تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3847 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کشف يک هزار و 729 کيلو انواع مواد مخدر در سمنان  

سرويس حوادث :

فرمانده انتظامي‌استان سمنان با اعلام کشف يک هزار و 729 کيلو 560 انواع مواد مخدر در 10 ماهه امسال گفت : اين ميزان کشفيات در مقايسه با سال قبل از رشدي 43 درصدي برخوردار است.

به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي‌استان سمنان، سردار محمد رضا ميرزايي به تشريح برنامه‌هاي پليس در برخورد با سوداگران مرگ پرداخت و گفت : برابر آمار و اطلاعات موجود، ريشه بسياري از جرائم در جامعه ناشي از اعتياد به مواد مخدر است.

سردار ميرزايي در ادامه با اعلام کشف يک هزار و560 گرم انواع مواد مخدر در 10 ماهه امسال، تصريح کرد : اين ميزان کشفيات نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد افزايش يافته است.

وي افزود : از مجموع کشفيات يک تن و 293 کيلوي آن از نوع سنتي بوده که نسبت به سال گذشته از رشدي 70 درصدي برخوردار است.

اين مسئول انتظامي‌با اعلام انهدام 79 باند قاچاق مواد مخدر در سال جاري از دستگيري دو هزار و 536 نفر اعم از قاچاقچي، نگهدارنده و توزيع کننده خبر داد و گفت : 87 نفر از اين افراد زن هستند.

به گفته سردار ميرزايي، بيش از يک هزار و 45 مرحله سرح مختلف کنترلي و نظارت از جمله ارتقاء امنيت اجتماعي، کنترل محور و پاکسازي نقاط آلوده توسط ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاري اجرا شده است.


 هشدارهاي پليس: (جرائم رايانه‌اي) 

اينترنت فن آوري است كه مي‌تواند استفاده از آن مفيد باشد به شرطي كه راه استفاده از آن را بدانيم.

1. اسامي واقعي، تلفن و آدرس دوستان فرزندتان را به دست آوريد.

2. آگاه باشيد وقتي فرزندتان از منزل شما به شبكه متصل مي‌شود مسئوليت هرگونه فعاليت او بر عهده شماست.

3. با فرزندان خود به طور صميمي رفتار كنيد و خطاهاي كوچك او را ناديده بگيريد.

4. سايت‌هاي سالم، اسلامي، فرهنگي را شناخته و به فرزندان خود استفاده از اين سايت‌ها را توصيه نماييد.

5. نرم افزارهاي مفيد ارائه شده در زمينه‌هاي آموزشي، ورزشي و سرگرمي‌هاي سالم را تهيه و در اختيار فرزندان خود قرار دهيد.

6. بدانيد و آگاه باشيد هيچ‌گاه خطر مواجه با تصاوير غير منتظره و احياناً مستهجن در مرور سايت‌ها دور از انتظار نمي باشد.

7. بخشي از تجارت‌هاي غيرقانوني نظير قاچاق ارز، مواد مخدر، باندهاي فساد و فحشا از طريق اينترنت صورت مي‌گيرد.

8. ورود ناآگاهانه به دنياي chat (گپ و گفتگو از طريق اينترنت ) خطرات جدي نظير اغفال، روابط نامشروع و گرفتار شدن جوانان ناآگاه در دام شكارچيان را به دنبال خواهد داشت.

9. بهتر است رايانه‌اي كه فرزندتان از آن استفاده مي‌كند را در اتاق‌هاي عمومي منزل قرار دهيد تا بتوانيد بر آنچه كه او انجام مي‌دهد نظارت بيشتري داشته باشيد.

10. سايت‌هاي غير اخلاقي، سلامت جسم و روح را به مخاطره مي‌اندازد.

11. به فرزند خود بياموزيد كه هرگز نشاني خانه، مدرسه و يا شماره تلفن خود را در اختيار افراد ناشناسي كه در اينترنت آنها را ملاقات مي‌كند، قرار ندهد. همچنين از ارسال كارت اعتباري و اطلاعات بانكي مشابه به آدرس افراد مذكور خودداري كند.

12. به فرزندتان تأكيد كنيد هيچ‌گاه با افرادي كه در اينترنت آشنا مي‌شوند در زندگي واقعي ديدار نكند مگر با حضور پدر يا مادر.

13. در دنياي مجازي اينترنت، هر کس مي‌تواند داراي يک هويت متفاوت و متضاد با شخصيت واقعي خود باشد.

14. از کلمه عبور در رايانه‌هايتان استفاده کنيد.

15. همانطور که مراقب فرزندانتان در مورد خطرات احتمالي موجود در محيط کوچه و خيابان هستيد آنان را از خطرات نهفته در اينترنت آگاه نمائيد.

16. در هنگام سفر براي دسترسي به پست الکترونيکي خود از مراکز اينترنتي مطمئن استفاده کنيد زيرا بزهکاران با نصب نرم افزارهاي خاص بر روي رايانه شما قادر خواهند بود کلمات تايپ شده توسط شما را کشف و به راحتي به شناسه و کلمه عبور شما دست يابند.

17. چنانچه حقي از شما ضايع گرديده است يا از ناحيه شخصي مورد ظلم واقع شده ايد، از طريق رايانه به منظور هتك حرمت و توهين مبادرت به انتقام جويي ننماييد اين عمل نه تنها موجبات احقاق حق شما را فراهم نمي آورد، بلكه سبب خواهد شد، تا سريعاً توسط پليس دستگير و تحويل مقامات قضايي گرديد.

18. از طريق رايانه اقدام به دوستيابي غير اخلاقي و شرعي نكنيد در مواردي جنايتكاران و قاتلان حرفه‌اي براي به دام انداختن مقتولين و بزه ديدگان، مشخصات و چهره اي غير واقعي، براي ديگران ارسال مي‌نمايند.

19. همانگونه كه تكنولوژي امكان سريع و ساده ارتباط ها را براي شما ميسر كرده است، به همان سهولت رديابي، مكان (مجرم رايانه اي) توسط پليس كشف و آشكار مي گردد.

20. چنانچه از طريق رايانه مواجه با تهديد به قتل يا ضرر شرافتي و مالي شديد بر اعصاب خود مسلط باشيد، در صورت جدي بودن موضوع، مي توانيد مسئله را به پليس اطلاع دهيد.

21. بوسيله رايانه و فرستادن ايميل شايعات يا اخباري را كه به صحت آنها اطمينان نداريد، منتشر نكنيد، قبل از ارسال پيام با خود بينديشيد، شايد اين خبر كذب باشد!

22. طي فعاليت تجاري و خريد يا فروش اينترنتي، وعده ملاقات با فروشنده يا خريدار را در محلهاي نامشخص كسبي و مكانهاي دورافتاده يا ناشناخته، نگذاريد.

23. رايانه اي كه فرزندتان از آن استفاده مي كند را در اتاق نشيمن بگذاريد تا بتوانيد بر آنچه انجام مي دهد نظارت كنيد.

24. از كودكان خود بخواهيد چنانچه به مساله مشكوك ونگران كننده اي در اينترنت برخورد كردند بزرگترها را در جريان بگذارند.

25. هرگاه احساس كرديد با حضور شما فرزندتان چيزي را روي صفحه نمايشگر پنهان مي كند به وجود داشتن يك مشكل شك كنيد.

26. به فرزند خود بياموزيد كه نمي تواند با هر شخصي در اينترنت ارتباط برقرار كند هيچ تفاوتي ندارد كه شخص شما را مي بيند يا خير، به هر حال نبايد به آن اعتماد كنيد.

27. با استفاده از نرم افزار‌هاي مخصوص، محتويات اينترنت را به هنگام استفاده فرزند خود كنترل كنيد.

28. علت بسياري از تشنجات روحي و رواني در خانواده‌ها مخصوصا در ميان قشر جوان استفاده غلط و نامطلوب از رايانه مي باشد.

29. به فرزندان خود گوشزد كنيد كه نامه الكترونيك به همان اندازه كه مي تواند جدي باشد فريبنده نيز هست و گاه عمل به محتويات و درخواست آن مي تواند مشكلات زيادي به بار آورد.

30. به فرزندان خود هشدار دهيد كه كلمات گذر را كاملا مخفي گذاشته و حتي در اختيار نزديكترين دوستان خود نيز قرار ندهيد.

معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي‌استان سمنان
اداره آموزش و مشارکت عمومي


 رد رشوه 7 ميليون ريالي ماموران انتظامي‌ در ايوانکي  

سرويس حوادث:

ماموران انتظامي‌بخش ايوانکي شهرستان گرمسار استان سمنان از پذيرفتن رشوه 7 ميليون ريالي براي جابجائي کارت‌هاي سوخت باطل شده با کارت‌هاي سوخت فعال امتناع کردند.

برابر اعلام بازرسي اين فرماندهي، چندي قبل فردي به کلانتري ايوانکي شهرستان گرمسار مراجعه و با بيان اين که کاميونت توقيفي متعلق به يکي از اقوامش است، خواستار تعويض چند کارت سوخت از رده خارج شده با کارت‌هاي سوخت فعال کاميونت مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد، مراجعه کننده ضمن اعلام اين درخواست مبلغ 7 ميليون را براي تطميع ماموران پليس و انجام خواسته غيرقانوني اش ارائه مي‌کند. گزارش دريافتي حاکي است، ماموران وظيفه شناس پليس ضمن امتناع از دريافت رشوه، مراتب را صورت جلسه مي‌کنند و با تشکيل پرونده اي، مجرم را براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي تحويل مي‌دهند.


 محکوميت يک واحد صنفي عکاسي به دليل تقلب  

سرويس حوادث :

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل تعزيرات حکومتي استان سمنان پرونده اي مبني بر تقلب از يک واحد صنفي عکاسي در تعزيرات حکومتي سمنان تشکيل گرديد.
مراتب پس از جري تشريفات قانوني و محرز شدن تخلف، شعبه مربوطه متخلف را به پرداخت جزاي نقدي به مبلغ 000/000/42ريال در حق دولت و مبلغ 21000000ريال در حق شاکي محکوم نمود.