تاریخ 1393/11/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3847 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان خواستار شد
 ايجاد دبيرخانه دائمي‌همايش ملي ميقات الرضا (ع) در سمنان 

سرويس خبر:

استاندار سمنان خواستار ايجاد دبيرخانه دائمي‌همايش ملي ميقات الرضا (ع) در سمنان براي ميزباني هر چه بهتر از زائران رضوي شد.

به گزارش روابط عمومي‌و اطلاع رساني اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، محمد وکيلي اظهار کرد: با تقويت ايستگاه‌هاي خدماتي و رفاهي در راستاي ارائه خدمات مطلوب بايد به اين جايگاه خدمت‌گزاري و ارزش آن نيز افزوده شود.

وکيلي خاطرنشان کرد: بايد از برگزاري همايش ملي ميقات الرضا (ع) به عنوان يک فرصت استفاده شود و در راه خدمت‌گزاري به زائران حرم رضوي گام برداريم.

وي با بيان اينکه دبيرخانه دائمي‌همايش ملي ميقات الرضا (ع) در استان سمنان بايد ايجاد شود، افزود: با توجه به اينکه 6 استان کشور در مسير عبور زائران حرم رضوي قرار دارند، بايد تلاش شود امکانات خدماتي و رفاهي در اين استان‌ها تقويت شود.

استاندار سمنان به حضور باشکوه ملت‌هاي مسلمان و عاشقان حسين بن علي (ع) در اربعين امسال در کشور عراق پرداخت و اظهار داشت: اربعين حسيني امسال از يک حماسه سياسي، فرهنگي و اجتماعي برخوردار بود به طوري که معادلات منطقه را بر هم زد و بايد همين رويه را در زيارت امام هشتم (ع) نيز شاهد باشيم.

وکيلي با تاکيد بر اينکه براي انجام کارهاي فرهنگي بايد هزينه پرداخت کرد، گفت: دولت يازدهم نيز در اين راستا و براي تقويت کارهاي فرهنگي عنايت و توجه ويژه داشته و دارد.


 در سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان برگزار شد:
 دومين جلسه کميته روستايي و عشايري ستاد دهه مبارک دهه فجر 

سرويس خبر

دومين جلسه کميته روستايي وعشايري ستاد دهه مبارک فجر براي جمع بندي برنامه‌هاي پيشنهادي کميته در دهه فجر سال جار ي در سالن جلسات شهيد شاهي سازمان جهادکشاورزي استان تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي‌سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مسئول کميته روستايي و عشايري دهه فجر انقلاب اسلامي‌گفت:مراد از فجر،انقلاب مقدس است و انقلاب مقدس همانند طلوع فجر در صبحگاهان که باعث غلبه برتاريکي است، عاملي براي شکست جامعه طاغوتي بود و انقلاب بر اساس پايه و اصول اسلام انقلاب مقدس است.

حجت الاسلام والمسلمين غلامرضا ميرزائيان افزود :تمسک به فجر و نامگذاري ايام پيروزي انقلاب اسلامي‌به اين واژه مقدس، ريشه قرآني داد.

وي بيان کرد:انقلابي که به رهبري امام راحل به وقوع پيوست بايدبه دور از دست نااهلان، زمينه ساز حکومت جهاني حضرت مهدي(عج)که نمونه کامل انقلاب اسلامي‌و حکومت جهاني است باشد.

حجت الاسلام والمسلمين مصائبي معاون اداره کل تبليغات اسلامي‌استان با اشاره به برگزاري مسابقات استاني قرآن کريم ويژه روستائيان وعشاير در دهه فجرسال جاري از قرآن به عنوان مظهر تفکر و نوانديشي نام برد وافزود:برگزاري اين قبيل از برنامه‌ها عاملي براي شناخت بهتر قرآن و خروج قرآن از محجوريت است.

همچنين در اين جلسه از سوي ساير اعضاي کميته برنامه پيشنهادي و قابل اجرا در طول دهه فجر سال جاري از جمله:برگزاري مسابقات قرآن کريم ويژه روستائيان و عشاير استان در خيرآباد سمنان،برگزاري جشنواره بازي‌هاي بومي‌و محلي،فرهنگي و ورزشي، ديدار با خانواده معظم شهدا،توزيع اقلام فرهنگي،البسه و کتاب‌هاي کمک آموزشي بين دانش آموزان مناطق محروم،برگزاري جشن انقلاب ويژه، تجليل از مدال آوران روستايي و عشايري، ارائه خدمات رايگان دامپزشکي براي دام‌هاي روستائيان و عشاير، برگزاري نمايشگاه ويژه بانوان روستايي، برگزاري جلسات روشنگري با موضوع ماهواره و... ارائه شد.

در اين جلسه مقرر شد: کليه اعضاء کميته روستايي عشايري ستاد دهه فجر ضمن اجراي برنامه‌هاي پيشنهادي، براي برگزاري هرچه بهتر مسابقات قرآن کريم روستاييان و عشاير استان در سيزدهم بهمن ماه در مسجد خيرآباد تعامل و همکاري لازم را داشته باشند.


 مدير كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان:
 زنان در دوران دفاع مقدس،طلايه داران مقاومت و دفاع از كشور بودند 

سرويس خبر

سرهنگ فريدون پهلواني گفت:زنان در دوران دفاع مقدس،طلايه داران مقاومت و دفاع از كشور بودند.

به گزارش معاونت روابط عمومي و تبليغات اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، سرهنگ فريدون پهلواني گفت: عرصه‌هاي نستوه و بي بديل انقلاب اسلامي و دفاع مقدس همواره مشحون از حضور و نقش آفريني زناني بوده است كه با حماسه آفريني خود مجد و عظمت زنان مسلمان ايران را به جهانيان نماياندند و با فداكاري و پشتيباني همه جانبه.... و جهاد گونه خود برگ زرين ديگري بر دفتر افتخارات خود افزودند.

مدير كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان افزود: در راستاي ثبت و نشر اين جهادها و حماسه‌ها سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشاركت زنان در دفاع مقدس، با هدف بهره برداري و ظرفيت سازي از آثار و ارزش‌هاي نقش آفريني و مشاركت زنان در دفاع مقدس و احياي مفاخر ماندگار انقلاب و دفاع مقدس تشكيل شده تا زمينه‌هاي حضور و جهاد زنان حماسه ساز را در همه عرصه‌هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي به تبلوري دوباره بنشاند.

سرهنگ پهلواني در خصوص ماموريت‌هاي اين سازمان اظهار داشت: ثبت و حفظ حماسه‌هاي جاودانه حضور و مشاركت زنان و خانواده‌هاي معظم ايثارگر در عرصه‌هاي مختلف سياسي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، دفاعي، ارتقاء منزلت و جايگاه معنوي زنان در جامعه، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، مقاومت و جهاد در ابعاد ملي، منطقه اي و جهاني از ماموريت‌ها و اهداف اين سازمان ارزشي دانست.

مدير كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان از تشكيل اين سازمان در استان سمنان خبر داد و اضافه كرد: در راستاي اين اهداف و ماموريت‌ها برنامه‌هاي مختلفي در حوزه بانوان برگزار شده كه برگزاري نشست‌هاي تخصصي،همايش،برگزاري نمايشگاه‌هاي تخصصي زن در دفاع مقدس،پرده برداري از المان زن و مقاومت، مراسم تجليل از مادران و همسران شهدا و برگزاري مسابقات كتابخواني ويژه بانوان از مهمترين اين برنامه‌هاست.


 ديدار مديران كل استاندارد و امور اقتصادي و دارائي استان با يکديگر 

سرويس خبر

مديركل استاندارد و امور اقتصادي و دارائي استان با يكديگر ديدار كردند.

در اين ديدار كه با حضور مديركل امور اقتصادي و دارائي استان و هيئت همراه ايشان، در اداره كل استاندارد استان انجام شد؛ در خصوص نحوه اجراي استانداردها و راهكارهاي تدوين استانداردهاي كارامد بحث و تبادل نظر شد.

مديركل استاندارد استان مختصري از فعاليت‌هاي اين اداره كل را تشريح کرد و مقرر شد ذيحساب‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي نيز جهت آشنايي با فرايند استاندارد، استانداردسازي و فعاليت‌هاي استاندارد استان، از آزمايشگاه‌هاي اين اداره كل بازديد به عمل آورند.


 روي خط پيام - 3332379 

احترام به فهم و شعور مخاطبان

تا وقتي که صدا و سيما به فهم و شعور مخاطبانش احترام نگذارد با عزت و سرافرازش هم ره به جايي نخواهد برد!

تقي پور احمدي


قطع درختان در باغات شهميرزاد

قطع درختان در باغات شهميرزاد بي‌رويه در حال انجام است و متأسفانه به دليل سودجويي بعضي از مالکين، بدون مجوز شهرداري اقدام به نابودي باغات مي‌کنند.

در يک باغ مالک آن بيش از 150 درخت مثمر از جمله بيدمشک، سيب، آلو، گيلاس و گوجه قرمز قطع کرد که با اطلاع خبرنگار صدا و سيماي شهميرزاد متأسفانه بعد از قطع درختان مأمورين شهرداري شهميرزاد با نصب بنر و جريمه نقدي مالک را محکوم کردند.

از شهرداري محترم شهميرزاد تقاضا دارم از قطع درختان باغات شهميرزاد جلوگيري نمايند چون با وضعيت خشکسالي و کمي‌بارندگي و کمي‌آب، نگهداري و کاشت درخت با مشکل جدي مواجه است.

شهروند شهميرزادي


جوابيه شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان به ستون روي خط پيام

عطف به مطلب منتشره در صفحه 3 روزنامه پيام استان مورخ 25/10/93 در قسمت روي خط پيام مطرح شده از سوي تعدادي از مغازه داران گرانقدر در خصوص «ترميم مسير حفاري شبکه توزيع برق محدوده ميدان سعدي سمنان» پاسخ ذيل جهت ايضاح مطلب و تنوير افکار عمومي‌ ارائه مي‌گردد.

حفاري حد فاصل پست زميني بانک صادرات ميدان سعدي تا بانک سرمايه به منظور تقويت شبکه توزيع برق مشترکان اين محدوده به اجرا درآمده و به دليل عبور لوله‌هاي گاز، آب و کابل مخابراتي در مسير حفاري، عمليات اجرايي پروژه با دقت کامل به جهت جلوگيري از اعمال خسارت به انجام رسيده و قسمت حفاري شده نيز مرمت گرديده و از صبر و اهتمام مشترکين گرامي‌مسير مورد اشاره در طول مدت اجراي پروژه تشکر به عمل مي‌آيد.

ابوالفضل همتي
مسئول رسيدگي به شکايات شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان