تاریخ 1393/10/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3819 برو جستجو جستجوی پیشرفته   به منظور تقويت گردشگري استان سمنان صورت گرفت;
 آشنايي 30 آژانس مسافرتي با جاذبه هاي گردشگري استان 

سرويس خبر:
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از برگزاري تور آشنايي مديران آژانس هاي مسافرتي با استان سمنان خبر داد.
به گزارش روابط  عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: براي نخستين بار، مديران 30 آژانس مسافرتي فعال و مطرح استان تهران از نزديک با جاذبه هاي مهم گردشگري استان سمنان آشنا شدند.
وي گفت: در اين تور يکروزه، مديران آژانس هاي مسافرتي با جاذبه هاي گردشگري گرمسار، سرخه، سمنان، مهديشهر و شهميرزاد از جمله غارهاي نمکي و موزه گرمسار، مسجد چهلستون سرخه، مساجد جامع و امام سمنان، طبيعت و جاذبه هاي مهديشهر و .... آشنا شدند.
بحرالعلومي هدف از برگزاري اين تور را معرفي هر چه بيشتر استان سمنان و تعريف اين استان به عنوان يک مقصد گردشگري جديد و ناشناخته عنوان کرد و افزود: پس از برگزاري اين تور، بسياري از مديران آژانس ها نسبت به برگزاري تور در استان ابراز تمايل کردند.
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با بيان اينکه اين تور در مرحله بعدي در       شهرستان هاي دامغان، شاهرود و ميامي برگزار مي شود، گفت: استان سمنان به دليل نزديکي به پايتخت و برخورداري از جاذبه هاي طبيعي و تاريخي مي تواند مقصد مناسبي براي برگزاري تورهاي يک روزه از تهران باشد.

 


 اعطاي بيش از 15 ميليارد ريال تسهيلات کم بهره به هنرمندان صنايع دستي استان سمنان 

سرويس خبر:
معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از اعطاي بيش از 15 ميليارد ريال تسهيلات کم بهره به 21 هنرمند صنايع دستي اين استان از ابتداي سالجاري تا کنون خبر داد.
به گزارش روابط  عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «جعفر صفاخواه» اظهار داشت: اين هنرمندان در شش ماهه اول امسال از بانک توسعه تعاون، تسهيلات کم بهره از 170 تا 1400 ميليون ريال دريافت کرده اند. وي گفت: اين تسهيلات بر اساس تفاهم نامه معاونت صنايع دستي اداره کل و بانک توسعه تعاون استان در خصوص اعطاي کمک هاي فني و اعتباري در قالب وام هاي کم بهره به تعدادي از هنرمندان صنايع دستي واجد شرايط استان پرداخت شد. وي با بيان اينکه اين تسهيلات صرف توسعه کار و اشتغال هنرمندان و گسترش صنايع دستي مي شود، افزود: هنرمندان استان در مجموع مبلغ 15 ميليارد و 923 ميليون ريال وام کم بهره دريافت کرده اند.
معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: هنرمندان استان که موفق به دريافت اين تسهيلات شده اند در رشته هاي سفال و سراميک، معرق و منبت، ساخت سازهاي سنتي، گليم و جاجيم و دست بافته هاي سنتي فعاليت دارند.  

 


 مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان;
 وجود روحيه پاسخگويي و خدمتگزاري دو مولفه مهم در صنعت توزيع برق است 

سرويس خبر:
مراسم اداي سوگند براي کارکناني که از طريق شرکتهاي تامين نيرو، جذب شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان شده اند، به اجرا درآمد.
به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع برق استان سمنان، مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين آئين با بيان اين که صنعت برق يک صنعت زيربنايي است گفت: خدماتي که برق به صورت همگاني ارائه مي کند و نياز مستمر و دائمي است، در تمامي شئونات اجتماعي دخيل مي باشد.
سيد محمد موسوي زاده با عنوان اين که اطلاعات صنعت برق يک کار تخصصي است و با مردم سروکار دارد افزود: روحيه پاسخگويي و خدمتگزاري به عنوان دو مولفه مهم و وجهه اجتماعي خدمات در صنعت توزيع برق به شمار مي رود.  
وي تصريح کرد: به منظور اشاعه و اعتلاي فرهنگ اسلامي و ارزش هاي انساني و سازماني، منشور اخلاقي و سوگندنامه جهت نهادينه کردن آن در انديشه و عمل همکاران تدوين و اجرايي مي شود.
مهندس موسوي زاده بر تقويت روحيه کار جمعي در هريک از همکاران و اشاعه آن در شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: به روز نگه داشتن دانش فردي و مشارکت در امر فعاليت هاي خلاقانه براي افزايش بهره وري از ضروريات است.
وي همچنين داشتن روحيه انتقادپذيري، صيانت از امکانات، تجهيزات و سرمايه هاي شرکت و استفاده مطلوب از آنها، رعايت نظم و انضباط در تمامي زمينه ها و انجام وظيفه و مسئوليت هاي شغلي و سازماني را مورد تاکيد قرارد داد.


 اختصاص 60 ميليارد ريال به تکميل پروژه زندان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان  
فرماندار شهرستان سمنان از اعتبار 60 ميليارد ريالي تخصيص يافته از سازمان زندان هاي کل کشور براي تکميل پروژه زندان سمنان خبر داد.
حسن سعدالدين در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان سمنان يکي از بزرگ ترين امر به معروف ها در زمان حال را برخورد صحيح و اصلاح يک معتاد و بازگرداندن آن به آغوش جامعه دانست.
وي اجتماعي کردن مبارزه با مواد مخدر و ايجاد دغدغه بين اقشار جامعه را از اهداف اين شورا دانست و خواستار ورود افراد تاثيرگذار از جمله علما و روحانيون، پايگاه هاي بسيج و گروه هاي صاحب نفوذ در اين عرصه شد.
فرماندار شهرستان سمنان با يادآوري اين که حضور و همکاري مردم در عرصه  هاي مختلف عاملي مهم در تحقق اهداف است، خواستار بسترسازي مناسب نسبت به ايجاد حساسيت در امر مبازره با مواد مخدر بين مردم شد و از وجود نيرو هاي با تجربه و دلسوز در دستگاه هاي ذي ربط در شهرستان سمنان خبر داد.
سعدالدين با توجه به نام گذاري سمنان به عنوان شهر اخلاق، خواستار ايجاد بستر  هاي مناسب جهت فعاليت بخش خصوصي، سازمان هاي مردم نهاد و گروه ها و انجمن  هاي مردمي در امر پيشگيري و درمان اعتياد شد تا محيطي فراهم شود که زيبنده مردم اين شهر باشد.
فرماندار شهرستان سمنان بر لزوم رصد و پيگيري برنامه  هاي انجام شده و شناسايي نقاط قوت و ضعف توسط دستگاه هاي عضو شورا تاکيد کرد و تهيه بانک اطلاعاتي جامع از مراکز ترک اعتياد در خصوص معتادان در شهرستان سمنان را ضروري دانست.
سعدالدين از اعتبار 60 ميليارد ريالي تخصيص يافته از سازمان زندان هاي کل کشور جهت تکميل پروژه زندان سمنان خبر داد و گفت: تشکيل ستادي توسط سازمان اداره زندان ها جهت ورود جدي در خصوص تسريع در تکميل اين پروژه ضروري است.
وي از آماده شدن زيرساخت هاي لازم اين پروژه از جمله گاز و فاضلاب خبر داد و اهتمام تمام دستگاه ها را در تحقق اين امر خواستار شد.
در پايان مقرر شد: برگزاري جلسه هر دو هفته يک بار و جلسات توجيهي و آموزشي با ائمه جماعت با روحانيون توسط مجمع علماي سمنان با موضوع پيشگيري از اعتياد صورت گيرد.
حمايت همه جانبه همه نهاد هاي مرتبط از گروه هاي فعال در زمينه درمان و اعتياد، افزايش طرح هاي انتظامي توسط نيروي انتظامي و پليس تخصصي به منظور ناامن کردن فعاليت معتادان و بررسي ايجاد مراکز ماده 15 و 16 جهت نگهداري معتادان توسط نهاد هاي مرتبط نيز در اين نشست تصويب شد.

 


 در اداره دامپزشکي شاهرود تشيکل شد;
 دوره آموزش بهداشت در کشتارگاه و بهداشت گوشت قرمز و آلايش خوراکي  

سرويس خبر:
دوره آموزش بهداشت درکشتارگاه وبهداشت گوشت قرمز و آلايش خوراکي دراداره دامپزشکي شاهرود تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، علي نادمي رئيس اداره دامپزشکي شهرستان شاهرود با اعلام اين خبر افزود: دوره آموزش بهداشت در کشتارگاه و بهداشت گوشت قرمز و آلايش خوراکي  ويژه قصابان و سلاخان کشتارگاه هاي دام شهرستان شاهرود با همکاري اتحاديه صنف قصابان و شرکت تعاوني تهيه وتوزيع گوشت شهرستان، با حضور قصابان و سلاخان در محل اداره دامپزشکي شاهرود تشکيل شد.
رضاعامري مدرس اين دوره آموزش هاي بهداشتي لازم رابه شرکت کنندگان ارائه دادند و در پايان به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.


 روي خط پيام _ 33332379  

تورم 17 درصدي کجا و 30 درصد افزايش قيمت نان کجا؟

اگر نرخ تورم را مسئولين محترم امور 17 درصد اعلام کرده اند چرا اجازه مي دهند قيمت نان بيش از نرخ تورم به ميزان 30 درصد افزايش يابد؟  
قهرمان پور  
 
درخواست براي ساختن سريال پايتخت 4
 
حال که مخاطبان مجموعه تلويزيوني «پايتخت» با آن ارتباط صميمانه اي برقرار کرده اند خوب است دست اندرکاران اين مجموعه سري چهارم سريال پايتخت را هم بسازند و به دوستدارانشان پاسخ شايسته بدهند.  
داود حدادي و دو تماس مشابه  

تقاضا از شهرداري سمنان

در بلوار 17 شهريور سمنان خياباني که به سمت محلات مي رود به نام خيابان واسع با اين که جديدالاحداث است ولي پيچي دارد که کاملا ناهماهنگ است و دليل اين پيچ اصلا مشخص نيست و مشکل ساز است. از شهرداري محترم سمنان تقاضا دارم در اين مورد پاسخگو باشند.  
يک دانشجوي رشته معماري ساکن محل