تاریخ 1393/10/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3826 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در سمنان رخ داد;
 آتش سوزي خودرو در پارکينگ مجتمع مسکوني  

سرويس حوادث:
به دنبال تماس شهروندان مبني بر آتش سوزي خودرو در پارکينگ منزل مسکوني ستادفرماندهي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان ايستگاه شماره 5 را به محل حادثه حريق خودرو به آدرس ميدان امام رضا پشت اداره پست  اعزام کرد.
به گزارش پايگاه خبري 125، سر آتش نشان دوم حسن هراتيان فرمانده آتش نشانان اعزامي در اين باره گفت: آتش نشانان در کمتر از 3 دقيقه خود را به محل حادثه رساندند ومشاهده کردند خودرو پرايد و يک دستگاه موتور سيکلت داخل پارکينگ به علت نامعلومي طعمه حريق شده که آتش نشانان بلافاصله به 2 تيم عملياتي تقسيم شده و با استفاده از 3 بند شلنگ آبدهي و 2 عدد خاموش کننده شروع به اطفا» حريق کرده و حريق را  به طور کامل مهار و با دادن توصيه هاي ايمني به مقر خود مراجعت نمودند .
علت حريق توسط کارشناسان سازمان در حال بررسي مي باشد.

 


 خواب آلودگي راننده خاور واژگوني خودرو را در گردنه آهوان به همراه داشت 

سرويس حوادث:
ناتواني راننده خاور در کنترل واژگوني آن را در گردنه آهوان به همراه داشت. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان  در پي تماس خودروهاي عبوري  با سامانه 125 مبني بر واژگوني خودروي خاور   ستاد فرماندهي آتش نشاني سمنان، بلافاصله  آتش نشانان ايستگاه  شماره 3 (شهرک صنعتي) را به محل حادثه اعزام کرد.
 سر آتش نشان دوم عليرضا دارائي سرپرست آتش نشانان اعزامي در اين باره گفت: در محل حادثه مشاهده شد، خودروي خاور به علت خواب آلودگي راننده، سرعت زياد و ناتواني در کنترل خودرو، واژگون شده است.
وي  افزود: آتش نشانان به محض رسيدن به محل حادثه با قطع برق باطري و جلوگيري از از نشت گازوئيل اقدام به ايمن سازي محل حادثه کردند و با تحويل دادن خودرو به عوامل انتظامي حاضر در محل به عمليات خود پايان دادند.
خوشبختانه اين حادثه تلفات جاني در بر نداشت.
  دارائي به رانندگان توصيه کرد قبل از رانندگي استراحت لازم را داشته باشند و سرعت قانوني را رعايت کرده تا از بروز حوادث اينچنين جلوگيري شود.


 توقيف بيش از 100 هزار داروي قاچاق در مرز  

سرويس حوادث: 
رئيس مرکز فرماندهي و کنترل مرزباني ناجا از توقيف  117 هزار و 559 عدد دارو قاچاق طي هفته گذشته در مرزهاي کشور خبر داد.  
به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ عارف رئيس مرکز فرماندهي و کنترل مرزباني ناجا در خصوص عملکرد ماموران مرزباني و درياباني کشور طي هفته گذشته، گفت: مرزداران کشور طي اين مدت موفق شدند با توقيف 114 دستگاه خودرو و 47 فروند شناور قاچاقچيان، 590 کيلو گرم انواع مواد مخدر، 116 هزار و 600 پاکت سيگار خارجي و بيش ازيک تن برنج را کشف کردند.
وي در ادامه افزود: همچنين طي هفته گذشته مرزداران کشور با گشت هاي مستمر مرزي مانع از خروج 786 هزارو 854 ليتر سوخت قاچاق و يکهزار و 79 راس احشام توسط قاچاقچيان شدند.  
سرهنگ عارف توقيف 54 هزار و 970 متر پارچه، 95 دستگاه تجهيزات صوتي و تصويري، 412 هزار عدد مواد محترقه، 657 دستگاه تلفن همراه، 36 هزار و 730 ثوب البسه و مقادير زيادي انواع کالاهاي ضد فرهنگي وممنوعه را از ديگر کشفيات مرزداران کشور طي هفته گذشته اعلام کرد.  
رئيس مرکز فرماندهي و کنترل مرزباني ناجا در پايان دستگيري 352 متجاوز مرزي و طرد 14 هزار و516 نفر از اتباع کشورهاي بيگانه را که قصد ورود غيرقانوني به کشورمان را داشتند از ديگر دستاوردهاي ماموران مرزباني کشور طي هفته گذشته برشمرد.

 


 پلمپ 320 واحد صنفي متخلف در شاهرود  

سرويس حوادث:
فرمانده انتظامي شاهرود خبر داد : از 6 هزار واحد صنفي اين شهرستان استان سمنان طي 9 ماهه گذشته بازديد و 320 واحد صنفي متخلف پلمپ شده است.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، سرهنگ سيد غلامرضا کاظم زاده در تشريح اين مطلب گفت: ماموران پليس امنيت عمومي شاهرود طرح تشديد کنترل و نظارت بر واحدهاي صنفي را با هدف صيانت از امنيت و سلامت جامعه و مقابله با تخلفات صنفي اجرا کردند.
وي گفت: پليس امنيت عمومي از ابتداي سال 93 تا پايان آذرماه از شش هزار و 30 واحد صنفي بازديد کردند و به 723 واحد صنفي تذکر و اخطار داده شد.
سرهنگ کاظم زاده با بيان اين مطلب که ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومي برابر ماد ه 27 و 28 قانون نظام صنفي، از صنوف بازديد به عمل آوردند، تصريح کرد: در همين راستا از 395 واحد صنفي تعهد کتبي اخذ و 320 واحد متخلف پلمپ شد.
اين مسئول انتظامي نداشتن پروانه کسب و عدم رعايت قوانين و مقررات صنفي را علت عمده پلمپ واحدهاي متخلف اعلام کرد و افزود: صاحبان صنوف متخلف پس از تشکيل پرونده به مراجع قانوني معرفي شدند.
وي افزود: پليس امنيت عمومي شهرستان شاهرود در اين مدت 2 باند تهيه و توزيع محصولات مخرب فرهنگي را نيز شناسايي و منهدم کرد.
کاظم زاده به قانون منع استعمال دخانيات در اماکن عمومي اشاره و بر جديت پليس در برخورد با تهديد کنندگان سلامت جامعه گفت: 43 واحد عرضه قليان در سطح شهرستان شناسايي و در بازديد از اين واحدها 450 قليان توقيف شد.