تاریخ 1393/10/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3837 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شهرستان مهديشهر در کميسيون فرهنگي شهرستان مطرح کرد:
 سطح فعاليت اجتماعي فرهنگي شهرستان مطلوب است ولي کافي نيست 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
جلسه کميسيون اجتماعي، فرهنگي شهرستان مهدي شهر با حضور مدير کل امور فرهنگي اجتماعي استانداري ، فرماندار شهرستان و مديران دستگاههاي اجرايي در محل فرمانداري مهديشهر برگزار شد.
مدير کل امور فرهنگي و اجتماعي استانداري در اين جلسه گفت: موضوع حجاب و عفاف از منظر ديني، اجتماعي، قانوني و کنترل آسيب هاي اجتماعي مهم و حائز اهميت است.
صادقي افزود: از بايسته هاي يک خانواده انساني، عفاف است.
وي تاکيد کرد: حقوق شهروندي پاشنه آشيل يک نظام است، چون با مقبوليت نظام ارتباط مستقيم دارد.
فرماندار مهديشهر نيز گفت: سطح فعاليت هاي اجتماعي، فرهنگي شهرستان اگر چه مطلوب است اما کافي نيست و بايد شناخت درست از وضعيت، راهکار هاي مناسبي را به اجرا گذاشت.
وي گفت: ما در خصوص بحث جمعيت مشکلاتي را داريم در بحث وقايع حياتي آمار درست وجامعي نداريم.
وي با اشاره به اينکه دفتر طلاق در مهديشهر وجود ندارد بيان داشت: حق مردم شهرستان مهديشهراست که هر دو دفتر در شهرستان موجود باشد.
بايد از طريق دانشگاه علوم پزشکي استان و اداره ثبت اسناد شهرستان ايجاد دفتر طلاق در شهرستان پيگيري و صورت پذيرد.
در اين جلسه شش نفر از مديران دستگاه هاي اجرايي شهرستان، گزارشي از مهمترين مسائل فرهنگي و اجتماعي شهرستان ارايه دادند.

 


 ارائه تسهيلات ويژه بنياد مسکن براي مددجويان شهري و روستايي بهزيستي استان 

سرويس خبر
سرپرست بهزيستي استان از ارائه تسهيلات ويژه بنياد مسکن براي مددجويان شهري و روستايي بهزيستي استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي; مديرکل بنياد مسکن و هيات همراه با محمد ملکي ديدار و گفتگو کردند.
غلامحسين بنازاده به اولويت مددجويان معرفي شده بهزيستي به بانکهاي عامل به منظور برخورداري از تسهيلات بانکي اشاره کرد و افزود: اين تسهيلات با توجه به سهولت دسترسي محلي تا سقف 150 ميليون ريال است.
وي با اشاره به آمادگي همکاري در ارائه تسهيلات بازسازي مناطق سيل زده شهري تا 250 ميليون ريال و مناطق روستايي تا 200 ميليون ريال خاطرنشان کرد: درصورت تامين اعتبار، به همه متقاضيان کمک بلاعوض 50 ميليون ريالي پرداخت مي شود.
بنازاده همچنين صدور پروانه بيمه تامين اجتماعي براي بازسازي مناطق سيل زده روستايي را شامل 80% تخفيف عنوان کرد.
در ادامه; محمد ملکي ضمن تقدير از حرکت خداپسندانه بنياد مسکن در تامين مسکن مددجويان بي بضاعت بيان داشت: حدود 750 نفر از افراد تحت پوشش، فاقد مسکن يا صاحب مسکن غير مقاوم هستند.
وي بر تامين پرداخت کمک بلاعوض تا سقف 60 ميليون ريال پس از تامين بودجه از سوي سازمان بهزيستي کشور تاکيد کرد و افزود: معرفي مددجويان به بنياد مسکن و بروز رساني اطلاعات آنان، پيگيري جهت تکميل پرونده مسکن و ارسال مستندات به ستاد مسکن مددجويان کشور از جمله تعهداتي است که بهزيستي استان در اسرع وقت به آنها رسيدگي مي کند.
شايان ذکر است; در پايان مقرر شد شرايط واگذاري پروژه هاي 110 واحدي پارک 8 شهريور سمنان، و 54 واحدي کوثر آرادان مجددا جهت انعکاس به مددجويان اعلام شود.


 خط توليد کلينکت سيمان شاهرود تعطيل شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون مالي اقتصادي شرکت سيمان شاهرود ، با اشاره به اينکه خط توليد کلينکت سيمان در تمامي کشور به مدت يک ماه تعطيل شده است، گفت: اين خط توليد در شاهرود نيز از شب گذشته متوقف شده است.
محمد بازوي با تاکيد بر نگراني برخي کارگران و سهام داران در اين مورد، اظهار داشت: تعطيلي کلينکت سيمان به معناي تعطيلي خط توليد کارخانه و يا تعطيلي خط توليد سيمان شاهرود نيست.
وي افزود: اين طرح در تمامي کشور و با توافق بين اتحاديه و صنف توليد کنندگان سيمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت، به واسطه توليد بيش از نياز انجام پذيرفته است.
اين مقام مسئول در شرکت سيمان شاهرود درباره کلينکت سيمان، اظهار داشت: کلينکت در واقع مرحله پيش از سيمان است به اين شکل که 40 درصد سيمان توليدي در کارخانه به صورت فله دپو مي شود و براي مصارف صنعتي به فروش مي رسد.
بازوي در خاتمه تاکيد کرد: تصميمات تکميلي در اين باره توسط مراجع کشوري اخذ خواهد شد.


 پيشرفت 77 درصدي پروژه گازرساني به 6 روستاي فرومد استان سمنان 

سرويس خبر:
مدير عامل شرکت گاز استان سمنان از پيشرفت 77 درصدي پروژه خط تغذيه گازرساني به 6 روستاي منطقه فرومد از توابع شهرستان ميامي در شرقي ترين منطقه اين استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا جراحي گفت: پروژه گازرساني به مجموعه روستاهاي فرومد به منظور گازرساني به 6 روستاي منطقه شامل فيروزآباد پايين، فيروز آباد بالا، کلاته مير علم، استر بند ، کلاته سادات و فرومد با مجموع 804 خانوار در دو فاز شامل اجراي خط تغذيه و اجراي شبکه داخلي اين روستاها تعريف شده است.
عليرضا جراحي افزود: فاز اول اين پروژه شامل اجراي خط تغذيه به طول بيش از 15714 متر و نصب يک باب ايستگاه تقليل فشار (CGS) 10000 متر مکعب بر ساعتي و دو باب ايستگاه تقليل فشار  (TBS) 5000 متر مکعب بر ساعتي  با 77 درصد پيشرفت فيزيکي و بدون تاخير در آينده نزديک به بهره برداري خواهد رسيد.
عليرضا جراحي گفت: مجموع سرمايه گذاري براي هر دو فاز اين پروژه بيش از 62 ميليارد است و با اتمام هر دو فاز اين پروژه در مجموع 804  خانوار ساکن در اين 6 روستا از نعمت گاز طبيعي برخوردار خواهند شد.


 جشنواره تجلي نور در شاهرود برگزار مي شود 

شاهرود - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مسئول دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود از برگزاري جشنواره تجلي نور با حضور استان هاي اصفهان، سمنان و يزد با سه محور اصلي سبک زندگي شهدا، نماز و حجاب در اين واحد دانشگاهي خبر داد.
حجت الاسلام احمد نظري ضمن اشاره به برگزاري جشنواره تجلي نور در شاهرود اظهار داشت: علاقمندان مي توانند در بخش هايي چون  آثار علمي مثل مقالات، کتب، نشريات و مجلات که از آيات و روايات قرآني استفاده کرده باشد، آثار فرهنگي و هنري مثل آثار تجسمي (نقاشي، طراحي، عکس)، صنايع دستي، خوشنويسي، تئاتر، فيلنامه، نمايشنامه و فيلم کوتاه، انيميشن، وبلاگ نويسي، شعر، داستان نويسي، خاطره نويسي، ايده ها، ابتکارات و اختراعات در اين جشنواره شرکت کنند.
وي افزود: آثاري به جشنواره راه خواهند يافت که در سه موضوع سبک زندگي شهدا، نماز و حجاب طبق ضوابط جشنواره تدوين شده باشد و بدست آوردن حداقل 70 درصد امتياز کميته داوري براي منتخب شدن نيز لازم است.
مسئول دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود خاطر نشان کرد: داوري آثار با حضور نمايندگان سه استان انجام و پس از طي مراحل مدنظر آثار منتخب و برگزيده معرفي و در اين راستا شرکت کنندگان و منتخبان از جوايز نقدي و امتيازات آموزشي بهره مند خواهند شد.
نظري آخرين مهلت ارسال آثار به دبيرخانه جشنواره را تا 30 بهمن و نهم اسفند ماه  سال جاري را نيز افتتاحيه جشنواره مطرح کرد و افزود: اين جشنواره توسط نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و نمايندگان تام الاختيار ستادهاي هماهنگي سه استان اصفهان، سمنان و يزد و به ميزباني دانشگاه آزاد شاهرود برگزار خواهد شد. وي در پايان بيان کرد: علاقمندان براي دريافت اطلاعات بيشتر مي توانند به پورتال جشنواره به نشاني ir.ac.shahroob-iau.//tajallinoor:http  مراجعه کنند.


 سرپرست جديد دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان) معرفي شد 

سرويس خبر:
در حکمي از سوي محمد فرهادي وزير علوم، تحقيقات و فناوري فتح ا... قدس عضو هيات علمي دانشگاه سمنان، به عنوان سرپرست جديد دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان ) معرفي شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، در بخشي از اين حکم آمده، با عنايت به مراتب تجربه و تعهد جناب عالي به موجب اين حکم به عنوان سرپرست دانشگاه خواهران سمنان (فرزانگان) منصوب مي شويد، اميد است با توکل به خداوند سبحان، ماموريت و وظايف خود را در اين سمت بر پايه قوانين، سياست ها و برنامه هاي مصوب به انجام رسانيد و با جلب مشارکت مسئولان استان و استفاده از ظرفيت هاي خيرين در توسعه دانشگاه مذکور موفق و مويد باشيد.
همچنين فرهادي در بخش ديگري از اين حکم آورده است: بايسته است با پيروي از آموزه هاي اسلامي، مباني علمي، راهبردهاي دولت تدبير و اميد و جلب همکاري دانشگاهيان و صاحب نظران، نقشي شايسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوري ايفا نماييد.


 برگزاري دومين مسابقات سراسري قرآن و اذان در شهرستان ميامي 

ميامي- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مسئول نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ميامي از برگزاري مسابقات قرآن و اذان همزمان با دهه مبارک فجر در اين شهرستان خبر داد.
رضا مهديان، مسئول نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي در اين باره گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي، اقدام به برگزاري يک سري مسابقات قرآني شهرستان ميامي در رشته هاي قرائت، اذان، ترتيل، حفظ و مفاهيم نموده است.
مهديان افزود: اين مسابقات دومين مسابقات سراسري قرآن کريم در سطح شهرستان ميامي مي باشد.
مسئول نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي يادآور شد: اين دوره از مسابقات دردو قسمت شفاهي و کتبي برگزار خواهد شد.
وي گفت: اين مسابقات براي عموم و تمام رده سني آزاد بوده و علاقه مندان به شرکت در اين مسابقات مي توانند جهت ثبت نام و يا کسب اطلاعات بيشتر به نمايندگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميامي مراجعه نموده و يا با شماره تلفن 32623350-023 تماس حاصل نمايند.


 تغيير نام به «محمد» بدون تشريفات اداري در بسطام 

بسطام- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رئيس اداره ثبت احوال بسطام گفت: درخواست هاي تغيير نام به «محمد» بدون تشريفات اداري در ثبت احوال بسطام انجام مي شود.
احمد حاجي قاسمي افزود: متقاضياني که تمايل به تغيير نام خود به «محمد» دارند، مي توانند با مراجعه به اين اداره در کوتاه ترين زمان ممکن و بدون تشريفات اداري نام خود را به اين اسم متبرک تغيير دهند.
رئيس اداره ثبت احوال بسطام با بيان اينکه تغيير نام افراد به ادارات کل ثبت احوال در سراسر کشور واگذار شده است، خاطر نشان کرد: متقاضيان مي توانند براي تغيير نام خود، بدون تشکيل پرونده در مراجع قضايي، به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند.
وي ادامه داد: افرادي که داراي نام مرکب يا نامي با فراواني کم بوده و کساني که بخواهند نامشان را به نام هاي اسلامي و مذهبي تغيير دهند نيز مي توانند براي تغيير آن به اين اداره مراجعه کنند.
حاجي قاسمي يادآور شد: افراد متقاضي در صورت عدم موافقت اداره ثبت احوال با درخواست آنها، مي توانند با مراجعه به مراجع قضايي براي تغيير نام خود اقدام کنند.