تاریخ 1393/09/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3807 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده ناجا در صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان
 نيروي متخلق به اخلاق اسلامي فراتر از قانون عمل نمي کند 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
با حضور فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان در ستاد فرماندهي انتظامي اين استان برگزار  شد.
در اين مراسم پس از تلاوت آياتي چند از کلام الله مجيد، نيروهاي انتظامي استان سمنان حضور فرمانده نيروي انتظامي و نيز مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي را گرامي داشتند.
صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان با به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران توسط نيروهاي پليس ادامه يافت و يگان هاي حاضر در ميدان با حرکات رزمي و نمايشي خود، اقتدار و صلابت پليس را به نمايش گذاشتند.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ماموريت ناجا را پاسداري از ارزشهاي الهي و اخلاقي دانست و گفت: نيروي متخلق به اخلاق اسلامي فراتر از قانون عمل نمي کند.
وي با اشاره به اينکه اقتدار کشور به اوج رسيده و زبان زد همه ملت ها شده است، گفت: عزت و اقتدار امروز جمهوري اسلامي ايران در سايه قدرت، آگاهي و اتحاد مردم محقق شده است.
سردار سرتيپ اسماعيل احمدي مقدم، اظهار داشت: امروز ايران اسلامي در سايه وحدت داخلي، در دنيا به مرحله اي رسيده است که همه قدرت هاي جهاني در يک طرف و نمايندگان جمهوري اسلامي ايران نيز در يک سوي مذاکره مي کنند و ابرقدرت هاي زورگوي جهان نمي توانند اراده خود را به نمايندگان ايران اسلامي تحميل کنند.
وي با اشاره به وحدت مثال زدني حاکم بر کشور افزود: آرامش و وحدتي که امروز بر جامعه ما حاکم است شامل وحدت نا گسستني ميان آحاد افراد جامعه، وحدت مثال زدني بين ارکان مديراين جامعه و نيز وحدت هميشگي ميام مردم و حکومت است و اين مهم بايد همواره حفظ شود.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينکه ماموران نيروي انتظامي در واقع راه و خط سرخ امام حسين(ع) را ادامه مي دهند تصريح کرد: پاسداري از حدود ارزش هاي اسلامي و اخلاقي همان ادامه راه حضرت اباعبدالله الحسين(ع) است.
احمدي مقدم با اشاره به اينکه امر به معروف و نهي از منکر به عنوان دو فريضه مهم الهي در راستاي اصلاح امور در اولويت برنامه هاي نيروي انتظامي است تصريح کرد: ماهانه تعداد زيادي شهدا از نيروي انتظامي در همين راستا تقديم انقلاب اسلامي ما مي شود و ماموران اين نيرو، همواره بايد آماده شهادت بوده و شهادت را به عنوان انتها و اوج خدمت رساني به اسلام و انقلاب براي خود ترسيم کنند.
وي با بيان اينکه نيروي انتظامي بايد با انحرافات اخلاقي و رفتاري در جامعه مبارزه کند عنوان کرد: نيروي انتظامي حق سستي نداشته و نمي تواند چشم خود را در برابر کژي ها و انحرافات ببندد.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با تاکيد بر اينکه البته آمر به معروف بايد عامل به معروف نيز باشد تصريح کرد: کسي مي تواند در ميدان مبارزه با انحرافات و اجراي امر به معروف و نهي از منکر موفق باشد که اين مهم را در خود تقويت کرده و نيروي پليس در اين راه نبايد فراتر از قانون عمل کند.
فرمانده نيروي انتظامي استان سمنان هم در اين مراسم با اشاره به اهتمام ماموران نيروي انتظامي استان در مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر گفت: در سال جاري متلاشي کردن باندهاي مواد مخدر نسبت به مدت مشابه 51 درصد رشد داشته است.
سردار محمدرضا ميرزايي افزود: در همين راستا افزايش کشف مواد مخدر نيز حدود 51 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و ميزان دستگيري قاچاقچيان نيز 27 درصد رشد داشته است.
وي همچنين با بيان اينکه نيروي انتظامي استان در راستاي برقراري امنيت در استان و همچنين مبارزه با سرقت نيز گامهاي بلندي برداشته است خاطر نشان کرد: با استقرار مرکز مبارزه با سرقت در استان اهتمام در راستاي مبارزه با سرقت نيز افزايش يافته بطوري که امسال نسبت به مدت مشابه افزايش 12 درصدي کشف سرقت را داشتيم. همچنين ميزان افزايش تعداد سرقت ها در 8 ماه امسال نسبت به مدت مشابه صفر بوده است.
ميرزايي همچنين به کاهش تصادفات در حوزه هاي درون شهري و برون شهري نيز اشاره کرد و گفت: ميزان تلفات امسال نسبت به سال گذشته کاهش 21 درصدي داشته يعني بالغ بر 50 نفر کمتر در تصادفات محورهاي استان،جان خود را از دست داده اند.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران همچنين در حاشيه صبحگاه مشترک نيروهاي انتظامي استان سمنان به مقام شامخ شهداي اين استان اداي احترام کرد.

 


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان در جلسه بررسي مجتمع هاي توليدي خبر داد:
 واگذاري زمين و تسهيلات به متقاضيان احداث کلينيک دامپزشکي در مجتمع هاي دامي 

سرويس خبر:
جلسه ستاد استاني بررسي وضعيت  پيشرفت و مشکلات  مجتمع هاي توليدي در  سازمان  جهاد کشاورزي استان تشکيل شد.  
در اين جلسه که رئيس، معاونان، مديران ستادي و شهرستان ها حضور داشتند آخرين  وضعيت  مجتمع هاي توليدي در هر شهرستان  به صورت  مجزا  بررسي و براي پيشرفت کار در آن ها  تصميمات لازم اتخاذ شد.
رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان با توجه به نياز  مجتمع هاي دامپروري در سطح  استان  به کلينيک دامپزشکي گفت: درصورت وجود متقاضيان بخش خصوصي براي احداث کلينيک هاي فوق مساعدت  لازم براي  واگذاري زمين و تامين تسهيلات مورد نياز انجام  خواهد شد.
  سيد مجيد موسوي  با اشاره به احداث  21 مجتمع  دامپروري  و گلخانه اي در استان و هزينه  کرد بابت  زير ساخت ها و آماده سازي براي  واگذاري گفت: مجتمع هاي توليدي عرصه مناسب براي توليد، رعايت الگوي کشت، استفاده بهينه از منابع، افزايش توليد در واحد سطح، ايجاد  اشتغال  است و  در واقع  نمود و چشم اندازي براي  کار و تلاش  بيشتر است.
وي بر پيگيري  امور  مربوط به  مجتمع هاي توليدي  از جمله  رفع  موانع، تسريع  در ساخت و ساز  واحدهاي درحال احداث  از سوي  متقاضيان ، اقدام  لازم از جمله  خلع يد از صاحبان واحدهايي که  بعد از  پايان  مهلت  تعيين شده  پيشرفت  قابل ملاحظه اي نداشته اند تاکيد کرد.
  در اين جلسه مديران جهاد کشاورزي شهرستان هاي تابعه مشکلات پيش روي مجتمع ها را  انتقال خطوط گاز براي کاهش هزينه هاي سوخت ،تخصيص منابع و تسهيلات، حصار کشي، تکميل  شبکه برق و روشنائي معابر  داخل مجتمع ها،خطوط  انتقال آب ، احداث  سيستم  فاضلاب، احداث سيل بند، کلينيک و پست دامپزشکي و... بيان کردند.
  يادآوري مي شود در استان 12 مجتمع  دامپروري با 947 واحد قابل واگذاري و 9 مجتمع  گلخانه اي با 281 واحد  قابل  واگذاري بر مبناي آب تامين شده وجود دارد که تا کنون 543  واحد آن  به متقاضيان  واگذار شده است و 200 واحد نيز به بهره برداري رسيده  است.


 اجراي طرح نهال کاري در 1420 هکتار از اراضي بياباني استان سمنان  

سرويس خبر:
علي ترابي مسئول اداره بيابان اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري سمنان در گفتگو با خبرنگار پيام طبيعت گفت: در سال جاري در اراضي بياباني (کانون هاي بحراني فرسايش بادي) استان سمنان در سطحي معادل 1420 هکتار عمليات نهال کاري اجرا مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، اين استان داراي 5/2 ميليون هکتار بيابان بوده که حدود 1262843 هکتار از اراضي استان در 24 منطقه تحت تاثير فرسايش بادي قرار دارد و حدود 477791 هکتار از اين اراضي در 20 منطقه بعنوان کانونهاي بحراني فرسايش بادي است.
ترابي  گفت: اين پروژه از محل اعتبارات ملي و استاني در حال اجرا مي باشد و براي اجراي آن از گونه هاي بومي و مقاوم به شوري و با نياز آبي کم نظير تاغ، آتريپلکس، قره داغ  و... استفاده مي شود.
ترابي در بخش ديگري از صحبت هاي خود هدف از اجراي اين پروژه ها را بيابانزدايي، مقابله با فرسايش بادي، جذب و ترسيب گرد و غبار، کاهش آلودگي هوا ناشي از گرد و غبار، حفاظت آب و خاک، کنترل روان آب هاي سطحي و تلطيف هوا بيان کرد.


 برگزاري اولين جلسه کميته تخصصي مديريت پروژه شرکت برق منطقه اي سمنان  

 سرويس خبر:
اولين جلسه کميته تخصصي مديريت پروژه شرکت برق منطقه اي سمنان  برگزار شد.
اصغر آخوندي رئيس کميته تخصصي مديريت پروژه و مدير دفتر مهندسي طرح ها در معاونت طرح و توسعه  شرکت برق منطقه اي سمنان با اعلام اين خبر گفت: در راستاي استقرار نظام جامع مديريت پروژه بر اساس نقشه راه تدوين شده و استاندارد PMBOK  و با هدف بهبود کليه فرآيندها و رويه هاي مرتبط با پروژه، اولين جلسه کميته تخصصي مديريت پروژه اين شرکت برگزار شد.  
آخوندي افزود: در اين جلسه که با حضور نمايندگان بخش هاي مختلف شرکت برق منطقه اي سمنان تشکيل شد، نقشه راه تدوين شده براي استقرار نظام جامع مديريت پروژه در شرکت تشريح و بازنگري در کليه فعاليت ها و رويه هاي مرتبط با پروژه و طرح ريزي بهبود، الگو برداري و طراحي و مستندسازي سيستم جامع مديريت پروژه در دستورکار جلسات بعدي اين کميته قرار گرفت.
رئيس کميته تخصصي مديريت پروژه شرکت برق منطقه اي سمنان در ادامه گفت : در راستاي استقرار نظام جامع مديريت پروژه کميته هاي عالي و تخصصي مديريت پروژه دراين شرکت  تشکيل شده که کميته عالي مديريت پروژه متشکل ازمعاونين و مديران ارشد شرکت به منظور سياستگذاري و نظارت عاليه بر عملکرد پروژه ها و همچنين کميته تخصصي مديريت پروژه در قالب يک گروه کارشناسي متشکل از مديران پروژه هاي اجرايي و کارشناسان مرتبط براي انجام فعاليت هاي پروژه ها و بازنگري و اعلام نظر درباره فعاليت هاي مشاوران برون سازماني به فعاليت مي پردازند.


 کارکنان و محيط بانان محيط زيست استان سمنان با اهداء خون خود به ياري نيازمندان شتافتند 

سرويس خبر:
به مناسبت اربعين حسيني عباسعلي دامنگير مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان، کارکنان و محيط بانان با اهدا» خون خود به ياري نيازمندان  شتافتند.  
به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان سمنان: مدير کل حفاظت محيط زيست استان سمنان، کارکنان و جمعي از محيط بانان به مناسبت اربعين حسيني با حضور در پايگاه انتقال خون، با هدف بالا بردن روحيه ايثار و از خود گذشتگي و نهادينه شدن فرهنگ اهداي خون در جامعه، اقدام به اهداي خون نمودند.
بر اساس همين گزارش، 25 نفر از پرسنل اداره کل حفاظت محيط زيست استان سمنان در اقدامي خداپسندانه حدود  12 هزار سي سي از خون خود جهت کمک به همنوع و در راه رضاي خدا به کمک بيماران نيازمند به خون شتافتند و با اهداي اين مايع حيات بخش زندگي، از ثواب اين کار با ارزش بهره مند شدند.


 روي خط پيام - 33332379  

پيشنهادي به نمايندگان محترم مجلس

پيشنهادم به نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي اين است که در مقابل اختلاس ها و قانون شکني، سکوت خود را بشکنند و براي مجازات مجرمان وارد عمل شوند و وقت گرانبهاي خود را بر سر مسايل کوچک صرف نکنند. جمع کردن امضا» براي استيضاح وزراي کاردان دولت راه به جايي نمي برد و مشکلي را حل نمي کند.  
خانم محمدي  
 
آسيب اين دکل ها

نصب دکل هاي مخابراتي در جاي جاي شهرمان سلامتي مردم را به خطر مي اندازد و بخصوص افرادي که در مسير امواج آن قرار دارند زيان آور است مسئولان براي رفع اين مشکل و تقويت امواج دستگاههاي خود چاره ديگري بجويند.  
محمدعلي معصوميان   
 
در باب گراني نان

آقاي نوبخت سخنگوي دولت اعلام نموده است که دولت تصميم ندارد قيمت نان را افزايش دهد ولي به نانوايي ها اجازه داده براي جبران هزينه ها مي توانند تا 30%  قيمت نان را افزايش دهند. ( اين يعني چي؟)  
ابراهيمي