تاریخ 1393/09/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3806 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه شاهرود:
 عمل صالح بدون رزق حلال اتفاق نمي افتد 

سرويس خبر
محمدسعيدي مديرکل دامپزشکي استان سمنان به اتفاق رئيس اداره دامپزشکي شهرستان شاهررود باامام جمعه شهرستان شاهرود ملاقات نمودند دراين ملاقات سعيدي ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي اداره کل دامپزشکي استان سمنان شاخص فعاليت هاي دامپزشکي را در جهت امنيت و سلامت جامعه و حراست از اقتصاد ملي و سرمايه کشور دانستند و ابراز اميدواري نمودند با شناخت بيشتر مردم همکاري مناسب  در جهت تحقق اهداف بهداشتي دامپزشکي صورت پذيرد.
به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، درادامه حجت الاسلام   محمود ترابي  امام جمعه  محترم شهرستان شاهرود با اشاره به جايگاه دامپزشکي که کاري بسيار حساس بوده و در تامين غذاي سالم وحلال جامعه نقش مهمي داردگفت طبق آيات قرآن کريم استفاده از رزق حلال که مهمترين آن ذبح شرعي بوده بايدتوجه بوده  و ما زماني به يک جامعه الهي مي رسيم که رزق حلال استفاده کنيم در پايان از تلاش و فعاليت دامپزشکي تشکر نمودند.

 


 سرشماري بيش از 9 هزار بهره بردار دامغاني در طرح سرشماري عمومي کشاورزي  

دامغان-  خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار شهرستان دامغان گفت: با اجراي سرشماري عمومي کشاورزي 9 هزار و 400 بهره بردار دامغاني سرشماري شدند.
علي اصغر مجد اظهار داشت: سرشماري عمومي کشاورزي همزمان با سراسر کشور از 5 مهر امسال آغاز و تا 18 آبان ادامه داشت که اين طرح با موفقيت در شهرستان دامغان به اجرا درآمد.
وي تصريح کرد: براي اجراي سرشماري عمومي کشاورزي 9 نفر آمارگير در شهرستان دامغان با اين ستاد همکاري داشتند که در طي 45 روز از 532 آبادي موجودي در اين شهرستان و با حضور مستمر سرشماري کردند.
رئيس ستاد سرشماري عمومي کشاورزي شهرستان دامغان خاطر نشان ساخت: سرشماري عمومي کشاورزي نقش محوري و پايه اي در نظام ملي آمارهاي کشاورزي هر کشوري ايفا مي کند و از اين رو سرشماري عمومي کشاورزي از اهميت و جايگاه ويژه اي در جامعه برخوردار است.
وي يادآور شد: سرشماري عمومي کشاورزي منبع بسيار مهم در زمينه تهيه داده هاي ساختاري و پايه اي بخش کشاورزي به حساب مي آيد.
مجد اضافه کرد: بر اساس چارچوب هاي آماري حاصل از سرشماري عمومي کشاورزي ، طرح هاي نمونه گيري متعددي براي تامين نيازهاي آماري بخش کشاورزي آماده و اجرا مي شود.
وي افزود: سرشماري عمومي کشاورزي ، داده هاي آماري استانداري براي تبادل اطلاعات با سازمان هاي آماري بين المللي را فراهم مي کند.
فرماندار شهرستان دامغان در خاتمه از همراهي و همکاري تمامي اعضاي ستاد سرشماري عمومي کشاورزي ، آمارگيران و دستگاه هاي مرتبط در اجراي موفق اين طرح تقدير کرد و گفت: اميدواريم با آمارهاي به دست آمده بتوانيم طي سال هاي آتي برنامه ريزي هاي خوبي را براي رشد و توسعه کشاورزي و کمک به کشاورزان تدوين و طراحي کنيم.
تعداد بهره بردار ، مساحت اراضي کشاورزي آبي، اراضي زراعي ، مساحت باغ و قلمستان ، تعداد دام هاي سبک و سنگين و باغات پسته از سوي آمارگيران در سرشماري عمومي کشاورزي مورد آمارگيري قرار گرفت.

 


 تجليل از 7 دانشجوي برتر در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان 

سرويس خبر:
در مراسم گراميداشت روز دانشجو، از 7 دانشجوي برتر دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه هاي فرهنگي ورزشي و علمي تجليل شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان در اين آيين حجت الاسلام والمسلمين رضا صابريان عضو هيات علمي دانشگاه با اشاره به وقايع روز دانشجوي در سال 32 گفت: دانشجويان کشور از همان سال هاي ابتدايي آغاز مبارزه با نظام ستمشاهي نشان دادند که نسبت به اتفاقات کشور بيدار و حساس هستند.
وي افزود: دانشجويان همواره در صحنه هاي اجتماعي و سياسي کشور قبل و بعد از انقلاب نقش تاثيرگذاري داشتند و امروز توسعه و پيشرفت کشور وابسته به اين قشر از اجتماع مي باشد.
رئيس دفتر فرهنگ اسلامي واحد سمنان نيز در ابتداي اين مراسم ضمن تبريک روز دانشجو گفت: 16 آذر يادآور بصيرت، هوشياري و ايثارگري دانشجويان به عنوان قشر پيشتاز در مبارزه با استکبار است.
حجت الاسلام والمسلمين رستميان افزود: امروز روز استقلال طلبي و آزاديخواهي است و ما وظيفه داريم به عنوان قشر بيدار، فرهيخته و روشنفکر با تاسي از شهداي دانشجو، روحيه استقلال طلبي و استکبار ستيزي را در خود و جامعه زنده نگه داريم.  
وي با اشاره به تهديدات استکبار نسبت به قشر جوان و دانشجوي کشور گفت: امروز با تغيير رويه، شکل و نحوه دشمني استکبار نسبت به ايران اسلامي شاهد بروز جنگ نرم از طريق ترويج فرهنگ ابتذال، بي تفاوتي و اسلام گريزي به ويژه در بين نسل جوان و فرهيخته کشور هستيم که بايد دربرابر اين ترفند دشمنان بيدار و هوشيار باشيم.
تجليل از 7 نفر دانشجوي برتر دانشگاه در حوزه هاي فرهنگي، ورزشي و علمي برنامه اصلي آيين گراميداشت روز دانشجو در بخش تجليل بود که با حضور معاون دانشجويي، رئيس دفتر فرهنگ اسلامي و رئيس دانشکده عمران دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.
اجراي دکلمه توسط يکي از دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد و اجراي موسيقي از ديگر برنامه هاي آيين گراميداشت روزدانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان بود که به همت دفتر فرهنگ اسلامي، معاونت دانشجويي و روابط عمومي اين واحد دانشگاهي در سالن آمفي تاتر فرهيختگان دانشکده عمران اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

 


 برگزاري مراسم سالروز شهادت اصحاب رسانه و روز بسيج صدا وسيما 

سرويس خبر:
به مناسبت 15 آذر ماه سالروز شهادت اصحاب رسانه و روز بسيج صدا وسيما، مراسمي در صدا و سيماي مرکز سمنان برگزار شد.
مدير کل بنياد شهيد استان سمنان در اين مراسم آشنايي با سيره عملي شهدا را زمينه ساز تحقق اهداف عاليه آنان دانست و گفت: اصولگرايي، ساده زيستي، دشمن شناسي و پيروي از ولايت فقيه از ويژگي هاي شاخص شهدا است.
به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، حجت الاسلام فريدون دشمن شناسي در رسانه ملي را مهم و ضروري عنوان کرد و گفت: در اين شرايط است که ميتوان جامعه را هدايت کرد و راه نفوذ دشمن را براي رخنه در افکار جوانان بست. در اين مراسم از ورزشکاران صدا و سيماي مرکز سمنان که در مسابقات فوتبال و دارت هفته بسيج حايز رتبه برتر شده بودند تجليل شد.  

 


 توليد تله فيلم «ما سه نفر بوديم» کاري از سيماي مرکز سمنان به پايان رسيد 

سرويس خبر:  
تله فيلم "ما سه نفر بوديم" به تهيه کنندگي و کارگرداني روح ا... فخرو کاري از صدا و سيماي مرکز سمنان  به پايان رسيد. به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، مراحل تصويربرداري اين تله فيلم  از 17 مهر ماه در شهرستان شاهرود آغاز و 90درصد کار در اين شهرستان و صحنه هاي دفاع مقدس در سمنان انجام شد.
داستان ما سه نفر بوديم که به منظور زنده نگه داشتن ياد، نام و خاطره شهداي والامقام  هشت سال دفاع مقدس است قصه دختري بنام رعنا است، او در آستانه مراسم ازدواجش با رازي در مورد سرنوشت پدرش که در سال هاي دفاع مقدس مفقود الاثر شده است مواجه  شده و در پي کشف حقايقي از اين راز بر ميآيد و...
تله فيلم ما سه نفر بوديم به سفارش مرکز سيماي استان ها و با مشارکت ستاد کنگره بزرگداشت 3000 شهيد استان سمنان و به نويسندگي احسان لطفيان توليد مي شود.
روح اله فخرو متولد 1358- تهران، دانشآموخته رشته کارگرداني در مقطع کارشناسي ارشد دانشکده هنر و معماري تهران مي باشد.از آثار وي مي توان به مستند «چشم انتظار»، «خانه باد»، «راهي»، «چل تيکا»، «باريجه»، «ميراث سرزمين من»، «نغمه رهايي»، «نواهاي بي نشان»، «باريجه» اشاره کرد.
عوامل اين مجموعه: بازيگران: مريم خدا رحمي، سيروس اسنقي، شيوا خنياگر، زهره صفوي، مريم سرمدي و عليرضا مويدي  
ناظر کيفي حميد لوافي، مدير تصوير برداري مجيد گل سفيدي، مدير صدا برداري مهدي جرجاني، مدير توليد:  ايليا مهر علي زاده، دستيار کارگردان و برنامه ريز  مهدي ابراهيم خاني، طراح گريم  هاني گل شايي، طراح صحنه و لباس  محسن رامه، تدوين: سينا دورانديشان و آهنگساز: محمد فرشته نجات

 


 آغاز ساخت مدرسه خيري شش کلاسه در روستاي مومن آباد سرخه 

سرخه-  خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان  
کلنگ احداث يک واحد آموزشي شش کلاسه خيرساز در روستاي مومن آباد شهرستان سرخه در مراسمي با حضور جمعي از مسوولان به زمين زده شد.
به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه، اين واحد آموزشي با مشارکت خير نيک انديش حاج علا» مير محمدصادقي در زميني به مساحت بيش از دو هزار مترمربع در روستاي مومن آباد سرخه احداث مي شود.
محمدرضا جهان مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان در اين  آيين، با تشکر از خيرين مدرسه ساز، ساخت فضاي آموزشي توسط خيرين را يک صدقه جاريه دانست و افزود: تا زماني که اين مدرسه برقرار است و از آن استفاده مي شود و در آن عمل خيري انجام دهند، خيرين نيز از آن بهره مند مي شوند.
رضا کرمي  فرماندار شهرستان سرخه، حجت الاسلام و المسلمين عربي امام جمعه سرخه و دستوراني رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه نيز در سخناني جداگانه با اشاره به نقش و جايگاه خيرين مدرسه ساز و  اهميت ساخت  فضاهاي آموزشي توسط خيرين ، اقدام خداپسندانه و نيکوکارانه آنان را موجب ماندگاري نام خيرين در تاريخ برشمردند.  
حاج علا» مير محمد صادقي ، خير مدرسه ساز نيز در سخناني در رابطه با اهميت فرهنگ مدرسه سازي و مشارکت مردم در امر خطير مدرسه سازي و تشويق و ترغيب خيرين و اهالي نسبت به مشارکت همه جانبه در ساخت فضاهاي آموزشي مطالبي  ايراد کرد.
اين خير مدرسه ساز، مدرسه سازي را يکي از بهترين فعاليت هاي خير خواهانه بر شمرد و از همه خيران خواست تا در امر مدرسه سازي مشارکت داشته باشند.

 


 با همکاري حوزه هنري شهرستان شاهرود در حال برگزاري است
 مسابقه فرهنگي «رنگ حسين(ع) رنگ عشق»  

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان  
مسابقه فرهنگي «رنگ حسين(ع) رنگ عشق» در شاهرود در حال برگزاري است.  
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان ، با همکاري حوزه هنري شهرستان شاهرود مسابقه فرهنگي «رنگ حسين(ع) رنگ عشق» در شاهرود در حال برگزاري است.  
مسابقه فرهنگي «رنگ حسين(ع) رنگ عشق» با موضوع محرم در بخش نقاشي  يا طراحي با مداد رنگي، آبرنگ، مداد شمعي، گواش و... در حال برگزاري است.  
نمايشگاه مسابقه فرهنگي «رنگ حسين(ع) رنگ عشق» که با استقبال علاقمندان رو به رو شده است از 17 آذر ماه آغاز به کار مي کند و برگزيدگان اين مسابقه طي مراسمي در روز 24 آذر ماه سال جاري معرفي و تقدير خواهند شد .  
ياسر قمي، مريم اکبري و اعظم اميري هيات داوران اين مسابقه را تشکيل مي دهند و به آثار برگزيده جوايز ارزنده اي اهدا و کليه آثار ارسالي در نمايشگاهي به نمايش در ميآيد و براي 10 نفر از منتخبين، يک دوره آموزشي دو ماهه نقاشي به صورت رايگان در حوزه هنري شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.  
مسابقه فرهنگي «رنگ حسين(ع) رنگ عشق» به همت گروه فرهنگي هنري عطر سيب و با همکاري حوزه هنري شهرستان شاهرود، اداره آموزش و پرورش شاهرود و بسطام، فرهنگي اجتماعي شهرداري شاهرود، ستاد نماز جمعه بسطام، هيات جوانان حضرت علي اکبر(ع) بسطام، شهرداري بسطام و شوراي هماهنگي هيات بسطام برگزار مي شود.