدي به اين منطقه داشته باشد.


 اقتدار يگان حفاظت در سايه تلاش و احساس مسئوليت جمعي 

سرويس خبر

سرهنگ سيد عباس صداقت فرمانده يگان حفاظت زندانهاي استان سمنان اقتدار يگان حفاظت زندان را در پرتو تلاش همسو و هدفمند بين فرماندهان يگان حفاظت و مسئولين زندانها دانست وخواستار استمرار آن در سايه عمل به دستورالعملها و بخشنامه‌ها و آيين نامه‌هاي ابلاغي سازمان شد.

به گزارش روابط عمومي‌مجتمع حرفه آموزي و کاردرماني سمنان، سرهنگ صداقت در گردهمايي يک روزه فرماندهان يگان حفاظت زندانهاي استان در مجتمع حرفه آموزي سمنان که باهدف هم انديشي و انتقال تجربيات و تبادل نظرات برگزار گرديده بود ضمن اشاره به اهميت و حساسيت ماموريت ذاتي يگان حفاظت،به تشريح وظايف يگان در حوزه‌هاي مختلف پرداخت و گفت : بهره گيري از تجارب گذشته و ايده‌هاي نو و کارآمد بومي‌هر زندان و نيز ارتقاي عملکرد فعاليت‌هاي پرسنل کادر و وظيفه در سايه تعهد و فداکاري عناصر تشکيل دهنده ي آن تحقق خواهد يافت.

وي در همين راستا خاطرنشان کرد : يگاني موفق تر خواهد بود که هماهنگ با شناخت کامل ازحدود اختيارات و حقوق خود،وهمچنين رفع نواقص و معايب حوزه ي فرماندهي،رسيدگي و توجه خاص به ارتقاي روحيه خدمتي و توان عملياتي پرسنل با بهره گيري از الگوهاي آموزشي کارآمد،نظارت و کنترل و برنامه‌هاي تفريحي ونهادينه سازي احساس مسئوليت بويژه در بين پرسنل پاسيار وکادر نگهباني را مد نظر قرار دهد.

در ادامه محمد علي شاهوراني نسب رئيس اداره حفاظت و اطلاعات اداره کل زندانهاي استان خواستار توجه به هشدارها و رعايت اصول حفاظتي در زندانها شد و از فرماندهان يگان حفاظت به جهت سخت کوشي و تلاش در برقراري امنيت و جلوگيري از ورود اشياي ممنوعه به زندانها قدرداني نمود.


 با حضور رئيس سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشاركت زنان در دفاع مقدس:
 اولين جلسه شوراي هماهنگي امور بانوان استان در دفاع مقدس برگزار مي شود 

سرويس خبر:

اولين جلسه شوراي هماهنگي امور بانوان استان در دفاع مقدس برگزار مي شود.

مدير كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان با اعلام اين خبر افزود: به منظور هماهنگي و برنامه ريزي جهت تبيين مأموريت‌ها و نقش بانوان استان سمنان در دوران طلايي هشت سال دفاع مقدس اولين جلسه شوراي هماهنگي امور بانوان استان سمنان در دفاع مقدس با حضور خانم مجتهدزاده، رئيس سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشاركت زنان در دفاع مقدس در جمع مشاورين بانوان ادارات دستگاه‌هاي اجرايي استان در روز پنج شنبه شانزدهم بهمن ماه برگزار مي شود.

به گزارش معاونت روابط عمومي و تبليغات اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، سرهنگ پهلواني افزود: در اين جلسه نقش زنان استان در دفاع مقدس، مأموريت‌ها،اهداف و پشتيباني‌هاي بانوان استان از رزمندگان، بررسي و در خصوص نحوه تبيين آن مذاكره و تصميم گيري خواهد شد.

شايان ذكر است پايگاه مقاومت خواهران حضرت سكينه(س) سمنان به مناسبت سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و دهه فجر همايشي تحت عنوان مقطع رهايي ويژه بانوان را در روز پنج شنبه 16 بهمن ماه در گلزار شهداي سمنان از ساعت 30/8 الي 11 برگزار مي نمايد كه رئيس سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشاركت زنان در دفاع مقدس در اين همايش به ايراد سخن خواهد پرداخت.


 مهديشهر با برگزاري اجلاسيه شهدا، سهم بزرگي در جهاد فرهنگي ايفا مي‌کند 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار و جانشين ستاد اجلاسيه 198 شهيد شهرستان مهديشهر گفت: مهديشهر با برگزاري اجلاسيه شهدا، سهم بزرگي در جهاد فرهنگي ايفا مي‌کند.

به گزارش کميته اطلاع رساني اجلاسيه يکصدو نود و هشت شهيد شهرستان مهديشهر؛ محمد رضا قنبري در گفتگويي با اشاره به برگزاري اجلاسيه 198 شهيد شهرستان مهديشهر در سال اقتصاد و فرهنگ گفت: شهرستان مهديشهر با برگزاري اين اجلاسيه به عنوان بزرگترين رويداد فرهنگي، سهم بزرگي را در جهاد فرهنگي ايفا خواهد کرد.

وي همزماني برگزاري اجلاسيه شهداي مهديشهر با ايام الله دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي‌را به فال نيک گرفت و اظهار کرد: مردم ولايت مدار و شهيد پرور مهديشهر تا پاي جان پاي آرمان‌هاي انقلاب و شهدا ايستاده اند و اجازه نخواهند داد بدخواهان و دشمنان، خوني که پاي اين نظام ريخته شده است را پايمال کنند.

قنبري اجلاسيه شهداي مهديشهر را نقطه عطفي در تاريخ و فرهنگ اين شهرستان دانست و افزود: مردم شهرستان مهديشهر با همياري و مشارکت عظيم خود در اين اجلاسيه بزرگ، بار ديگر برگ زرين ديگري را براي خود رقم زده و ثابت خواهند کرد فرهنگ ايثار و شهادت در اين ديار هميشه زنده است.

فرماندار مهديشهر اجلاسيه شهدا را فرصت بسيار مناسبي براي ترويج هر چه بيشتر و بهتر سبک زندگي شهدا بيان کرد و ادامه داد: در اين اجلاسيه بايد آن بخش از شخصيت والاي شهداي اين منطقه که مغفول مانده است براي ديگران تبيين و بازشناسانده شود.

جانشين ستاد اجلاسيه 198 شهيد شهرستان مهديشهر، شهدا را چشم و چراغ جامعه معرفي کرد و گفت: هميشه بايد ياد و نام و خاطره شهدا در فضاي جامعه آکنده شود.

قنبري با تاکيد بر اينکه براي پيدا کردن راه درست بايد به سراغ شهدا رفت تصريح کرد: اگر شهدا را الگوي زندگي و اعمال خود قرار دهيم قطعا بر تمامي‌ مشکلات فائق خواهيم آمد.

فرماندار مهديشهر با بيان اينکه همه بايد خود را خادم شهدا بدانيم، خواستار همکاري هر چه بيشتر و بهتر نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان مهديشهر در هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن بزرگترين رويداد فرهنگي شهرستان شد تا ذره‌اي از دين خود را به شهدا ادا کرده باشند.


 پرداخت 130ميليارد تومان تسهيلات دربخش‌هاي مختلف به مراکز علمي‌و دانشگاهيان 

سرويس خبر:

بانک مهر اقتصاد جهت اجراي پروژه‌هاي علمي‌وتحقيقي دانشگاهيان تا سقف 250 ميليون تومان تسهيلات پرداخت مي‌کند.

مديرکل امور شعب بانک مهر اقتصاد استان سمنان در ديدار با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد سمنان گفت: دانشگاهيان مي‌توانند جهت اجراي پروژه‌هاي علمي‌وتحقيقي خود تا سقف 250ميليون تومان بدون وثيقه ملکي از تسهيلات اين بانک استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومي‌بانک مهراقتصاد استان سمنان، ماشاءا... جديدي در اين ديدار گفت: بانک مهراقتصاد در راستاي پياده سازي عمليات بانکداري بدون ربا اقدامات عملي خوبي را انجام داده وآماده انتقال تجارب موفق خود در زمينه بانکداري اسلامي‌ به مراکز علمي‌و دانشگاهي مي‌باشد.

وي ازجذب 90 درصدي اساتيد دانشگاه و اعضاي هيئت علمي‌درمجموعه بانک مهراقتصاد استان سمنان خبرداد و گفت: تاکنون بيش از 130ميليارد تومان تسهيلات دربخش‌هاي مختلف به مراکز علمي‌و دانشگاهيان ازبدو تاسيس تاکنون پرداخت شده است.

جديدي از تسهيلات ويژه بانک مهر اقتصاد با شرايط خاص براي اساتيد دانشگاه‌ها و اعضاي هئيت علمي‌خبر داد و افزود: دانشگاهيان مي‌توانند جهت اجراي پروژه‌هاي علمي‌وتحقيقي خودتا سقف 250ميليون تومان بدون وثيقه ملکي از تسهيلات استفاده کنند.

جديدي، به پرداخت بيش از 200 ميليارد تومان تسهيلات به 12هزار نفر توسط بانک مهر اقتصاد در سال گذشته خبر داد و گفت : پرداخت اين ميزان تسهيلات در مقايسه با بانک‌هاي خصوصي و دولتي استان در بالاترين رتبه قرار دارد.

مدير کل امور شعب بانک مهر اقتصاد، با بيان اينکه از هر شش هم استاني يک نفر از مشتريان اين بانک مي‌باشد.

وي افزود : هدفگذاري ما در سال 93،پرداخت تسهيلات به مبلغ 280ميليارد تومان است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي‌واحد سمنان نيز دراين ديدار ضمن قدرداني از اقدامات بانک مهراقتصاد در راستاي عملياتي کردن بانکداري اسلامي‌گفت: بانک مهر اقتصاد با ارائه خدمات ويژه به اساتيد دانشگاه توانسته رضايت صد درصدي آنها را جلب نمايد.

دکتر شاهرخ رنجبربهادري گفت: اين دانشگاه آمادگي دارد تا در راستاي اقتصاد مقاومتي، اقتصادي که مبتني بردانش باشد، جهت تقويت شرکت‌هاي دانش بنيان با بانک مهراقتصاد همکاري اقتصادي داشته باشد.


 مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان:
 توسعه باغباني استان در طول يک سال 2/2 برابر تعهد در برنامه بوده است  

سرويس خبر:

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از احداث و توسعه يک ساله بخش باغات استان به ويژه پسته، زيتون، انار و پايه‌هاي رويشي در سطح 2450 هکتار خبر داد و افزود: اين توسعه 2/2 برابر تعهد برنامه بوده است

به گزارش روابط عمومي‌سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، لطف الله رضايي گفت : احداث و توسعه باغ‌ها، گلخانه‌ها، سالن‌هاي پرورش قارچ خوراکي و گياهان دارويي بر پايه مطالعات توسعه در اراضي شيب دار و جايگزيني به جاي محصولات زراعي با نياز آبي بالا و آب تامين شده اجرا شده است.

وي همچنين از توليد سالانه 5/2 ميليون اصله نهال استاندارد در استان به عنوان يک فعاليت شاخص ديگر در حوزه باغباني ذکر کرد.

رضايي بيان کرد:اين موضوع با هدف توسعه باغ‌هاي مدرن و اصلاح شده از طريق نظارت برتوليد نهال استاندارد در نه نهالستان مجوزدار استان براي توليدنهال انار،پسته، محصولات سردسيري و....،تامين و تدارک يارانه نهال استاندارد و پايه‌هاي رويشي نسبتا مقاوم به خشکي محقق شده است.

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان يادآوري کرد:سطح باغ‌ها در استان حدود 46 هزار هکتار است و سالانه حدود 350 هزار تن محصولات باغباني در استان توليد مي‌شود.