تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3807 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ورود آيت الله نوري همداني به استان سمنان
 آيت ا... نوري همداني: مردم استان سمنان دلبستگي خود به اسلام و انقلاب را نشان داده اند  

سمنان - ايرنا - آيت الله ' حسين نوري همداني'  از مراجع تقليد شامگاه سه شنبه با هدف ديدار با مردم و مسوولان وارد سمنان شد.
آيت الله نوري همداني در بدو ورود به سمنان در يادمان شهداي گمنام سمنان مورد استقبال نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، استاندار و جمعي از روحانيون، مسوولان استان و مردم ولايت مدار سمنان قرار گرفت.
ايشان پس از ورود با حضور بر مزار شهداي گمنام و قرائت فاتحه ياد و خاطره شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي و دفاع مقدس را گرامي داشت.
آيت الله نوري همداني سپس در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به ديدار خود با اقشار مردم در سفر چهار روزه خود به استان سمنان، تاکيد کرد: هر قدر بيشتر با هم مرتبط باشيم براي حمايت از نظام ولايي که در کشور ايران با اقتدار و عزت حاکم است بهتر خواهد بود.
وي مردم استان سمنان را متدين، متعهد و انقلابي توصيف کرد و ادامه داد: استان سمنان سرزميني عالم خيز با مردمي هميشه در صحنه است.
نوري همداني ابراز اميدواري کرد: سفرم به استان سمنان آثار و برکات معنوي به همراه داشته باشد.
آيت الله نوري همداني در مدت چهار روز اقامت در استان سمنان ضمن ديدار با علما و روحانيون، مديران کل، نيروهاي نظامي و انتظامي و قشرهاي مردم، در همايش مهدويت و انتظار نيز شرکت مي کند.
اين مرجع تقليد قرار است در روزهاي پنجشنبه و جمعه اين هفته با عزيمت به شهرستانهاي دامغان، شاهرود و گرمسار با مردم اين مناطق نيز ديدار نمايند.

آيت ا... نوري همداني:
 مردم استان سمنان دلبستگي خود به اسلام و انقلاب را نشان داده اند  

«آيت الله نوري همداني، از مراجع عظام تقليد، با اشاره به رشادت هاي فرزندان استان سمنان در سال هاي دفاع مقدس و تقديم شهداي بسياري، فرمودند: مردم استان سمنان، دلبستگي خود به اسلام و انقلاب را نشان داده اند.
به گزارش ايسنا، منطقه سمنان، آيت الله حسين نوري همداني در جمع خبرنگاران سمناني از اين استان بعنوان دياري شهيدپرور ياد کرد و افزودند: مردم اين استان با تقديم هزاران شهيد ارادت خود به اسلام عزيز را نشان داده اند.
 اين مرجع تقليد، با اذعان به اينکه مردم اين استان همواره در ميدان هستند، اظهار کردند: مردم استان سمنان از سابقه درخشاني در انقلابي اسلامي برخوردار هسند و در همه صحنه هاي پس از انقلاب شاهد حضور اين مردم مومن و ولايت مدار بوده ايم.
 نوري همداني همچنين از اين استان بعنوان ديار مردم مومن ياد کرد و اضافه کرد: استان سمنان ديار عالم خيزي است.
وي با اشاره به سفر استاني خود به اين استان، تصريح کردند: اين سفر به دعوت نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان انجام و در طول آن برنامه هاي فشرده اي پيش بيني شده است.


 در شرکت گاز استان سمنان;
 سمينار آموزشي «تنظيم و بهينه سازي سوخت موتورخانه ها و تاسيسات اداري» برگزار شد 

سرويس خبر:
  سمينار آموزشي تنظيم و بهينه سازي سوخت موتورخانه ها و تاسيسات اداري، با حضور نمايندگان انرژي و مسئولين موتورخانه ساختمان دستگاه هاي اجرائي در سالن اجتماعات شرکت گاز استان سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان، عليرضا شريفي نژاد معاون امور بهره برداري شرکت گاز استان سمنان در حاشيه اين سمينار گفت : اين سمينار آموزشي در راستاي مصوبات شوراي فني استانداري و تاکيد شوراي اداري استان سمنان با هدف کمک به ارتقاي دانش فني ادارات، ايجاد بهبود در روشها، صرفه جوئي و مصرف بهينه گاز و با دعوت از نمايندگان انرژي و مسئولين تاسيسات دستگاههاي اجرائي برگزار شد ه است .
رياحي مشاور شرکت ملي گاز ايران درزمينه گرمکنهاي ايستگاههاي تقليل فشار گاز و مشاور معاونت فن آوري رياست جمهوري در ايجاد شبکه خدماتي انرژي و مدرس اين دوره  نيز با تشريح اصول احتراق، انرژي اوليه ، ثانويه ،  نهايي و انرژي مفيد به شاخص هاي عملکرد و انرژي بر اساس استاندارد هاي موجود اشاره کرد و افزود: با ارزيابي هاي صورت گرفته در بيش از 800 ساختمان اداري، بيمارستان، آموزشي و... مشخص شده است که 74 درصد ساختمان موتورخانه ها، 42 درصد چيدمان تجهيزات، 31 درصد خط سوخت، بيش از 40 درصد مشعل ها و 42 درصد ديگها و 46 درصد ظرفيت حرارتي ديگ ها ومشعل ها و بيش از 55 درصد دودکش ها با استانداردهاي موجود هيچ انطباقي ندارند.
مدرس اين دوره با ارائه راهکارهاي اساسي در افزايش راندمان تاسيسات، افزايش راندمان احتراق، راندمان دوره اي و راندمان ساليانه را از تاثيرات معاينات فني  بر کاهش مصرف سوخت دانست و افزود: در نهايت پس از رفع عدم انطباق موتورخانه هاي مذکور توانستيم مصرف آنها را حدود 24/3 درصد کاهش دهيم.


 مديرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان
 صيانت از حقوق شهروندي بايد از اولويت هاي کاري هر سازماني باشد 

سرويس خبر:
جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان با رياست اسماعيل غنيان، مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان  در محل اداره کل برگزار شد.
اسماعيل غنيان ضمن ارائه برنامه هاي 12 گانه حقوق شهروندي و 11 گانه عفاف و حجاب، ترويج وگسترش فرهنگ عفاف و حجاب را يکي از مهمترين وظيفه کارمندان دانست و افزود: بايستي صيانت از حقوق شهروندي از اولويت کاري هرسازمان و اداره باشد، چراکه تکريم ارباب رجوع، محترم شمردن مراجعيني است که مشکلات خود را نزد ما ميآورند.
وي ادامه داد : احترام و کرامت آحاد جامعه در حد کامل و اجراي دقيق ظرفيتهاي قانوني از اصول اساسي ومهمي مي باشد که بايد مورد توجه قرار گيرد.
غنيان گفت: در عصر حاضررعايت  حريم حقوق مردم در عرصه هاي مختلف بعنوان يک پديده اجتماعي، يکي از ضروريات زندگي محسوب مي شود زيراکه شهروندان عموما با سلايق و انگيزه هاي مختلف در جامعه به فعاليت مي پردازند و از اين رو، زندگي اجتماعي مستلزم وجود روابط حقوقي بين افراد و گروه هاي مختلف جامعه مي باشد که بايد تحت نظم و قاعده هاي قانوني در آيد، بديهي است بدليل ماهيت عمدتا فرهنگي صيانت از حقوق شهروندي ارتقا» شناخت و آگاهي نسبت به حقوق و تکاليف متقابل دولت ومردم پايه و اساس کار است.

 


 با حضور فرماندار شهرستان شاهرود صورت گرفت
 نشست بررسي و رفع مشکلات شهر مجن 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
طي نشستي در محل فرمانداري با حضور سيدمحمدرضا هاشمي معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود مشکلات شهر مجن مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي شهرداري مجن، عصر روز يکشنبه به منظور بررسي مسائل و مشکلات شهر مجن جلسه ايي با حضور امام جمعه مجن، فرماندار شهرستان، بخشدار بسطام، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر مجن و مديران ادارات و دستگاه هاي اجرايي شهرستان، در محل فرمانداري برگزار شد.
شايان ذکر است پيگيري و بازگشايي جاده مجن به شهر ديباج و مشکلاتي نظير کمبود امکانات ورزشي در شهر، مسائل فرهنگي، اسناد املاک سطح شهر، در نظر گرفتن زميني براي مسکن جوانان، ديوار حفاظتي و تلفن  مسکن مهر مجن و... مورد بحث و بررسي قرار گرفت و در پايان اين نشست هاشمي از دستگاه هاي اجرايي خواست تا مشکلات مطرح شده را مورد بررسي و پيگيري قرارداده و نتيجه را به فرمانداري اطلاع دهند.  


 فاصله بين کودکان و نوجوانان استان سمنان و ميراث فرهنگي کم مي شود 

سرويس خبر:
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از اجراي برنامه هاي متنوع به مناسبت گراميداشت هفته پژوهش در اين استان خبر داد و گفت: اجراي اين برنامه ها در کم کردن فاصله بين کودکان و نوجوانان و ميراث فرهنگي موثر است.
به گزارش روابط  عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: با توجه به اهميت نهادينه شده امر پژوهش در جامعه و آشنايي و آموزش به کودکان و ساير اقشار جامعه در زمينه حفظ و احياي ميراث فرهنگي، اين اداره کل برنامه هاي متنوعي را در دست اجرا دارد.
وي گفت: بر اين اساس، بازديد از کارگاه مرمت سفال با هدف آشنايي کودکان با نحوه مرمت سفال در محل موزه حضرت(پهنه) سمنان از جمله اين برنامه هاست.
وي با تاکيد بر اهميت آموزش ميراث فرهنگي به کودکان و نوجوانان، افزود: بازديد از مسجد امام و تکميل جورچين اين مسجد و بازديد از کارگاه مرمت نقاشي محراب مسجد امام از ديگر برنامه هاست.
بحرالعلومي گفت: کودکان در اين کارگاه با نحوه مرمت نقاشي ديواري و تاريخچه مسجد امام آشنا مي شوند.
وي با اشاره به تهيه جورجين از ضلع شرقي مسجد امام سمنان به وسيله قطعات بزرگ چوبي گفت: با توجه به مرمت اين بخش از مسجد، کودکان با تکميل اين جورچين با تاريخچه مسجد و نحوه مرمت آثار تاريخي آشنا مي شوند.
وي گفت: اين اداره کل در نظر دارد با برپايي ايستگاه هاي جورچين معماري ايراني در ساير مناسبت ها، کودکان را با آثار تاريخي و مرمت آثار در استان آشنا کند.
وي بازديد از کارگاه هاي صنايع دستي در بلوار شريف واقفي و بازديد از کارگاه يکي از هنرمندان صنايع دستي مطرح استان سمنان را از جمله برنامه هاي هفته پژوهش ويژه گروه سني نوجوانان اعلام کرد.
مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: علاقمندان به ميراث فرهنگي استان مي توانند در هفته پژوهش با مراجعه به خانه تدين سمنان از کارگاه هاي فعال نمدمالي و صنايع دستي و پوسترهاي تهيه شده از آثار کمال الملک متعلق به موزه ملک بازديد کنند.
بيست و سوم تا بيست و ششم آذر در ايران به عنوان هفته پژوهش گرامي داشته مي شود.

 


 مديرکل بهزيستي در مرکز آموزش علمي کاربردي بهزيستي استان:
 خروجي دانشگاه ها بايد خدمت به مردم باشد 

سرويس خبر:
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بهزيستي و تامين اجتماعي استان با تاکيد بر نقش دانشجويان افزود: جامعه تنها درصورتي به پيشرفت خواهد رسيد که دانشجويان جايگاه اصلي خود را پيدا کنند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي، عليرضا ايزدپور با اشاره به جنگ نرم و آسيبهاي فضاي مجازي خاطرنشان کرد: نقش دانشجويان آشنايي با اين مخاطرات و آموزش به ديگران در پيشگيري از آسيبهاي اين چنيني است.
وي فرمايشات مقام معظم رهبري را فصل الخطاب دانشجويان قرار داد و افزود: درس خواندن، تذهيب نفس و ورزش بايد جزو اولويت هاي دانشجويان باشد.
همچنين; حجت الاسلام پهلوان در مراسم روز دانشجو گفت: فارغ التحصيلان دانشگاه بهزيستي بايد دغدغه خدمت به نيازمندان را داشته باشند.
وي اسلام را دين مسامحه و مذاکره دانست و گفت: دانشجويان فرهيخته جامعه بايد در خصوص مسائل سياسي روز مانند داعش اطلاعات کافي داشته باشند و بدانند که مقابله با ظلم و بيداد با ابزار دانش هم ممکن است.
مديرکل بهزيستي، درپايان ضمن تاکيد بر اين نکته که دانشگاه نبايد تحت تاثير احزاب سياسي قرار بگيرد افزود: حرف اصلي دانشگاه هاي علمي کاربردي بايد آباداني ايران باشد و فارغ التحصيلان دانشگاه بهزيستي، طبق آموخته هاي خود بايد با احساس مسئوليت بيشتري به کمک جامعه هدف تحت پوشش بشتابند و از نيازمندان دستگيري نمايند.
شايان ذکر است; رييس بهزيستي مهديشهر و 85 نفر از دانشجويان در اين مراسم حضور داشتند.